Zaloguj się, aby obserwować  
Szatan0

Czy gry straciły swój urok? [m]

160 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2007 o 13:24, dobrakos napisał:

Teraz swiezosc jest chyba tylko w grach online ale mnie ten typ
grania nie odpowiada


Tam tez już świeżość się skończyła. Cała gra polega na tłuczeniu wszystkiego co się rusza i nabijaniu statsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 12:08, BlackSephir napisał:


> To się nie uda. Nie można mówić, że 3D to zło, bo tak po prostu nie jest.

Nie, ale producenci nie chca niczym nowym zaskoczyc, jak tym ze pudelka lataja zgodnie z prawami
fizyki i ze mamy mase fajerwerkow...
W CDA byl temat numeru o Wiedzminie... Wiekszosc to byl tekst o tym jaka to Aurora nie jest
wspaniala itd- stracilem zainteresowanie, jesli na dzien dobry dostajemy "bedziecie mieli mega
grafike"

Niektorzy nie rozumieja ze mega grafike ma sie teraz w co drugiej grze, mega fabuly, mega swiata-
prawie juz nie ma w nowych

Jester- Dla mnie urok miała gra Eye of the Beholder ale Baldur''s Gate-y to juz był graficzny
crap. Zero uroku. Null. Producenci poelcieli na latwizne i dali super wypasioną graifkę. Nic
wiecej. Żadnej fabuły"
Nom... zadnej fabuly... temat robi sie bezsensowny kiedy ludzie pisza bezsensy i dales swietny
przyklad >:)- BG bez fabuly, przeca to jak Quake...

"A od Planescape-a wiecej uroku miał Dungeon Master. Nawet czary mogłem sobie własne komponować
a tutaj. Tylko grafika. "
Nom, jedna z nielicznych gierek w ktorej bohater jest niesmiertelny to nic nowego w sumie,
ucieczka od ratowania swiata tez, 30000 (chyba) stron tekstu- eee, kto by tam czytal... :<
Ale fakt grafika w P:T do dzis jest calkiem fajna... Ja dalej podziwiam animacje Run Udreki,
ale na szczescie to nie jedyne co miala ta gra do zaoferowania ;]


Dobra, kończę bo najwidoczniej nie potrafię objaśnić o co mi chodzi. Nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi. Nie chodzi o to, ze PT ma mega-hiper-extra-super fabułę ale o to, że kiedy pojawił sie na rynku było xxxx ludzi, ktorzy narzekali na niego, że to tylko grafika, że w RPG-ach wolą tekstówki bo w PT to tylko sie mieczem macha. Ja zaczynalem przygode z grami od ZX Spectrum, później Atari, Amiga, PC czyli szmat godzin przegrałem zanim w moje łapki wpadł PT. I wtedy uważałem na przekór innym, iż gry maja swoj urok. PT uwazam za jednego z najlepszych cRPG ale to nie oznacza ze nie powstaja juz cRPG z "urokiem".

Tak samo będzie w przyszłości. Za pare lat dzisiejsi gracze beda narzekac ze nowe FPS-y to juz nie to samo co kiedys. Nie maja uroku. To nie to co Gears of War. W tych "nowych" to tylko na grafike stawiaja a GoW pomimo "słabej" grafiki to miał urok i grywalność.

Chodzi o to, że takie marudzenie było, jest i będzie. A gadanie o tym to czysto jałowa dysputa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2007 o 13:35, Jester napisał:

Nie chodzi o to, ze PT ma mega-hiper-extra-super fabułę ale o to, że kiedy pojawił
sie na rynku było xxxx ludzi, ktorzy narzekali na niego, że to tylko grafika, że w RPG-ach
wolą tekstówki bo w PT to tylko sie mieczem macha. Ja zaczynalem przygode z grami od ZX Spectrum,
później Atari, Amiga, PC czyli szmat godzin przegrałem zanim w moje łapki wpadł PT. I wtedy
uważałem na przekór innym, iż gry maja swoj urok. PT uwazam za jednego z najlepszych cRPG ale
to nie oznacza ze nie powstaja juz cRPG z "urokiem".


Nie, nie bylo ludzi, ktorzy mowili ze tylko sie macha mieczem bo tak w PT nie ma (pomijajac fakt ze PT nie ma mieczy -_-), ludzie ktorzy nie lubili czytac zrazili sie po 5 minutach gry i nie znam osob, nigdy nie spotkalem sie z opinia nawet wtedy ze PT to ''tylko grafika''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 11:18, Garett napisał:

1. Ultima 8
2. Realms of Arkania III: Shadows Over Riva (chyba to ta czesc jest na obrazku a na amige byla
tylko jedynka)
3. Dune 2 (ta byla rzeczywiscie na amige)

Fajne jest to, ze mam nr 1 i 2 w oryginalach :)


Garett gratuluję Ci niezłej wiedzy o grach - odpowiedzi bezbłędne.

Widzę, że w szeregach użytkowników gram.pl , są i nieco starsi gracze, miło :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2007 o 13:47, BlackSephir napisał:

Nie, nie bylo ludzi, ktorzy mowili ze tylko sie macha mieczem bo tak w PT nie ma (pomijajac
fakt ze PT nie ma mieczy -_-), ludzie ktorzy nie lubili czytac zrazili sie po 5 minutach gry
i nie znam osob, nigdy nie spotkalem sie z opinia nawet wtedy ze PT to ''tylko grafika''


A ja takich ludzi znam i czytałem. To z mieczem to był tylko przykład jak wszystkie inne moje przyklady, a do ktorych Ty zdajesz sie przywiązywać wieksza uwage niż do sensu wypoeidzi tracac z oczu meritum sprawy jaki probuje tutaj wyluszczyc. I tym razem rowniez je straciles. Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh ultima 8 -pagan ile sie w nia gralo, tylko szkoda ze mi sie wieszala, ale dobrze ze dales screena to soebi o niej przypomnialem i jest ona juz abandonem:) Dune 2, mi sie akurat nie bardzo podobala jedyny rts, z budowaniem i zbieraniem ktory mi sie podobal to warcraft 2:), a shadow over riva wychodzila jak sprzedawalem juz PC i przesiadalem sie na psx.

Faktycznie jak niektorzy pisza, starzy gracze maja sentymenty do swych dzieciecych miosci, chocby SWOS, ktory dla mnie jest i tak lepzy niz FIFA :P, a w rpg na pc, brakuje mi odmiany, oraz ciekawej fabuly, przechodzac z pc na psx, to podobaly mi sie rpg, ktore wlasciwie byly srednio ciekawe, ale byly jakze inne! A grupy graczy, ktore uwielbialy troche mniej popularne rodzaje/serie gier, maja prawo czuc, ze gry traca urok, bo pare moich ulubionych gierek zniklo, a na ich miejsce wkroczyly gry, w ktorych mnie nie pociaga prawie nic. Przez wiele lat rozgrywki, pozapamietywalo sie pewnie te najlepsze gry, ale pamietam za czasow amigi, psx czy innych urzadzen do grania bylo naprawde sporo gier w, ktore sie z kolegami zagrywalem. Chyba brak mi czasami podejscia torcow gier na konsole, przydalo by sie czasami takie nawet glupawe gierki jakie widzialem na psx swego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 14:16, Jester napisał:


> Nie, nie bylo ludzi, ktorzy mowili ze tylko sie macha mieczem bo tak w PT nie ma (pomijajac

> fakt ze PT nie ma mieczy -_-), ludzie ktorzy nie lubili czytac zrazili sie po 5 minutach
gry
> i nie znam osob, nigdy nie spotkalem sie z opinia nawet wtedy ze PT to ''tylko grafika''


A ja takich ludzi znam i czytałem. To z mieczem to był tylko przykład jak wszystkie inne moje
przyklady, a do ktorych Ty zdajesz sie przywiązywać wieksza uwage niż do sensu wypoeidzi tracac
z oczu meritum sprawy jaki probuje tutaj wyluszczyc. I tym razem rowniez je straciles. Trudno.



Rofl ;D
Wiem ze to z mieczem to byl przyklad i dlatego potraktowalem to z przymruzeniem oka, myslalem ze moze tekstowi w nawiase to zauwazysz ale widac cie przecenilem
Niewazne, ze ty znasz ludzi ktorzy twierdza ze w PT macha sie mieczem i nic wiecej, ze czytales opinie ludzi, ktorzy mowia, ze w PT tylko grafika jest dobra- sa to brednie, ktore kwalifikuje jako "smiec", a nie opinia...
Zacznijy moze od tego ze grafika w PT juz jak na tamte czasy nie byla najwyzszych lotow (rozdzielczosc 640 albo 800x600) wiec juz nawet ten fakt wyklucza to glupie "w PT tylko grafika"...
O glupiej rabance tez nie moze byc mowy bo sama ilosc 30000 stron tekstu to dosc duzo, poza tym Torment stawial raczej na nie-silowe rozwiazania...

Wiec jesli chcesz podawac opinie, niech to beda opinie czyms poparte, normalne, a nie takie bezwartosciowe bzdety
Ktos napisze ze Quake jest rpg-iem ... I co, zgodzisz sie? Pewnie nie, ale opinia jest, co tam ze g warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 14:48, BlackSephir napisał:

Rofl ;D
Wiem ze to z mieczem to byl przyklad i dlatego potraktowalem to z przymruzeniem oka, myslalem
ze moze tekstowi w nawiase to zauwazysz ale widac cie przecenilem
Niewazne, ze ty znasz ludzi ktorzy twierdza ze w PT macha sie mieczem i nic wiecej, ze czytales
opinie ludzi, ktorzy mowia, ze w PT tylko grafika jest dobra- sa to brednie, ktore kwalifikuje
jako "smiec", a nie opinia...
Zacznijy moze od tego ze grafika w PT juz jak na tamte czasy nie byla najwyzszych lotow (rozdzielczosc
640 albo 800x600) wiec juz nawet ten fakt wyklucza to glupie "w PT tylko grafika"...
O glupiej rabance tez nie moze byc mowy bo sama ilosc 30000 stron tekstu to dosc duzo, poza
tym Torment stawial raczej na nie-silowe rozwiazania...

Wiec jesli chcesz podawac opinie, niech to beda opinie czyms poparte, normalne, a nie takie
bezwartosciowe bzdety
Ktos napisze ze Quake jest rpg-iem ... I co, zgodzisz sie? Pewnie nie, ale opinia jest, co
tam ze g warta


Rofl. Mówisz, że "spotrzegles" iz miecze to przyklad ale nadl uparcie czepiasz sie PT, ktory rowniez byl przykladem. Widac, sluszeni Cie nie docenilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec naucz sie dobrze dobierac przyklady, bo tym razem cos ci nie wyszlo :/ Przyklad z BG ci nie wyszedl, z PT nie wyszedl... Jakies inne fajne, czy zaczyna ci brakowac pomyslow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 21:26, BlackSephir napisał:

Wiec naucz sie dobrze dobierac przyklady, bo tym razem cos ci nie wyszlo :/ Przyklad z BG ci
nie wyszedl, z PT nie wyszedl... Jakies inne fajne, czy zaczyna ci brakowac pomyslow?


Ale to sa bardzo dobre przyklady. Nie wiem co mi nie wyszlo. Znam ludzi, zatwardzialych "tekstowcow", ktorzy twierdza ze grafika w RPG nie jest potrzebna i ze juz dawno te gry stracily urok, wiec nie wiem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre przyklady? Wiec sprawdzmy...
BG bez fabuly- mhm
P:T jako gra ''tylko z grafika'' i jako bezmyslny hack ''n slash- mhm

"Znam ludzi, zatwardzialych "tekstowcow", ktorzy twierdza ze grafika w RPG nie jest potrzebna" - i maja racje- grafika ma byc tylko dodatkiem do gry a nie jej jadrem, wokol gry ma sie robic otoczke, m.in. dzieki grafice, a nie otoczke wokol grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak śmiesz pisać takie tematy !!!
ale na poważnie : niektóre gry tracą urok a niektóre nabierają uroku to wszystko zależy od gry i oczywiście od gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi z wiekiem wszystko brzydnie. Grać mi się w ogóle nie chce, gier nie kupuję. Kiedyś grałem 3 godziny dziennie, kupowałem średnio 5 gier na rok. A teraz gram 3 godziny tygodniowo, nie kupuję gier i siedzę na tych durnych plemionach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Szatan0 gry straciły swój urok :/ taki np: "Unreal Tournament" 1 część to jest gra a jak wyszła wersja 2004 UT od razu mnie odepchnęła fabuła tej gry, ehh... stare dobre Singlówki :). Teraz jeśli miałbym kupować jakąś nową grę to tylko sieciowe, bo gier dla pojedynczego gracza się już nie opłaca kupować bo za krótkie są :( żal.pl :/ i mają często beznadziejną fabułę ;(. Fajny tak że był "Soldier of fortune 2" :) do którego często wracam wspomnieć stare dobre czasy :P kiedy to nie trzeba było mieć strasznie dobrego kompa żeby wszystkie gry chodziły bez problemu :) i miały fajniejszą fabułę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:12, Qrski napisał:

Dobre gry napewno nie sraiły uroku :d


Nom z tym się muszę zgodzić.... Przeszedłem Baldura 1 i 2 z 20 razy i jestem dalej zafascynowany tą grą:D to co dobre może trwać długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 12:41, Belmundo napisał:

Przepraszam za drugi post i jeszcze Bioware

no masz racje ale jest jeszcze duzo nawet dobrych zespolow chociaz niektore zaczynaja upadac tak jak np pirania bytes a szkoda bo mieli dobry pomysl ale szczerze mowiac to gry juz mnie nie przyciagaja na dlugie godziny zwykle mi sie nudza po jakis 3-4 h grania ale za to np wracam dosc czesto to kotora 1 i 2 i ogolnie do klasykow bo one chocial nie maja grafii full hd maja klimat ktorego coraz mniej jest w dzisiejszych grach chociaz jeszcze zdarzaja sie wyjatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować