Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

PES vs FIFA - co jest lepsze?

316 postów w tym temacie

Na PSX''a rządziła FIFA. Grałem całymi dniami w 2001 i 2002. Niestety teraz FIFA w porównaniu z PES''em jest cienka. PES jest lepszy pod każdym względem tylko te licencje, ale na PC można sobie jakiegoś patcha ściągnąć, a na konsole można wyedytować nazwy lig, piłkarzy, drużyn (nie mówię, że wszystkich, ale tych co się najczęściej gra). Ja nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytajcie tekstu bo jest mocno stronniczy :)) ale zoabczcie sobie na wyniki sondy. Całkiem spora liczba głosów i mało zaskakujace wyniki :)

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5358951,Fifa_versus_Pro_Evolution_Socc er___ostateczne_starcie.html

A tak na marginesie, to w tym roku chyba Fifa wreszcie powalczy z PESem. Demko pokazało że Fifa odrobiła pracę domową. Ciekawe co pokaże nowy PES ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:25, hehe napisał:

Nie czytajcie tekstu bo jest mocno stronniczy :)) ale zoabczcie sobie na wyniki sondy.
Całkiem spora liczba głosów i mało zaskakujace wyniki :)

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5358951,Fifa_versus_Pro_Evolution_Socc er___ostateczne_starcie.html

A tak na marginesie, to w tym roku chyba Fifa wreszcie powalczy z PESem. Demko pokazało
że Fifa odrobiła pracę domową. Ciekawe co pokaże nowy PES ?


ten tekst to chyba 13 latek pisałO_o żadnych większych argumentów:P

>>Fizyka gry (czyli to, jak porusza się piłka, jak biegają zawodnicy) jest w Pro Evo dużo bardziej skomplikowana i daje więcej frajdy. Piłka nożna to gra błędów, przypadków - takie w PESie się zdarzają. Mechanizm z Fify to cyborg - zawsze, niezależnie od okazji, działa tak samo.

Zonk!!! Gdzie fizyk i motion capture w PES? Zawodnicy są sztywni, bramkarze mają kilka animacji, c.Ronaldo przebiera nóżkami jak piesek York:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:25, hehe napisał:

Nie czytajcie tekstu bo jest mocno stronniczy :))

Może i stronniczy i na pewno jak ktoś chce kupić jedną z tych gier nie powinnien się takimi tekstami sugerować,ale... coś w tym jednak jest. Granie w PES-a z kumplem przy jednym kompie dostarcza takiej ilości emocji jakiej FIFA nigdy nie osiągnie,każdy mecz się od siebie różni, oczywiście jest trochę schematyczny bo która gra nie,ale i tak dużo bardziej nieprzewidywalny od FIFY, która już po jedym dniu grania przestaje zaskakiwać.

Ja bym porównał pojedynki PES-a z FIFĄ od ładnych paru lat do pojedynków mistrza kraju z beniaminkiem, oczywiście zawsze może być niespodzianka (choćby w tym roku) ale szanse są nikłe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko co mówisz jest prawdą, ale jednak wyniki sondy mówią same za siebie :)

Ponadto w tym tekście jest jedno zdanie, którego o Fifie nigdy bym nie powiedział : " dwa pady, dwóch kumpli, dwadzieścia piw"... w moim przypadku było to 4 kumpli :), ale nie raz mieliśmy przednią zabawę z PESem ( znacznie lepszą niż z Fifa ) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ja bym porównał pojedynki PES-a z FIFĄ od ładnych paru lat do pojedynków mistrza kraju

Dnia 13.09.2008 o 12:58, mati285 napisał:

z beniaminkiem, oczywiście zawsze może być niespodzianka (choćby w tym roku) ale szanse
są nikłe :D


Wtym roku zanosi sie że wygra beniaminek. Wszyscy zachwycają sie nową fifą, w serwisach opinie że jest mnóstwo zmian na lepsza, a w nowym PES ptaszki śpiewają że to będzie stary PES z nowym numerkiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA SPORTS ma tą przewagę,że już wypuściło wersję demo swojej gry natomiast Konami na razie raczy nas tylko screenami i trailerami. Na pewno po premierze dema PES-a będziemy już mogli spokojnie porównać kto się bardziej postarał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:37, mati285 napisał:

EA SPORTS ma tą przewagę,że już wypuściło wersję demo swojej gry natomiast Konami na
razie raczy nas tylko screenami i trailerami. Na pewno po premierze dema PES-a będziemy
już mogli spokojnie porównać kto się bardziej postarał.


Ale na targach w lipsku był materiały i nie wyszło to najlepiej. http://polygamia.pl/gc08-wrazenia-pes-2009

Ta przesadna pewnośc siebie autorów PES też dobrze nie wróży:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:52, PSAT Darth Stan napisał:

Grałem w demko Fify 09 i napisze tylko jedno, wole już PESa 2008. Co oznacza że i tym
razem u mnie Konami wygra.

Każdy chyba dla mnie woli PES od Fify.W fifie prawie wogóle nie ulepszają grafiki.Jedyna fifa jaką lubię to fifa street 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat o grafikę mi nie chodzi. Bardziej o to że jak każda Fifa od 2003 roku, ta gra jest po prostu sztywna(co prawda lepsza od 08), mało emocjonująca, dlatego wole PESa. No i w Fifie jest pełno schematów, według których można strzelić gola(za każdym razem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:00, PSAT Darth Stan napisał:

Akurat o grafikę mi nie chodzi. Bardziej o to że jak każda Fifa od 2003 roku, ta gra
jest po prostu sztywna(co prawda lepsza od 08), mało emocjonująca, dlatego wole PESa.
No i w Fifie jest pełno schematów, według których można strzelić gola(za każdym razem)

prawda jest taka. żeby pograć fife to trzeba mieć ps albo xbox-sa bo na kompie marnie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:31, 19Tsunami92 napisał:

FIFA JEST ZAJEBISTA I NIC TEGO NIE ZMIENI :D

FIFA nie jest taka dobra :PJedynie 08 z modem eFSP 08.Tam jest druga,a nawet 3 liga polska :).Ale tylko w niekturych wersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:31, 19Tsunami92 napisał:

FIFA JEST ZAJEBISTA I NIC TEGO NIE ZMIENI :D

Na forum nie można przeklinać. Dla mnie PES jest trochę lepszy od Fify.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Ostatnio najczęściej włączaną na mojej konsoli grą było demo fify 09.
Dla porównania ściągnąłem sobie demo na PC... No i po 10 min wyłączyłem no dwie różne gry po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować