Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

PES vs FIFA - co jest lepsze?

316 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2008 o 18:18, mr.Nowak napisał:

nie wiem dla czego ale ubóstwiam Fifa... grałem w PESa 08 i jedyne czego się nabawiłem
to stan ciężkiej nerwicy...
no i fifa zawsze jakoś dziwnie mnie wciąga, jak siadłem przed taką 07 to potrafiłem
pół dnia przesiedzieć. a PES?
Po kilku meczach wyłączałem w obawie o pada...


witam w klubie^^ Nie wiem co jest w tej grze, ale też mnie wciąga. Ma coś w sobie co przyciąga. Gram tez sporo w PES, ale w FIFE zawsze więcej, kilka razy więcej i wtym roku będzie tak samo;] Gram w tą serie od 10 lat bez przerwy=D Coś ma w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 18:46, marcinshinoda napisał:

Ma coś w sobie co

>Gram w tą serie od 10 lat bez przerwy=D Coś ma w sobie

Tak, ma w sobie to ''coś'' czego PES''owi wyraźnie brakuje,ja gram od FIFA 99 i uwielbiam każdą z części... Nie wiem czemu PES mnie nie przekonuje, niby na pierwszy rzut oka wygląda lepiej: fajne animacje po strzeleniu bramki itp. Ale ma takie rzeczy które doprowadzają mnie do szału np. jak dla mnie wciąż beznadziejna ścieżka dźwiękowa (tylko ''kick it'' i enjoy yourself" mi się spodobały), a tak słabi komentatorzy, beznadziejne odgłosy na stadionie, i chasła na flagach które mnie dobiły (np. w meczu naszej repki: "nasz klub to jest potęga"...). Dla tego w tym roku wybieram FiFE zwłaszcza, że w końcu zaszły duże zmiany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku nie mam żadnych wątpliwości.Grałem tylko w wersje demo obu gier ale nie mam problemów ze wskazaniem zwycięzcy.Fifa jak zwykle, wielkie medialne zamieszania a jak co roku wyszła klapa, ładniejsza grafika itp PES natomiast także nie wzniósł się na wyżyny ale utrzymuje dotychczasową przewagę wypracowaną przez kilka ostatnich lat.EA może kiedyś dogoni Konami.Oczywiście opisuje wersje na PC bo konsole FIFA to zupełnie inna,lepsza gra niż to co do tają pecetowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mimo wszystko PES jest lepszy od Fify chociaż Fifa też dobra, ale to przede wszystkim kwestia gustu i upodobań... bo wiadomo że obie gry mają zarówno jakieś wady, jak i zalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

EEE... w takich grach chyba chodzi o grywalność i frajdę z gry(chyba jak w każdej), a nie ścieżkę dźwiękowa czy komentatorów, albo inne odgłosy na stadionach. A w kwestii miodności PES bije na głowę FIFE(na PC), nie ma nic przyjemniejszego niż przysiąść se z kumplem przy jednym kompie i pocierać w Pesa.
Po drugie Fifa jest strasznie sztywna i wolna, tempo akcji jest po prostu słabe i nie ma tych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:46, PSAT Darth Stan napisał:

EEE... w takich grach chyba chodzi o grywalność i frajdę z gry(chyba jak w każdej), a
nie ścieżkę dźwiękowa czy komentatorów, albo inne odgłosy na stadionach. A w kwestii
miodności PES bije na głowę FIFE(na PC), nie ma nic przyjemniejszego niż przysiąść se
z kumplem przy jednym kompie i pocierać w Pesa.
Po drugie Fifa jest strasznie sztywna i wolna, tempo akcji jest po prostu słabe i nie
ma tych emocji.


no i tu sie nie zgadzam bo sam powiedział bym to samo o fifie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:46, PSAT Darth Stan napisał:

>ciach

EEE... w takich grach chyba chodzi o grywalność i frajdę z gry(chyba jak w każdej), a
nie ścieżkę dźwiękowa czy komentatorów, albo inne odgłosy na stadionach. A w kwestii
miodności PES bije na głowę FIFE(na PC), nie ma nic przyjemniejszego niż przysiąść se
z kumplem przy jednym kompie i pocierać w Pesa.
Po drugie Fifa jest strasznie sztywna i wolna, tempo akcji jest po prostu słabe i nie
ma tych emocji.

Zgadzam się z tobą.Ja zawsze gram w Pes 6 z bratem,albo z kumplem jak do mnie przyjdzie na dwóch.Albo samemu jak mi sie nudzi ;).A co do fify to w tą grę grają osoby którym nie idzie granie w PES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 17:18, PonuryŻniwiarz napisał:

> >ciach
>
> EEE... w takich grach chyba chodzi o grywalność i frajdę z gry(chyba jak w każdej),
a
> nie ścieżkę dźwiękowa czy komentatorów, albo inne odgłosy na stadionach. A w kwestii

> miodności PES bije na głowę FIFE(na PC), nie ma nic przyjemniejszego niż przysiąść
se
> z kumplem przy jednym kompie i pocierać w Pesa.
> Po drugie Fifa jest strasznie sztywna i wolna, tempo akcji jest po prostu słabe
i nie
> ma tych emocji.
Zgadzam się z tobą.Ja zawsze gram w Pes 6 z bratem,albo z kumplem jak do mnie przyjdzie
na dwóch.Albo samemu jak mi sie nudzi ;).A co do fify to w tą grę grają osoby którym
nie idzie granie w PES.


ty to niedorozwój jesteś:/ Ile razy mam ci powtarzać że to kwesta gustu. Ja jestem fanem serii FIFA, ale także PES i spokojnie grałem z PC na champion?(tak sie chyba najwyższy poziom trudności nazywał) a po necie rozegrałem też sporo meczy. I co? Nie umiem grac w PES i gram w FIFE. Jak masz gadać takie głupoty to najlepiej zamilknij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:46, PSAT Darth Stan napisał:

>ciach

EEE... w takich grach chyba chodzi o grywalność i frajdę z gry(chyba jak w każdej), a
nie ścieżkę dźwiękowa czy komentatorów, albo inne odgłosy na stadionach. A w kwestii
miodności PES bije na głowę FIFE(na PC), nie ma nic przyjemniejszego niż przysiąść se
z kumplem przy jednym kompie i pocierać w Pesa.
Po drugie Fifa jest strasznie sztywna i wolna, tempo akcji jest po prostu słabe i nie
ma tych emocji.


po części sie zgodze, ale w FIFA ma jedna rzecz co przyciąga graczy. KLIMAT. Człowiek czuje, że gra w football. Te przyśpiewki, gwizdy, ohhh i ahhhyy i angielski komentarz(WHAT A GOAL!!!) A PES? Oprócz gameplay(który jest lepszy od FIFA) nie ma za wiele do zaoferowania? Muzyka słaba, a efekty dźwiekowe? No sorry ale to żal pośladki ściska. Publiczność w PES można porównać do kibiców Tottehamu podczas meczu z Wisłą Kraków. Czyli bida z nędza. Coś tam niby śpiewają i jęczą, ale nawet jak wyłączę komentatora i pod głośnie to prawie nic nie słuchać. PES oprócz gameplay''a nie ma nic do zaoferowania:P Bo multi też ostatnio zwalone było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>CIACH
Czyli ma najważniejsza rzecz w takich grach. Co do komentarzu to jak dla mnie w obu grach jest na tym samym poziomie. Jakoś mało mnie obchodzą przyśpiewki czy muzyka w takiej grze, bo nie do tego mi ona jest potrzebna, może i to buduj klimat, ale i bez tego się obędzie. jedyne w czym Fifa ma przewagę nad Pesem są licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlugo gralem w fife, ale teraz po zagraniu w demo pes 2009 twierdze ze jednak PES jest lepszy. Roznorodnosc animacji itp. W fife jest to zbyt monotonne ciagle to samo i sie moze szybko znudzic a w PESie jak MP bedzie dobry to napewno fifa, nie mowie o konsolach. A sciezke dzwiekowa to walic bo liczy sie grywalnosc mozesz sobie muzyki posluchac jak cos a nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 22:30, Rambowski napisał:

Dlugo gralem w fife, ale teraz po zagraniu w demo pes 2009 twierdze ze jednak PES jest
lepszy. Roznorodnosc animacji itp. W fife jest to zbyt monotonne ciagle to samo i sie
moze szybko znudzic a w PESie jak MP bedzie dobry to napewno fifa, nie mowie o konsolach.
A sciezke dzwiekowa to walic bo liczy sie grywalnosc mozesz sobie muzyki posluchac jak
cos a nie :P


Dokładnie tak, mecze w Fifie są nudne i monotonne, a w PESie dynamiczne i wciągające...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:45, marcinshinoda napisał:

> > >ciach
> >
> > EEE... w takich grach chyba chodzi o grywalność i frajdę z gry(chyba jak w
każdej),
> a
> > nie ścieżkę dźwiękowa czy komentatorów, albo inne odgłosy na stadionach. A
w kwestii
>
> > miodności PES bije na głowę FIFE(na PC), nie ma nic przyjemniejszego niż przysiąść

> se
> > z kumplem przy jednym kompie i pocierać w Pesa.
> > Po drugie Fifa jest strasznie sztywna i wolna, tempo akcji jest po prostu
słabe
> i nie
> > ma tych emocji.
> Zgadzam się z tobą.Ja zawsze gram w Pes 6 z bratem,albo z kumplem jak do mnie przyjdzie

> na dwóch.Albo samemu jak mi sie nudzi ;).A co do fify to w tą grę grają osoby którym

> nie idzie granie w PES.

ty to niedorozwój jesteś:/ Ile razy mam ci powtarzać że to kwesta gustu. Ja jestem fanem
serii FIFA, ale także PES i spokojnie grałem z PC na champion?(tak sie chyba najwyższy
poziom trudności nazywał) a po necie rozegrałem też sporo meczy. I co? Nie umiem grac
w PES i gram w FIFE. Jak masz gadać takie głupoty to najlepiej zamilknij

''''A co do fify to w tą grę grają osoby którym nie idzie granie w PES.''''-Napisałem tak bo mam wielu kolegów którym nie idzie w PES i grają w Fife.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 16:35, PonuryŻniwiarz napisał:

> w PES i gram w FIFE. Jak masz gadać takie głupoty to najlepiej zamilknij
''''A co do fify to w tą grę grają osoby którym nie idzie granie w PES.''''-Napisałem
tak bo mam wielu kolegów którym nie idzie w PES i grają w Fife.



Na świecie żyje miliardy ludzi, a ty oceniasz, bo kilku kolegach;] Wątpie żeby grali dlatego że im nie idzie. Wkońcu co za problem ustawić sobie poziom amator i obrońcy nawet do ciebie nie podchodząxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 17:15, marcinshinoda napisał:

> > w PES i gram w FIFE. Jak masz gadać takie głupoty to najlepiej zamilknij

> ''''A co do fify to w tą grę grają osoby którym nie idzie granie w PES.''''-Napisałem

> tak bo mam wielu kolegów którym nie idzie w PES i grają w Fife.
>
>

Na świecie żyje miliardy ludzi, a ty oceniasz, bo kilku kolegach;] Wątpie żeby grali
dlatego że im nie idzie. Wkońcu co za problem ustawić sobie poziom amator i obrońcy nawet
do ciebie nie podchodząxD


Ale co to za przyjemnosc z gry. Ja wybieram ewidentnie PES bo muzyja w tle mi wszystko jedno. Komentarz jest bardzo podobny nie powala. W pes jakos te akcje wygladaja a w Fifie wolno nudno i schematycznie. Moze nie mam talentu ale w pesie nigdy mi sie nie udalo zrobic 2 identycznych akcji, a fifie duzo tak wiele ze az sie niechcialo innych robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 22:55, Grinczar napisał:

FIFA 09 na PC jest wg. mnie najlepsza...

Grinczar twoja wypowiedź jest tak elokwentna pełna argumentów itp. itd. że nie wypada z nią dyskutować. Byś się postarał i napisał coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychowałem się na fifie. Grałem w nią bez opamiętania dopóki EA nie zaczęło lecieć sobię w kulki... Od FIFY 06 to 08 nic się nie zmieniło poza tytułem:) I zacząłem grać w PES-a. A teraz.... Nareszcie przemiana. Kto wie, może za rok fifa będzie mogła śmiało konkurować z PES-em:) A obu gier nie porównuje - PES to sumlacja a FIFA to arcade, więc nie ma o czym gadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 17:48, PSAT Darth Stan napisał:

> FIFA 09 na PC jest wg. mnie najlepsza...
Grinczar twoja wypowiedź jest tak elokwentna pełna argumentów itp. itd. że nie wypada
z nią dyskutować. Byś się postarał i napisał coś więcej.

Może i by się pare argumentów znalazło, ale zaraz posypałyby się kontrargumenty. FIFA 09 bardziej mi się podoba i tyle. A jakie na to czynniki wpływają? Wystarczy mi rozbudowany tryb kariery, licencje, dynamiczniejsza gra (subiektywna wypowiedź) - to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować