Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Gdzie w Firefoxie / mam najnowszą betę / szukać opcji eksportu zakładek?
czy zapiszą mi się wszystkie zakładki,także te umieszczone w folderach / film,gry,itp. /
czy można zrobić coś podobnego z loginami i hasłami do for,Ubisoftu,EA,Orgim,BioWare,BattleNet,itp?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 19:29, lis_23 napisał:

Gdzie w Firefoxie / mam najnowszą betę / szukać opcji eksportu zakładek?

W najnowszej stabilnej jest pod zakładki/wyświetl wszystkie zakładki i tam jest importowanie i kopie zapasowe

Dnia 30.09.2011 o 19:29, lis_23 napisał:

czy zapiszą mi się wszystkie zakładki,także te umieszczone w folderach / film,gry,itp.
/

tak

Dnia 30.09.2011 o 19:29, lis_23 napisał:

czy można zrobić coś podobnego z loginami i hasłami do for,Ubisoftu,EA,Orgim,BioWare,BattleNet,itp?.

To już by chyba trzeba kopię plików z ciasteczkami/hasłami drobić, które to masz tu http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox#Tworzenie_nowego_profilu (link najistotniejszych danych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem dodatek o jakże oryginalnej nazwie Speed Dial :), teraz już do pełni szczęścia potrzebuję porady, jak poprawnie (z zachowaniem kolejności, układu folderów itd.) zaimportować zakładki z Opery do FF i będę mógł się pożegnać z tą niestabilną krową :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2011 o 22:06, S1G napisał:


To już by chyba trzeba kopię plików z ciasteczkami/hasłami drobić, które to masz tu http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox#Tworzenie_nowego_profilu
(link najistotniejszych danych)


A gdzie to znaleźć?
chciałem skopiować cały profil ale nie mogę znaleźć w folderze Mozilla Firefox katalogu profili i profiles.ini
nawet tak mi nie chce znaleźć:
C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Roaming\Mozilla\Profiles\[nazwa_profilu]\[losowe znaki].slt\
nie wiem,jaka ma być nazwa profilu a bez tego nie chce mi nic znaleźć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony mozilli Pod Windows Vista i 7 folder AppData jest ukryty. Dodatkowo w systemie funkcjonuje dowiązanie symboliczne "C:\Documents and Settings\Application Data" prowadzące do "C:\Users\[nazwa użytkwonika]\AppData", dla zachowania kompatybilności z programami zgodnymi z Windows 2000, XP i 2003. Masz włączone pokazywanie katalogów/plików ukrytych? Domyślnie jest wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, udało mi się poprawnie zaimportować zakładki, więc bye bye Opera :). Z zaskoczeniem zauważyłem, że przy takiej samej ilości otwartych zakładek (ups, "kart"), FF żre o ponad połowę mniej RAMu, niż Opera (może to zasługa NoScripta, podejrzewam, że w Operze rzeczy zablokowane w urlfilter.ini nie są wyświetlane ale i tak ładują się do pamięci a NS pewnie zapobiega takiemu marnotrawstwu :)).
Jeszcze miałbym pytanie - da się jakoś przestawić przełączanie między kartami tak, by Ctrl+Tab przełączało nie do karty na prawo od aktywnej w danym momencie, a do tej, która była aktywna wcześniej (bezpośrednio przed tą, która jest aktywna teraz)? I by po zamknięciu karty działo się tak samo - by aktywowała się karta, która była aktywna przed tą, która została zamknięta, a nie ta, która była na prawo od zamkniętej?
(przydałaby się też historia zamkniętych kart - coś, jak ten kubełek w Operze :), i miniaturowy podgląd zawartości karty po najechaniu na jej zakładkę, i jeszcze coś takiego, by przy dużej ilości kart lista nie była przewijana a po prostu zakładki kart się zwężały - tak, by wszystkie mieściły się na ekranie, ale to wszystko kosmetyka, która nie jest mi do życia z FF niezbędna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 15:50, Blackhand napisał:

Jeszcze miałbym pytanie - da się jakoś przestawić przełączanie między kartami tak, by
Ctrl+Tab przełączało nie do karty na prawo od aktywnej w danym momencie, a do tej, która
była aktywna wcześniej (bezpośrednio przed tą, która jest aktywna teraz)? I by po zamknięciu
karty działo się tak samo - by aktywowała się karta, która była aktywna przed tą, która
została zamknięta, a nie ta, która była na prawo od zamkniętej?

A to nie jest tak domyślnie? Ja tak właśnie mam, a nie przypominam sobie bym coś zmieniał w tej kwestii.

Dnia 02.10.2011 o 15:50, Blackhand napisał:

(przydałaby się też historia zamkniętych kart - coś, jak ten kubełek w Operze :), i miniaturowy
podgląd zawartości karty po najechaniu na jej zakładkę, i jeszcze coś takiego, by przy
dużej ilości kart lista nie była przewijana a po prostu zakładki kart się zwężały - tak,
by wszystkie mieściły się na ekranie, ale to wszystko kosmetyka, która nie jest mi do
życia z FF niezbędna :))

Dodatek Tab Mix Plus. Generalnie on dodaje wiele opcji, konfiguracja może zająć nawet kilkanaście minut, ale warto.
Co do podglądu kart - Tab Scope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 15:59, rob006 napisał:

> ...
A to nie jest tak domyślnie? Ja tak właśnie mam, a nie przypominam sobie bym coś zmieniał
w tej kwestii.


Pamiętaj, że używam wersji 3.x, może to jest przyczyna. Nie bardzo chcę upgrade''ować, bo znowu się okaże, że połowa dodatków, które mam zainstalowane, jest niekompatybilna z inną wersją FF :).

Dnia 02.10.2011 o 15:59, rob006 napisał:

...
Dodatek Tab Mix Plus. Generalnie on dodaje wiele opcji, konfiguracja może zająć nawet
kilkanaście minut, ale warto.
Co do podglądu kart - Tab Scope.


Dzięki, choć tak, jak napisałem - brak tego w FF specjalnie mi nie doskwiera.
A, i teraz zauważyłem opcję Historia->Ostatnio zamknięte karty, szkoda, że widnieje tam zaledwie 10 ostatnio zamkniętych kart - pełna historia w Operze jest lepsza :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 16:06, Blackhand napisał:

Pamiętaj, że używam wersji 3.x, może to jest przyczyna. Nie bardzo chcę upgrade''ować,
bo znowu się okaże, że połowa dodatków, które mam zainstalowane, jest niekompatybilna
z inną wersją FF :).

Pracuję na wersji 3.6

Dnia 02.10.2011 o 16:06, Blackhand napisał:

Dzięki, choć tak, jak napisałem - brak tego w FF specjalnie mi nie doskwiera.
A, i teraz zauważyłem opcję Historia->Ostatnio zamknięte karty, szkoda, że widnieje
tam zaledwie 10 ostatnio zamkniętych kart - pełna historia w Operze jest lepsza :).

Ja mam 20. Tyle mam w Tab mix plusie ustawione, może to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, dzięki za tego Tab Mix Plusa, jest fantastyczny :). Jeszcze tylko muszę wyczaić, jak całkiem wyłączyć wyświetlanie paska postępu ładowania strony na zakładce karty i będzie git :). Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 13:18, Blackhand napisał:

Ha, dzięki za tego Tab Mix Plusa, jest fantastyczny :). Jeszcze tylko muszę wyczaić,
jak całkiem wyłączyć wyświetlanie paska postępu ładowania strony na zakładce karty i
będzie git :). Jeszcze raz dzięki.

Wygląd->Karta->Pasek postępu na etykiecie karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo :). Widać miłośnicy FF są na tym forum mocno aktywni, skoro tak szybko można dostać odpowiedź :D.

Cóż, jak obiecałem, Opera poszła w odstawkę, od paru dni "wiszę" niemal wyłącznie na FF (nie żebym wcześniej w ogóle go nie używał, po prostu wcześniej główną przeglądarką u mnie była Opera). Oby mnie nie rozczarował, a za jakiś czas sprawdzę (pół roku minimum), czy w Operze dalej zmiany są przeprowadzane wg zasady "from bad to worse".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 17:57, Abi_Dalzim napisał:

Czy da się w jakikolwiek sposób uniemożliwić usuwanie historii (zahasłować, zablokować
itp.)?


Może spróbuj jakimś programem automatycznie robić kopie zapasowe folderu z ustawieniami FF, później będziesz mógł je łatwo odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 21:05, Abi_Dalzim napisał:

Czyli, ogólnie rzecz biorąc, zablokować usuwanie historii to rzecz niemożliwa?


Może i się da, ale najwyraźniej nikt nie wie jak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już W7 HP SP1,zainstalowałem betę firefoxa 7 i mam problem ...
co zrobić żeby został mi taki wygląd / szerokość,wielkość /? - gdy zamknę to okienko to rozmiar się kurczy
jak wyłączyć przeźroczystość firefoxa / górna część wyszukiwarki /.

20111004145013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc?
chciałbym mieć szerszy górny pasek firefoxa,tak żeby można było dodawać nań skróty do stron internetowych / jak miałem jeszcze dwa dni temu na viście / i żeby pasek ów nie był przeźroczysty,jak obecnie - na viście tylko dolny pasek przeglądarki był przeźroczysty,tutaj jest górny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś straszne trudności z odtwarzaniem wideo w FF. Filmiki z YT czy innych serwisów nawet na pełnym ekranie zajmują tylko tę część przeglądarki, w której wyświetlana jest strona (czyli widoczne są paski, karty, zakładki FF - tego wcześniej nie było), a ponadto płynnie odtwarzana jest tylko jakość 360p. Nie wiem, czym to jest spowodowane, niczego nie zmieniałem ani nie doinstalowywałem. Flash też stary (ostatnia wersja, w której nie ma akceleracji graficznej - przy tym to w ogóle się tnie, za stary komputer). Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować