Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Przeinstalowałem FF, zainstalowałem jeszcze mniej dodatków (bez żadnych skórek itp.) i wciąż się wiesza. Chyba zmienię na inną (może lepszą) przeglądarkę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 20:19, Demagol napisał:

Przeinstalowałem FF, zainstalowałem jeszcze mniej dodatków (bez żadnych skórek itp.)
i wciąż się wiesza. Chyba zmienię na inną (może lepszą) przeglądarkę :P.

To chyba jest kwestia pamięci offline i innych różnych zapamiętywanych rzeczy w przeglądarce. Ja usuwam wszystko oprócz cookies i wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2011 o 20:25, Jujin napisał:

Witam
Też walczyłem z tym problemem. Udało mi się rozwiązać go w ten sposób, że w katalogu
Firefox w ścieżce C:/Program Files/Mozilla Firefox znalazłem i usunąłem plik o nazwie
"Search the web.src". Po jego usunięciu w przeglądarce w about:cofig w kluczu keyword.URL
wpisałem " http://www.google.pl/#q=".
Jak na razie działa, mam nadzieję, że to chol..... nie wróci.
Pozdrawiam


Niestety,teraz jest jeszcze gorzej niż przedtem ...
usunąłem plik "Search the web.src",poskutkowało to tym,że w ogóle nie da się teraz wpisać " about:cofig " - w ogóle nic nie da się wpisać w główny pasek wyszukiwania bo wyskakuje tylko ta niemiecka przeglądarka - http://www.browsersafesearch.com/ - w którą też nic się nie da wpisać bo nic nie znajduje,kompletnie nic
na szczęście,w bocznym pasku nadal można wybrać google ...
całkowicie tego nie wyrzuciłem ( Search the web.src ),jest w koszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo przywrócenia tego pliku nadal nie mogę już nic wpisać w głównym pasku wyszukiwania,wyskakuje tylko ta niemiecka wyszukiwarka w której też nic się nie da znaleźć,ciągle wyskakuje jej główna strona - do ustawień firefoxa poprzez about:cofig też się nie da wejść,pisze że adres URL jest nie prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>do ustawień firefoxa poprzez about:cofig też się nie da wejść,pisze że adres URL jest nie prawidłowy.
Nie dziwi mnie to, zjadłeś "n" ;)
Jest about:config

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 12:54, Harrolfo napisał:

Nie dziwi mnie to, zjadłeś "n" ;)
Jest about:config


Teraz weszło ;)
ale po wpisaniu keyword.URL nic nie ma,pusto,więc nie mam gdzie wpisać adresu google
zaznaczyłem; dodaj ustawienie typu - łańcuch - ale nie zapisuje zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwny problem z przeglądarką Firefox.
Otóż zauważyłem, że na laptopie niektóre strony nie chcą się do końca wczytywać np. newsy na gram.pl nigdy nie wchodzą, chociaż strona główna jak i samo forum działa bez zarzutu.
W Internet Explorer tego problemu nie mam.
W Firefox na PC tego problemu nie mam.
Przy czym na PC Internet łączy się kablowo, a na laptopie bezprzewodowo, chociaż próbowałem też łączyć się na laptopie przewodowo i problem pozostaje.

Czy ktoś domyśla się w czym tkwi problem?

Mój FF to wersja 7.0.1, aktualna. A sama przypadłość pojawiła się już wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś dodatek wariuje (np. AdBlock albo NoScript za dużo blokuje)? Najlepiej wyłącz wszystkie i sprawdź, czy coś to da, jeśli tak, to włączaj je pojedynczo, za każdym razem sprawdzając, czy coś się zmieniło, aż w końcu znajdziesz winowajcę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze problem z youtube na firefoxie: podczas oglądania filmiku nie widać tego paska postępu ładowania się,ściągania filmiku / na innych przeglądarkach jest / a gdy filmik dobiegnie końca i chcę go powtórzyć to na czarnym tle kręci się tylko kółeczko i muszę kliknąć w pasek filmiku żeby coś ruszyło lub odświeżyć stronę
może potrzeba jakiegoś dodatku,wtyczki do yt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 16:50, lis_23 napisał:

A ja mam jeszcze problem z youtube na firefoxie: podczas oglądania filmiku nie widać
tego paska postępu ładowania się,ściągania filmiku / na innych przeglądarkach jest /
a gdy filmik dobiegnie końca i chcę go powtórzyć to na czarnym tle kręci się tylko kółeczko
i muszę kliknąć w pasek filmiku żeby coś ruszyło lub odświeżyć stronę
może potrzeba jakiegoś dodatku,wtyczki do yt?

Proponował bym raczej przeczyścić pamięć podręczną przeglądarki. W każdym razie dodatkowa wtyczka nie jest potrzebna, z wyjątkiem Flash-a ale tego pewnie masz skoro ci filmiki działają. Swoją drogą z którego playera korzystasz? Wersja html5 to ciągle beta (tak jak i sam język)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam do wersji 4.0.1. Każda powyżej coraz gorzej działa i właściwie nic nie jest lepiej...
Ostatnia wersja to ciągłe wysypki, a od szóstki przeglądanie stron powoduje użycie procka na poziomie 90%. Podziękować za taki badziew. A dopiero się zorientowałem dlaczego wentylator wariuje kiedy zupełnie nic się nie działo poza statycznym przeglądaniem strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 17:20, S1G napisał:

> A ja mam jeszcze problem z youtube na firefoxie: podczas oglądania filmiku nie widać

. Swoją drogą z którego playera korzystasz? Wersja html5 to ciągle beta (tak

Dnia 22.10.2011 o 17:20, S1G napisał:

jak i sam język)


Korzystam z tej ostatniej bety,chyba ósemka
o zużyciu procka nie wiem ale mi,np.często wychodzi zbyt duże zużycie pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ma prawo nie działać, i nie chodziło mi o wersję Firefoksa tylko samego youtubowego odtwarzacza do sprawdzenia i przestawienia tu http://www.youtube.com/html5. Aczkolwiek nie wszystkie materiały są z nim zgodne, te które (jeszcze) nie są zostaną odtworzone zwykłym "playerem" flashowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie pomogło, a ponieważ nie mam cierpliwości do takich rzeczy, wybrałem najmniejszą linię oporu. Eksperymentalnie zainstalowałem Chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 21:51, GanD napisał:

Niestety to nie pomogło, a ponieważ nie mam cierpliwości do takich rzeczy, wybrałem najmniejszą
linię oporu. Eksperymentalnie zainstalowałem Chrome.

Skoro nie masz cierpliwości to po co instalowałeś betę? stabilna wersje z zrobionym przez nią profilem bez problemu obsługuje youtuba przy obu odtwarzaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o becie FF 7, czy o Chrome? Jeśli to pierwsze, nie wiedziałem, że to beta, ot samo się zaktualizowało. Jeśli to drugie, beta czy nie. Strony zaczęły działać prawidłowo, a tylko na tym mi należało. No i jeszcze na AddBlock, ale okazało się, że Chrome też to ma.
Niemniej na PC nadal mam zamiar korzystać z FF, w końcu robię to już ładnych kilka lat.

I co ma do tego youtube... Chyba nam się posty pomieszały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym nowym FF nie da się przypisać wielu zakładek równocześnie do jednego folderu tak jak to było na poprzednich wersjach? Wiecie o co mi chodzi mam otwarte 10okienek i wszystkie zapisuję w folderze o nazwie XYZ później moge otworzyć 1 lub wszystkie na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 12:33, Witcher1990 napisał:

Czy w tym nowym FF nie da się przypisać wielu zakładek równocześnie do jednego folderu
tak jak to było na poprzednich wersjach? [...]

Bo najwyraźniej FF od "czterech wersji" (jakieś żarty) zalicza jakiś spory regres. Potrzebne funkcje są wywalane, to co działało przestaje działać, ustawione opcje nie mają związku z działaniem. To jakaś wtopa. Najlepsze wersje to były FF 1.x i 2.x. Potem są już tylko gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować