Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Mam kłopot. Widocznie w jakiejś instalacji nieopatrznie zainstalowałem coś, co spowodowało, że teraz gdy w pasku adresu wpisuję jakąś frazę, wyszukuje ją w Yahoo, a nie w google. Jak to zmienić, by było po staremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna usterka: Z pozostałości po Yahoo jest to, że za każdym razem co uruchomię FF to pojawia się jako przeglądarka z prawej strony (wcześniej miałem tam wikipedię). Usuniecie jej z tej listy nic niestety nie daje. Ponadto - wyżej wystarczy zobaczyć na moje posty - po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do Yahoo. JAK SIĘ TEGO CHOLERSTWA POZBYĆ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 16:21, Niewiernus napisał:

Sprawdzałeś listę dodatków/wtyczek?
Jeżeli jest coś od Yahoo to ''wiecie co z nim zrobić''

To było pierwsze co zrobiłem. Niestety nie mam też niczego po instalowanego, a atak raczej jest niemożliwy, bo kontrolę sprawuje AVG IS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 17:52, Jackal-pl napisał:

> Sprawdzałeś listę dodatków/wtyczek?
> Jeżeli jest coś od Yahoo to ''wiecie co z nim zrobić''
To było pierwsze co zrobiłem. Niestety nie mam też niczego po instalowanego, a atak raczej
jest niemożliwy, bo kontrolę sprawuje AVG IS.

Sprawdź http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox, nie zapomnij kopii profilu, w tym przypadku masa plików (np zakładki czy też historia) jeszcze się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 20:43, Jackal-pl napisał:

Odinstalowałem, zainstalowałem i dalej to samo :D
PS: Na chromie też się ten śmieć poinstalował :(

Nic, pożyję z tym.

To dopiero początek, co np z nowym profilem? Takowy bez problemu przetrwa reinstalację Firefoksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 09:07, Jackal-pl napisał:

Skorzystałem z mozbackup. I teraz do mnie doszło, że właściwie on też zachował te ustawienia
Yahoo... :D
Pobawię się jeszcze.

Najlepiej uruchom Firefoksa w trybie awaryjnym, jak tam też to będzie to znaczy że coś ci siedzi w systemie a nie samej przegladarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało nagle z moim Firefoxem, wczoraj wszystko normalnie chodziło, a gdy dziś z rana chciałem odpalić film na youtube przeglądarka się zawiesiła i tak mam przy każdej próbnie uruchomienia jakiegoś filmu, muszę wyłączać program przez menagera zadań. Po jakimś czasie dostałem informację, iż jest nowa wersja firefoxa (9.1 bodajże), więc zainstalowałem licząc, że problem był związany z wprowadzaniem nowej wersji i wszystko wróci do normy. Niestety dalej się zawiesza, zainstalowałem też najnowszą wersją Flash playera, ale dalej to samo ;/
Ktoś ma podobny problem, czy to mój odosobniony przypadek?
Na Interet Explorerze wszystko działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno czyściłeś historię przeglądania(np. cookies, pamięć podręczna)? Przy większych zaległościach w tym to moja przeglądarka lubi kaprysić z działaniem(najczęściej przy włączaniu/wyłączaniu Quake Live oraz filmów - te wtyczki wymagają więcej uwagi od przeglądarki).

Może pomoże, może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temacik do rozwiązania. Od pewnego czasu bardzo mnie wnerwia tworzenie się nowych zakładek (klikanie ŚPM na linkach) na prawo od bieżącej zakładki zamiast skrajnie po prawej (na końcu). Przez jakiś czas sądziłem, że tak będzie wygodniej i na dodatek kilka modów do wcześniejszych wersji specjalnie ustawiało takie rozmieszczanie nowych zakładek, ale okazało się to fatalne. Co jakiś czas gubię się w zakładkach. Lepiej było kiedy każda nowa zakładka była otwierana na końcu paska zakładek.
Czy ktoś z was wie jak w FF 9.0.1 przywrócić tworzenie zakładek na samym końcu, zamiast w środku pomiędzy innymi?

[aktualizacja]
Już sobie znalazłem. Opcja:
browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent = false

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 15:47, Niewiernus napisał:

Może pomoże, może nie.


Czyściłem i nie pomogło, wygląda mi to na jakiś poważniejszy problem, związany wg. mnie z wprowadzeniem nowej wersji Firefoxa, bo jak wspomniałem wczoraj wszystko działało, a dziś rano już nie, a w nocy miałem kompa wyłączonego.
Teraz jeszcze widzę, że nie podkreśla mi błędów w pisowni, a nic nie zmieniałem w opcjach przeglądarki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od pewnego czasu też mam problem z FF. Na Operze wszystko ok, na FF problemem jest jak mniemam wtyczka Flash playera. Jak widzę nie tylko ja mam ten problem, czy ktoś znalazł już rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jak to jest z tym FF...... kiedyś miałem na kompie lisa ale przeżuciłem się na ''Oprę'' "Łinfrej" xD
Nawet nie wiedziałem, że jest już lisowiec 9, ale słyszałem jeszcze o jakiejś Aurorze <--- to jakaś alter przeglądarka ? czy coś w tym stylu ?
Hmmm postanowiłem doń wrucić. [To znaczy znów go zainstalować jako jedna z dwóch przeglądarek] bo IMO jednej przeglądarki na kompie nie warto mieć zainstalowanej :-) Wcześniej miałem Google Chrome i Operę. Teraz chciałbym mieć opcję: Opera i FF
Więc mam zapytanie:
Co warto/mieć jako niezbędne zainstalowane z dodatków i wtyczek do FFa :-)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aurora to coś w rodzaju "późnej alfy" ew "kandydata na betę" w każdym razie nie polecam. Co do wtyczek to flash ciągle jeszcze potrzebny, z dodatki sam musisz wybrać "pod siebie".


Generalnie z Firefoxem jest tak Nigthy (ten to ma prawo się nie odpalić, bo wersja mocno eksperymentalna wprost z kompilatora), -> aurora -> beta -> release (tzw wersja stabilna, najlepsza na chwilę obecną) -> zapowiadana wersja dla firm czyli ESR jak już się ukaże będzie chyba jedyną wartą uwagi (ma wychodzić raz do roku więc na wskutek braku pogoni zna numerkami będzie stabilniejsza od release, z uaktualnień tylko latanie dziur krytycznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować