Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2012 o 22:56, In_The_End napisał:

Pomóżcie.
Co zrobić by przy logowaniu nie pojawiała się kluczyk w lewym górnym rogu :(?

1) jaki znowu kluczyk?
2) w czym ci przeszkadza?
Jeśli chodzi o pytanie czy zapamiętać hasło, to preferencje (nie wiem czy pod Windowsem nie będzie opcje albo inne ustawienia)/bezpieczeństwo i tam masz pamiętaj hasła do witryn. Starczy "odfajkować" i więcej się pojawić nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 07:44, S1G napisał:

1) jaki znowu kluczyk?

Sync... pojawiał się dymek z kluczykiem przy pasku adresu.
Dzięki, pomogło.
ps: a jak włączyć sprawdzanie pisowni? Mam nowy dysk i wszystko musze instalować jeszcze raz:s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 08:27, In_The_End napisał:

ps: a jak włączyć sprawdzanie pisowni? Mam nowy dysk i wszystko musze instalować jeszcze
raz:s

Prawoklik na dowolne okienko w którym ją sprawdza (np dodawanie posta tutaj), i tam będzie zarówno sprawdź pisownie jak i wybór słownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - przed chwila zainstalowala mi sie akutalizacja 13.0, po ktorej, gdy otworze nowa karte, pojawia mi sie widok znany z opery, gdzie pojawiaja screeny z najczesciej odwiedzanych stron - da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 20:47, Buhahahahaha napisał:

Mam pytanie - przed chwila zainstalowala mi sie akutalizacja 13.0, po ktorej, gdy otworze
nowa karte, pojawia mi sie widok znany z opery, gdzie pojawiaja screeny z najczesciej
odwiedzanych stron - da się to jakoś wyłączyć?


Jest taka opcja w prawym górnym "Hide the new tab page" czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji Flasha FF zaczął mi wydziwiać przy zamykaniu, inaczej mówiąc, wywala się ze standardowym komunikatem (tym przeglądarkowym, nie windowsowym), że wystąpił błąd i przeglądarka zostanie zamknięta (do wyboru są opcje zamknięcia FF i jego restart, można też wysłać raport do twórców przeglądarki). Czy są jakieś inne opcje poza downgrade''m Flasha do poprzedniej wersji (o ile uda mi się znaleźć, bo jako takiej instalki na dysku nie mam, wszystko pobierał i instalował automatyczny updater Flasha)?
Na 99% jestem pewien, że winowajcą jest Flash, bo problem zaczął się pojawiać po jego aktualizacji (czyżby był niekompatybilny z FF 3.x?).
A druga rzecz, dość irytująca, ktoś wie, czemu Flash hula teraz jako osobny proces? Jak zobaczyłem, ile "żre" pamięci, to się podłamałem :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash jest w osobnym procesie żeby przez jego błędy nie wywalała się cała przeglądarka. Jesli coś pójdzie nie tak z flashem - zawiesi się flash, a nie cała przeglądarka.
FF 3.6 już od blisko 2 miesięcy nie jest wspierany, jak chcesz na siłę zostać przy tej wersji, to musisz się liczyć z przeróżnymi cudami, z niepoprawnym wyświetlaniem nowych stron włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Flashem mam najróżniejsze problemy, tak jakby nie był kompatybilny z najnowszym Firefoxem. Co prawda takiego błędu jak Ty to jeszcze nie uświadczyłem, ale wiele razy wywalał mi się sam Flash w Windowsie, czy miałem dziwne przygody z otwartymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trudno, jakoś to przeżyję :). Nowszej wersji na razie instalować nie zamierzam (widziałem w akcji, dziękuję, postoję), inne przeglądarki mi nie leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem z Flash Player w firefoxie ...
od ostatniej aktualizacji FP standardowo dwa, trzy razy wywala mi komunikat, że AFP przestał działać, a dziś poza tym, zamknęło mi całą przeglądarkę ... coś tam musi się gryźć ze sobą ...
mam nową wersję Firefoxa: Mozilla Firefox 14.0 ( x86 pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 22:21, lis_23 napisał:

mam nową wersję Firefoxa: Mozilla Firefox 14.0 ( x86 pl )


14 to jeszcze beta, tu flash może nie działać z zupełnie innego powodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po namyśle doszedłem do wniosku, że zaryzykuję upgrade FF. Pytanie - które z poniższych wtyczek są kompatybilne z 13-ką (to te, co do których nie znalazłem takiej informacji)?
Easy Youtube Video Downloader, NoScript, Speed Dial, Stylish, Tab Mix Plus

Jak coś się skwasi, to chyba jedyne wyjście to będzie przesiadka na SeaMonkey xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 14:18, Blackhand napisał:

Easy Youtube Video Downloader, NoScript, Speed Dial, Stylish, Tab Mix Plus

NoScript i Tab Mix Plus działają na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 14:18, Blackhand napisał:

Dobra, po namyśle doszedłem do wniosku, że zaryzykuję upgrade FF. Pytanie - które z poniższych
wtyczek są kompatybilne z 13-ką (to te, co do których nie znalazłem takiej informacji)?
Easy Youtube Video Downloader, NoScript, Speed Dial, Stylish, Tab Mix Plus

Poza tymi, co wymienił rob006, to Stylish też działa (przynajmniej działał ostatnio ;), a takie coś, jak w Speed Dialu jest teraz natywnie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można jakoś cofnąć tę aktualizację AFP? - co najmniej trzy, cztery razy na dobę wywala mi flash player i muszę odświeżać każdą ze stron a dzieje się to znienacka, wystarczy otworzyć nową stronę, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mocno mi klatkuje firefox kiedy zjeżdzam kółkiem po stronach. Na IE nie ma czegoś takiego, a tu obraz robi sie niewyraźny dopóki sie nie zatrzymam. Jestem na laptopie. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 18:01, Dared00 napisał:

...
a takie coś, jak w Speed Dialu jest teraz natywnie dostępne.


A da się ze Speed Diala strony zaimportować (wątpię, ale spytać zawsze można :))? Nie uśmiecha mi się za bardzo wklepywać ręcznie tych 56 pozycji :). I czy działa to tak, jak Speed Dial - trzymam Ctrl i wklepuję 12 i otwiera mi się strona zapisana pod tym numerkiem?

Poza tym - dzięki Wam obu, zostaje jeszcze Easy Youtube Video Downloader, przeżyję jakoś bez niego, jeśli by nie działał :). Oby po tym upgrade nie było tak, jak mam aktualnie z Operą po ostatniej aktualizacji - jak w niej uruchomię jakąś minigrę we flashu, to uruchamia się w tle "Opera plugin wrapper" i obciążenie procesora wzrasta do 100% :/ (no ale Opera od jakiegoś czasu z każdą wersją jest gorsza, więc jakoś zaskoczony nie jestem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować