Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Ha, wszystkie wtyczki działają :). Zawieszki przy wyłączaniu też zniknęły. Problem w tym, że FF13 jest pazerny na RAM - zżera mi o ok 300MB więcej, niż wersja 3.x. A wygląd a''la Opera od razu wyłączyłem.

PS Gdzie się podział przycisk "Odśwież"? Ne ma go domyślnie na żadnym pasku, nie ma go w "Dostosuj..."... WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 15:08, Blackhand napisał:

PS Gdzie się podział przycisk "Odśwież"? Ne ma go domyślnie na żadnym pasku, nie ma go
w "Dostosuj..."... WTF?


Jak klikniesz "dostosuj", to jest normalnie obok paska adresu, możesz go wtedy przesunąć gdzieś indziej, wtedy nie będzie automatycznie integrował się z paskiem adresu.
A co do zużycia pamięci - paradoksalnie to oznaka postępu. Większe wykorzystanie pamięci rekompensowane jest przez szybsze działanie, a w czasach gdy RAM jest tani jak barszcz i 4 GB to norma, można przeboleć te kilkaset mega :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 21:22, rob006 napisał:

...

Jak klikniesz "dostosuj", to jest normalnie obok paska adresu, możesz go wtedy przesunąć
gdzieś indziej, wtedy nie będzie automatycznie integrował się z paskiem adresu.


A, dzięki, nie zauważyłem :D.

Dnia 21.06.2012 o 21:22, rob006 napisał:

A co do zużycia pamięci - paradoksalnie to oznaka postępu. Większe wykorzystanie pamięci
rekompensowane jest przez szybsze działanie, a w czasach gdy RAM jest tani jak barszcz
i 4 GB to norma, można przeboleć te kilkaset mega :]


Za taki postęp to ja dziękuję. To tak, jakby tłumaczyć postępem większe zużycie paliwa przez samochód w stosunku do np. poprzedniego modelu.
Tak już zupełnie na marginesie - FF "zje" mi gigabajta, Vista drugie tyle, odpalę jeszcze Operę, to zniknie ze 400+MB, jak w obu przeglądarkach będzie coś we flashu, to odpalą się osobne procesy do niego, które zajmą po 200-300MB. I ostatecznie odbędę podróż w czasie, do czasów, gdy jak Windows 9x zaczynał męczyć swapa, to można było jedynie sięgnąć po książkę i dla zabicia czasu "łyknąć" parę rozdziałów czegoś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 15:24, Blackhand napisał:

Za taki postęp to ja dziękuję. To tak, jakby tłumaczyć postępem większe zużycie paliwa
przez samochód w stosunku do np. poprzedniego modelu.

Akurat to kiepskie porównanie. Zauważ że korzystanie z RAMu nic nie kosztuje, tu panuje wręcz odmienna zasada - RAM nieużywany, to RAM zmarnowany. Dlatego nowe aplikacje dość zachłannie korzystają z RAMu, ale nie dlatego bo muszą, ale dlatego bo mogą. Jeśli RAM się kończy, to i zapotrzebowanie na RAM jest hamowane. Większość osób narzekających na zużycie RAMu nie ma o tym pojęcia i sugerują się tylko cyferkami w Menadżerze procesów stosując zasadę "dużo ramu - wolny program", a jest zupełnie odwrotnie. Ja dość często korzystam z FF z 20+ otwartymi kartami plus kilka cięższych programów w tle i nie miałem nigdy problemów ze zwolnieniem systemu przez korzystanie ze SWAPu. W większości bardziej zależy to od systemu, który zarządza pamięcią, niż od samego programu.

Dnia 22.06.2012 o 15:24, Blackhand napisał:

Tak już zupełnie na marginesie - FF "zje" mi gigabajta, Vista drugie tyle,

Giga na system? I ty psioczysz na przeglądarkę? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do wersji 13.0.1 rozszerzenie Compact Menu 2 4.3.1 powoduje, że ikonka dodawania do zakłądek w polu adresu nie działa. Podobno by wszystko działało trzeba zainstalować starszą wersję rozszerzenie i wyłączyć brak mozliwości uruchomienia niekompatybilnych dodatków.

Pytanie tylko jak to zrobić? Powinno to byc możliwe, skoro ktoś takie rozwiązanie zaproponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiesił mi się dziś firefox, zamknąłem przeglądarkę a ponieważ nie dało się jej ponownie uruchomić 9 pisało, że jest już ueuchomiona ale nie odpowiada 0 zrestartowałem kompa. po jego włączeniu było już ok ale " nowa karta " przestała poprawnie działać, tzn, zniknął obraz z miniaturek umieszczonych tam stron - zwykle pomagało wejście na daną stronę i ponowne uruchomienie zakładki z wyborem kart, niestety, tym razem zadziałało to tylko w przypadku niektórych stron i inne nadal są niewidoczne - mało tego, przypadkiem całkowicie wyłączyłem sobie dwie karty - co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Firefoxem 14.0.1 na laptopie. W zakładkach koło nazwy stron są też ikonki no i właśnie u mnie tych ikonek nie ma są puste kwadraciki, jak kliknę na tą zakładkę to się pojawia ikonka i jest ok, ale jak uruchomię ponownie kompa to znów ich nie ma. Usunąłem całkowicie Firefox`a i zainstalowałem ponownie, to samo jest. We wcześniejszej wersji też to było. Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>co zrobić?
Pamięć podręczną przeglądarki wyczyściłeś?

A wszystkim co mają problemy z flashem radzę wrócić do wcześniejszych wersji. Sam zainstalowałem 11.1.102.63 i żadnych problemów od tej pory. Adobe to tych aktualizacji chyba w ogóle nie sprawdza, tylko wydaje, żeby wydawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 12:31, meJKu napisał:

Pamięć podręczną przeglądarki wyczyściłeś?

CClenerem i odkurzaczem ale to chyba za mało?

Dnia 20.07.2012 o 12:31, meJKu napisał:

A wszystkim co mają problemy z flashem radzę wrócić do wcześniejszych wersji. Sam zainstalowałem
11.1.102.63 i żadnych problemów od tej pory. Adobe to tych aktualizacji chyba w ogóle
nie sprawdza, tylko wydaje, żeby wydawać...

z flashem mam ciągłe problemy, przynajmniej 3-6 razy dziennie albo przestaje działać komunikatem o tym, że flash przestał działać, albo ff się wiesza a po odwieszeniu flash już nie działa
jak się zabrać do przywrócenia wcześniejszej wersji flasha?, odinstalować najpierw wersję 11.3?, ale którą?, co odinstalować z tego, co zaznaczyłem na fotce?
później, którą wersję flasha zainstalować i co zrobić aby się nie zaktualizowała?

20120720125514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 12:55, lis_23 napisał:

później, którą wersję flasha zainstalować i co zrobić aby się nie zaktualizowała?

Jak ja to robiłem to usunąłem tylko te dwie rzeczy: "Adobe Flash Player 11 ActiveX" i "Adobe Flash Player 11 Plugin". Przeglądarke przed tym procesem wyłącz. Potem zainstalowałem tą wersję http://www.chip.pl/download/multimedia/kodeki/adobe-flash-player-11.1.102.63 (jest też tam wersja 64bit) i wszystko działa od tej pory. Żadnych problemów. Wcześniej crashe miałem co kilka minut nawet. Przy byle filmiku czy animacji potrafił wysypać.

A próbowałeś czyścić tak: Firefox->Historia->Wyczyść cała historię i tam w środku zaznaczyć "Pamięć podręczną" oraz "Ustawienia witryn"? Ostrzegam, że mogą ci się jakieś ustawienia stron zresetować (np hasła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w ff można ustawić szybkość przewijania stron kółkiem myszki? - mam takie dziwne zjawisko, że w IE przewijanie strony z góry na dół, np. Interii wymaga czterech ruchów kółka myszki a przewinięcie tej samem strony w FF wymaga 8, 9 ruchów kółkiem myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 18:31, lis_23 napisał:

A czy w ff można ustawić szybkość przewijania stron kółkiem myszki? - mam takie dziwne
zjawisko, że w IE przewijanie strony z góry na dół, np. Interii wymaga czterech ruchów
kółka myszki a przewinięcie tej samem strony w FF wymaga 8, 9 ruchów kółkiem myszki.


Próobowałeś http://www.pcworld.com/article/163639/change_the_speed_of_mousewheel_scrolling_in_firefox.html ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 20:13, lis_23 napisał:

A po polsku nie ma? - niestety, nie jestem zbyt dobry z anglika.


Wpisujesz w pasek adresu "about:config" aby edytować zaawansowane ustawienia przeglądarki, wyszukujesz opcję "mousewheel.withnokey.numlines" i zmieniasz jej wartość aż osiągniesz taką jaka cię zadowala. Żadna wielka filozofia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2012 o 20:17, rob006 napisał:


Wpisujesz w pasek adresu "about:config" aby edytować zaawansowane ustawienia przeglądarki,
wyszukujesz opcję "mousewheel.withnokey.numlines" i zmieniasz jej wartość aż osiągniesz
taką jaka cię zadowala. Żadna wielka filozofia :)


Znalazłem i zmodyfikowałem wartość z 6 na 10 ale nie widzę żadnej różnicy w przewijaniu strony ... może jeszcze coś trzeba zmienić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar przeinstalować system i sformatować wszystkie dyski. Chciałbym się zapytać czy jest gdzieś folder w mozilli w którym są zapisane ustawienia chodzi mi o zakładki i o hasła żebym mógł po ponownym zainstalowaniu firefoxa te ustawienia wrzucić i żeby było jak na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 09:49, kryst90 napisał:

Witam! Mam zamiar przeinstalować system i sformatować wszystkie dyski. Chciałbym się
zapytać czy jest gdzieś folder w mozilli w którym są zapisane ustawienia chodzi mi o
zakładki i o hasła żebym mógł po ponownym zainstalowaniu firefoxa te ustawienia wrzucić
i żeby było jak na początku.


O ustawieniach nie wiem ale jeżeli chodzi o zakładki to wybiera się opcję " wyświetl wszystkie zakładki ", następnie " importowanie i kopie zapasowe " a następnie " eksportuj zakładki do pliku HTML ", potem na świeżym Firefoxie robisz to samo tylko dajesz opcje " importuj zakładki z pliku HTML ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 21:18, lis_23 napisał:

Znalazłem i zmodyfikowałem wartość z 6 na 10 ale nie widzę żadnej różnicy w przewijaniu
strony ... może jeszcze coś trzeba zmienić?.


Jeszcze wartość mousewheel.withnokey.sysnumlines musisz zmienic na false.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować