Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Już jest do pobrania Firefox 20. Zmiany? Nowy menadżer pobierania plików, który wygląda całkiem fajnie. Usprawnień doczekał się także tryb prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w Firefoxie przywrócić okno pobierania plików osobnym okienku ? Teraz zastąpiła go jakaś strzałka i nie można pobierać plików mając wyłączone główno okno firefoxa, innymi słowy pobierając coś muszę mieć otwartą jakąś kartę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 15:43, Sarturias napisał:

Czy ktoś wie jak w Firefoxie przywrócić okno pobierania plików osobnym okienku ? Teraz
zastąpiła go jakaś strzałka i nie można pobierać plików mając wyłączone główno okno firefoxa,
innymi słowy pobierając coś muszę mieć otwartą jakąś kartę :/


W starej wersji robiło się to przez ctrl+j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 15:46, Daelor napisał:

> Czy ktoś wie jak w Firefoxie przywrócić okno pobierania plików osobnym okienku ?
Teraz
> zastąpiła go jakaś strzałka i nie można pobierać plików mając wyłączone główno okno
firefoxa,
> innymi słowy pobierając coś muszę mieć otwartą jakąś kartę :/

W starej wersji robiło się to przez ctrl+j.


mimo wszystko nadal nie ma tej starej wersji a otwiera sie teraz jakies wielkie okno z pobieranymi plikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w pasku adresu about:config, pomiń ostrzeżenie i na liście ustawień odnajdź taką linię:
browser.download.useToolkitUI
Będzie ustawione na false. Dwuklikiem przestaw sobie na true. Z głowy.

Sam sobie to zrobiłem tuż przy premierze wersji, która ten syf wprowadziła. A tak btw, to znalezienie tego w Google zajęło mi 10 sekund.
Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 20:29, Siriondel napisał:

Sam sobie to zrobiłem tuż przy premierze wersji, która ten syf wprowadziła. A tak btw,
to znalezienie tego w Google zajęło mi 10 sekund.
Wstyd.


Dziękuję. Po to jest forum, by pytać. Przynajmniej ktoś może zabłysnąć wiedzą, poza tym osoby, które podzieliły się tą wiedzą "w googlach" też zapewne najpierw udostępniły ją na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi i jak to przywrócić do dawnego wyglądu? Nagle wchodzę, a tu takie coś. Żart :/

Chciałbym zauważyć, że nieaktywne jest "plik" "edycja" i tak dalej, a do tego zniknęły mi moje wyszystkie "ulubione" spod adresu strony...

20130604205958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 21:00, Budep napisał:

O co tu chodzi i jak to przywrócić do dawnego wyglądu? Nagle wchodzę, a tu takie coś.
Żart :/


F10 chowa pasek z Plik, Edycja itd. jeśli o to Ci chodzi - bo nie napisałeś konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 21:16, Daelor napisał:

> O co tu chodzi i jak to przywrócić do dawnego wyglądu? Nagle wchodzę, a tu takie
coś.
> Żart :/

F10 chowa pasek z Plik, Edycja itd. jeśli o to Ci chodzi - bo nie napisałeś konkretnie.


Ale czemu mi zniknęły zakładki pod paskiem adresu? Nie mogę ich tam przywrócić... i dlaczego nie da się cofnąć strony do tyłu? W sensie na poprzednią. To wszystko jest nieaktywne, a nic przy przeglądarce nie robiłem. Mega irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2013 o 14:41, Budep napisał:

Ale czemu mi zniknęły zakładki pod paskiem adresu? Nie mogę ich tam przywrócić..


Prawy górny róg przeglądarki - Zakładki - wyświetl pasek zakładek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 14:43, Daelor napisał:


> Ale czemu mi zniknęły zakładki pod paskiem adresu? Nie mogę ich tam przywrócić..

Prawy górny róg przeglądarki - Zakładki - wyświetl pasek zakładek?


Dobra, zakładki mi w magiczny sposób wróciły... nie wiem jak.

Ale nadal nie mogę cofnąć strony. Mam nieaktywny przycisk cały czas :D Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 15:08, Daelor napisał:


> Ale nadal nie mogę cofnąć strony. Mam nieaktywny przycisk cały czas :D Jakieś pomysły?

http://support.mozilla.org/pl/kb/brak-przyciskow-wstecz-i-do-przodu-lub-innych-przy
albo wtyczki/skórki coś namieszały. Reinstall albo przywrócenie ustawień fabrycznych?


Już lepiej jest, dzięki.

Dalej niekiedy mi nie działa do przodu nie wiem czemu, ale cofać mogę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 14:59, Budep napisał:

...
Ale nadal nie mogę cofnąć strony. Mam nieaktywny przycisk cały czas :D Jakieś pomysły?


Nie masz czasem przeglądarki w "trybie prywatnym"? Zobacz w Narzędziach co tam masz - czy jest to "Przejdź do trybu prywatnego" czy coś innego (chyba "Opuść tryb prywatny", nie pamiętam na 100% nazwy opcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 15:31, Blackhand napisał:

> ...
> Ale nadal nie mogę cofnąć strony. Mam nieaktywny przycisk cały czas :D Jakieś pomysły?


Nie masz czasem przeglądarki w "trybie prywatnym"? Zobacz w Narzędziach co tam masz -
czy jest to "Przejdź do trybu prywatnego" czy coś innego (chyba "Opuść tryb prywatny",
nie pamiętam na 100% nazwy opcji).


nic takiego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 18:36, Budep napisał:

nic takiego nie mam.

W nowym ff tryb prywatny włącza się poprzez kombinację ctrl+shift+p (ew. Plik----> nowe okno prywatne), ale tam też powinny być przyciski "wstecz" i "do przodu" więc... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego przy próbie znalezienia czegoś w Google i tylko na FF:

" To połączenie jest niezaufane





Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego
połączenia z serwerem www.google.pl, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.
Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny
dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się
z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.



Co teraz zrobić?

Jeśli zwykle połączenie z tą witryną przebiega
bez takich problemów, błąd ten może oznaczać, że ktoś próbuje się podszyć pod tę witrynę.
W tej sytuacji nie należy kontynuować.








www.google.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Ten certyfikat jest prawidłowym certyfikatem tylko dla następujących nazw:
*.c.2mdn.net , *.c.play.google.com , *.c.video.google.com , *.c.youtube.com , *.cache1.c.docs.google.com , *.cache1.c.play.google.com , *.cache1.c.video.google.com , *.cache1.c.youtube.com , *.cache2.c.docs.google.com , *.cache2.c.play.google.com , *.cache2.c.video.google.com , *.cache2.c.youtube.com , *.cache3.c.docs.google.com , *.cache3.c.play.google.com , *.cache3.c.video.google.com , *.cache3.c.youtube.com , *.cache4.c.docs.google.com , *.cache4.c.play.google.com , *.cache4.c.video.google.com , *.cache4.c.youtube.com , *.cache5.c.docs.google.com , *.cache5.c.play.google.com , *.cache5.c.video.google.com , *.cache5.c.youtube.com , *.cache6.c.docs.google.com , *.cache6.c.play.google.com , *.cache6.c.video.google.com , *.cache6.c.youtube.com , *.cache7.c.docs.google.com , *.cache7.c.play.google.com , *.cache7.c.video.google.com , *.cache7.c.youtube.com , *.cache8.c.docs.google.com , *.cache8.c.play.google.com , *.cache8.c.video.google.com , *.cache8.c.youtube.com , *.googlevideo.com , *.c.docs.google.com

(Kod błędu: ssl_error_bad_cert_domain) ''

co to może być?, na IE jest normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na pomoc Firefoxa ale znalazłem tylko to:

" Ten certyfikat jest prawidłowy tylko dla (nazwa witryny)
(nazwa witryny) używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat jest prawidłowy tylko dla (nazwa witryny). (Kod błędu: ssl_error_bad_cert_domain)

Ten komunikat o błedzie informuje, że certyfikat wysyłany przez witrynę jest w rzeczywistości przeznaczony dla innej witryny. Chociaż wszystko, co wyślesz, będzie zabezpieczone przed podsłuchem, to odbiorca może nie być tym, za kogo go uważasz.

Często zdarza się, że certyfikat jest w rzeczywistości przeznaczony dla innej części tej samej witryny. Przykładowo, gdy odwiedziny miały miejsce pod adresem https://example.com, lecz certyfikat jest przeznaczony dla https://www.example.com. W tym przypadku wchodząc bezpośrednio na https://www.example.com, ostrzeżenie nie powinno zostać wyświetlone. "

nadal nie wiem, jak to zneutralizować ...
wczoraj aktualizowałem Javę, czy to może być przyczyną?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 21:37, rob006 napisał:

Spróbuj wyczyścić cache i certyfikaty w przeglądarce.


A gdzie to znaleźć?, ja znalazłem tylko " wyczyść historię przeglądania ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować