Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2013 o 22:24, ManweKallahan napisał:

Czyli po kliknięciu w ''Zakładki'' na górze ekranu (przycisk obok Plik, Edycja, Historia,
Narzędia itp.) masz widok z folderami, a po kliknięciu w ''Zakładki'' na pasku zakładek
są one niepogrupowane?


Są pogrupowane ale rozwijają się w dół, tak ze nie widać wszystkich zakładek i jest to niewygodne

wcześniej było najlepiej, zakładki miałem po lewej stronie, na pasku zakładek jako pierwszą zakładkę i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do czegoś takiego:

Firefox Portable Test 11.0 Beta 8 Polish

czy jest to lepsze od normalnego Firefoxa?
czym się od niego różni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji FF do wersji 23 wkurza mnie jedna rzecz, która została w tej wersji dodana.
Mianowicie silnik wyszukiwania paska adresu jest TAKI SAM jak paska wyszukiwarki.
Co mnie nie samowicie irytyuje i zastanawia po co to w ogóle jest?
Ja jestem przyzwyczajony, że po boku mam pasek wikipedii, a w adresie wpisuję to, co chcę by mi gugl wyszukał...
Wie ktoś czy da się to zmienić tak, jak było do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z ludźmi z Mozilli. Przecież to nie są głąby, żeby nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo to niektórym ludziom ułatwia pracę. A oni jeszcze chwalą się w changelogu "ujednoliceniem" search engine''u, bałwany. I teraz człowiek ma dwa paski robiące to samo.

Ale jest sposób, dość skomplikowany, ale jest. Po kolei:
1. Zainstaluj ten oto mały dodatek:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/keywordurl-hack/
2. Przejdź do strony ustawień w przeglądarce (wpisz w pasku adresu about:config). Sprawdź tam, czy wartość keyword.enabled jest ustawiona na true. Jak nie, to przestaw, jak tak, to okej.
3. Stwórz tam nowy łańcuch (string). Nazwij go keyword.URL, a w polu wartości wpisz:
http://www.google.com/search?ie=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=0&q=
4. Pasek adresu powinien znów wyszukiwać z Google jak wcześniej, niezależnie od tego jaki silnik wybrałeś w pasku wyszukiwania. Kliknij OK, zobacz czy działa, daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 22:39, Jackal-pl napisał:

Co mnie nie samowicie irytyuje i zastanawia po co to w ogóle jest?

Zrobiono tak, ponieważ wszelakiej maści złośliwe programy zmieniały googla na własne szukajki. Swoją drogą w zamian dostaliśmy fajny mechanizm, kliknij sobie prawoklikiem na dowolnym okienku szukania na dowolnej stronie, i tam będzie utwórz klucz dla tej wyszukiwarki. U mnie np w googlach szukam przez g fraza, bez rozszerzeń oraz niezależnie od tego co mam ustawione w okienku wyszukiwania. Ale jak koniecznie chcesz żeby decydowano za ciebie gdzie szukasz to:
http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=45089
i/lub http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=45192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 07:11, S1G napisał:

Zrobiono tak, ponieważ wszelakiej maści złośliwe programy zmieniały googla na własne
szukajki. Swoją drogą w zamian dostaliśmy fajny mechanizm, kliknij sobie prawoklikiem
na dowolnym okienku szukania na dowolnej stronie, i tam będzie utwórz klucz dla tej wyszukiwarki.


Ten mechanizm istnieje już od kilkunastu wersji, specjalny pasek wyszukiwania już od dłuższego czasu tylko zajmuje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zazwyczaj robię tak: Przeglądam stronkę, przypomnę sobie o czymś i szybko ctrl+t i piszę. Naciskam enter i bierze mnie wkurzenie.... Bo się otwiera strona z wiki, a w poly np. akumulator wiertarka bosch...


Zerknę na podane powyżej linki i cieszę się, że nie jestem sam takim geekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak tego szukać w google, więc napiszę tutaj... ;) Wie ktoś jak sobie poradzić z takim czymś (obrazek)? Wcześniej miałem problem w czcionką, ale z to naprawiłem dość szybko. Za ten problem niestety nie wiem, jak się zabrać.Wyskakują mi takie krzaki przy różnych rozwijanych listach, czy sugestiach (np podczas logowania/szukania gdy po wpisaniu początku powinny wyskoczyć zapamiętane frazy).
Edit: znalazłem podobny problem nieco wcześniej, więc wnioskuję że nic się nie zmieniło i nadal nikt nie zna odpowiedzi? :P

20131006111348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 11:18, czapla56 napisał:

Edit: znalazłem podobny problem nieco wcześniej, więc wnioskuję że nic się nie zmieniło
i nadal nikt nie zna odpowiedzi? :P

Ech to było tak dawno ... rozwiązałem ten problem tylko nie pamiętam jak :P
Nie wiem, czy przypadkiem nie tak => https://support.mozilla.org/pl/questions/942265
Ogólnie trzeba było coś pogrzebać w about:config i albo chodziło o azure albo o direct2d, szkoda, że nie można edytować po paru dniach to bym zamieścił odpowiedź ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, o czym piszesz dotyczy problemu z czcionką ;). Co ciekawe, właśnie cofnąłem te zmiany. Czcionka póki co pozostała w porządku, a i krzaki zniknęły. Nie robiłem żadnej aktualizacji, więc teoretycznie problem powinien powrócić, ale narzekać nie będę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 11:57, czapla56 napisał:

To, o czym piszesz dotyczy problemu z czcionką ;). Co ciekawe, właśnie cofnąłem te zmiany.
Czcionka póki co pozostała w porządku, a i krzaki zniknęły. Nie robiłem żadnej aktualizacji,
więc teoretycznie problem powinien powrócić, ale narzekać nie będę :).

Tak, ale potem jak zmieniłem czcionkę, pojawiły się artefakty. A potem jak to cofnąłem, artefakty zniknęły. Coś w tym stylu ... domyślam się, że też grzebałeś w about:config ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Napisałeś to samo, co ja wyżej :). Dawno temu zmieniłem wartość w configu, aby naprawić czcionkę. Teraz cofnąłem te zmiany. Artefakty zniknęły, a czcionka pozostała w porządku. Niemniej jednak nie zajrzał bym tam ponownie, gdybyś o tym nie napomniał, więc dzięki za pomoc ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość włączenia monitu, że pliki się pobierają gdy chce się zamknąć przeglądarkę?

Generalnie rzecz biorąc nowy menedżer pobierania jest zupełnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 13:27, Demagol napisał:

Czy istnieje możliwość włączenia monitu, że pliki się pobierają gdy chce się zamknąć
przeglądarkę?

Generalnie rzecz biorąc nowy menedżer pobierania jest zupełnie bez sensu.


Jeśli takie rozwiązanie cię zadowala to zainstaluj Download statusbar.
Jesli wyłączysz przeglądarkę zwyczajnie będzie się dalej pobierało. Używam tego dodatku od zawsze i nie pamiętam/nie sprawdzałem jak nowy menadżer sobie z tym radzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 20:49, Demagol napisał:

Ogółem lubię różne ciekawe rozszerzenia do FF (mam kilka), więc i to się przyda, dzięki.


Cała radość dodatków- jak się niesprawdzą to odinstalowujesz. Ja niektóre musiałem zostawić, bo co zabawne tworzą combo tzn. jeden nie działa bez poprzedniego, a ten bez innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeinstalowałem system i wszystko jest nowe - FF oczywiście też.
I teraz mam problem, bo FF nie wyświetla mi filmów na stonach internetowych (o dziwo, na YouTube wszystko działa). Pokazuje mi tylko taki komunikat (obrazek niżej), ale nawt całkowite wyłączenie AdBlocka nie pomaga.

Jakieś sugestie?

20131020101344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 10:13, Abi_Dalzim napisał:

Niedawno przeinstalowałem system i wszystko jest nowe - FF oczywiście też.
I teraz mam problem, bo FF nie wyświetla mi filmów na stonach internetowych (o dziwo,
na YouTube wszystko działa). Pokazuje mi tylko taki komunikat (obrazek niżej), ale nawt
całkowite wyłączenie AdBlocka nie pomaga.

Jakieś sugestie?

Noscript albo inne wtyczki "antyreklamowe? Swoją drogą Firefox/pomoc/uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami.

ps jesteś pewien że masz Flasha? Youtube ma wersję HTML5, więc bez niego też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 11:05, S1G napisał:

ps jesteś pewien że masz Flasha? Youtube ma wersję HTML5, więc bez niego też zadziała.

Mam, mam :)

Problemem okazała się rozszerzenie avast! Online Security.
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu ten sam problem, co kolega powyżej i dopiero po pół roku, jak nie lepiej, domyśliłem się, że odpowiada za to dodatek Ghostery. Przy stronach, które podają taki komunikat (między innymi strony TVNu) musiałem pozwolić na śledzenie trackerowi AdOcean.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować