Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Sam się zastanawiam, skąd się biorą te dodatki i wtyczki? - większości z nich chyba nawet się nie używa a sam nie wiem, które można bezpiecznie wyłączyć
niedługo sam będę instalował nowy system i już się boję problemów z FF i z Flashem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 19:20, lis_23 napisał:

Sam się zastanawiam, skąd się biorą te dodatki i wtyczki? - większości z nich chyba nawet
się nie używa a sam nie wiem, które można bezpiecznie wyłączyć
niedługo sam będę instalował nowy system i już się boję problemów z FF i z Flashem ....



Firefox, podobnie jak wszystkie obecne przeglądarki wyposazony jest we wszystkie konieczne wtyczki od razu- nawet jesli wyłączysz wtyczkę potrzebną do przeglądania stron z Flashem to najgorsze co się wydarzy to dostanie komuniatu byś tą wtyczkę włączył (u góry strony, pod adresem). Bardziej bym się obawiał wtyczek o dziwnej nazwie, których działanie nie jest znane.
Wyłączenie wtyczki mozna odwrócić i tyle :)
Mozna się tylko spierać ile wtyczek jest potrzebnych, ale da się działac na podstawowych + flash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2013 o 19:50, Boguslav4 napisał:


Firefox, podobnie jak wszystkie obecne przeglądarki wyposazony jest we wszystkie konieczne
wtyczki od razu- nawet jesli wyłączysz wtyczkę potrzebną do przeglądania stron z Flashem
to najgorsze co się wydarzy to dostanie komuniatu byś tą wtyczkę włączył (u góry strony,
pod adresem). Bardziej bym się obawiał wtyczek o dziwnej nazwie, których działanie nie
jest znane.
Wyłączenie wtyczki mozna odwrócić i tyle :)
Mozna się tylko spierać ile wtyczek jest potrzebnych, ale da się działac na podstawowych
+ flash.


W ub. roku notorycznie kilkanaście razy dziennie Flash przestawał mi działać - pal licho gdy trzeba było tylko odświeżyć wszystkie otwarte strony, gorzej gdy cały FF się wieszał ... teraz zwiecha Flasha to rzadkość, wyskakuje jakiś komunikat że coś tam się nie udało i czy chcę zatrzymać proces.
W ub. roku miałem jeszcze taki problem, że po ok. 5 minutach od uruchomienia FF całkowicie znikał dźwięk, trzeba było wyłączyć i ponownie uruchomić przeglądarkę i można było cieszyć się dźwiękiem przez kolejne 5 minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2013 o 20:02, lis_23 napisał:

W ub. roku notorycznie kilkanaście razy dziennie Flash przestawał mi działać - pal licho
gdy trzeba było tylko odświeżyć wszystkie otwarte strony, gorzej gdy cały FF się wieszał
... teraz zwiecha Flasha to rzadkość, wyskakuje jakiś komunikat że coś tam się nie udało
i czy chcę zatrzymać proces.
W ub. roku miałem jeszcze taki problem, że po ok. 5 minutach od uruchomienia FF całkowicie
znikał dźwięk, trzeba było wyłączyć i ponownie uruchomić przeglądarkę i można było cieszyć
się dźwiękiem przez kolejne 5 minut ;)


HM. Sam pamiętam, że w ubiegłym roku flash często nie chciał działać. Miałem nawet dodatke pozwalający włączyć tylko tyle zakładek, ile się chciało. Teraz to chyba domyslna rzecz w FF. Flash tylko dla Youtube? Druga przeglądarka tylko dla tej strony? Trudno coś wymyślec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wtyczki mają osobny proces (głównie ze względu na flasha), więc całej przeglądarki nie "położą" pojawia się tylko smutna buźka/klocek z infem o awarii (nie pamiętam w tej chwili dokładnie) w miejscach gdzie powinny być elementy w flash-u. O ile dobre pamiętam, to można nawet zrestartować samego flasha, bez ressetu przeglądarki.


ps co do youtube-a, to na stronie http://www.youtube.com/html5 można włączyć wersję "beta" (jak to w googlu bywa jest betą już ze 3 lata )odtwarzacza html5, tylko co starsze filmiki (w formacie FLV), z nim nie współpracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawić, by najnowsza wersja Firefoxa nie instalowała mi się automatycznie? Instalują Firefoxa 12, wyłączam aktualizacje automatyczne, a przy następnym uruchomieniu przeglądarki aktualizuje się ona do wersji 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazyłem, że im więcej mam zakładek (ale nie otwartych, tylko w ulubionych) tym wolniej FF działa. W ogóle jest moim zdaniem mniej stabilny niż wcześniejsze wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej po pobraniu czegoś poprzez firefoxa w prawym dolnym rogu pojawiał się komunikat o zakończeniu pobierana ale od jakiegoś czasu się on nie pojawia, czy to jakaś poważna awaria?, jak to przywrócić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że w grudniu Mozilla ma zamiar zablokować wszystkie wtyczki poza aktualnym flashem, co to dokładnie oznacza dla przeciętnego użytkownika tej przeglądarki?, nie będzie można korzystać z jakiś podstawowych opcji? ( nie bardzo się na tym znam, więc pytam ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 23:47, lis_23 napisał:

Czytałem, że w grudniu Mozilla ma zamiar zablokować wszystkie wtyczki poza aktualnym
flashem, co to dokładnie oznacza dla przeciętnego użytkownika tej przeglądarki?, nie
będzie można korzystać z jakiś podstawowych opcji? ( nie bardzo się na tym znam, więc
pytam ).

Jeżeli dotrzesz na stronę z "zablokowaną" wtyczką (jakiś Unity player albo Silverlight), będziesz musiał kliknąć "Aktywuj wtyczkę". Tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2013 o 12:15, Dared00 napisał:

Jeżeli dotrzesz na stronę z "zablokowaną" wtyczką (jakiś Unity player albo Silverlight),
będziesz musiał kliknąć "Aktywuj wtyczkę". Tyle ;)


Wątpię, że to będzie tak proste zważywszy na to, że w ub. roku sam flash potrafił się wysypywać po kilka/ naście razy dziennie + taka przypadłość, że ok. pięć minut po uruchomieniu przeglądarki znikał dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 14:02, lis_23 napisał:

Wątpię, że to będzie tak proste zważywszy na to, że w ub. roku sam flash potrafił się
wysypywać po kilka/ naście razy dziennie + taka przypadłość, że ok. pięć minut po uruchomieniu
przeglądarki znikał dźwięk.

Jadę na wersji alfa, mam to już od kilku tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2013 o 14:07, Dared00 napisał:

Jadę na wersji alfa, mam to już od kilku tygodni.


Pożyjemy, zobaczymy - wiem tylko, że wszyscy moi znajomi nawet nie tykają Firefoxa i jadą na Chrome - ja od wielu lat przywykłem do ognistego liska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zrobić coś, żeby na nowym HD i nowym systemie w zainstalowanej najnowszej przeglądarce mieć wszystkie hasła i loginy z pamięci obecnej przeglądarki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 14:30, lis_23 napisał:

Czy mogę zrobić coś, żeby na nowym HD i nowym systemie w zainstalowanej najnowszej przeglądarce
mieć wszystkie hasła i loginy z pamięci obecnej przeglądarki?.

W opcjach możesz sobie ustawić synchronizację, ale nie wiem jak działa, bo nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2013 o 14:32, Dared00 napisał:

W opcjach możesz sobie ustawić synchronizację, ale nie wiem jak działa, bo nie używam.


Nie wiem czy dobrze to tam zrozumiałem, gdyż tam pisze o synchronizacji pomiędzy urządzeniami ( np. komp w pracy, w domu, smartfon, itp. ) ale nie wiem, czy to dotyczy też systemu i firefoxa na nim, który przestanie istnieć / sformatowanie dysku twardego /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 16:36, lis_23 napisał:

Nie wiem czy dobrze to tam zrozumiałem, gdyż tam pisze o synchronizacji pomiędzy urządzeniami
( np. komp w pracy, w domu, smartfon, itp. ) ale nie wiem, czy to dotyczy też systemu
i firefoxa na nim, który przestanie istnieć / sformatowanie dysku twardego /.

Z tego co czytam, to wszystko idzie na serwery Mozilli i stamtąd się później pobiera na inne urządzenia, więc powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 14:30, lis_23 napisał:

Czy mogę zrobić coś, żeby na nowym HD i nowym systemie w zainstalowanej najnowszej przeglądarce
mieć wszystkie hasła i loginy z pamięci obecnej przeglądarki?.


Możesz spróbować LastPass - wtedy gdziekolwiek się nie zalogujesz będziesz mieć swoje hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś zaimportować zakładki z Opery do firefoxa? I pytanie numer dwa: Czy jest możliwość robienia zapisu sesji, czyli otwartych stron w firefoxie? Taką funkcję posiada Opera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 11:58, maniekk napisał:

Można jakoś zaimportować zakładki z Opery do firefoxa? I pytanie numer dwa: Czy jest
możliwość robienia zapisu sesji, czyli otwartych stron w firefoxie? Taką funkcję posiada
Opera.


1. Podczasi instalacji FF pyta się, czy zaimportować coś z innej przeglądarki - wybierz Operę.
2. Niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować