Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2014 o 00:25, Flank3r napisał:

Panowie mam problem z liskiem, albowiem na stronkach przykładowo autokult czy f1fanclub
nie widzę komentarzy pod artykułami. Widać je dopiero po uruchomieniu przeglądaki w trybie
awaryjnym. Mam tylko 2 dodatki: adblockera i od avasta. Ale jak już w normalnym trybie

Używam wielu "przeszkadzajek" ale nie kojarzę AdBlockera. W każdym razie jeśli chodzi ci o AdBlock''a to po ostatniej aktualizacji FF nieźle mi bruździł, a wyłączenie nie pomogło, więc zamieniłem go na Adblock Edge. Spróbuj odinstalować go i zobacz czy zadziała.

Dnia 14.04.2014 o 00:25, Flank3r napisał:

uruchmiam i wyłączam dodatki to dalej postów nie widać. Ktoś ma jakiś pomysł?

A jak powyższe nie pomoże nie to standard: zapisz ustawienia przeglądarki do pliku, wywal ją z systemu i skasuj pozostałości. Zainstaluj od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 00:25, Flank3r napisał:

Panowie mam problem z liskiem, albowiem na stronkach przykładowo autokult czy f1fanclub
nie widzę komentarzy pod artykułami. Widać je dopiero po uruchomieniu przeglądaki w trybie
awaryjnym. Mam tylko 2 dodatki: adblockera i od avasta. Ale jak już w normalnym trybie
uruchmiam i wyłączam dodatki to dalej postów nie widać. Ktoś ma jakiś pomysł?


To nie jest problem z liskiem, to Avast i jego wtyczka blokuje ci wtyczkę komentarzy, z jakiej korzystają te serwisy.
http://www.threejews.net/2013/12/blocked-comments-disqus-firefox-and.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 02:12, rob006 napisał:

To nie jest problem z liskiem, to Avast i jego wtyczka blokuje ci wtyczkę komentarzy,
z jakiej korzystają te serwisy.
http://www.threejews.net/2013/12/blocked-comments-disqus-firefox-and.html


Zgadza się. Po pozbyciu się wtyczki Avasta wszo jest w porządku. Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 02:17, Flank3r napisał:

> To nie jest problem z liskiem, to Avast i jego wtyczka blokuje ci wtyczkę komentarzy,

> z jakiej korzystają te serwisy.
> http://www.threejews.net/2013/12/blocked-comments-disqus-firefox-and.html

Zgadza się. Po pozbyciu się wtyczki Avasta wszo jest w porządku. Dzięki wielkie :)


Nie musisz całkowicie pozbywać się tej wtyczki, mimo wszystko może być przydatna. Musisz dodać disqusa do listy wyjątków, w podlinkowanym artykule jest chyba instrukcja jak to zrobić. Jeśli nie zadziała, można się jeszcze posiłkować google - to jest dość powszechny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (jakiś tydzień lub dwa) mam kłopot z liskiem. Mianowicie po jego zamknięciu i ponownym uruchomieniu otwiera mi się poprzednia sesja. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że w opcjach mam ustawione by po odpaleniu wyświetlana została strona startowa (w moim wypadku www.google.pl). Mało tego, po zaznaczeniu pustej strony także wyświetlana jest poprzednia sesja. Zmiana na poprzednią sesję, a potem ponownie zaznaczenie pustej/strony startowej nie pomaga.
Czy gdzieś jeszcze jest jakaś opcja?
Z wtyczek korzystam jedynie z adblock edge''a i tch wszystkich flaszek/jav. Żadnych innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś addon przywracający poprzedni wygląd FF zamiast tego kiczu w nowym wydaniu? Trudno się na tym pracuje, bo wszystko straciło na czytelności. (Przyciski zakładek zmieniające kształ po najechaniu- prawie tak samo głupie jak strony gify przed 10 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 10:41, Boguslav4 napisał:

Poleci ktoś jakiś addon przywracający poprzedni wygląd FF zamiast tego kiczu w nowym
wydaniu? Trudno się na tym pracuje, bo wszystko straciło na czytelności. (Przyciski zakładek
zmieniające kształ po najechaniu- prawie tak samo głupie jak strony gify przed 10 lat)

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/classicthemerestorer/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 10:43, Dared00 napisał:

> /.../

Dzięki, o to mi chodziło.

Skoro udało mi się przywrócić ten styl, to może uda się jszcze to :) - zauważyłem, że za polem wyszukiwania pojawił się przycisk menu- przeniesienie go na belkę zakładek daje menu w starym stylu, mimo to, chciałbym jeszcze zachowac pasek menu, bo trzymam tam skróty do ulubionych (zamiast tradycyjnie na pasku zakładek).

Gdy włączam pasek menu, to dostaje spowrotem menu w stylu FF 2.0.
Jak je wyłączyć i zatrzymać pasek menu (pusty poza dodanymi elementami) oraz przycisk menu?
Alternatywnie jak dodać nowy pasek do FF na otwartymi zakładkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Mozilla Firefox 32.0 (x86 pl) i po aktualizacji jakby gorzej chodzą mi strony,np. Interia zacina się podczas kręcenia kółkiem myszki w dół,inne strony chodzą lepiej ale też jakby łapały zadyszkę,ma ktoś podobne problemy na tej wersji?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podobny problem z tą betą FF? (32.0),u mnie wiele stron się przycina podczas scrollowania w dół,kiedy można się spodziewać poprawek lub wersji,która nie będzie w fazie bety?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś w FF dało się kilka kart złaczyć tak aby były w jednej karcie na pasku i jak się ją klikało to ona się chyba rozszeżała czy coś. Nie pamiętam zbytnio, bo z tego nie korzystałem wtedy, a teraz by się przydało. Czy w FF 31.0 da się to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 05:28, lRayl napisał:

Pamiętam, że kiedyś w FF dało się kilka kart złaczyć tak aby były w jednej karcie na
pasku i jak się ją klikało to ona się chyba rozszeżała czy coś. Nie pamiętam zbytnio,
bo z tego nie korzystałem wtedy, a teraz by się przydało. Czy w FF 31.0 da się to zrobić?


Jeśli potrzebujesz opcji grupowania kart, spróbuj trybu panoramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 23:54, lis_23 napisał:

Mam obecnie Mozilla Firefox 32.0 (x86 pl) i po aktualizacji jakby gorzej chodzą mi strony,np.
Interia zacina się podczas kręcenia kółkiem myszki w dół,inne strony chodzą lepiej ale
też jakby łapały zadyszkę,ma ktoś podobne problemy na tej wersji?.


Sprawdź czy masz włączone płynne przewijanie. Jeśli tak, kombinuj z włączaniem/wyłączaniem przyspieszenia sprzętowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 10:18, rob006 napisał:


Sprawdź czy masz włączone płynne przewijanie. Jeśli tak, kombinuj z włączaniem/wyłączaniem
przyspieszenia sprzętowego.


A gdzie szukać owego płynnego przewijania?,oki,mam włączone,a przyspieszenia sprzętowego gdzie szukać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 10:39, lis_23 napisał:

A gdzie szukać owego płynnego przewijania?,oki,mam włączone,a przyspieszenia sprzętowego
gdzie szukać?.


W google. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2014 o 11:02, rob006 napisał:

W google. ;]


Yhy ;)
na początku myślałem,że to coś nie tak u mnie z internetem albo z kompem (w końcu system instalowałem prawie trzy lata temu) ale na IE Interia działa normalnie i tylko na FF się tak zacina.
A czy ewentualnie można odinstalować Firefoxa,zainstalować jakąś starszą,stabilną wersję (pytanie tylko,którą?) i jakoś zablokować aktualizacje?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 10:17, rob006 napisał:

ciacho
Jeśli potrzebujesz opcji grupowania kart, spróbuj trybu panoramy.


Niestety nie jestm do niego zbyt prezekonany. Odkryłem też, że to nie w FF była taka opcja ale w Operze.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 11:10, lis_23 napisał:

A czy ewentualnie można odinstalować Firefoxa,zainstalować jakąś starszą,stabilną wersję (pytanie tylko,którą?) i jakoś zablokować aktualizacje?.

Zablokować aktualizacje można bardzo łatwo (sam z tego korzystam), ustawiasz to w Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Aktualizacje
Starszą wersję też można zainstalować ale tu już ktoś inny musiałby Ci poradzić jaką i jak to najlepiej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować