Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2014 o 08:42, lis_23 napisał:

Teraz już kwestia związana z FF: jak włączyć zaznaczanie na czerwono błędów ortograficznych?

Kliknij prawym przyciskiem w polu w którym wpisujesz tekst (jak np. okno dodania posta ;) i włącz "Sprawdź Pisownię". Podejrzewam że mamy inną wersję FF ale myślę że metoda powinna być taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 10:20, Karharot napisał:



Kliknij prawym przyciskiem w polu w którym wpisujesz tekst (jak np. okno dodania posta
;) i włącz "Sprawdź Pisownię". Podejrzewam że mamy inną wersję FF ale myślę że metoda
powinna być taka sama.


Mam zaznacvzoną tę opcję ale nic z tego. Specjalnie napisałem kilka wyrazów z artami i żadnej reakcji przeglądarki. Posiadam wersję 32.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 21:53, Crew_900 napisał:

Ta wersja 33.0 to jakaś kpina. Co wyłączenie przeglądarki po paru sekundach pojawia się
okienko z raportem o awarii...

Huh? Nigdy nie miałem takiego problemu. Któraś z twoich wtyczek musi nie trybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 22:16, Dared00 napisał:

> Ta wersja 33.0 to jakaś kpina. Co wyłączenie przeglądarki po paru sekundach pojawia
się
> okienko z raportem o awarii...
Huh? Nigdy nie miałem takiego problemu. Któraś z twoich wtyczek musi nie trybić.



Nie wiem, z tą nową wersją mam problemy, wyłączam to proces nie chce się wyłączyć i dlatego błędy na koniec wywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 21:53, Crew_900 napisał:

Ta wersja 33.0 to jakaś kpina. Co wyłączenie przeglądarki po paru sekundach pojawia się
okienko z raportem o awarii...


Próbowałeś stworzyć nowy profil? Możliwe że to kwestia jakiegoś bałaganu w ustawieniach profilu.

U mnie jest zupełnie odwrotnie. Poprzednie wersje dość regularnie zawieszały się przy zamykaniu przeglądarki, ale zwaliłem to na zaśmiecony profil (sięgający jeszcze wersji z linii 3.x) dodatkowo skopany jeszcze wcześniejszą awarią pamięci RAM, która ewidentnie zepsuła niektóre ustawienia profilu. Od wersji 33 problem zniknął. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje z FF od dzisiejszego wieczoru .... wiele stron ładuje się, ale nadal kręci się kółeczko, natomiast GOL ( Gry_Online 0 nie ładują mi się w ogóle ( tzn. wchodzi tylko napis, kręci się kółeczko i biała strona ). U siostry jest tak samo a na tablecie strona chodzi normalnie. Do tego skoczyła temperatura karty graficznej o 3,4 stopnie. Czy to jakieś problemy z FF? Wyczyściłem historię i ciasteczka CClener ale nadal to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 21:41, lis_23 napisał:

Na Operze, GOL wchodzi. Do tego, np. na Filmwebie nie działa mi wyszukiwarka ... nie
wiem, co jest grane z FF.

U mnie GOL i Filmweb działają bez problemów. Spróbuj przeinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was pomysł, czym jest " ustalanie adresu serwera "? Wchodzę na jakąś stronę, obraz strony się nie ładuje 9 biały ekran ), kółko u góry się kręci a w dolnym rogu pisze to, co powyżej. Mam tak od jakiegoś czasu i dotyczy to wybranych stron, min. Gry_Online, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie ( mam nadzieję ) poradziłem. Jakby ktoś miał podobny problem:

w pasek adresu wpisujemy: about:config
w kolejny pasek / filter: ipv6
i zmieniamy " false " na " true ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdz opcje w FireFoxie i poszukaj czegos w stylu siec/ połączenie-okresl, w jaki sposob FF ma laczyc sie z internetem, moze byc pod zakladka zaawansowane.
moze masz tam wlaczone proxy czy wpisane jakies ustawienia, albo dodatki w FF przeszkadzaja.
Moze musisz network.dns.disableIPv6 ustawic na true.(w pasek adresu zamiast adresu strony wpisac about:config, potwierdzic ostroznosc, w filtr wkopiwac zwrot IPv6 i ustawic na true.)
Moze FF chce uzywac DNS, a dostawca lacza mowi nie :P? -cokolwiek to znaczy
Moze to byc tez cos innego.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-cant-load-websites-other-browsers-can
radza sprawdzic ustawienia sieciowe programu, wylaczyc IP6, wylaczyc DNS Prefetching, wyczyscic cookies i cache przeglarki calkowice i sprawdzic opcjonalnie kompa pod obecnosc malware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2014 o 17:07, Sarinew napisał:


Moze musisz network.dns.disableIPv6 ustawic na true.(w pasek adresu zamiast adresu strony
wpisac about:config, potwierdzic ostroznosc, w filtr wkopiwac zwrot IPv6 i ustawic na
true.)


Na razie zrobiłem to co wyżej i jest ok, w tych innych poradach raczek bym się nie połapał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 17:07, Sarinew napisał:

sprawdz opcje w FireFoxie i poszukaj czegos w stylu siec/ połączenie-okresl, w jaki
sposob FF ma laczyc sie z internetem, moze byc pod zakladka zaawansowane.
moze masz tam wlaczone proxy czy wpisane jakies ustawienia, albo dodatki w FF przeszkadzaja.

Jednak to co zrobiłem nie do końca pomogło i teraz zamiast " ustalenie adresu serwera " mam: " przesyłanie danych z ... ".
Tam, gdzie piszesz mam włączone proxy, na co to zmienić? Dałem " bez serwerów procy " ale nadal GOL nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 21:00, lis_23 napisał:

Tam, gdzie piszesz mam włączone proxy, na co to zmienić? Dałem " bez serwerów procy "
ale nadal GOL nie działa.

Jezeli przy uzywaniu innych przeglarek nie potrzebujesz proxy to w FF tez nie, ewentualnie sprawdz ustawienia w IE/operze/chromie czy korzystaja z proxy.
Zbyt wiele nie pomoge, sprawdz czy FF zapamietal zmiane na true przy network.dns.disableIPv6, i mozesz sprawdzic to co wczesniej wypisalem, -wyczyscic cookies i pamiec podreczna(cache), -wylaczyc DNS Prefetching, ktore polega na wpisaniu nowego wpisu do about:confing(w skrocie dodaj ustawienie typu : Boolean -szczegoly w linku w poprzednim poscie). Moze tez startowa strona gola ma jakies konfliktowe rzeczy z uzywana wersja FF lub zaladowanymi wtyczkami-trudno rzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2014 o 23:17, Sarinew napisał:

>
Jezeli przy uzywaniu innych przeglarek nie potrzebujesz proxy to w FF tez nie, ewentualnie
sprawdz ustawienia w IE/operze/chromie czy korzystaja z proxy.


Niestety, nie wiem, gdzie tego szukać w IE, nie korzystam z tej przeglądarki od ładnuch paru lat.

Dnia 11.12.2014 o 23:17, Sarinew napisał:

Zbyt wiele nie pomoge, sprawdz czy FF zapamietal zmiane na true przy network.dns.disableIPv6,
i mozesz sprawdzic to co wczesniej wypisalem, -wyczyscic cookies i pamiec podreczna(cache),
-wylaczyc DNS Prefetching, ktore polega na wpisaniu nowego wpisu do about:confing(w skrocie
dodaj ustawienie typu : Boolean -szczegoly w linku w poprzednim poscie). Moze tez startowa
strona gola ma jakies konfliktowe rzeczy z uzywana wersja FF lub zaladowanymi wtyczkami-trudno
rzec.


Na razie zrobiłem to:

w pasek adresu wpisujemy: about:config
w kolejny pasek / filter: ipv6
i zmieniamy " false " na " true "

dało to taką zmianę, że zamiast " ustalanie adresu serwera " mam " przesyłanie danych z ... "

Potem bawiłem się z tym, co opisałeś:

" sprawdz opcje w FireFoxie i poszukaj czegos w stylu siec/ połączenie-okresl, w jaki sposob FF ma laczyc sie z internetem, moze byc pod zakladka zaawansowane. "

dawałem " bez serwera proxy ", " automatycznie wykrywaj ustawienia serwerów proxy dla tej sieci ", " używaj systemowych ustawień serwerów proxy " ( ta ostatnia opcja była ustawiona domyślnie jak wszedłem w te opcje ) i nic.
Potem zrobiłem to, co w poradniku, czyli wyczyściłem cała historię przeglądarki:

Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , wybierz Historia i zaznacz Wyczyść historię przeglądania….
Z menu rozwijanego Okres do wyczyszczenia: wybierz wszystko.
Naciśnij przycisk ze strzałką znajdujący się obok etykiety Szczegóły, by wyświetlić listę elementów, które można wyczyścić.
Zaznacz Ciasteczka i Pamięć podręczna.
Naciśnij przycisk Wyczyść teraz.

i nic.

Nie chcę tylko używać malware, gdyż z tym antywirusem miałem ongiś poważne problemy ( po skanowaniu kompa i restarcie w ogóle nie działał mi net i musiałem przywracać system.

Zastanawia mnie, dlaczego ów problem dotyczy tylko wybranych stron i nie codziennie?
Czy wpływ na problem może mieć fakt, że od marca tego roku mam problem z modemem? Tzn. cały czas znika mi połączenie z netem, przestają się palić światełka na modemie, potem się zapalają, chwilę jest ok i znowu gasną. I tak w kółko. le ten problem ze stronami jest gdzieś od końca października, czyli już na nowym systemie, więc sam już nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu FF i ponownym jego włączeniu wyskoczyło mi takie coś - fotka:

Ja to po prostu zamknąłem ale obawiam się, że wróci, co wtedy zrobić? Pierwszy raz takie coś mi wyskoczyło.

20150225203254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pisze tam wyraźnie po polsku, że Windowsowy firewall pyta się czy umożliwić Firefoksowi łączność z internetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Viście to typowe. Po prostu zezwól, inaczej mogą być problemy z wyświetlaniem niektóych stron w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować