Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2006 o 13:36, Cossack777 napisał:

> a tu nie ma - http://www.firefox.pl/

Najwidoczniej na "oficjalu" pojawi się dopiero po południu (albo i później). Ja mam liska właśnie
z tamtego źródła - dzisiaj ściągnąłem.

trochę to dziwne że na ofcjalnych stronach jej nie ma , a na innych jest - oc tu chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam, aż instalka ukarze się na oficjalnej stonie Firefoxa. Jakoś nie mam zaufania do wersji, która pojawia się nie wiadomo skąd na mimo wszystko stronie nieoficjalnej (cho bardzo dobrej), tym bardziej, że z komentarzy ludzi, którzy już to ściągnęli wynika, że ta wersja jest identyczna z RC3. Kto wie?? Może faktycznie jest to już normalna dwójka, ale chyba bezpieczniej będzei jednak poczekac na oficjalne źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 13:47, Rafal G napisał:

Ja poczekam, aż instalka ukarze się na oficjalnej stonie Firefoxa. Jakoś nie mam zaufania do
wersji, która pojawia się nie wiadomo skąd na mimo wszystko stronie nieoficjalnej (cho bardzo
dobrej), tym bardziej, że z komentarzy ludzi, którzy już to ściągnęli wynika, że ta wersja
jest identyczna z RC3. Kto wie?? Może faktycznie jest to już normalna dwójka, ale chyba bezpieczniej
będzei jednak poczekac na oficjalne źródło.


Tylko, że RC3 będzie najprawdopodobniej wersja FINALNĄ... :D Poza tym polecam instalację nawet jeśli to RC3! Sam miałem opory, ale gdy już to zainstalowałem jestem nią ZACHWYCONY! Poprawiono bezpieczeństwo, wygląd graficzny, instalacje dodatków... Jednym słowem - CUDO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę w całej rozciągłości.... :-D
Zainstalowałem RC3 zaraz po ukazaniu się. Jestem zachwycony. Dotychczas używałem Opery, więc skoro przeszedłem na FF to musi on być dobry. Zainstalowałem sobie dodatek pokazujący pogodę, obsługę gestów (wiem, wiem, Opera też to miała ale w FF jakoś lepiej to działa), parę nakładek powłoki i jest naprawdę bajka. Niedawno ktoś napisał, że Opera jest szybsza. Śmiem wątpić..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 15:51, Dark Demon napisał:

Tylko, że RC3 będzie najprawdopodobniej wersja FINALNĄ... :D Poza tym polecam instalację nawet
jeśli to RC3! Sam miałem opory, ale gdy już to zainstalowałem jestem nią ZACHWYCONY! Poprawiono
bezpieczeństwo, wygląd graficzny, instalacje dodatków... Jednym słowem - CUDO!!!


W takim razie skusze się:) A na wersje oficjalną mogę poczekac:) Firefoxa używam już od dawna, tym razem coś mi mówiło że lepiej poczeka, ale skoro mówisz, że RC3 jest już tak dobre - ściągne:) Dzięki za rekomendację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem FireFoxa (teoretycznie 2.0) ze strony CDAction, jest spoko, ALE jest po angielsku ( to jednak mi nie przeszkadza, bo dobrze znam) i wcale nie poprawia txtów pisanych w przeglądarce. To się jakoś ustawia, czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:00, Krzaczek 1 napisał:

Pobrałem FireFoxa (teoretycznie 2.0) ze strony CDAction, jest spoko, ALE jest po angielsku
( to jednak mi nie przeszkadza, bo dobrze znam) i wcale nie poprawia txtów pisanych w przeglądarce.
To się jakoś ustawia, czy co??


http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0/win32/pl/Firefox%20Setup%202.0.exe
ja stąd i mam po polsku i poprawia błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:00, Krzaczek 1 napisał:

Pobrałem FireFoxa (teoretycznie 2.0) ze strony CDAction, jest spoko, ALE jest po angielsku
( to jednak mi nie przeszkadza, bo dobrze znam) i wcale nie poprawia txtów pisanych w przeglądarce.
To się jakoś ustawia, czy co??


Wersja PL jest tu --> http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0/win32/pl/Firefox%20Setup%202.0.exe

A czy ktoś wie, czy RC3 zupgrade''uje mi się do pełnej 2.0, czy będę musiał ściągać i instalować od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:05, Vramin napisał:

A czy ktoś wie, czy RC3 zupgrade''uje mi się do pełnej 2.0, czy będę musiał ściągać i instalować
od początku?


Jeśli masz włączoną aktualizację w FF (Narzędzia > Opcje > Zaawansowane > Aktualizacja) to przeglądarka sama się zaktualizuje. Nie stracisz żadnych zakładek ani swoich danych ani nie będziesz musiał na nowo instalować (no chyba, że np. dodatki typu prognoza pogody, czy kompozycje wizualne FF nie będą kompatybilne z nową wersją, ale jeśli w tych samych ustawieniach masz "zahaczone aktualizowanie dodatków to FF sam je zaktualizuje najpierw pytając o pozwolenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już jest:) Pierwsze co się rzuca w oczy to te poprawki przy pisaniu posta:) W końcu będzie można pisać bezbłędnie:) Teraz trzeba tylko cierpliwie poczekać na zaktualizowane wtyczki - z tych które miałem na wersji 1.5 tylko kilka zaktualizowało mi się przy instalacji - na szczęście te najważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:12, mrosi napisał:

Jeśli masz włączoną aktualizację w FF (Narzędzia > Opcje > Zaawansowane > Aktualizacja)
to przeglądarka sama się zaktualizuje.


Aha, dzięki. Z oficjalnego forum dowiedziałem się że wersja RC3 może być już wersją finalną - sprawdziła się i nie ma potrzeby poprawek. A aktualizacje mam włączone, bardzo przydatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wszystko jest już ok , wielkie dzięki za link. :D

Teraz to Firefox ma 10/10!!!!
Szkoda tylko ,że nie działają dodatki typu FasterFox :(
Ale nie można mieć wszystkiego :)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:18, Krzaczek 1 napisał:

No wszystko jest już ok , wielkie dzięki za link. :D

Teraz to Firefox ma 10/10!!!!
Szkoda tylko ,że nie działają dodatki typu FasterFox :(
Ale nie można mieć wszystkiego :)))))))))))))


Ale działa Forecast Weather for FF :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno male pytanie: Czy warto juz sie przesiadac na wersje FF 2.0?
Mam pewne watpliwosci, bo nie wiem, czy p[otrzebna jets mi ta zmiana, jesli i tak jej nie zauwaze zbytnio. Poza tym napewno nie am jeszcze wielu rozszerzen do niego, co wieze sie z dlugim czekaniem na wersje rozszerzen dostosowanej do 2.0, czyli brak wielu przydatnych funkcji. Do tego po prostu nie chce mi sie wpisywac wsyzstkich moich zakladek i od nowa wszystkeigo ustawiac. :P A wiec jeszcze raz pytam: Czy warto robic to jzu teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 18:20, Rafal G napisał:

> Tylko, że RC3 będzie najprawdopodobniej wersja FINALNĄ... :D Poza tym polecam instalację
nawet
> jeśli to RC3! Sam miałem opory, ale gdy już to zainstalowałem jestem nią ZACHWYCONY! Poprawiono

> bezpieczeństwo, wygląd graficzny, instalacje dodatków... Jednym słowem - CUDO!!!

W takim razie skusze się:) A na wersje oficjalną mogę poczekac:) Firefoxa używam już od dawna,
tym razem coś mi mówiło że lepiej poczeka, ale skoro mówisz, że RC3 jest już tak dobre - ściągne:)
Dzięki za rekomendację:)


Tyle, że dzisiaj wyszła już oficjalna wersja finalna FF2. Jest dostępna np. w zasobach www.dobreprogramy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:31, Dark Demon napisał:

Tyle, że dzisiaj wyszła już oficjalna wersja finalna FF2. Jest dostępna np. w zasobach www.dobreprogramy.pl


Tak wiem:) Już ściągnąłem i cieszę się urokami, jak napisałem kawałek wyżej:) Już na początku miło lisek miło mnie zaskoczył jak sam znalazł i zaimportował ustawienia, wtyczki, itd, itp, z poprzedniej wersji (instalowałem w innym folderze, więc myślałem, że sam sie nie połapie;) Trzeba przyznać, że jest naprawdę dobry, choc to dopiero w chwil parę od kiedy go mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz podpowiedź, co zrobić, kiedy wtyczka niekompatybilna z FF 2,0
w pliku install.rdf mamy takie cós
<RDF:Description RDF:about="rdf:firefox-compatiblity"
em:id="{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}"
em:minVersion="0.9"
em:maxVersion="1.6a1" />

Zmienić co trza i tyle.
ja robię tak:
zapisuje na dysku wtyczkę, rozpakuję sobie, zmieniam co trza pakuję i instaluje.
Działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:50, AgayKhan napisał:

To teraz podpowiedź, co zrobić, kiedy wtyczka niekompatybilna z FF 2,0


/ciach/

Dnia 24.10.2006 o 19:50, AgayKhan napisał:

Działa


A czy można po prostu otworzyć ten plik za pomocą Notepada, poprawić i zapisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:31, Wiadroman napisał:

Mam jedno male pytanie: Czy warto juz sie przesiadac na wersje FF 2.0?

Tak ;] To przecież nowsza, stabilna wersja.

Dnia 24.10.2006 o 19:31, Wiadroman napisał:

Poza tym napewno nie am jeszcze wielu rozszerzen do niego,

Ja miałem kilka rozszerzeń, ale jak się okazuje wcale nie były bardzo potrzebne.

Dnia 24.10.2006 o 19:31, Wiadroman napisał:

co wieze sie z dlugim czekaniem

No nie wiem, pewnie już pracują nad dostosowywaniem dodatków :) [Jak się okazuje AgayKhan przedstawił sposób ;)]

Dnia 24.10.2006 o 19:31, Wiadroman napisał:

Do tego po prostu nie chce mi sie wpisywac wsyzstkich moich zakladek i od nowa wszystkeigo ustawiac. :P

Bez żartów, u mnie wszystko tak jak było, wszystkie dodatki, zakładki itp. są ;] Dodatki na dodatek [:P] czekają na aktualizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować