Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2008 o 20:33, BoloMaster napisał:

często podczas odświeżania forum, zostaje wylogowany i muszę logować się na nowo. Ktoś
wie czemu?
Kiedyś nie miałem takich problemów.

akurat ten problem wraca co jakiś czas jak bumerang....... związane jest to z dużym obciążeniem serwerów (gramowiecze szkoły nie mają/urlopują się) wiec na forum siedzą, po megadługim weekendzie jak już spadnie obciążenie wszystko powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z FF, lub forum... jak używam wyszukiwarki tematów ,to ciągle pisze "błąd wyszukiwania"
a jak używam wyszukiwarki w temacie, to przenosi mnie do głównej części forum. mam firefoxa 2 zaktualizowanego. WTF?
W operze wyszukiwarka działa, ale nie moge np. dodawać obrazków na forum więc nie przerzuce sie na nią. Może FF3 mam ściagnąć, czy co rozbić?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:57, seles napisał:

mam problem z FF, lub forum... jak używam wyszukiwarki tematów ,to ciągle pisze "błąd
wyszukiwania"
a jak używam wyszukiwarki w temacie, to przenosi mnie do głównej części forum. mam firefoxa
2 zaktualizowanego. WTF?
W operze wyszukiwarka działa, ale nie moge np. dodawać obrazków na forum więc nie przerzuce
sie na nią. Może FF3 mam ściagnąć, czy co rozbić?


ja śmigam na FF3 od kiedy tylko wyszedł i nie mam z nim żadnych (chyba że jakichś drobnych nie pamiętam) problemów, całe gram.pl działa jak należy, jedyne z czym mam problem to avatar :/ przedtem działał na forum, na gs nie, a teraz po ponownym wgraniu mnie działa ani tu, ani tu :| spróbuję wrzucić go za pomocą IE, może mi się uda :) nie zapomnij żeby raz na jakiś czas usunąć ciasteczka z przeglądarki, to często bardzo pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 16:05, Blademasterz napisał:

ja śmigam na FF3 od kiedy tylko wyszedł i nie mam z nim żadnych (chyba że jakichś drobnych
nie pamiętam) problemów, całe gram.pl działa jak należy, jedyne z czym mam problem to
avatar :/ przedtem działał na forum, na gs nie, a teraz po ponownym wgraniu mnie działa
ani tu, ani tu :| spróbuję wrzucić go za pomocą IE, może mi się uda :) nie zapomnij żeby
raz na jakiś czas usunąć ciasteczka z przeglądarki, to często bardzo pomaga :P

ok, spróbuje go ściągnąc, a jak wtedy zakładki ze starego FF do neigo przenieść?
btw, twojego avka widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:18, seles napisał:

ok, spróbuje go ściągnąc, a jak wtedy zakładki ze starego FF do neigo przenieść?

co do zakładek to nie wiem ;]

Dnia 05.01.2009 o 16:18, seles napisał:

btw, twojego avka widać

właśnie mu się poprawiło, nawet nowego ustawiłem, widzę, że nie tylko u mnie naprawił się avatar :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:18, seles napisał:

ok, spróbuje go ściągnąc, a jak wtedy zakładki ze starego FF do neigo przenieść? btw, twojego avka widać

Instalacja FF3 powoduje automatycznie aktualizację, co powoduje, że wszystkie niekolidujące ustawienia przeniosą się do nowej wersji.
A oprócz tego w menedżerze zakładek jest opcja eksportu i importu, co całkowicie rozwiązuje sprawę zakładek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:15, Olamagato napisał:

> ok, spróbuje go ściągnąc, a jak wtedy zakładki ze starego FF do neigo przenieść?
btw, twojego avka widać
Instalacja FF3 powoduje automatycznie aktualizację, co powoduje, że wszystkie niekolidujące
ustawienia przeniosą się do nowej wersji.
A oprócz tego w menedżerze zakładek jest opcja eksportu i importu, co całkowicie rozwiązuje
sprawę zakładek.

czyli nie odinstalowuję FF2 tylko ściągam FF3 jako aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś przyspieszyć przeglądarkę? Nowy komp mam w serwisie, a na starym [P3 733GHz, 256RAM, GeForce 2 MX440 czy jakoś tak] net chodzi dość wolno. O ile z "zacinającymi" się stronami jakoś się godzę, największą bolączką są dla mnie zacinające się filmy na YT czy GameTV. Zmieniłem parametry w tym "about:config", ale niewiele to dało, filmy wciąż się tną, a przy słuchaniu muzyki jest to dość denerwujące. ;/ Mam FF3, dziś ściągany, więc chyba najnowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy filmy o podobnej rozdzielczości też tną się w zwykłych (czyli nie wbudowanych w przeglądarkę) odtwarzaczach? Próbowałeś ściągnąć je na dysk i wtedy odtworzyć prze zwykły odtwarzacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dysku jeszcze nie sprawdzałem, ale z płyty [ostatnio próbowałem gameplay''e z CDA] się tną.

EDIT: Z dysku też się tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie to nie jest wina przeglądarki tylko słabego sprzętu i kodeków. Możliwe też że brak sterowników do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:12, JayL napisał:

Do tej karty nie ma już sterów na stronie Nvidii, więc poszukam kodeków. Dzięki za pomoc.
;)


Bez sterów do grafiki wszystko będzie ci się cięło, lepiej poszukaj jakichś starszych wersji w jakichś archiwach, bo bez tych sterów raczej niewiele zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 17:34, seles napisał:

czyli nie odinstalowuję FF2 tylko ściągam FF3 jako aktualizacje?

Dokładnie.
Alternatywnie możesz wyeksportować zakładki, wyrzucić FF2 z kompa, zainstalować FF3 i zaimportować zakładki. Więcej roboty efekt podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny i niezwykle irytujący problem z moim FF3 na Ubuntu 8.10 PL. Układ przycisków na górnych paskach nie chce się ''zapamiętać'', więc przy każdym uruchomieniu przeglądarki muszę ustawiać wszystko od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź prawa dostępu do ~/.mozilla przy czym ~ oznacza katalog domowy, zaś . na początku nazwy katalogu atrybut ukryty. ew polecenie w konsoli whereis firefox pokaże ci gdzie szukać najwazniejszych plików.. np u mnie na mandarynce wynikiem jest !firefox: /usr/bin/firefox /etc/firefox.cfg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/usr/bin/firefox
/usr/lib/firefox
/usr/lib/firefox-3.0.5
/usr/lib/firefox-firefox-addons
/usr/share/firefox
- tylko root
~/.mozilla
- Administrator (czyli ja) ma dostęp i może zmieniać uprawnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj innej przeglądarki, FF jest znany z tego że pożera dośc dużo zasobów a starszych komputerach powoduje to że działa wolno. Polecam Operę lub Google Chrome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować