Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Podłącz do kompa myszkę jakiegoś znajomego która działa u niego normalnie - jeśli problem z tymi "podwójnymi klikami" będzie się powtarzał to znaczy, że leży gdzieś w systemie [może jakiś złośliwy syf - skan antywirusowy, ccleaner - standardowe czynności w takim wypadku], jak myszka zadziała normalnie to znak, że twój gryzoń pada.

Przerobiłem trochę myszek, łącznie z kilkoma oryginalnymi, takie objawy to często znak [zwłaszcza, jeśli ta myszka to jakiś standardowy produkt ze średniej półki czytaj myszą za 30-60zł] uszkodzenia sprzętu [przetarty kabel, przepalony styk itp itd], podwójne kliknięcia, źle przewijający scroll, kursor który sam się rusza [drga] itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mysz to Razer Imperator,więc nie jest to produkt tani / 260 zł /
podłączyłem starą mysz A4TECH / ze zwalonym kółkiem myszki / i podwójnych kliknięć nie było
problem z myszką dokładnie opisałem tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5284&u=1034

też się zastanawiam czy to mysz czy coś z systemem - te same problemy występują na każdej przeglądarce i normalnie w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 17:24, lis_23 napisał:

Moja mysz to Razer Imperator,więc nie jest to produkt tani / 260 zł /
podłączyłem starą mysz A4TECH / ze zwalonym kółkiem myszki / i podwójnych kliknięć nie

I tu właśnie tkwi sedno. Kochany Razer i jego dwukliki <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2011 o 21:03, RazorBMW napisał:

I tu właśnie tkwi sedno. Kochany Razer i jego dwukliki <3


Nie chcę robić offa ale nie do końca wiem,czy to co mi doskwiera to tzw.podwójne klikkięcie
w każdym razie,mysz zachowuje się tak,jakby była nadczuła; klikam dwa razy a ona często reaguje już po jednym kliknięciu i wtedy wykonuje dwie czynności na raz,mp.otwiera folder i uruchamia przypadkowo wybrany plik,itp.
jeżeli tu na forum kliknę w " dodaj post " poprawnie to wyskakuje mi jedno okienko odpowiedzi i jest ok.ale jeżeli podczas kliknięcia w " dodaj post "," dodaj " lub " post " oznaczy się na niebiesko,wtedy wyskakują mi dwa okienka aby napisać post
najgorzej jest z pocztą,bo gdy chcę odznaczyć maile do usunięcia to albo dany mail się otwiera,albo otwiera się okno nowej odpowiedzi ...
podłączałem już trzy razy starą mysz A4TECHa,800 lub 1000 DPI,zwalone kółko myszki / nie działa / ale inne czynności wykonuje poprawnie - może to kwestia dużego DPI? / najczęściej mam ustawione 4000 - 4500 /,a może to jednak coś ze mną bo gdy siada siostra to nie ma takich problemów,tylko ja je mam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od DPI zależy raczej jak bardzo trzeba przesunąć myszkę żeby poruszyć kursor. Być może zwyczajnie ma "przeczulone" klawisze, i jak ci "palec drgnie" to interpretuje to jako dwuklik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z przeglądarką Mozilla Firefox. Właściwie - od dłuższego czasu, ale teraz szczególnie problem zaczął się nasilać.
Otóż Firefox zaczyna nagle zużywać ok. 50 CPU, niemiłosiernie się zacina, właściwie nie można nic kliknąć, wszystko działa z opóźnieniem, wszystko jest spowolnione. Czasami ma też skoki do ok. 35 CPU, wtedy jest podobnie, ale gdy przestaje się przeglądarki używać na chwilę - wraca do normalnego stanu. Problem mam od dosyć dawna. Podejrzewałem, że to Adobe Flash Player - przeinstalowałem, nic. Przeinstalowałem też Mozillę, zaktualizowałem - nic. Zasugerowano mi, że to może być wina wtyczek, czy innych dodatków. Zacząłem korzystać z trybu awaryjnego. I wydawać by się mogło, że tryb awaryjny pomógł. Ale nie do końca. Z biegiem czasu znowu problem zaczął się nasilać. W chwili obecnej wygląda to tak: w zwykłym trybie Firefox pada od razu, uruchamiają się Google i CPU już skacze do 50. A w awaryjnym najczęściej dzieje się tak przy otwieraniu jakiejś strony, np. Filmwebu, tu szczególnie problem się nasila. A nieraz po prostu samo z siebie.
Dodam, że ani z Operą ani z Chrome nie mam takiego problemu, ale niestety, jestem zwolennikiem Firefoxa, ale powoli zaczyna mnie do siebie zrażać ;] Macie pomysł jak usunąć ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 07:14, S1G napisał:

od DPI zależy raczej jak bardzo trzeba przesunąć myszkę żeby poruszyć kursor. Być może
zwyczajnie ma "przeczulone" klawisze, i jak ci "palec drgnie" to interpretuje to jako
dwuklik.

Tylko dziwne że stało się to tak nagle,z dnia na dzień,gdyby klawisz był przeczulony to takie coś powinno się zdarzać dużo wcześniej i częściej a zdarza się dopiero od tygodnia
dzisiaj jest już jakby lepiej,już miałem ogłosić małe zwycięstwo a tu,kicha - na gramie nadal otwierają mi się dwa okienka " dodaj post ",gdy fragment zdania podświetli się na niebiesko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwuklik to normalny symptom umierania myszki. Spróbuj podłączyć ją do innego komputera, jeśli problem będzie się pojawiał, zbieraj kasę na nową myszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyczyścić historię bez kasowania haseł,itp.?
gdy biorę " wyczyść historię przeglądania " to od razu wylogowuje mnie ze wszystkich for,stron gdzie potrzebne jest hasło,można to zrobić / wyczyścić historię / bez tego?.

" Dwuklik to normalny symptom umierania myszki. Spróbuj podłączyć ją do innego komputera, jeśli problem będzie się pojawiał, zbieraj kasę na nową myszkę. "

Mysz ma dopiero 10 miesięcy,więc nie powinna się psuć ... poza tym,nie wiem czy to jest ten " dwuklik ",po prostu często myszka jakby się śpieszy,wykonuje o jeden ruch za dużo / wchodzi w folder i np.uruchamia daną aplikację znajdującą się w nim,np.plik MP3 /,choć dzisiaj jest już lepiej niż przez ostatnie dni,problemy są sporadyczne ale jednak są,choć jest ich dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 18:58, lis_23 napisał:

A jak wyczyścić historię bez kasowania haseł,itp>?
gdy biorę " wyczyść historię przeglądania " to od razu wylogowuje mnie ze wszystkich
for,stron gdzie potrzebne jest hasło,można to zrobić / wyczyścić historię / bez tego?.


Przecież jak wybierzesz "wyczyść historię przeglądania" to wyskakuje ci okienko w którym wybierasz co konkretnie skasować. wystarczy że odznaczysz "aktywne zalogowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2011 o 19:01, rob006 napisał:


Przecież jak wybierzesz "wyczyść historię przeglądania" to wyskakuje ci okienko w którym
wybierasz co konkretnie skasować. wystarczy że odznaczysz "aktywne zalogowania".


Właśnie przed chwilą tak zrobiłem a i tak wylogowało mnie ze wszystkich for / opcję tą zaznaczyłem,wcześniej nie była zaznaczona i też mnie wylogowywało /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 19:05, lis_23 napisał:

Właśnie przed chwilą tak zrobiłem a i tak wylogowało mnie ze wszystkich for / opcję tą
zaznaczyłem,wcześniej nie była zaznaczona i też mnie wylogowywało /.


Muszą być odznaczone* jeszcze ciasteczka.

*odznaczone - takie, które nie są zaznaczone, czyli bez "krzyżyka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2011 o 19:20, rob006 napisał:

Muszą być odznaczone* jeszcze ciasteczka.

*odznaczone - takie, które nie są zaznaczone, czyli bez "krzyżyka".


Oki,dzięki,będę pamiętał na przyszłość
a co zaznaczyć krzyżykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 19:30, lis_23 napisał:

a co zaznaczyć krzyżykiem?


No to co chcesz wyczyścić, tam są jasne opisy. Najlepiej pamięć podręczną, ja nic więcej nie kasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 19:41, rob006 napisał:

> a co zaznaczyć krzyżykiem?

No to co chcesz wyczyścić, tam są jasne opisy. Najlepiej pamięć podręczną, ja nic więcej
nie kasuję.


Dzięki,ja się po prostu w tym nie bardzo orientuję ... jak teraz patrzę to zaznaczone krzyżykiem mam tylko ciasteczka ale piszesz że one nie powinny być zaznaczone,tak?
czyli zaznaczyć krzyżykiem tylko pamięć podręczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 19:44, lis_23 napisał:

Dzięki,ja się po prostu w tym nie bardzo orientuję ... jak teraz patrzę to zaznaczone
krzyżykiem mam tylko ciasteczka ale piszesz że one nie powinny być zaznaczone,tak?


A co ty w ogóle chcesz zrobić? Jeśli wyczyścić historię przeglądanych stron, to zaznaczasz taką opcję (bodajże pierwsza). A jeśli nie wiesz, co chcesz zrobić, to najlepiej niczego nie czyść. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 20:03, Jaki_Gahn napisał:

Owszem, przeczyściłem wszystko, wielokrotnie przeinstalowywałem Mozillę, nieraz świeżo
po instalacji się cięła, panie Rob Drake ;)

A tworzyłeś nowy profil? Całą procedurę diagnostyki Firefoksa masz tu http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox. Nie zapomnij kopii profilu, część plików jeszcze się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2011 o 19:59, rob006 napisał:

A co ty w ogóle chcesz zrobić? Jeśli wyczyścić historię przeglądanych stron, to zaznaczasz
taką opcję (bodajże pierwsza). A jeśli nie wiesz, co chcesz zrobić, to najlepiej niczego
nie czyść. ;]

Chodzi mi konkretnie o ten wpis: " Spora ilość stron zapisana w historii potrafi trochę zamulić przeglądarkę. "
czyli chodzi o to,co usuwać aby przeglądarka nie " muliła " się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować