Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Znowu mam jakieś problemy z firefoxem,a dokładnie z paskiem adresu
nie mam już google tylko jakiś http://www.browsersafesearch.com
próbowałem to zmienić / about:config i Keyword.URL / ale nic to nie dało,wpisałem www.google.pl i jak chcę coś wpisać w główny pasek adresu to wychodzi mi error google - w mniejszym pasku po prawej stronie nadal jest ten browsersafesearch
aha,wszystko tam wychodzi po niemiecku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wywalić na stałe?,proszę o pomoc gdyż krew mnie już zalewa ... nigdzie nie mogę tego znaleźć - w systemie,w programach,w dodatkach do firefoxa ...

20111009023440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Firefoxem. Po ostatniej aktualizacji "przycichło" mi Youtube. Tzn. do tej aktualizacji większość filmików oglądałem z paskiem głośności mniej więcej w połowie i 45% w systemie - wszystko było cacy, można było i ściszyć, i zwiększyć głośność.

Teraz kiedy youtubowy pasek mam na 100%, dźwięk jest na takim poziomie, jak wcześniej na 50% - wiele rzeczy mam przez to za cicho, a nie uśmiecha mi się ciągłe bawienie się systemowym paskiem. Da się to jakoś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 02:34, lis_23 napisał:

Jak to wywalić na stałe?,proszę o pomoc gdyż krew mnie już zalewa ... nigdzie nie mogę
tego znaleźć - w systemie,w programach,w dodatkach do firefoxa ...

Pewnie jakiś szkodnik, przeskanuj system programem anty. Np darmowym AVG, fajnie by było z płyty ratunkowej wtedy się nie uruchomi i nie będzie mógł przeszkadzać w swoim usunięciu. znajdziesz ją tu http://www.avg.com/ww-en/avg-rescue-cd-download

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 11:01, S1G napisał:

Pewnie jakiś szkodnik, przeskanuj system programem anty. Np darmowym AVG, fajnie by było
z płyty ratunkowej wtedy się nie uruchomi i nie będzie mógł przeszkadzać w swoim usunięciu.
znajdziesz ją tu http://www.avg.com/ww-en/avg-rescue-cd-download


AVG FREE nic nie znalazł
którą wersję tej płyty ratunkowej mam pobrać?:

Rescue CD (for CD creation)
(avg_arl_cdi_all_120_110831a4535.iso)

Rescue CD (for USB stick)
(avg_arl_ffi_all_120_110831a4535.rar)

Rescue CD (for USB stick)
(avg_arl_ffi_all_120_110831a4535.zip)

i jak to działa?
nie ma jakiejś innej,prostszej metody?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 13:03, lis_23 napisał:

Rescue CD (for CD creation)
(avg_arl_cdi_all_120_110831a4535.iso)

To jest dla płyty cd

Dnia 09.10.2011 o 13:03, lis_23 napisał:

Rescue CD (for USB stick)
(avg_arl_ffi_all_120_110831a4535.rar)

Rescue CD (for USB stick)
(avg_arl_ffi_all_120_110831a4535.zip)

A to dla pamięci usb, różnią się pewnie tylko sposobem kompresji.

edit: działa to tak że uruchamiasz z przygotowanego na podstawie tego obrazu płyty/archiwum nośnika komputer, wtedy będzie dużo łatwiej namierzyć i usunąć szkodnika niż spod zawirusowanego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie macie innego pomysłu?
dlaczego nie działa reset ustawień?
dlaczego nie da się zapisać google,tylko trzeba to robić za każdym razem gdy uruchomię firefoxa?
gdzie tego badziewia szukać w systemie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 15:52, lis_23 napisał:

dlaczego nie działa reset ustawień?
dlaczego nie da się zapisać google,tylko trzeba to robić za każdym razem gdy uruchomię
firefoxa?

Bo szkodnik zaraz przestawia to z powrotem?

Dnia 09.10.2011 o 15:52, lis_23 napisał:

gdzie tego badziewia szukać w systemie?.

Wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 01:00, lis_23 napisał:

Znowu mam jakieś problemy z firefoxem,a dokładnie z paskiem adresu
nie mam już google tylko jakiś http://www.browsersafesearch.com
próbowałem to zmienić / about:config i Keyword.URL / ale nic to nie dało,wpisałem www.google.pl
i jak chcę coś wpisać w główny pasek adresu to wychodzi mi error google - w mniejszym
pasku po prawej stronie nadal jest ten browsersafesearch
aha,wszystko tam wychodzi po niemiecku ...

Witam
Też walczyłem z tym problemem. Udało mi się rozwiązać go w ten sposób, że w katalogu Firefox w ścieżce C:/Program Files/Mozilla Firefox znalazłem i usunąłem plik o nazwie "Search the web.src". Po jego usunięciu w przeglądarce w about:cofig w kluczu keyword.URL wpisałem " http://www.google.pl/#q=".
Jak na razie działa, mam nadzieję, że to chol..... nie wróci.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry temat jeśli chodzi o mój problem. Kilka dni temu normalnie działały mi dwie strony (politechnika białostocka i komunikacja miejska). Teraz nie odpalają się te strony. Pytałem innych - u nich normalnie. Co może być tego przyczyną? Reszta stron działa bez zarzutu. Wywaliłem ciastka, przeinstalowałem firefoxa, sprawdzilem dnsy itd i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 22:35, Pustelnik_88 napisał:

nie wiem czy to dobry temat jeśli chodzi o mój problem. Kilka dni temu normalnie działały
mi dwie strony (politechnika białostocka i komunikacja miejska). Teraz nie odpalają się
te strony. Pytałem innych - u nich normalnie. Co może być tego przyczyną? Reszta stron
działa bez zarzutu. Wywaliłem ciastka, przeinstalowałem firefoxa, sprawdzilem dnsy itd
i nic.

http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox Nie zapomnij kopii profilu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też tak się najnowszy Firefox wiesza? Co wersja, to gorsza optymalizacja, bo teraz to już jest plaga. Myślę nad zmianą przeglądarki - co proponujecie? Chrome''a nie chcę, a IE - to wiadomo :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 12:55, Demagol napisał:

Czy wam też tak się najnowszy Firefox wiesza? Co wersja, to gorsza optymalizacja, bo
teraz to już jest plaga.

U mnie nowa wersja działa dużo szybciej i stabilniej niż poprzednia. Problem musi być gdzieś po twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 20:25, Jujin napisał:

Witam
Też walczyłem z tym problemem. Udało mi się rozwiązać go w ten sposób, że w katalogu
Firefox w ścieżce C:/Program Files/Mozilla Firefox znalazłem i usunąłem plik o nazwie
"Search the web.src". Po jego usunięciu w przeglądarce w about:cofig w kluczu keyword.URL
wpisałem " http://www.google.pl/#q=".
Jak na razie działa, mam nadzieję, że to chol..... nie wróci.
Pozdrawiam


Usunęłam już search the web.src, ale nie mogę znaleźć keyword.url :( Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 12:55, Demagol napisał:

... Chrome''a nie
chcę, a IE - to wiadomo :P.


A Operę, jako długotrwały jej (już były) użytkownik, zdecydowanie odradzam (serio). Pozostaje Ci czysta reinstalacja FF (tzn. po odinstalowaniu FF wywalasz jeszcze wszelkie śmieci, których deinstalator nie usunął), SeaMonkey (następca Mozilli) albo Safari xD.

A propos tego zarządzania pamięcią - FF 3.6.23 u mnie przy otwartych dokładnie tych samych zakładkach, co na Operze, "zżera" 3x mniej RAMu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 14:35, Blackhand napisał:

A propos tego zarządzania pamięcią - FF 3.6.23 u mnie przy otwartych dokładnie tych samych
zakładkach, co na Operze, "zżera" 3x mniej RAMu...


U mnie jednakże po kilkunastu minutach użytkowania FF po prostu zawiesza się na chwilę (wyświetlając dawno zamknięte strony...) i choć przeklikiwanie pomaga, to jednak jest to mocno wkurzające. Więc faktycznie spróbuję przeinstalować program i wszystko usunąć (zainstaluję sobie co najwyżej NoScripta), albo zmienię przeglądarkę.

Swoją drogą - może to wina skórek? Używam NASA Night Launch, jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 14:41, Demagol napisał:


Swoją drogą - może to wina skórek? Używam NASA Night Launch, jakby co.


Nie wiem, ja używam tylko minimotywów (personas), dokładnie tego: http://www.getpersonas.com/pl/persona/14135, z dodatków mam Easy YouTube Video Downloader, NoScript, Proxy Toolbar, Speed Dial i Tab Mix Plus (mam jeszcze QuickStore Toolbar - nie wiem nawet, skąd się wziął oraz MS .NET Framework Assistant). No i garść raczej standardowych wtyczek - Acrobat, Flash, Java, Google Update, z nietypowych - VLC Multimedia Plug-in i Vividas Player Plugin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z wieszaniem się Firefoxa ale nauczyłem się z tym żyć :P W kompletnie losowych momentach zawiesza się na kilka sekund, pasek tytułu pokazuje brak odpowiedzi a po chwili wszystko wraca do normy. A nie mam siły sprawdzać kolejno wszystkich zainstalowanych dodatków, których mam całe mnóstwo. Podejrzewam też że to może przez kolosalny rozmiar historii albo podwójne zwiększenie maks. miejsca dla pamięci podręcznej nie chcę zmieniać tego ostatniego ani usuwać historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować