Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa przechowywanych haseł w naszej przeglądarce.
Otóż mam zapisane hasła, tak jak sporo innych użytkowników. Kłopot polega na tym, że każdy może je sobie podglądnąć. I stąd moje pytanie: czy jest jakaś możliwość zahaszowania ich? Naturalnie - można użyć hasła głównego, ale jest to niewygodne przy korzystaniu i logowaniu się do serwisów (zawsze trzeba je wpisywać, a tego chcę uniknąć właśnie).
Oczywiście, losowa osoba co prawda będzie mogła się zalogować do witryny, na której istnieje zapsiane hasło, ale nie będzie mogła zobaczyć jak te hasło brzmi (teraz może, klikając w opcje i "zapisane hasła").

Może jest jakiś addon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma fizyczny dostęp do twojego komputera, to z definicji ma dostęp do wszystkiego co nie jest porządnie zaszyfrowane. A jak przeglądarka/rozszerzenie/zewnętrzny program miał(a) by wpisywać hasło do strony bez klucza do tego szyfru, to musiał(a) by gdzieś ten klucz przechowywać (i dało by się go odczytać). Coockisy do bycia "ciągle zalogowanym" też by mogła skopiować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 01:25, Jackal-pl napisał:

Oczywiście, losowa osoba co prawda będzie mogła się zalogować do witryny, na której istnieje
zapsiane hasło, ale nie będzie mogła zobaczyć jak te hasło brzmi (teraz może, klikając
w opcje i "zapisane hasła").


To zdanie przeczy samo sobie. Jeśli ktoś może użyć hasła (np do zalogowania) to tym samym może je odczytać.
Zresztą bez hasła głównego hasła chyba i tak leżą sobie na dysku praktycznie czystym tekstem. Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo, musisz liczyć się na kompromisy i utrudnienia. Ustawienie hasła głównego to najmniejsze z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dnia dzisiejszego zainstalowalem ponownie system Windows 7, zainstalowalem wszystkie komponenty, no i Firefoxa. Przed formatem dzialal bardzo plynnie, nie mialem na co narzekac. Niestety, po formacie zaczely sie dziec nieprzyjemne rzeczy (Przyczyna tychze zjawisk nie jest mi znana). A czym sa owe zjawiska? Strony laduja sie sredniawo, za to animacje calkowicie kuleja (Podswietlenia, przesuniecia, zwykle animacje) wszystko to klatkuje. Ma ktos pomysl dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ok. trzech dni wylogowuje mnie, min. z Gram.pl po zamknięciu FF i wyłączeniu kompa, na drugi dzień po włączeniu PC ta i FF muszę się logować. Dzisiaj mam podobnie, min. z Filmwebem, jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 11:36, lis_23 napisał:

Od ok. trzech dni wylogowuje mnie, min. z Gram.pl po zamknięciu FF i wyłączeniu kompa,
na drugi dzień po włączeniu PC ta i FF muszę się logować. Dzisiaj mam podobnie, min.
z Filmwebem, jak to zmienić?


Miałem tak podobnie z gram.pl, nagle się naprawiło i w sumie nie wiem dlaczego. Masz domyślnie otwartą kartę kartę z gram gdy się tak dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2014 o 14:11, rob006 napisał:


Miałem tak podobnie z gram.pl, nagle się naprawiło i w sumie nie wiem dlaczego. Masz
domyślnie otwartą kartę kartę z gram gdy się tak dzieje?


Nieważne, czy jest otwarta karta jak zamykam FF i PC, czy nie, i tak się nie zapisuje login.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie świerzy system i Firefoca i nie mogę sobie przypomnieć co zrobić, żeby karty były niżej, a zakładki wyżej. Obecnie menu FF jest dosyć pokręcone, pomorzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 20:22, lis_23 napisał:

Mam obecnie świerzy system i Firefoca i nie mogę sobie przypomnieć co zrobić, żeby karty
były niżej, a zakładki wyżej. Obecnie menu FF jest dosyć pokręcone, pomorzecie?

Na chwilę obecną potrzebujesz do tego rozszerzenia, o tego https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/?src=search

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 22:17, lis_23 napisał:

Pobrałem ów dodatek ale nadal nie mogę znaleźć tej opcji ... gdzie jej szukać?
Nadal karty mam u góry, a zakładki na dole.

Wchodzisz do opcji dodatku, i w zakładce Karty w drugim rozwijalnym menu wybierasz "Karty nie na górze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem:
Firefox sam się zamknął a jak go ponownie uruchomiłem to mam sporo otwierających się reklam, jak na fotce ( jest ich jeszcze więcej ), co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem dodatek SunriseBrowse ale to nic nie dało ... nie mogę nawet dodać odpowiedzi na forum, bo okienko zzamienia się w reklamę ....
Zainstalowałem sobie AVG Free, wykrył jakieś wirusy i co kilkanaście sekund wyskakuje z tym SunriseBrowse ... sam już nie wiem, co zrobić, przyerócić system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za posty pod postem ale nie wiem już, co zrobić ...
wywaliłem to z dodatków do FF, z " programy i funkcje " oraz z Program Files i nic z tego, w FF nadal mam tak, jak na fotce. Na dodatek gdy tylko uruchomię AVG Free to co kilkanascie sekund mam alarm o tym wirusie i muszę go usuwać - i tak w kółko ...
Jeszcze raz przepraszam za posty pod postem ale to wczoraj zainstalowany windows i już takie problemy ...

20141018013849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz nazwę tego wirusa w Google to szybko trafisz na strony radzące jak się go pozbyć.
Osobiście jednak radziłbym Ci po prostu zlikwidować wszystko i na nowo postawić system, część z programów które mają usunąć ten wirus może być autentycznych ale czasem można tą drogą złapać jakiegoś innego syfa :/
IMO jeśli system dopiero co stawiałeś to nie zdążyłeś go jeszcze spersonalizować na sposoby których nie pamiętasz więc w obecnej chwili postawienie systemu na nowo jest mniej bolesnym procesem niż zwykle, skorzystaj z tego.
Jeśli to rozwiązanie Ci nie odpowiada to proponuję założyć temat w dziale pomocy technicznej i również tam spytać o pomoc w pozbyciu się problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować ściągnąć np ze strony AVG bootowalną płytę z antywirusem, przy wyłączonym systemie dużo łatwiej będzie się pozbyć szkodnika. Jak nie pomoże załóż ten temat, to z Firefoksem nie ma zbyt wiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 02:43, Karharot napisał:

Jak wrzucisz nazwę tego wirusa w Google to szybko trafisz na strony radzące jak się go
pozbyć.

Udało się, użyłem programu ADVCleaner 4.000, który usunął to dziadostwo i po restarcie kompa było już ok. Wcześnmiej wyaliłem to z FF, z systemu i z Program Files. Zastanawiam się tylko, skąd to się wzięłó, skoro nie wchodziłem przez te pięć h na niebezpieczne strony? ( inna sprawa, że osoba która instalowała mi system nie zainstalowała od razu AVG, choć dałem instalkę na pendrive ).

Teraz już kwestia związana z FF: jak włączyć zaznaczanie na czerwono błędów ortograficznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować