Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2015 o 21:45, Kraju napisał:

Na Viście to typowe. Po prostu zezwól, inaczej mogą być problemy z wyświetlaniem niektóych
stron w przeglądarce.


Nie mam Visty, tylko siódemkę.
Na razie to zamknąłem, jak to teraz wywołać, żeby zezwolić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 21:50, lis_23 napisał:

Nie mam Visty, tylko siódemkę.


Komunikat wygląda jak z Visty, stąd te wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj FF blokuje mi strony używające Flasha, który podobno stanowi zagrożenie dla komputera. Można to jakoś obejść, czy trzeba aktywować flasha na każdej stronie?

20150714154521

20150714154558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 16:04, Dared00 napisał:

Zaktualizować. Najnowszy to 209.


Nie pomogło, po aktualizacji wlazło mi jakieś dziadostwo w firefoxa - istartsurf a flash nadal xle działa, na dodatek nie działa przywracanie systemu.

20150714163035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 16:52, leven napisał:

Zaktualizuj flasha w dodatkach firefoxa.

A tego istatsurf musisz usunąć, bo śmieć jest i będzie się narzucać.

http://www.mamkomputer.info/jak-usunac-istartsurf-com-z-mozilla-firefox/


Użyłem adwcleaner, który przywrócił mi FF do stanu pierwotnego i mam już najnowszego AFP - 18 NPAPI 18 0 0 209.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz którąś z wtyczek lub dodatków, która to powoduje. Mnie to wyglada na wtyczkę od antywirusa, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 13:33, Kraju napisał:

Wyłącz którąś z wtyczek lub dodatków, która to powoduje. Mnie to wyglada na wtyczkę od
antywirusa, ale mogę się mylić.


Która z nich może to powodować?

20150715133618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 13:47, Kraju napisał:

Jedynie nie znam iTunesa, ale wątpię aby to było to. Podaj jeszcze screena z rozszerzeniami.


Oki. Nie ma tego zbyt wiele:

20150715145414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Classic Theme Restorer tego nie robi, to nie wiem co może być tego przyczyną. Na pewno nie jest to nic standardowego w czystym Firefoxie, bo nigdy się z tym nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 14:57, Kraju napisał:

Jeżeli ten Classic Theme Restorer tego nie robi, to nie wiem co może być tego przyczyną.
Na pewno nie jest to nic standardowego w czystym Firefoxie, bo nigdy się z tym nie spotkałem.


Teraz jest jeszcze gorzej, co chwila wyskakują mi jakieś strony, okienka, itp. nap. jak wchodzę na forum ... masakra.
Po włączeniu z powrotem tego dodatku jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Program(Y)-winowajca moze byc w "dodaj/usun programy", a moze tez sie ukrywac i nie byc go w ogole.
Wg tego posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=38996 i dalszych zalecano skasowanie apn,
systweak, pricefountain - jak jeszcze nie skasowales to skasuj.
Moglo tez w miedzyczasie cos innego sie zainstalowac, ewentualnie uzyj jako uzupelnienie Malwarebytes Anti-Malware.

Ewentualnie wyniki z AdwCleaner czy MAM umiesc w temacie Problemy z komputerem (temat ogólny), bo nie wiem czy umieszczanie ich tutaj nie bedzie offtopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2015 o 16:34, Sarinew napisał:

Program(Y)-winowajca moze byc w "dodaj/usun programy", a moze tez sie ukrywac i nie byc
go w ogole.
Wg tego posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=38996 i dalszych zalecano
skasowanie apn,
systweak, pricefountain - jak jeszcze nie skasowales to skasuj.
Moglo tez w miedzyczasie cos innego sie zainstalowac, ewentualnie uzyj jako uzupelnienie
Malwarebytes Anti-Malware.

Usunąłem ju.z to o czym piszesz, wczoraj. Dzsiaj też już użyłem adwcleaner ale nic nie znalazł.
Wygląda to tak: wchodzę na jakąś stronę, np. w temat na gram.pl i oprócz tegoż tematu otwiera mi się nowa strona z jakąś reklamą lub żeby coś pobrać, czasami otwiera się całe nowe okno na cały ekran - wszystko od momentu, gdy wyłączyłem tę wtyczkę ( Classic Theme Restorer ) ale jego ponowne włączenie nie pomaga.
Użyłem już adcleaner, ccleaner i AVG Free i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wywalić to, co powodowało te linki i podkreślenia słów ( dodaj / usuń programy, taki programik z pomarańczową kotwicą ) i na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze dalo sie usunac, ale dobrze byloby znac nazwe by sprawdzic czy jakies pozostalosci nie pozostaly w systemie i np dowiedziec skad sie to wzielo.
Bo moglo sie zainstalowac z czyms innym, instalatory sa rozne i np. w instalacji prostej/automatycznej zainstaluja sie dodatkowe rzeczy bez pytania, dopiero w "zaawansowanej" mozna je wylaczyc, a pewnie znajda sie takie instalatory gdzie nie ma co wybierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować