Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

A wie ktoś, czemu aktualizacja w FF nie działa? Klikam ten wykrzyknik, sprawdza jakie są aktualizacje, daję OK, pisze "trwa pobieranie i instalacja aktualizacji" i nic się nie dzieje. pasek się nie rusza, słowem nic. Wyłączenie windowsowego firewalla też nie pomaga. Jestem na koncie administratora (Win XP SP2).
I dlatego do dziś siedzę na wersji 1.03, bo nie chce mi się całej przeinstalowywać.
Wie ktoś jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:56, Vel Grozny napisał:

A wie ktoś, czemu aktualizacja w FF nie działa? Klikam ten wykrzyknik, sprawdza jakie są aktualizacje, daję OK, pisze "trwa
pobieranie i instalacja aktualizacji" i nic się nie dzieje. pasek się nie rusza, słowem nic. Wyłączenie windowsowego firewalla
też nie pomaga. Jestem na koncie administratora (Win XP SP2).
I dlatego do dziś siedzę na wersji 1.03, bo nie chce mi się
całej przeinstalowywać.
Wie ktoś jak temu zaradzić?


Możliwe że właśnie ldatego że masz starego FF''a. Jeśli chcesz go zupdateować to wystarczy sciągnąć instalke z firefox.pl i zainstalować. Kiedy uaktualniasz spod firefoxa to on i tak sciąga instalke a potem ją włącza, więc nie ma znaczenia jak ją zdobędziesz. Ważne żebyś miał tylko plik Firefox Setup 1.0.7.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:32, Latniak napisał:

Możliwe że właśnie ldatego że masz starego
FF''''a. Jeśli chcesz go zupdateować to wystarczy sciągnąć instalke z firefox.pl i zainstalować. Kiedy uaktualniasz spod firefoxa
to on i tak sciąga instalke a potem ją włącza, więc nie ma znaczenia jak ją zdobędziesz. Ważne żebyś miał tylko plik Firefox
Setup 1.0.7.exe

Dzięki. Rozumiem, że wszystkie profile zostaną zachowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:41, Vel Grozny napisał:

Dzięki. Rozumiem, że wszystkie
profile zostaną zachowane?


Tak..instalka po prostu nadpisuje pliki które zostały zaktualizowane...profile masz zapisane w całkowicie oddzielnym folderze z którym nic się nie dzieje (przynajmniej u mnie, ale raczej tak jest wszędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...> Jeśli chcesz go zupdateować to wystarczy sciągnąć instalke z firefox.pl i zainstalować. ... Ważne żebyś miał tylko plik Firefox Setup 1.0.7.exe

Dnia 09.10.2005 o 20:41, Vel Grozny napisał:

Dzięki. Rozumiem, że wszystkie
profile zostaną zachowane?


Radzę nie nadpisywać ale najpierw odinstalować FF, włącznie z ewentualnym skasowaniem katalogu jeśli komp tego nie zrobi, a potem zainstalować jeszcze raz na nowo. Twoje ustawienia są w katalogu innym, więc nie musisz zbytnio się martwić. Jeśli jednak masz dużo plugów to niektóre i tak będziesz musiał na nowo zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2005 o 21:36, jadam napisał:

Radzę nie nadpisywać
ale najpierw odinstalować FF
, włącznie z ewentualnym skasowaniem katalogu jeśli komp tego nie zrobi, a potem zainstalować
jeszcze raz na nowo. Twoje ustawienia są w katalogu innym, więc nie musisz zbytnio się martwić. Jeśli jednak masz dużo plugów
to niektóre i tak będziesz musiał na nowo zainstalować.

nie ma takiej potrzeby. instalator wykryje starą wersje i usunie co trzeba. (a zostawi np strony startowe, zakładki jak i pluginy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zwykłym zainstalowaniu FF 1.07 na istniejącej 1.0.6 pojawiał się błąd XPCOM:Event.
Dopiero po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu na "czystym" kompie wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:56, sig. napisał:

nie ma
takiej potrzeby. instalator wykryje starą wersje i usunie co trzeba. (a zostawi np strony startowe, zakładki jak i pluginy)


no nie wiem, u mnie podczas instalacji pluginu Macromedia Flash Player (bodajże), instalator wykrywał w systemie FF 1.06 i 1.07. Z wcześniejszymi wersjami było jeszcze gorzej, bo po otworzeniu "Dodaj/usuń programy" było tam kilka wersji FF (1.0, 1.01, 1.02, itd...), a można był odinstalować tylko jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widać instalator linuksowy różni się od windowsowego. bo pod Linuksem nigdy kłopotów z nainsalowaniem nowszej wersji na poprzednią nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje malej pomocy z firefoxem a dokladnie z rozszerzeniem do niego, ktore zwie sie tabbrowser extensions
jest to bardzo przydatne narzdzie ale ostatnio zrobilo sie bardzo irytujace a mianowicie po jakims apdejcie ;) firefoxa przepadly moje ustawienia w tym rozszerzeniu i teraz nie moge ustwic go tak jak bylo przed tym feralnym wypadkiem
dokladnie szukam opcji gdzie mozna spowodowac zeby wszystkie odnosniki w google na ktore klikne ladowaly sie w nowym panelu
rowniez nie dziala mi opcja "otworz w nowym panelu" ktora ukazywala sie po najechaniu na link oraz kliknieciu na niego prawym przyciskiem myszy - a to jest juz bardzo irytujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 22:52, Flagun napisał:

potrzebuje malej pomocy z firefoxem a dokladnie z rozszerzeniem do niego, ktore zwie sie tabbrowser extensions


tu ci nie mogę pomóc, nie korzystam z tego. nie przypominam abym sobie to instalował - pomimo to gdy jakiś wyraz zaznaczę pojawia mi się pod prawym klawiszem "Znajdź w internecie" i wyniki z Google w oddzielnym panelu. Zobacz czy tego nie ma w zwykłym FF 1.0.7

Dnia 11.10.2005 o 22:52, Flagun napisał:

rowniez nie dziala mi opcja "otworz w nowym panelu" ktora ukazywala sie po najechaniu na link oraz kliknieciu na niego prawym przyciskiem myszy - a to jest juz bardzo irytujace


Aby otworzyć w nowym panelu na link naciska się środkowym (trzecim) klawiszem myszy, aby panel zamyknąć naciska się środkowym klawiszem na zakładkę danego panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś czemu w thunderbirdzie nie wyświetla mi polskich znaków?
dostaje e-mail i tak wyglądają polskie znaki:

poda³e¶ niepe³ne dane

z³o¿y³e¶ wniosek do z³ej ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 13:26, PirO 17 napisał:

Czy wie ktoś czemu w thunderbirdzie nie wyświetla mi polskich znaków?
dostaje e-mail i tak wyglądają polskie znaki:

poda³e¶ > niepe³ne dane

z³o¿y³e¶ wniosek do z³ej ligi

sprawdz kodowanie.... u mnie jest ok (problem stanowił tylko mail z cdprektu z infem że wygrałem, ale z komentarzy wynikało wtedy że niezależnie od używanego programu nikomu nie udało sie w nim pl liter uzyskać). rozumiem naturalnie że masz najnowszą,polską wersje thunderbirda (osobiscie sciągam z www.thunderbird.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FF (właściwie to Mozillą, ale pod FF też występuje) - zainstalowałem najnowszego Flasplayera i teraz strony wykonane we flashu (i ogólnie elementy flashowe stron) się nie wyświetlają (na wcześniejszej wersji wszystko działało). Moje pytanie - czy da się jakoś "wyrżnąć" nową wersję "z korzeniami" z systemu (win 2000), tak, żebym mógł zainstalować starszą wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to wina firefoxa ale chyba tak bo....bo z Mozillą nie miałem tego typu problemu a pojawił się on dokładnie po instalacji Firefoxa i ustawienia go jako domyslnej przeglądarki.

Otóż używam Tlena do komunikacji w necie z innymi i kiedy ktoś mi w okienku rozmowy wysyła linku to po kliknięciu na nim nic się nie dzieje.... muszę go kopiować i wklejać do paska adresu w firefoxie. Możecie jakoś mi pomóc ? Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:21, Rzezim napisał:

Jest takie cuś co sprawia, że dla mnie FF przegrywa z Operą. A mianowicie chodzi o otwieranie okien. Czy można ustawić jeśli
tak to gdzie? Aby po kliknięciu na jakiś link lewym klawiszem myszy otwierał się w nowym panelu a nie nowym oknie.


Nie wiem jak jest w innych wersjach ff ale u mnie w ff v1.5 (nie 1.05 co by ktoś nie poprawiał mnie) w menu/narzędzia masz zakładke "Karty" a tam "Wymuś, by odnośniki otwierające nowe okna otwierały je" i tu zaznacz "w nowej karcie" i po problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować