Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2005 o 14:37, sig. napisał:

wtyczek

Rozszerzeń. Przy pomocy wtyczek możesz rozszerzyć o Flash Playera czy Javę. AFAIK Opera też ma takie możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 14:39, vear napisał:

> wtyczek
Rozszerzeń. Przy pomocy wtyczek możesz rozszerzyć o Flash Playera czy Javę. AFAIK Opera też
ma takie możliwości :)

tylko z powodu niskiej popularności jakby ich dużo mniej.. np od wszystkich przesiadających sie z ff na opere szłyszałem że niema porządnego odpowiednika adblocka, zaś chwalono co najwyżej czytnik rss lepszy niż w gołym firefoxie (tego z ff można chyba rozbudować ponad to co jest w operze). ja w każdym razie na kombajn do wszystkiego (czyli tak w zasadzie nie wiadomo do czego, zwłascza że na ircach/czatach nie siedzie, a do poczty i rss używam thunderbirda) przesiadać sie nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=722&application=firefox chciałem stąd zainstalować sobie No Scripta i uderzył mnie brak podpisu cyfrowego. To normalne? Jak instalowałem motywy podpisy były. Ostatnio stwierdziłem, że No Script jest mi niezbędny, a nie chcę przy okazji ściągnąć jakiegoś śmiecia. Jak sprawdziłem inny addon, to też był bez podpisu. Za to cała strona jako taka podpis ma. Więc jak - ściągać, czy nie ściągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 09:38, Vel Grozny napisał:

i uderzył mnie brak podpisu cyfrowego. To normalne?

Mysle, ze tak. Stronka jest oficjalna dlatego ma podpis cyfrowy - zaufane zrodlo, wiec jest pewnosc, ze to co sciagasz naprawde jest dana wtyczka. Jednakze wtyczki nie pochodza od producentow Firefoxa tylko od uzytkownikow tejze przegladarki i brak podpisu pod nimi zrzuca odpowiedzialnosc za wadliwe ich dzialanie na tworcow danej wtyczki, a nie na Mozille :). Przynajmniej wedlug mojej teorii ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 14:12, sig. napisał:

> A jak ja znam adres rss? tylko też cuś dziwnie ta strona wygląda -> vallheru.org/rss.php

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=174&pid=92 dosłownie kilka postów nad twoim


Widziałem, spróbowałem, i olałem gdy nie podziałało, tzn. jest przycisk i nie da sie go kliknąć.. olać to, bardzo potrzebne to mi nie jest (przynajmniej na razie) i bardziej by mi się przydało na gram...

A co do mojego 2 pytania które pozostało bez odpowiedzi: Jak przekopiować emejle, książke adresową i konta z mozilli do thunderbirda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pewien problem. Właściwie to nie jest nic, co mogłoby mi bardzo utrudniać życie, ale czasem jednak się ujawnia. Potrzebuję zapisać na dysk stronę internetową wraz z podstronami. Niestety funkcja "zapisz jako..." nie pozwala na zrobienie tego, więc może jest jakiś inny sposób (FF 1.0.7). A może IE ma taką możliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego żadna przeglądarka nie potrafi, ale można skorzystać z specialnego programu np daromowego httrack, który dodatkowo tak zmodyfikuje linki do podstron że sie będą do tych na dysku odwoływać. dodatkowo można ustalić jakie pliki ma sciągać (bo np programy/pliki do których linki są w download są raczej niepotrzebne) i czy ma wychodzić poza serwer na którym pierwotnie była strona (ilość linków "w głąb" od podanej strony też można naturalnie ustalić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy istnieje taka możliwość, żeby przeglądarce zablokować odtwarzanie dźwięków? W jaki sposób to zrobić?
(Firefox v. 1.5)
Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 18:48, Mumin napisał:

Mam pytanie. Czy istnieje taka możliwość, żeby przeglądarce zablokować odtwarzanie dźwięków?
W jaki sposób to zrobić?
(Firefox v. 1.5)


Start (ten przycisk w prawym dolnym rogu z takowym napisem) --> Panel sterowania (czasem schowany w menu Ustawienia) --> opcje internetowe --> zaawansowane --> kategoria multimedia --> znajdź i odznacz checkbox (kwadracik z miejscem na tzw. ''ptaszka'', czyli zaznaczenie) odtwarzaj dżwięki na stronach sieci web.

Dnia 29.12.2005 o 18:48, Mumin napisał:

Z góry dziękuję


Nie ma za co :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mmm... Niestety nie działa... A przynajmniej animacje flashowe dalej mi "grają", a to przeszkadza jak mam np. muzyczkę puszczoną głośno i nagle mi jakaś reklama się pakuje na głośniki... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 22:07, Mumin napisał:

Mmm... Niestety nie działa... A przynajmniej animacje flashowe dalej mi "grają", a to przeszkadza
jak mam np. muzyczkę puszczoną głośno i nagle mi jakaś reklama się pakuje na głośniki... :-/

Jak chcesz możesz się pozbyć samych flashów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 11:17, PirO 17 napisał:

Jak chcesz możesz się pozbyć samych flashów...

Wiem, ale to rozwiązanie nie bardzo mi pasuje. Próbowałem i dla mnie nie jest zbyt wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 20:34, M46 napisał:

A może ad block?Tylko jak pojawi się nowa reklama,musisz ją od nowa blokować

chyba że sobie sciągnie zestaw gotowych regółek z serwerami rozsyłającymi reklamy np stąd http://www.pierceive.com/filtersetg/ (odkąd je wczytałem reklamy widuje żadko, a jak sie pojawi to znaczy że czas nowszą wersje regółek sciągnąć i znowu żadnej niebędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 20:34, M46 napisał:

A może ad block?Tylko jak pojawi się nowa reklama,musisz ją od nowa blokować


Nieprawda. Gdy blokujesz cokolwiek pojawia ci się oineko z adresem tego co blokujesz. Skracasz adres tak żeby zablokować cały ten serwer i reklam już z nigo nie bedziesz miał.

A co do flashów to polecam flash-block, żaden flash się nie uruchamia tylko pokazuje się puste pole ze strzałeczką "play". Klikniesz i flash się włącza, nie kliknisz - masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 12:27, Latniak napisał:

A co do flashów to polecam flash-block, żaden flash się nie uruchamia tylko pokazuje się puste
pole ze strzałeczką "play". Klikniesz i flash się włącza, nie kliknisz - masz spokój.


Tak, wiem, ale wtedy strony niektóre dziko wyglądają. Korzystałem z tego przez jakiś czas i niespecjalnie mi ta wtyczka przypadła do gustu.

A z Adblocka korzystam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 23:07, S.V.P.A.M napisał:

Jak mam ustawić firefoxa 1.5 aby mi każdą stronę otwierał w osobnej karcie. ????


Menu Narzędzia -> Opcje -> zakładka Karty -> Otwieraj odnośniki z innych aplikacji -> zaznacz "w nowej karcie w ostatnio aktywnym oknie". A jak chcesz to jeszcze poniżej sobie zaznacz "Wymuś, aby odnośniki...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 23:07, S.V.P.A.M napisał:

Jak mam ustawić firefoxa 1.5 aby mi każdą stronę otwierał w osobnej karcie. ????


Klikasz w link trzymając ctrl bodajże, albo środkowym przyciskiem myszki i otwiera się w nowym oknie. MOżesz też kilkać prawym i wybierać w nowym panelu. Nie wiem czy jest opcja aby każdy link otwierał się w nowym panelu (ale na pewno są wtyczki to umożliwiające).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ożenić FF z GetRightem? Chodzi mi o to żeby ściągał pliki automatycznie GR (a nie chce).
Przejrzałem konfiguracje w jednym i drugim i nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować