Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

moze masz jakies "syfki" w kompie?
mnie jedyna rzecza ktora sprawila lekki dyskomfort byl awesome bar :) ale po kilku godzinach uzytkowania nie wroce juz do ff2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 09:52, morthi napisał:

moze masz jakies "syfki" w kompie?
mnie jedyna rzecza ktora sprawila lekki dyskomfort byl awesome bar :) ale po kilku godzinach
uzytkowania nie wroce juz do ff2 :)


A mi jedyne co przeszkadza to, że bardzo długo sie uruchamia. Oraz po jakimś czasie już wcale nie jest tak oszałamiająco szybki ;P Ale to pewnie do tej szybkości sie przyzwyczaiłem i dlatego, nie zwracam uwagi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 09:52, morthi napisał:

moze masz jakies "syfki" w kompie?
mnie jedyna rzecza ktora sprawila lekki dyskomfort byl awesome bar :) ale po kilku godzinach
uzytkowania nie wroce juz do ff2 :)


Watpie w to i to bardzo. Nawet polskich znakow nie mam... Ale nie jestem pierwszy, ktory ma takie problemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 11:00, razormw napisał:

brak polskich znaków ? narzędzia -> opcje -> treść -> czcionki i kolory ->
zaawansowane -> czcionki -> środkowoeuropejskie.


Tak bylo nawet domyslnie ustawione. Nie wiem co jest grane.
Nie dosc, ze czasami mi klawiatura sie zmienia to takie jajca... A jakis pomysl dlaczego wydaje mi sie jakby ta przegladarka miala ''duze wymagania sprzetowe'' i czasami musze czekac troche czasu zanim po kliknieciu na link, przegladarka zaczyna szukac? Czesto wlasnie FF mam jak zwykla tapete. Nic nie moge kliknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może zrób kompletną deinstalację (usuń profile,dodatki itd.) i jeszcze raz zainstaluj.Ja też miałem problem z firefoksem i się okazało,że to przez jeden z dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 11:12, razormw napisał:

może zrób kompletną deinstalację (usuń profile,dodatki itd.) i jeszcze raz zainstaluj.Ja
też miałem problem z firefoksem i się okazało,że to przez jeden z dodatków.


Sprobuje, chociaz juz tak robilem, ale tym razem usune wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:09, Magyk napisał:

Wie ktoś jak edytować wtyki ? Szczególnie mi zależy na ubiquity

edit: https://wiki.mozilla.org/Labs/Ubiquity/Ubiquity_0.1_Author_Tutorial

a o co konkretnie ci chodzi? bo jak o zmianę wersji program z którą dane rozszerzenie (bo wtyczka to jest do javy albo flasha) to starczy rozpakować i podmienić jedną linijkę......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 08:53, seles napisał:

Mam pytanie:
jak w Adblock plus na trwałe zablokować (adblokować) obiekt? Mimo filtru który mam ciągle
mi wyskakują wkurzajace reklamy na jednej stronie, i adblokowanie zakładka "adblokuj
"i "ok " usuwa je na chwilę, a po załadowaniu strony od nowa wracają ;((( i tak w kółko.
Da sie na trwałe zablokować pewne obiekty w adbloku? Ewentualnie jak dodac do filtra
żeby je blokowało?

nikt nie wie? damn, dobijają mnie te reklamy :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 22:30, seles napisał:

nikt nie wie? damn, dobijają mnie te reklamy :s

pewnie mają losowe nazwy, użyj noscripta (starczy blokować wszystkie "źródła" skryptów poza serwerem na którym akurat jesteś i reklamy robią papa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 06:01, sig. napisał:

> nikt nie wie? damn, dobijają mnie te reklamy :s
pewnie mają losowe nazwy, użyj noscripta (starczy blokować wszystkie "źródła" skryptów
poza serwerem na którym akurat jesteś i reklamy robią papa)

ok, dzięki. Ale obawiam się, ze te skrypty reklam są na ich serwerze...( sądząc po adresie) co wtedy?
Pozatym, to mi zablokuje skrypty imeeem czy tym podobne, prawda? A tego bym nie chciała ;P czy można dać tam reguły wyjątków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 09:56, seles napisał:

Pozatym, to mi zablokuje skrypty imeeem czy tym podobne, prawda? A tego bym nie chciała
;P czy można dać tam reguły wyjątków?

sam decydujesz który serwer ma prawo wykonywać skrypty a który nie... zawsze możesz też "przemodelować" stronę RIPem (służy do usuwania ze stron zbędnych twoim zdaniem elementów, niezależnie od tego czym są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 10:15, sig. napisał:

"przemodelować" stronę RIPem (służy do usuwania ze stron zbędnych twoim zdaniem elementów,
niezależnie od tego czym są)

co to RIP ? jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:19, seles napisał:


> "przemodelować" stronę RIPem (służy do usuwania ze stron zbędnych twoim zdaniem
elementów,
> niezależnie od tego czym są)
co to RIP ? jak to zrobić?

jedno z rozszerzeń https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/521 służy do usuwania ze strony (ew całej domeny jak sobie życzysz) całych elementów, celem jej odchudzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:23, sig. napisał:

>
> > "przemodelować" stronę RIPem (służy do usuwania ze stron zbędnych twoim zdaniem

> elementów,
> > niezależnie od tego czym są)
> co to RIP ? jak to zrobić?
>
jedno z rozszerzeń https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/521 służy do usuwania
ze strony (ew całej domeny jak sobie życzysz) całych elementów, celem jej odchudzenia

dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:23, sig. napisał:

>
> > "przemodelować" stronę RIPem (służy do usuwania ze stron zbędnych twoim zdaniem

> elementów,
> > niezależnie od tego czym są)
> co to RIP ? jak to zrobić?
>
jedno z rozszerzeń https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/521 służy do usuwania
ze strony (ew całej domeny jak sobie życzysz) całych elementów, celem jej odchudzenia


Niestety nie do końca, bo RIP nie blokuje ściągania. Część strony się ściąga, i dopiero potem jest usuwana, czyli żadne odchudzanie, tylko zakładanie luźnych ubrań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować