Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2008 o 10:51, Chaotizz napisał:

Hmm... Zrobiłem to i dalej nie mam tych dwóch przycisków. Dziwne jest to, że "Odśwież"
i inne takie są. Ech, znowu chyba wrócę jednak to FF2.


Kliknij na pasek prawym przyciskiem myszy, wybierz Dostosuj i powinny być te przyciski w oknie które się pojawi, wraz z możliwością ich przeciągnięcia na pasek.

PS: Nie wygodniej jest korzystać ze skrótów klawiaturowych? Ctrl+Z i Ctrl+Shift+Z?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 13:11, rob006 napisał:

Kliknij na pasek prawym przyciskiem myszy, wybierz Dostosuj i powinny być te przyciski
w oknie które się pojawi, wraz z możliwością ich przeciągnięcia na pasek.

Dzięki, podziałało.

Dnia 02.11.2008 o 13:11, rob006 napisał:

PS: Nie wygodniej jest korzystać ze skrótów klawiaturowych? Ctrl+Z i Ctrl+Shift+Z?

Ieee tam, z przyzwyczajenia wolę stary sposób, kliknięcie myszką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczął mnie prześladować dziwny błąd. Otóż średnio w dwóch przypadkach na trzy pobranie jakiegokolwiek pliku skutkuje wysypaniem się Firefoxa, tuż po zakończonym pobieraniu. Początkowo podejrzewałem wtyczki, ale to nie to - wyłączając po jednej doszedłem to tego, że przeglądarka została "czysta", a problem nie ustąpił... Spotkał się ktoś z czymś takim? Jakieś pomysły jak temu zaradzić? Firefox trzeci w wersji najnowszej.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy ściągnę te wersję 3.0.4 PL to będę musiał od nowa instalować Mozille czy będzie to jako jakaś aktualizacja tak jak wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy ff jakiś trefny jest, nie mogę uploadować zdjęć, itp.
Dodatkowo niektore przyciski nie wchodzą i mógłbym jeszcze dodać wiele uwag które udałoby mi się spamiętać. Teraz pracuje na dwoch przegladarkach - czasem na tej czasem na tamtej. Paranoja troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z pobieraniem. Otóż czasami jest tak, że co kilka sekund zatrzymuje mi ściąganie. Po prostu nie pobiera nic w ciągu kilku sekund, po czym wznawia. Tak jest dosyć często i jest to denerwujące. Nie jestem pewien czy to na pewno wina przeglądarki, ale na innej takiego czegoś nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:05, Marcinos07 napisał:

Mam dziwny problem z pobieraniem. Otóż czasami jest tak, że co kilka sekund zatrzymuje
mi ściąganie. Po prostu nie pobiera nic w ciągu kilku sekund, po czym wznawia. Tak jest
dosyć często i jest to denerwujące. Nie jestem pewien czy to na pewno wina przeglądarki,
ale na innej takiego czegoś nie zauważyłem.


Zawsze się tak dzieje? Możliwe że to wina serwera z którego ściągasz pliki, np na rapidzie taka sytuacja to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim uaktualnieniu się mojego Firefoxa , przeglądarka ta sama staruje podczas uruchamiania windows ... :s jak to wyłaczyć? bo szukam i nie zanjduję ;( Nic nie zmieniałam w ustawieniach, a po włączeniu kompa mam okienko przywracania sesji FF ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 12:47, seles napisał:

Po ostatnim uaktualnieniu się mojego Firefoxa , przeglądarka ta sama staruje podczas
uruchamiania windows
... :s jak to wyłaczyć? bo szukam i nie zanjduję ;( Nic nie
zmieniałam w ustawieniach, a po włączeniu kompa mam okienko przywracania sesji FF ...

Być to może siedzi w autostarcie lub daj start>>uruchom>>msconfig i tam wyłącz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 13:01, Szlomber napisał:

> Po ostatnim uaktualnieniu się mojego Firefoxa , przeglądarka ta sama staruje
podczas
> uruchamiania windows
... :s jak to wyłaczyć? bo szukam i nie zanjduję ;( Nic
nie
> zmieniałam w ustawieniach, a po włączeniu kompa mam okienko przywracania sesji FF
...
Być to może siedzi w autostarcie lub daj start>>uruchom>>msconfig i tam wyłącz

Niestety Firefox tam nie figuruje na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 12:47, seles napisał:

Po ostatnim uaktualnieniu się mojego Firefoxa , przeglądarka ta sama staruje podczas
uruchamiania windows
... :s jak to wyłaczyć? bo szukam i nie zanjduję ;( Nic nie
zmieniałam w ustawieniach, a po włączeniu kompa mam okienko przywracania sesji FF ...


A nie masz przypadkiem skrótu do Firefoxa w folderze Autostart, w menu Start>> Wszystkie Programy>>Autostart ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 13:20, Lechu21 napisał:

A nie masz przypadkiem skrótu do Firefoxa w folderze Autostart, w menu Start>>
Wszystkie Programy>>Autostart ??

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 12:47, seles napisał:

Po ostatnim uaktualnieniu się mojego Firefoxa , przeglądarka ta sama staruje podczas
uruchamiania windows
... :s jak to wyłaczyć? bo szukam i nie zanjduję ;( Nic nie
zmieniałam w ustawieniach, a po włączeniu kompa mam okienko przywracania sesji FF ...


...teraz jest jeszcze gorzej, nie wiem co za g@#$%, ale po włączeniu firefoxa "przywróceniu sesji" wyskakuje mi (sama z siebie) strona jak na obrazku. WTF?
Dodam, ze nigdy w życiu na taką stronę nie wchodziłam, ani na żadną zafajdaną arabską stronę, a z mojego lapka korzystam tylko ja. ;(( co to ma być?
wczesniej przez 2 czy 3 dni wyskakiwała strona Firefoxa, że się uaktualnił ale już nie wyskakuje, ale co TO ma być?
Mam Avasta obecnie...

20081121074158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściągnij i zainstaluj a następnie przeskanuj komputer programem spyboot search&destroy. To po pierwsze. Po drugie w Avaście ustaw skanowanie pamięci i dysków podczas uruchamiania systemu. Wstępnie powinno pomóc. Jeśli nie to będziemy myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 08:19, mrosi napisał:

/.../

Ściągnij i zainstaluj a następnie przeskanuj komputer programem spyboot search&destroy.
To po pierwsze. Po drugie w Avaście ustaw skanowanie pamięci i dysków podczas uruchamiania
systemu. Wstępnie powinno pomóc. Jeśli nie to będziemy myśleć dalej.

ok. Mam włączone skanowanie dysków lokalnych przy uruchamianiu. Sciągnę ten programik

(BTW. avast jest do niczego, sciągnęłam niby "avast home edition" , która jest darmowa, a wysyła mi komunikat, że licencja niedługo wygaśnie- wtf?, podobno on jest freeware :s ale jeszcze działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściągnęłam. Najpierw pojawiło mi się okienko, ze nie moze uruchomić, a potem normalne okienko programu...coś jest nie tak.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że powinnaś uruchomić program jako administrator. Aby tego dokonać wystarczy P-Klik na ikonie -> Uruchom jako administrator -> OK. Abby uniknąć każdorazowej operacji uruchamiania w trybie administratora możesz zmienić na stałe poziom uprawnień dla tego programu: P-Klik na ikonie -> właściwości -> zakładka "Zgodność" -> zahacz "Uruchom jako administrator" -> OK.
Aha, nieważne że masz uruchomiony system jako administrator. Vista nawet wtedy woła o uruchomienie w trybie administratora (jako, że programy ingerujące w system wymagają podniesienia uprawnień dostępu).

[EDIT]
Zapomniał... Ściągnij i zainstaluj jeszcze aktualizacje do Spyboot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 08:19, mrosi napisał:

/.../

Ściągnij i zainstaluj a następnie przeskanuj komputer programem spyboot search&destroy.
To po pierwsze. Po drugie w Avaście ustaw skanowanie pamięci i dysków podczas uruchamiania
systemu. Wstępnie powinno pomóc. Jeśli nie to będziemy myśleć dalej.

ok, zeskanowałam, wykrył w sumie 25 sztuk różnego g@#$% np jakieś tracking cookies. I usunął. Pytanie gdzie był avast, gdy to się dostawało do kompa?- i oni każą sobie za ten crap płacić...
wolę zapłacic za Kasperskyego, wtedy nie było problemu.

dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować