Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Terabajtowe dyski już wkrótce?

141 postów w tym temacie

1TB...Ja naprawde nie wiem po co komu taki dysk :D. Jednak, jesli bedzie jeszcze wystarczajaco szybki to bedzie na pewno przydatny dla jakichs wielkich korporacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie czy wogule narazie będą używane. Nie mówiąc już na domowych...Np. ja jak bym chciał go zapełnić to każdą gre i program jaki mam musiałbym wgrać ze 4 razy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna rewelacja. To było do przewidzenia. Mamy już dyski 500 GB (choć taniej wychodzi kupić dwa dyski po 250 i jeszcze można połączyć je w macierz RAID), więc wiadome było, że 1TB jest już blisko. Za jakieś 1-2 lata takie dyski powinny już być standardem w bardziej cywilizowanych krajach. W Polsce za 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 40GB i HDD zawsze stanowiło dla mnie część, którą albo wymienia się na końcu, albo wcale. Jeszcze trochę pożyję z nim ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie - dla nas graczy - są to raczej pojemności kosmiczne - sam nie wykorzystuję w połowie tych 80gb, które posiadam, ale cóż - co przyszłość to przyszłość - i jestem pewien że prędzej czy później i tak się przesiądziemy na terabajtowe dyski twarde - kwestia czasu. Jak na razie to ciekawostka, ale na wszystko przyjdzie pora - vistę, directx 10 i terabajtowe dyski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:34, lampak napisał:

Żadna rewelacja. To było do przewidzenia. Mamy już dyski 500 GB (choć taniej wychodzi kupić
dwa dyski po 250 i jeszcze można połączyć je w macierz RAID), więc wiadome było, że 1TB jest
już blisko. Za jakieś 1-2 lata takie dyski powinny już być standardem w bardziej cywilizowanych
krajach. W Polsce za 3-4.

JA sobie kupię, ale później bo zbieram na nowego kompa(40 giga to mało...Zaju baju mało...

A właściwie do czego komu macierz RAID ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższej przyszłości te dyski to bedzie standard. Wyobraźcie sobie że za parę lat gra będzie zajmowała np z 3 TB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:39, Przemek001 napisał:

Jak na razie - dla nas graczy - są to raczej pojemności kosmiczne - sam nie wykorzystuję w
połowie tych 80gb, które posiadam, ale cóż - co przyszłość to przyszłość - i jestem pewien
że prędzej czy później i tak się przesiądziemy na terabajtowe dyski twarde - kwestia czasu.
Jak na razie to ciekawostka, ale na wszystko przyjdzie pora - vistę, directx 10 i terabajtowe
dyski :)


To prawda, to trochę jak w przypadku napędów dvd i monitorów lcd parę lat temu- odległa przyszłość i sci-fi, a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze. Bo będzie to producentów gier skłaniać do robienia gier, które będą obszerne na dyskach. Jak narazie mam dysk 80 GB i narazie mi taki wystarczy, ale później może być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:39, Przemek001 napisał:

Jak na razie - dla nas graczy - są to raczej pojemności kosmiczne - sam nie wykorzystuję w
połowie tych 80gb, które posiadam,

Jesteś, jak widać, dość oszczędnym graczem. Ja mam zainstalowane podstawowe programy, pięć gierek, trochę rzeczy do programowania, 20 GB to śmieci siostry, ja mam trochę swoich - i prawie całe moje 80 GB zajęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobią z tymi starymi dyskami...? odpowiedź jest prosta... zanim wprowadzą te terabajtowe dyski muszą wyprzedać te starsze o mniejszej pojemności... więc musimy jeszcze na to poczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować