Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Terabajtowe dyski już wkrótce?

141 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2007 o 15:45, szerszeń45 napisał:

Tak sie teraz tylko mówi 1TB, rany kiedy ja to zapełnię ... to niemożliwe dla zwykłego śmiertelnika.
Prawda jest taka, że technologia szybko idzie na przód i za parenaście lat takie HDD będą niewystarczjące.
Powtórzycie moje słowa.


Za 15 lat to może będziemy korzystali z zupełnie innych dysków wykorzystujących spintronikę i takie wielkości nie będą potrzebne. A technologia idzie nawet za szybko na przód - to kiedyś musi się skończyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys... skonczom sie pomysly na wynalazki.. wszystko ucichnie.. zapanuje pokoj i niebedzie wyscigow o nowe technologie.... a potem jakis idiota wymysli cos nowego i zacznie sie od nowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe co oni nie wymyślą za parę lat będą takie kompy jakie się teraz nie śnią :) Ja obecnie mam dysk 40 GB i to troszke mi wystarcza i troszkę nie, Oczywiście chciałbym mieć taki co ma 1000 GB. OMG aż się nie mieści w głowie że można mieć tyle wolnego miejsca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu jakiś duży skok. Przy formacie HDTV i nośniku Blu Ray wkoncu jakaś sensowna pojemność. Malkontenci niezapominajcie że żyjemy i mieszkamy w Polsce. Za około rok sytuacja się wyklaruje wtedy spekulacje ustaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 20:26, AdamusWielki napisał:

Co komu po 1 TB, jeśli XPek obsługuje max 130 GB? Heh.

A nie tylko Windowsem się żyje. Linux obsługuje pliki do ponad 16 TB i partycje do 1000 000 TB. (ext4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla serwerów takie dyst to tyle co nic. Dla wysokiej klasy animatora 3d starczy na styk. Dla gracza starczy na duuuuuużo lat. Różne są potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze będą dyski 1 Tera Byte a potem pamięc ram?? czy płyty DVD??
Nie no super taka pojemnośc to już cos jak na dzień dzisiejeszy jesteś pomieścic na takim dysku wszystko co chcesz a miejsca Ci nie zabraknie ;))
Tylko ile te dyski będą kosztowac w polsce i kiedy zaczną je sprowadzać ;))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 06:09, wdowiakm napisał:

Nie no super taka pojemnośc to już cos jak na dzień dzisiejeszy jesteś pomieścic na takim dysku
wszystko co chcesz a miejsca Ci nie zabraknie ;))


Z tym to bym się kłócił. Miałem pare miechów temu dysk 120GB, niewielki ale starczał mi i wciąż miałem miejsca na dysku przy ciągle zainstalowanym BG1,2,NWN. Teraz mam dysk 160GB i przy zainstalowany G2, NWN2, Cezar4, KOtor i Bitwa o Śródziemie 2 ilość wolnego miejsca na dysku na gry zmalala. I to bardzo. Wiec wszystko rosnie proporcjonalnie do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie myślicie przyszłościowo. Skoro dziś kilkanaście nowych gierek może zająć tak spokojnie ze 100GB. to co będzie jutro? Za 2 lata taki sam zestaw gier zajmie ze 200 GB, albo może nawet więcej, co za pewne będzie zależne od postępu jakości grafiki i zapewne wielu innych pierdół, wchodzących w skład danego programu. A jakie będą dyski za tysiąc lat, to nawet wolę nie myśleć, bo się pewnie pomylę o jakieś 500 lat w kontekście rozwoju technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki dysk 100TB by się przydał xD Słyszałem, że dysk terrabajtowy będzie miał gdzieś 950GB - związane jest to ze zmianą przelicznika, czy jakoś tak ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie szczerze: na co komu tyle tego miejsca? Na dysku nie trzeba mieć wszystkiego. Przykładowo 10 GB mp3, 10 gier, 10 wolnego (dla windowsa :P) i kilka na sys. operacyjny = nie więcej jak 40 GB :D
Dobra, może się troche pocieszam, bo sam taki mam :/ (głupi nie czuje kiedy rymuje)
Lao$niK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co komu tyle miejsca ja mam 300gb a 100 gb moje pliki niw zajmują wiec tego ''''pudła'''' nie chce se kupic przynajmniej w ciągu 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

migilex zauważ iż w ''99 4 GB wystarczało w zupełności a teraz kupujesz sobie płytkę dvd, więc nie gadaj iż się nie przyda, ja przynajmniej mógłbym 500 GB bez problemu zająć już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować