Zaloguj się, aby obserwować  
ReWelot

Muminki - Temat Ogólny

11 postów w tym temacie

Każdy z nas wie że za marką "Muminki" kryje sie coś złowieszczego i okrutnego :)
Powstało pare piosenek aby tego dowieść
1. "Muminki się cieszą, że kogoś powieszą... (Hussain)
ref. Muminkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
2. "Panna Migotka zgwałciła dziś kotka...
ref. Muminkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Pozdrawiam

P.S. Mam nadzieje, że nie tylko ja odkryłem te złowieszcze uśmieszki na ich twarzach

20070108085749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe....Przy tym się uśmiałem. Ciekawa piosenka. Ja, nie będe oszukiwał, sam nieraz lubię pogolądać Muminki, Smerfy, Kaczora Donalda, a także Puchatka. Nieraz są takie śmieszne, że po prostu....są śmieszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mam takie pytanie - A czy nie lepiej dopisać się do wątku ogólnego o bajkach? Bo trochę dziwnie by było, gdyby na forum zaczęły powstawać tematy o wszystkich kreskówkach np. o Babie Jadze, Koziołku Matołku czy Misiu Uszatku.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1984&u=289 - stosowny link - tu również odkryjesz wszystkie sekrety tej bajki.
Poza tym wydaje mi się, iż jeśli chcesz, aby wątek pożył nieco dłużej i nie został zamknięty, to powinieneś napisać trochę więcej od siebie, a nie cytować wulgarne piosenki i niezbyt... stosowne zdjęcie.
Pozdrawiam,
ww3pl.
Żeby nie było, że tylko spamuję i wrzeszczę, to również napiszę coś od siebie - muminki była to jedna z fajniejszych bajek, jakie kiedyś emitowano na TVP - podobno teraz również można je ujrzeć i to na tym samym kanale - ale powiedzmy sobie szczerze, które z dzisiejszych dzieci będzie chciało to oglądać, skoro ma za alternatywę pokemony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym fragmencie co zacytowałeś to można stwierdzić kicz i głupotę twórcy.
Durne są takie hmm"piosenki" że tak to ujmę; wymyślają je dzieciaki z podwórka którym się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 12:21, Sareavok1 napisał:

Po tym fragmencie co zacytowałeś to można stwierdzić kicz i głupotę twórcy.

Dlaczego odrazu kicz i głupota? Trzeba na to spojrzeć z innej strony. Jest to twórcza forma przedstawienia muminków w dzisiejszym świecie. Odnajdujemy sposób odbioru przez oglądających bajkę widzów. Jest to nie tylko kreatywność, ale także wyimaginowana alternatywa amatorskiej krytyki i oceny podsumowające dzieje Muminków okiem przeciętnego człowieka. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 08:57, ReWelot napisał:

2. "Panna Migotka zgwałciła dziś kotka...
ref. Muminkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


Co do interpretacji tego drugiego utworu. Jest to aluzja do pewnego polityka, który ma kotka. O szczegóły zapraszam na programy telewizyjne o polityce :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 15:01, el-coyote napisał:

> 2. "Panna Migotka zgwałciła dziś kotka...
> ref. Muminkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Co do interpretacji tego drugiego utworu. Jest to aluzja do pewnego polityka, który ma kotka.
O szczegóły zapraszam na programy telewizyjne o polityce :D.



Wątpie aby to była aulzja, to ma wg mnie tak niski poziom, że dali cokolwiek... No a muminki to super bajka, choć wole kubusia puchatka, gumisie czy smerfy... Ehh w lutym będe składał wniosek o dowód osobisty, a mi się bajki podobają, no ale cóż w tym złego?

Tekst królika z kubusia puchatka co wczoraj leciał "co robi większe zamieszanie, od jednego puchatka? 3 puchatki!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to aby spojerzeć z drugiej strony czyli raczej z aprobatą to trzeba być albo w tym świecie(kiczu i głupoty)
i lubieć to co komuś na pierwszą myśl przyjdzie i jeden po drugim to powtarza.
Wiem jak jest bo ta śpiewka już była za moich czasów w podstawówce gdzie liczyła zgraje pospólstwa
i patologi i idiotyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muminki to istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów), bohaterowie cyklu dziewięciu książek fińskiej pisarki Tove Jansson. Według niej samej są one odmianą trolli. Pierwsza książka o Muminkach, Małe trolle i duża powódź, została napisana przez Tove Jansson w 1945 (pierwsza wersja powstała już w zimie 1939 roku).

Wszystkie książki o Muminkach odniosły wielki sukces: zostały przełożone na ponad trzydzieści języków. Co więcej, Muminki doczekały się swojej wersji teatralnej, filmowej (między innymi serial zrealizowany w Polsce w Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for), radiowej, telewizyjnej i komiksowej. Świat, w którym żyją Muminki, pełen jest rozmaitych stworzeń — żyją w nim Paszczaki, Hatifnatowie, Mimble — każde z nich ma swój punkt widzenia na świat.

W Tampere, trzecim co do wielkości fińskim mieście, mieści się Muzeum Doliny Muminków. Natomiast w Naantali, miejscowości położonej niedaleko Turku, powstał park rozrywki "Dolina Muminków".

20070110050605

20070110050642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam najbardziej lubiłem Buke... :)
Miał w sobie coś tajemniczego i przerażającego... Nigdy nie mogłem od niego oderwać wzroku :]
Mam tylko mały szkic przedstawiający jego osobę. Może później znajdę coś lepszego. teraz do pracy się musze zbierać... :(

(...) Buka siedziała na plaży i czekała. Muminek wyszedł naprzeciw niej bez lampy, stanął przy łódce i spojrzał na nią. Nic nie mógł dla niej zrobić. Słyszał bijące trwożnie serce wyspy głęboko w ziemi, szepczące żałośnie kamienie i drzewa, które uciekały od morza i na to też nie miał żadnej rady. Nagle Buka zaczęła śpiewać. Zaintonowała swą pieśń radości i powiewając spódnicami kiwała się w przód i w tył, jak gdyby chciała pokazać we wszystkie możliwe dla niej sposoby, że cieszy się z przyjścia Muminka. Muminek zrobił krok naprzód, niesłychanie zdziwiony. Nie było żadnej wątpliwości, że Buka cieszy się z jego widoku. Nie przeszkadzał jej brak sztormówki cieszyła się, że on przyszedł spotkać się z nią. Muminek stał bez ruchu, dopóki Buka nie skończyła tańca, a potem patrzył za nią, jak odchodziła brzegiem morza. Kiedy zniknęła mu z oczu, podszedł i dotknął piasku, gdzie Buka stała: wcale nie był zamarznięty, lecz taki sam, jak zawsze. 1 nie uciekał spod nóg. Muminek nasłuchiwał uważnie, ale dochodził go tylko szum fal. Wydawało się, że wyspa zasnęła nagle głębokim snem. Muminek wrócił do domu. Reszta rodziny już spała, a w piecu tliły się resztki żaru. Wgramolił się do łóżka i zwinął w kłębek. - Co powiedziała? - szepnęła Mała Mi. - Ucieszyła się - odszepnął Muminek. - Nie zauważyła żadnej różnicy . (...)

20070110052610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować