Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe podsumowując miniony rok (część druga)

25 postów w tym temacie

Lucas the Great

Na początku tego roku nieco odejdziemy od standardowej formuły felietonów "w samo południe". To znaczy Naczelny nie będzie się aż tak wymądrzał i zadrażniał czytelników swoim świata oglądem. Zamiast tego, korzystając z okazji, postara się podsumować, co ciekawego zostało wydane w minionym roku, a na co możemy oczekiwać w bieżącym.

Przeczytaj cały tekst "W samo południe podsumowując miniony rok (część druga)" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek zgodnie z prośbą moc życzeń dla całej Redakcji:)
Co do gier, dzięki bogu zauważyliście Wrlordsów. Wasze szczęście:D żałuję, że nie grałem dotąd w Cywilizacyjnych Galaktyków, bo gra wygląda na ciekawą. Tytułów rzeczywiście sporo się przewinęło przez ten rok. Szkoda tylko, że nie wszystkim kompy wydoją na takich wymaganiach:( Dla mnie największa strata to Medieval. Pora wreszcie pomyśleć o nowym sprzęcie. Może jakiś konkursik?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor ma rację - strategie to nadal domena blaszaków, na konsolach mamy ich dość niewiele (przy czym nie zamierzam pomijać Battle for Middle Earth 2 na X360). Myślę, że jeszcze dłuuugo tak będzie, w końcu granie padem w RTS''y nie jest aż tak wygodne jak używanie myszy i klawiszy (chociaż w "Mech Platoon" na GameBoy Advance starowanie ''padem'' sprawdza się bardzo dobrze... :) ).

Co do Supreeme Commander - gra robi wrażenie, ale poczekajmy na wersję finalną (która już niedługo) i wtedy oceniajmy. Pamiętajcie, że z grami rewolucyjnymi często jest tak, że są niedoceniane, przykładem niech będzie Total Annihilation (nota bene - SupCom bardzo przypomina chwilami TA). Zobaczymy też, czy C&C3 będzie w stanie powtórzyć sukces pierwszej części, choć po ostatnich "wybrykach" w tej materi jestem sceptyczny (nigdy nie umiałem przekonać się do Generals...), a hiper-entuzjastyczne wypowiedzi dziennikarzy traktuję z dystansem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O C&C to chyba caly swiat wstrzymuje oddech,bo podobno gra sie chaotycznie.Baze mozna rozbudowac w 8 minut!!EA chce chyba zabic serie na amen wydajac C&C na X360 i uproszczajac rozgrywke,gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udany artykuł , zniechęcił mnie totalnie do kupienie Spellforce 2. Takiej polonizacji to ja podziękuje. Co do SupCom to gra na bank zagości na moim blaszaku....od dawna czekałem na kontynuacje TA(najlepszego rts''a jak dla mnie) C&C 3...sam nie wiem...wcześniej gra zapowiadała się ciekawie...ale ta ostatnia wiadomość o 8min i rozubudowanej bazie...eee...nieee...już wole zostac przy DoW''q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dość ciekawy artykuł, niestety muszę stwierdzić że o części wymienionych tytułów nawet nie słyszałem, ale tak bywa. Co do polonizacji produktów to wygląda to różnie, czasami lepiej pograć w np. orgilanym wydaniu angielskim, niż przeżywać szok w starciu z polonizacją. Wina nie leży wyłącznie po stronie wydawcy, a i producenici potrafią wrzucić swoje 5 gr. Mam nadzieję że nowy rok 2007 będzie bardziej zoptymalizowany i moc życzeń dla całej Redakcji:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 12:42, Dead-pl napisał:

Udany artykuł , zniechęcił mnie totalnie do kupienie Spellforce 2.


Taa to pomysl co ja moglem czuc. Cieszylem sie ja dziecko ze gre dostalem o tydzien wczesniej niz premiera sklepowa ,a jakie bylo zaskoczenie ze polska czcionka jest tylko w rozdzielczosci 1024x768 ;] no i ten piekny pokaz slajdow achh ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 12:59, Ali G napisał:

> Udany artykuł , zniechęcił mnie totalnie do kupienie Spellforce 2.

Taa to pomysl co ja moglem czuc. Cieszylem sie ja dziecko ze gre dostalem o tydzien wczesniej
niz premiera sklepowa ,a jakie bylo zaskoczenie ze polska czcionka jest tylko w rozdzielczosci
1024x768 ;] no i ten piekny pokaz slajdow achh ;]

Eee...w wyższej rozdzielczości niema ?? o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 12:59, Ali G napisał:

> Udany artykuł , zniechęcił mnie totalnie do kupienie Spellforce 2.

Taa to pomysl co ja moglem czuc. Cieszylem sie ja dziecko ze gre dostalem o tydzien wczesniej
niz premiera sklepowa ,a jakie bylo zaskoczenie ze polska czcionka jest tylko w rozdzielczosci
1024x768 ;] no i ten piekny pokaz slajdow achh ;]

Ale zdaje się już połatali? Znaczy Balladyna to na bank została, ale reszta powinna być już git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 13:02, Lucas the Great napisał:

Ale zdaje się już połatali? Znaczy Balladyna to na bank została, ale reszta powinna być już
git.


tak tak polatali ,ale niesmak ze ktos tego nie sprawdzil pozostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ja powiem tak jak powiedział Busz do Johna Kerryego, że zapomniał o Polsce ;P
Lucas zapomniałeś o Settlersach, czym by były strategie bez małych osadników, którzy ukazują nam, że ciężka praca popłaca i prowadzi do zwycięstwa?..;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole raczej nie wyprą PCtów, zwłaszcza z rynku strategii.

Dawno temu miałem nieprzyjemność grać w C&C na PSX - Podkreślam słowo nieprzyjemnośc

I raczej się wiele w tej materii nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezbyt ciekawe, w 3/4 pierwszej strony odechciało mi się czytać, może to dlatego, że do miłośników strategii nie należę, owszem czasem można pograć, ale nie za często, chyba, że w RTS, ale według autora to najwyraźniej prymitywna odmiana strategii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 14:26, Kodi127 napisał:

niezbyt ciekawe, w 3/4 pierwszej strony odechciało mi się czytać, może to dlatego, że do miłośników
strategii nie należę, owszem czasem można pograć, ale nie za często, chyba, że w RTS, ale według
autora to najwyraźniej prymitywna odmiana strategii...

W RTS po prostu nie ma nic co by było "strategią". Najwyżej zawierają one elementy taktyczne, zwykle więcej zręcznościowych :) W dalszej, pominiętej częsci tekstu zauważyłbyś, że nie pogardzam RTS, bynajmniej. Po prostu nie lubię nazywania ich grami strategicznymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 15:20, e-pillot napisał:

A gdzie Władca pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2?

Relatywnie nie było to nic wielkiego w stosunku do "jedynki". Całe rzekomo rewolucyjne zmiany w silniku SAGE... eech...
Po prostu inne tytuły wydały mi się ważniejsze - odpowiadam jednocześnie, dlaczego nie napisałem o "nowych" Osadnikach - silnik z "piątki", scenariusz z "dwójki"... były ciekawsze tematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 15:20, e-pillot napisał:

A gdzie Władca pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2?


w śmietniku, tam gdzie jej miejsce. O ile już cześć pierwsza nie byłą super grą, to chociaz starała się nieco odświezyć gatunek. W dwójce sprowadzono już wszystko do trywialnego RTS''a z tragicznie prostą kampanią i kompletnie zgniecionym klimatem i spójnością Śródziemia (jakby Tolkien w to agrał to by chyba umarł z rozpaczy. Albo pozwał A do sądu w sprawie o niszczenie marki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować