Zaloguj się, aby obserwować  
oOreVenOo

Jakie gry polecacie? W co naprawdę warto zagrać?

379 postów w tym temacie

Zdaje mi się, że każdy gatunek gier potrzebowałby odrębny temat, jeśli chodzi o gry godne polecenia :)
Jeśli chodzi o mnie to polecam (kolejność gier ważna):

FPS:
Unreal (Tournament (2004)) - single za boski klimat, multi za równie boską rozwałkę :) ponadto społeczność modderska zaopatrzyła te gry chyba już w terabajty danych, które warto ściągnąć i sprawdzić w praniu
Call of Duty (zwłaszcza wg mnie 2/4/World at War) - dla mnie najlepsze gry jeśli chodzi o wojnę, niezapomniane wrażenia
Prey - wspaniały single, w multi niestety pustki na serwerach, wiele ciekawych rozwiązań
F.E.A.R. i dodatki - inne nieco podejście do FPSów
Painkiller Czarna Edycja/Overdose - zwłaszcza CE, super gra akcji
Serious Sam (II) - zwłaszcza "dwójka" (nie Second Encounter), gdyż po prostu miata humorem
Wolfenstein, Doom, Quake, Duke Nukem 3D - stare gry, ale klasyki, które trzeba po prostu poznać
Half-Life - akurat mi gra nie podeszła, ale mam świadomość tego, że to ważny tytuł dla FPS :)
* Mirror''s Edge - ale czekam na wersję PeCetową

Akcja nie-FPS:
GTA - no jakżeby inaczej :)
Max Payne - kto zagra, ten zrozumie, no i niezapomniany bullet-time :)
Matrix: Path of Neo - grałem na PS2 i muszę przyznać, że zabawa była przednia
Expendable - ktoś jeszcze pamięta tę strzelankę? dla mnie przednia zabawa
* Gears of War - nie grałem (jeszcze), ale recenzje i opinie graczy mówią same za siebie

cRPG:
Saga Baldur''s Gate - chyba wyjaśnienia zbędne :)
Diablo I/II - jeśli o mnie chodzi, bardziej lubię "jedynkę", tak czy owak król hack&slash
Saga Fallout - klimat, system, ogół
Wiedźmin - cudze chwalę, swego miał bym nie poznać? :)
Saga Icewind Dale - komu wpasi BG, zwłaszcza, jeśli chodzi o bitwy
Świątynia Pierwotnego Zła - smaczny kąsek dla fanów turówek w systemie D&D
Gothic - sądzę, że naprawdę godna polecenia jest tylko jedynka
Divine Divinity - jedna z ciekawszych gier cRPG, która często jednak pachnie hack&slashem
TES: Morrowind i Oblivion - gry cRPG z widoku pierwszej osoby; Morrowind miał szczególny klimat, a Oblivion w niektórych questach naprawdę zapewnia sporo rozrywki - ponadto istnieje wiele modów, które urozmaicają rozgrywkę lub oferują kompletnie nowe przygody
Dungeon Siege (II) - bardzo dobry hack&slash drużynowy
Sacred (II) - bardzo dobry hack&slash niedrużynowy :)
Dark Messiah of Might and Magic - bardzo dobra gra akcji
* Mass Effect - jeszcze nie grałem, więc podaję poza kolejnością
* Planescape: Torment - nie grałem, muszę uzupełnić tę lukę

RTS:
Emperor: Battle For Dune - dla mnie najlepszy RTS wszechczasów
Dune II (i ewentualnie 2000) - skoro już sequel Diuny to i sama Diuna II, będąca pierwszą grą RTS w historii
Sacrifice - jeden z najoryginalniejszych RTSów z elementami RPG i nieliniową fabułą
Seria WarCraft - kto lubi bitki między ludźmi i orkami, a do tego innymi rasami to polecam każdemu
Seria C&C: na pewno Tiberian Sun i Red Alerty, a do tego polecam Generals w multi - gratka dla wszystkich strategów :)
SpellForce - bardzo dobre połączenie cRPG z RTSem
Seria Age of Empires - dobra strategia, a przy okazji można się nauczyć nieco historii ;)
* StarCraft - bijcie, nie grałem, ale mam w planach nadrobienie zaległości :) w każdym razie klasyk RTSów osadzony w kosmosie

Strategie inne niż RTS:
Seria Heroes HoMM, ale wg mnie zwłaszcza część III - niebywale łatwa do opanowania, niebywale grywalna, niebywale popularna
Seria Total War - strategia na mapie świata (czy części świata :P), no i te epickie bitwy z udziałem tysięcy jednostek
Seria Disciples - te same powody, co przy Heroesach :)

Survival-horror:
Seria Silent Hill - dla mnie głównie jedynka, którą choć ukończyłem, boję się uruchomić ponownie...
Seria Resident Evil - mi nie podeszła, ale jest to jednak główny konkurent SH z bardzo dobrymi ocenami

Ścigałki:
Seria Need For Speed - choć mnie części z tuningiem nie kręcą, więc moja ulubiona część to Hot Pursuit 2
Seria Gran Turismo - kto ma PS(2/3), ten powinien się zapoznać z tą serią koniecznie
Seria Test Drive - ostatni Unlimited zwłaszcza przypadł mi do gustu
Carmageddon - kto lubi auta (niszczyć :D)

A poza tym to polecam Zumę, Luxora, Adventure Pinball i inne gry, które zapomniałem wymienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelanki:
Call of Duty 4 - głównie za fabułę (3/4 filmów Holywoodzkich może się przy niej "schować").
Soldier of Fortune - za realistyczne jak na tamte czasy "efekty"
Half Life 2 - za fizykę (która IMO jest do tej pory niedościgniona), fabułę, zagadki etc.
Max Payne - za fabułę, "schizy", bullet time

Strategie:
Medieval II: Total War - za bitwy, taktyki, różnorodnosć armii w późniejszych wiekach
Command & Conquer: Red Alert 2, Red Alert 3, Tiberian Sun, Tiberium Wars, Kane''s Wrath - za genialne fabuły każdej z tych gier i przerywniki filmowe z realnymi aktorami!

cRPG:
Neverwinter Nights 1 i 2 - fabuła, różnorodność klas
The Elder Scrolls: Morrowind i Oblivion (ale zmodowane :P) - ogrom światów i przedmiotów
Mass Effect - za genialne filmy, fabułę (prócz końcówki, która mnie zawiodła) i możliwość eksploracji planet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że rozpoczęła się już szkoła (jestem w liceum), a czasem mam ochotę w coś pograć... Na mój wybór
padły Wiedźmin i Left 4 dead. Jako że w szkole jest dużo roboty a czasu wolnego mało, którą grę bardziej polecacie
jako grę na "wolne ostatnie 15 min", by trochę się rozerwać, jeśli już znajdzie się wolny czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach


Jak na 15 minut, to zdecydowanie bardziej pasuje tu L4D, bo Wiedźminowi, aby poznać jego fabułę i wszystkie smaczki, należy poświęcić sporo czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak na 15 minut to MadeMan, Painkiller, no i podobne gry.
A i tak od siebie polecam Empire: Total War, Obliviona z dodatkami, Morrowinda z dodatkami i Warhammera z dodatkami multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakąś strzelankę dla dwóch osób do grania na lanie. Dobrze aby nie była to nowa produkcja, bo 1 komputer nie jest mocny (half - life 2 działa z lekkimi przycinkami). Jaką grę możecie zaproponować (nie quake live, cod 1, cod 2, counter strike)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 09:21, Elkhwind napisał:

Szukam jakąś strzelankę dla dwóch osób do grania na lanie. Dobrze aby nie była to nowa
produkcja, bo 1 komputer nie jest mocny (half - life 2 działa z lekkimi przycinkami).
Jaką grę możecie zaproponować (nie quake live, cod 1, cod 2, counter strike)?


W lanie najprościej chyba w CS''a, jeśli wolicie futurystykę to można też unreal: Tournament. A jeśli chodzi dodatkowo o granie w necie z czystym sercem mogę polecić Wolfenstein:Enemy Territory. Nie na darmo zablokował pracę redakcji CD-Action - sam grałem w niego namiętnie przez przeszło dwa lata :) Nie wiem niestety jak w W:ET jest z graniem po lanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 10:27, ArmyManPL napisał:

> Szukam jakąś strzelankę dla dwóch osób do grania na lanie. Dobrze aby nie była to
nowa
> produkcja, bo 1 komputer nie jest mocny (half - life 2 działa z lekkimi przycinkami).

> Jaką grę możecie zaproponować (nie quake live, cod 1, cod 2, counter strike)?

W lanie najprościej chyba w CS''a, jeśli wolicie futurystykę to można też unreal: Tournament.
A jeśli chodzi dodatkowo o granie w necie z czystym sercem mogę polecić Wolfenstein:Enemy
Territory. Nie na darmo zablokował pracę redakcji CD-Action - sam grałem w niego namiętnie
przez przeszło dwa lata :) Nie wiem niestety jak w W:ET jest z graniem po lanie.


Ale właśnie nie chciałem cs''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2013 o 13:22, Ryszard_Zawodowiec napisał:

Ja polecam zagrać w call of duty 4 :)

Pomijając kwestię tego, że w CoD 4 na prawdę warto zagrać zarówno w multi jak i w singla to jesteś nominowany do forumowego Złotego Szpadla 2013 w kategorii wykopalisko roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kumplami grałem w ciekawą platformówkę, która nosi nazwę "Ryzyko". Sama rozgrywka tak mnie zafascynowała, iż postanowiłem zainteresować się jakimś komputerowym odpowiednikiem. Na pierwszą myśl przyszła mi gra Europa Universalis oraz Crusader Kings. Jednakże EU3 mi wysypuje od czasu do czasu natomiast CKII drażni mnie brakiem zakupionych DLC w które nie mam najmniejszej ochoty inwestować :-/
Może polecili byście coś w podobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie są platformówki ;).

Hm, w ostatnim CD-Action byli jacyś Krzyżacy czy coś, mógłbyś też spróbować starsze części takiego EU albo Hearts of Iron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 19:59, Demagol napisał:

To chyba nie są platformówki ;).

Hm, w ostatnim CD-Action byli jacyś Krzyżacy czy coś, mógłbyś też spróbować starsze części
takiego EU albo Hearts of Iron.


Dejm sory ... siedzę pół dnia i próbuję wykrzesać coś do mojej pracy mgr... tak więc mózg już zlasowany. Oczywiście o planszówkę chodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 20:11, DarkWolf_PL napisał:

> Ciach
Może civilization?


Na to się w końcu skusiłem :) zwłaszcza, że dzisiaj na steamie dobra promocja! wersja gold 5 odsłony za niecałe 10 ojro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować