Zaloguj się, aby obserwować  
ufo344

Media Markt vs Saturn

82 postów w tym temacie

Jak myślicie kto wygra tą bitwe media markt czy Saturn(chodzi mi o tą reklame saturna i media markta)czy to poważna bitwa czy tylko chwyt reklamowy,moim zdaniem media markt wygra bo więcej zarabia i ma lepsze promocje.
tu jest link do reklamy media markt : http://www.mediamarkt.pl/
a tu do reklamy saturna : http://www.saturnpolska.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusy i minusy Media Markt:
Obraźliwe reklamy, obrażają nas
Dobre promocje, i dużo promocji
To takie najbardziej ważne
Saturn:
Mała reklama, mało osób wie jakie są promocje
Nie obraża klientów, także dobre promocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nad czymś zastanawiasz? To nie jest żadna walka, bo Media Markt i Saturn to jedna i ta sama firma pod dwoma szyldami. Ta kampania ma za zadanie przyciagnać takich nieuświadomionych jak Ty. Gdyby to miala być jakaś wojna to sprawa leżałaby już w sądzie, bo antyreklama jest nielegalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką rzecz to się w kwasach umieszcza..ja umieściłem:) Podobno Media markt i saturn należą do jednego właściciela,więc oba wygrają tą bitwę na reklamy, która jest trikiem marketingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:21, Selv napisał:

Saturn i Media Markt to jedna firma ;)

Racja. Tylko nie jedna firma, a jeden właściciel. Gdzieś na Onet.pl pisali o tym

Dnia 12.01.2007 o 15:21, Selv napisał:

Nie wygra nikt , to tylko "chyt marketingłowy"/

Też tak myślę dwa "spokrewnione" sklepy walczą, a kasa i tak idzie do jednej kieszeni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest legalna ;)
Nielegalne jest fałszywe wstawianie danych ale reklama porównawcza będz wykazująca wady konkurencji jest w Polsce jak najbardziej legalna (i to od paru dobrych lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:21, hans olo napisał:

Jeszcze się nad czymś zastanawiasz? To nie jest żadna walka, bo Media Markt i Saturn to jedna
i ta sama firma pod dwoma szyldami. Ta kampania ma za zadanie przyciagnać takich nieuświadomionych
jak Ty. Gdyby to miala być jakaś wojna to sprawa leżałaby już w sądzie, bo antyreklama jest
nielegalna.

skąd wiesz ze to te same firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TV widziałem tylko reklamę MM i była całkiem ... głupia :-|. Reklam Saturna juz mi się nie chce oglądać.
A co do potencjalnego zwycięscy, to IMO takowego po prostu nie będzie ;-). Te reklamy IMO są jakby elementem współpracy obu sieci. To samo było swojego czasu z TP SA i z Tele 2.
Oczywiście jest to tylko moja kolejna teoria spiskowa :-P, ale kto może znać prawdę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek ją wygra,pieniądze i tak trafią do tej samej osoby... a właciwie faceta ktry jest właścicielem obu sieci.
Gdyby naprawdę się pożarli,sprawa trafiłaby już do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:23, Selv napisał:

Jest legalna ;)
Nielegalne jest fałszywe wstawianie danych ale reklama porównawcza będz wykazująca wady konkurencji
jest w Polsce jak najbardziej legalna (i to od paru dobrych lat).

bez nazw firm konkurencyjnym owszem!:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saturn i media markt walczą,a jeszcze z boku jest sklep dopiero wchodzący na nasz rynek :electro world(pochodzi z angli)więc czemu się ten że sklep nie udziela,jest tych sklepów gdzieś około 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:21, Selv napisał:

Saturn i Media Markt to jedna firma ;)
Nie wygra nikt , to tylko "chyt marketingłowy"/

Zgadzam się, jeżeli to jest jeden właściciel to mogą takie chwyty stosować, a zyski idą do jednej firmy. Ciekawa reklama, ale nabierze się tylko ten, co nie wie o jednym właścicielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:26, Selv napisał:

Aj tam, jeden pies, mało kto tego świadom, uwierzy, że istniałby "właściciel" który `robiłby
sobie źle` ;)


Słuszałem coś kiedyś o robieniu sobie dobrze, ale o robieniu sobie źle jeszcze nie :D
Ja osobiście nie mam ulubionego sklepu, w którym kupuję elektronikę itp. Ostatnio w Saturnie kupiłem DVD, a w Media Markt dwie gry. Wszystko działa i jestem zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 15:25, Darkstar181 napisał:

Ktokolwiek ją wygra,pieniądze i tak trafią do tej samej osoby... a właciwie faceta ktry jest
właścicielem obu sieci.

Właścicielami dużych sieci handlowych raczej nie są pojedyncze osoby, lecz spółki - albo akcyjne, albo z o.o (lub ich w tym przypadku niemiecki odpowiednik czyli Gmbh). Czyli akcjonariusze/udziałowcy/wspólnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować