Zaloguj się, aby obserwować  
ufo344

Media Markt vs Saturn

82 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2007 o 19:37, squeglee napisał:

Dla mnie jasnym jest, że Saturn. Niemiecka sieć, lepsze ceny i można tam dostać bilety na Games
Convention 06 :-D.

a Media Markt to wedlug Ciebie jaki jest - polski ? tak naprawde to za Media Markt i Saturnem stoi jeden i ten sam niemiecki koncern i jeden nieprzyzwoicie bogaty stary facet ... i to nie jest zadna tajemnica.A ceny sa generalnie lepsze w MM - w Saturnie tylko wyjatkowo mozna cos taniej kupic, porownywac trzeba zreszta konkretne sklepy a nie cale sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, MM jest niemiecki, ale w tej sieci nazwali nas złodziejami, a ja jestem wyczulony na takie rzeczy. Poza tym te reklamy dissujące się na wzajem zaczął MM (widać dokładnie, jak ktoś depcze siatkę Saturna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust te sklepy to jedno i to samo ci mają to lepsze a ci tamto i po sprawie a tak swoją drogą walka między nimi o klientów poprzez reklamy dała mi dobrą godzine śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 19:56, squeglee napisał:

Faktycznie, MM jest niemiecki, ale w tej sieci nazwali nas złodziejami, a ja jestem wyczulony
na takie rzeczy. Poza tym te reklamy dissujące się na wzajem zaczął MM (widać dokładnie, jak
ktoś depcze siatkę Saturna).

mnie osobiscie nikt zlodziejem tam nie nazwal, robie bardzo czesto zakupy w MM i nie czuje sie obrazony - oni stosuja ZAWSZE kontrowersyjne reklamy by wzbudzic rozglos i te reklamy sa tez prawie zawsze bezbledne.Ja tam zlodziejem nie jestem i nie mam zamiaru przeplacac gdzie indziej , MM to po prostu najlepszy sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze znalazlem cos takiego: moze nie jest to prawnie zabronione ale jest cos takiego jak kodeks etyki reklamy:

Co prawda reklamy porównawcze są dozwolone, jednak informacje marketingowe,
które zawierają porównania z dającymi się zidentyfikować konkurentami lub ich
produktami nie powinny oczerniać produktów, znaków towarowych, nazw
handlowych lub innych odróżniających oznaczeń, działań czy okoliczności
dotyczących konkurentów.

Art. 17
1.
Reklama nie powinna przedstawiać lub odnosić się do jakiejkolwiek osoby, zarówno
prywatnej, jak i publicznej, bez uzyskania jej wcześniejszej zgody, ani też - bez
uprzedniej zgody - opisywać lub odnosić się do rzeczy będącej własnością konkretnej
osoby
, w sposób mogący wywołać wrażenie jej osobistej rekomendacji.

mozna to odczytac jako znaki towarowe i nazwy poniewaz naleza one do konkretnej osoby!

Art. 50
1.
Działania marketingu bezpośredniego powinny być zgodnie z zasadami uczciwej
konkurencji

Art. 95
1.
Należy tak projektować promocje zawierające porównania, aby uniknąć możliwości
wprowadzenia w błąd i naruszania innych zasad uczciwej konkurencji.
2.
Odniesienia komparatywne powinny być oparte na weryfikowalnych faktach,
i wybrane w sposób rzetelny.

oczernianie innych produktow i ukazywanie wizerunku jako czegos gorszego raczej takie nie jest

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej reklamy to może saturn i mm to jedna spółka.Ja osobiście ta torbie w reklamie saturna widziałem napis Media Markt,ale może zmienili jedną literę;)A ten facet na końcu mnie dobił"Zrobili z ciebie idiotę.....".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Media Markt rządzi :D Nigdy nie kupowałem w Saturnie, jakos więcej rzeczy jest w MM, jest wszechstroniej i lepsze ceny mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale my już to wiemy ;)
W każdym razie, jak ktoś chce i produkt naprawdę będzie lepszy, ma drogę wolną :)
Nie ma takich reklam, bo to jeden wielki chłam i tyle, nic nie jest lepsze,o! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oficjalne wiadomości z gazety "DZIENNIK".Okazało się że Real,Makro,Media Markt i Saturn to własność spółki METRO.No i wyjaśniła nam się reklama Saturna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 17:15, Master J napisał:

Mam oficjalne wiadomości z gazety "DZIENNIK".Okazało się że Real,Makro,Media Markt i Saturn
to własność spółki METRO.No i wyjaśniła nam się reklama Saturna:)

Joo ale mnie zaskoczyłeś. Poczytaj sobie wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczyna MM wkurzać !! Co kupuje tam to się alarm przy kasie włącza :p już się śmieje do ochroniarzy i sam robie to co trzeba oni nic nie mówią :p ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się w jakiej cenie jest Pro Evolution Soccer 6 i UEFA Champions League 2006-2007 na Xboxa360 w Media Markcie?? A i w jakiej cenie są pady bezprzewodowe również do X360.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile jest w Polsce Saturnów?chyba 3.Media Marktów wiele więcej.Ale jednak,do najbliższego MM mam ponad 60km.dlatego chciałbym,aby więcej MM budowali,bo sklep jest tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 18:57, piotr961103 napisał:

Wole MM DLATEGO żę jutro będzie w moim mieście otwarcie :)


Pewnie jesteś z Głogowa lub okolic (Przedmoście ;). Ale powód, dla którego podałeś MM jest co najmniej... dziwny. To tak jakbym napisał, że wolę Fiata od Mercedesa, bo w moim mieście jest ich salon :/ Z tym, że w tym przypadku nie ma aż takiej różnicy. W każdym razie powodzienia w wyborze mikołakowego prezentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować