Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2007 o 22:48, Immortal 1 napisał:

Mój przepis na herbatę jest prosty, lecz wymaga niesamowitej cierpliwości i rozumienia pewnych
czynności oraz wielokrotnego powtarania ich, a więc:
-najpierw wlewam wodę do czajnika ...


O taaak... Baaardzo prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy parzeniu herbaty kieruje sie kilkoma prostymi zasadami:
1. Herbata bez cytryny to nie herbata. Jeszcze nigdy mi nie smakowała herbata bez cytryny. Kwasku cytrynowego nie toleruję.
2. Herbata musi być w dużym kubku - jeśli pijesz ją w małej szklance, lub filiżance nawet nie zauważysz, że ją wypiłeś.
3. Herbata musi sie parzyć nie mniej niż 2 minuty, ale nie więcej niż 5. Herbata, której smak przypomina raczej wodę z cytryną nie nadaje się do picia. Z kolei zbyt mocna herbata także jest niedobra, choć wg mnie i tak lepsza niż jakaś lura.
4. Gorzka herbata jest niedobra, ale za słodka jest jeszcze gorsza. Ja zawsze słodzę 2 łyżeczki cukru.
5. Nienawidzę "śmieci" pływających w herbacie, dlatego zawsze używam herbaty w torebkach.

Oczywiście najlepszą herbatą wg mnie jest Lipton, ale ze względów czysto ekonomicznych pije zwykle Sagę. Nienawidzę herbatek owocowych, a na sam widok ziołowej herbaty mam odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 13:16, mitszus napisał:

Herbata z mlekiem! Brzmi rozsądnie, spróbuję.

Herbata z mlekiem?? Mniam, tylko taką piję i jeszcze żyję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 15:20, rob006 napisał:

Przy parzeniu herbaty kieruje sie kilkoma prostymi zasadami:
1. Herbata bez cytryny to nie herbata. Jeszcze nigdy mi nie smakowała herbata bez cytryny.
Kwasku cytrynowego nie toleruję.
2. Herbata musi być w dużym kubku - jeśli pijesz ją w małej szklance, lub filiżance nawet nie
zauważysz, że ją wypiłeś.
3. Herbata musi sie parzyć nie mniej niż 2 minuty, ale nie więcej niż 5. Herbata, której smak
przypomina raczej wodę z cytryną nie nadaje się do picia. Z kolei zbyt mocna herbata także
jest niedobra, choć wg mnie i tak lepsza niż jakaś lura.
4. Gorzka herbata jest niedobra, ale za słodka jest jeszcze gorsza. Ja zawsze słodzę 2 łyżeczki
cukru.
5. Nienawidzę "śmieci" pływających w herbacie, dlatego zawsze używam herbaty w torebkach.

Oczywiście najlepszą herbatą wg mnie jest Lipton, ale ze względów czysto ekonomicznych pije
zwykle Sagę. Nienawidzę herbatek owocowych, a na sam widok ziołowej herbaty mam odruch wymiotny.


Ty mi chyba czytasz w myślach... tyle, że ja lubię mocniejszą herbatę. Reszta się zgadza.
Duża ilość cytryny w herbatce to jest to !
Ostatnio piję ok 6 herbat dziennie. O ten temat mi przypomniał, że czas na herbatę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 15:36, Bartkula napisał:

> Herbata z mlekiem! Brzmi rozsądnie, spróbuję.
Herbata z mlekiem?? Mniam, tylko taką piję i jeszcze żyję ;)


Bawarka ? Nienawidzę ! Herbata z mlekiem to dla mnie prawie jak piwo z majonezem - nie do pomyślenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 15:40, spider-lady napisał:

Bawarka ? Nienawidzę ! Herbata z mlekiem to dla mnie prawie jak piwo z majonezem - nie do pomyślenia !


Bawarka rox. ;] Ja tam lubię, ale to kwestia gustu... za to średnio przepadam za cytryną w herbacie. Za to ostatnimi czasy pijam zieloną i czerwoną...

PS. Masz coś do piwa z majonezem? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 15:40, spider-lady napisał:

Bawarka ? Nienawidzę ! Herbata z mlekiem to dla mnie prawie jak piwo z majonezem - nie do pomyślenia
!

Każdy ma swój smak... Jak mam herbatę z cytryną to też wypiję, ale wolę z mlekiem...
Ps. Nigdy nie piłem piwa z majonezem, Ty tak?? Chyba nie dobrowolnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 15:49, Bartkula napisał:

Każdy ma swój smak... Jak mam herbatę z cytryną to też wypiję, ale wolę z mlekiem...
Ps. Nigdy nie piłem piwa z majonezem, Ty tak?? Chyba nie dobrowolnie ;)


Nie no wiesz ja do bawarki może mam wstręt z dzieciństwa jak mi babia do niej mięty sypała... No ale po prostu jej nie lubię.
Co do piwa z majonezem to nie piłam. I raczej ni będę. Ale chyba wszyscy zrozumieli o co mi chodziło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lekcja parzenia herbaty dla tych ...... mniej utalentowanych


1. Postaw kubek na stole
2. Nie Tak! Dnem do dołu, a otworem do góry
3. Nasyp herbaty do kubka
4. Nie cały kubek! Wystarczy łyżeczka
5. Aha, masz herbatę w torebkach? I po co rozrywasz torebeczkę? Jak już jest tam herbata, to niech będzie. Po prostu włóż torebeczkę do kubka.
6. Nie Tak! Ten kartonik na końcu nitki trzeba wyjąć!
7. Zakładam, że wiesz, co to jest czajnik i jak zagotować wodę. Zaraz, zaraz! Po co ci ta książka kucharska. Tam naprawdę nie ma nic o gotowaniu wody!
8. Zagotowana? W porządku. Weź czajnik do ręki i nalej wody do kubka tylko nie czubato bo się wyleje i się poparzysz.
9. Poczekaj chwilkę, aż się zaparzy i nastepnie posłudź sobie. uważaj nie za dużo, bo będzie za słodka, około 2 łyżeczek, wkrój plasterek cytryny.
10. Teraz zamieszaj i gotowe.


Smacznego!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 19:51, Wiksac17 napisał:

Ja miodu akurat mam akurat na pęczki... Dziadek nie ma co robić więc "całyczas" (taki szkolny
slang) przywozi mi po kilka gatunków.

Weź się za domową produkcję miodu pitnego. Jeśli masz czas, chęć i dużo czasu to możesz niezłe trunki przyrządzić. Na mjut pitny jest super. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 22:48, Immortal 1 napisał:

Mój przepis na herbatę jest prosty, lecz wymaga niesamowitej cierpliwości i rozumienia pewnych
czynności oraz wielokrotnego powtarania ich, a więc:
-najpierw wlewam wodę do czajnika
-wyciągam filiżankę z szafki

.......


Taaaaa... sposób banalny. Za to prezentacja bardzo szczegółowa ^^ Pisz książki kucharskie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to j oryginalny temat :P

Ja mam prostą strategię. Kupuję sypaną, pachnącą herbatkę Earl Grey.
Następnie wlewam wodę do czajnika i w czasie gdy się parzy ja przygotowuje te magiczny wywar ;)
Niezależnie od tego jaka to herbata sypię zawsze pół czubatej łyżeczki. Do tego dwie takie same łyżeczki cukru

PS. Zawsze piję wrzącą herbatę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yunnan czarna... Biorę dzbanek gorącej wody, dwie torebki zanurzam i mieszam nimi wodę. Kolorek szybko się rozchodzi, a smak jest delikatny :P
Nie lubię mocnej herbaty. Często piję z jakimś sokiem.

Torebki naturalnie zostawiam w dzbanku, żeby się potem porządnie zaparzyła (nie tylko ja ją w domu piję ^^ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 14:23, Monastor napisał:

Torebki naturalnie zostawiam w dzbanku, żeby się potem porządnie zaparzyła (nie tylko ja ją
w domu piję ^^ )


Według mnie jak zostawisz torebkę na dłużej w dzbanku to zrobi się "siekiera", ale mogę się mylić ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 14:58, YahooPL napisał:

Według mnie jak zostawisz torebkę na dłużej w dzbanku to zrobi się "siekiera", ale mogę się
mylić ... :P


Zależy jak kto lubi, ale raczej przesadzonej zielonej to nikt nie lubi. Ale czarną sam piję mocną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 15:00, michal19 napisał:

Zależy jak kto lubi, ale raczej przesadzonej zielonej to nikt nie lubi. Ale czarną sam piję
mocną :D


Podziwiam. ... Mi po łyku naprawdę mocnej herbaty wykręcało twarz we wszystkie strony. o ale nie ma się co dziwić w końcu dziewczyna mi to przygotowała ;P One to nie umieją zrobić nic dobrze ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować