Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

To okładka płyty zespołu Rammstein (taki też jest tam napis) w wersji na rynek rosyjski. Ciekawosta: To jedyna płyta, która tam wyszła!

A piliście herbatę o jakimś niezwyczajnym smaku?

Dnia 13.04.2007 o 20:20, Wieśniakoo napisał:

A piliście herbatę o jakimś niezwyczajnym smaku?

Ja piłem herbatę z keczupem:/ Kumple mi na urodziny psikusa zrobili. Grałem, przynieśli, kolor jakiś dziwny, -z cytryną- myślę. I tu niespodzianka:/....

Ja uwielbiam herbatę - najbardziej Earl Grey (chyba tak to się piszę), ale nie mam żadnej specjalnej metody parzenia. A jak już to się wybieram do herbaciarni i wtedy to już jest super.

Ja nie chodzę do herbaciarni, bo herbaty po prostu nie cierpię. Kawę też nie dażę zbytnim szcunkiem, ale za to czekolada... Jestem czekoladoholikiem - prawie codziennie kupuję sobie w szkole "Czekoladę Mocną Mleczną" z automatu Jacobs. Mówię wam, język lizać! :-)

Osobiście lubię zieloną herbate:) ale nie taką zwykłą ze sklepu po 2 gole od paczki... tylko taką trochę bardziej wyszukaną... Ogólnie zielona herbata źle przyrządzona smakuje i wygląda jak siki... Dlatego powinno się ją parzyć w temperaturze 60 stopni Celsjusza przez około 4 minuty... co wyciągnie z niej maksimum smaku i aromatu:) Poza tym jest bardzo zdrowa i działa odmładzająco:)

Dnia 15.04.2007 o 19:43, Wieśniakoo napisał:

prawie codziennie kupuję sobie w szkole "Czekoladę
Mocną Mleczną" z automatu Jacobs. Mówię wam, język lizać! :-)

Wow, u nas w szkole nie ma takich automatów... Budek telefonicznych też nie... Może to dlatego, że moja szkoła jest na wsi, albo, że to gimnazjum. Mówię Wam, gdyby ktoś w mojej szkole miałby w rękach wrzątek... to apokalipsa!

Wiec tak opowiem wam moją historie a raczej zamiłowanie ogólnie do picia od dziecka miałem juz takie cus ze nie lubiałem pic mleka tylko herbate i to zostalo mi do dzis ogólnie lubie pić nie wiem czemu ale lubie to nawet jezeli nie chce mi sie pic to pije bo dobre np. taka coca-cola,mirindy i ice tea poprostu przepadam za tymi trunkami i moge powiedziec ze kocham pic a co do herbaty jak juz wspamina temat uwielbiam ją herbata jest pycha moja metoda po zaparzeniu herbaty trzymac ja troche dluzej by zrobił sie taki charakterystyczny czarnawy kolor to znaczy ze mocno zapazona nastepnie dajemy 4 łyzki cukru i jedną czwartą kieliszka z sokiem z cytryny naprawde miodzio....
PozdRo

A ja nie parze herbaty. Po prostu wrzucam torebke, zalewam wrzątkiem i zostawiam. Po prostu zapominam. I potem zazwyczaj piję już zimną :D co do kawy to piłam, ale przestałam bo mi sie niedobrze robiło =/

Ostatnimi czasy rozsmakowałem się w herbatkach Pu- Erh oraz w herbacie zielonej, oczywiście wszyscy słyszeli, że herbatki te są zdrowe i takie tam, więc lećmy dalej:)
Przyjemniejsza w smaku jest herbata zielona, parzymy ja zależnie od tego jaki napar chcemy uzyskać (temp. wody też ma znaczenie, choć jest też różna w zależności od różnych odmian, najlepiej, aby odczekac chwilkę po tym jak woda będzie wrzała, ja osobiście nie lubię czekać za długo więc często zalewam prawie wrzątkiem) , jeżeli mamy ochotę na herbatę o łągodniejszym smaku i bardziej pobudzającą to parzymy ją ok 2-3minut, natomiast jeżeli mamy ochotę na herbatę o mocniejszym, ściągającym smaku, uspakajającą dalikatnie pobudzającą, to parzymy ją mniej więcej od 3 do 8 minut (bliżej 8:))- od2-3min. arzenia uwalniane są garbniki, które wiążą teinę.
POlecam zakup herbaty liściastej, nie jakichś torebkowych wynalazków, dość tanio można kupic kubki z sitkami - takie jak do parzenia ziół, ceny takich herbat nie są duże, a różnica w smaku moim zdaniem ogromna. Nie należy takich herbat słodzić, nie wiem jak dokładnie jest to w wypadku zielonej herbaty, ale w wypadku Pu -Erh poprzez słodzenie eliminujemy pewne jej właściwośći, nie mówiąc już o tym, że cukier po prostu psuje smak zarówno jednej jak i drugiej herbaty.

Dnia 17.04.2007 o 19:27, ZóL napisał:

herbata jest pycha moja metoda po zaparzeniu
herbaty trzymac ja troche dluzej by zrobił sie taki charakterystyczny czarnawy kolor to znaczy
ze mocno zapazona nastepnie dajemy 4 łyzki cukru i jedną czwartą kieliszka z sokiem z cytryny
naprawde miodzio....
PozdRo

Co to dłuższego parzenia to się zgadzam. Herbata lepiej smakuje jak jest mocna a nie takie lurowate coś... Ale 4 łyżeczki cukru ? Tego bym nie zniosła ^^'' Ja daję 1,5 i tyle cytryny ile tylko można ^^

Dnia 19.04.2007 o 08:30, spider-lady napisał:

Co to dłuższego parzenia to się zgadzam. Herbata lepiej smakuje jak jest mocna a nie takie
lurowate coś... Ale 4 łyżeczki cukru ? Tego bym nie zniosła ^^'' Ja daję 1,5 i tyle cytryny
ile tylko można ^^

taak ale za dużo cytryny zepsuje smak herbaty ... i będzie bardziej soczek niżeli herbata:P

Dnia 20.04.2007 o 09:39, reaven1 napisał:

taak ale za dużo cytryny zepsuje smak herbaty ... i będzie bardziej soczek niżeli herbata:P

Jak dla mnie to może być i soczek :P Póki czuję herbatę jest dobrze ^^

Wczoraj piłam lipton green tea mint. Nie lubię herbat z dodatkiem mięty ale ta była znośna. No ale póki co i tak earl grey rządzi :)

Dnia 20.04.2007 o 11:19, spider-lady napisał:

Wczoraj piłam lipton green tea mint. Nie lubię herbat z dodatkiem mięty ale ta była znośna.
No ale póki co i tak earl grey rządzi :)

o taaak earl grey jest najlepsza:) często piję tylko ten rodzaj herbaty:)

Mam parę zasad do paru napojów...

Oto

Herbata, obojętnie jaka byle nie prefumowana, czasem się trafi taki zapach od kawy że ożeszku, nic nie pomoże
do Herbaty, dwie - trzy łychy cukru plus cytryny trochę, a z umiarem trzeba te dwie rzeczy czasem wyjdzie herbatka marzenie, a czasem herbatka nijaka

Gorzka herbata, okazjonalnie i wtedy gdy mam humor w tonach niejasnych

Kawa, cukier + mleko obowiązkowo, z proporcjami też trzeba uważać bo wyjdzie wspaniale albo dno mułu zamiast kawy, ale jakoś nigdy nie przywiązywałem uwagi do odmierzania dokładnego, po prostu zdaję sie na intuicję, i działa częściej niż czasami.

Do metody parzenia, torebka herbaty zalana wrzątkiem, i nie za krótko i nie za długo, ważne by wycisnąć z woreczka nadmiar wody w niej i tyle z mojej strony T.Y.

Dnia 20.04.2007 o 12:36, dr_cruces napisał:

Herbata, obojętnie jaka byle nie prefumowana, czasem się trafi taki zapach od kawy że ożeszku,
nic nie pomoże ...

Nienawidzę perfumowanych herbat! Zwłaszcza tych cytrynowych, bleee...

Dnia 13.04.2007 o 22:54, Piciambeer napisał:

> A piliście herbatę o jakimś niezwyczajnym smaku?
Ja piłem herbatę z keczupem:/ Kumple mi na urodziny psikusa zrobili. Grałem, przynieśli, kolor
jakiś dziwny, -z cytryną- myślę. I tu niespodzianka:/....

Supraaajsss! Koloru ketchupu nie rozpoznałeś?

Dnia 18.05.2007 o 16:41, Wiksac17 napisał:

> > A piliście herbatę o jakimś niezwyczajnym smaku?
> Ja piłem herbatę z keczupem:/ Kumple mi na urodziny psikusa zrobili. Grałem, przynieśli,
kolor
> jakiś dziwny, -z cytryną- myślę. I tu niespodzianka:/....

Supraaajsss! Koloru ketchupu nie rozpoznałeś?

Przecież mówię, że "z cytryną" była ;)

Dnia 28.04.2007 o 11:58, Wiksac17 napisał:

Nienawidzę perfumowanych herbat! Zwłaszcza tych cytrynowych, bleee...

A ja powiem Ci, że piję ostatnio czerwoną Pu-Erh Bio-Active z aromatem cytrynowym i mi bardzo smakuje- wydatek nie jest duży, a herbata dobra, tylko sypana, no ale to wiadoma sprawa, jesli nie chcemy pić jakiegoś popiołu ;]

/co do Twojego posta wyżej, zeby rozszerzyć wątek- moge zmienić jego nazwę jak chcesz np na "Herbata, kakao, kawa, napoje" albo coś takiego"/

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować