Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2007 o 10:47, Mroku21 napisał:

Ja przede wszystkim piję gorzką, czasem dodam sobie łyżeczkę cukru.Nie lubię przesłodzonej
herbaty, bo robi się z niej taka mdła lura.


Ja jak przesłodzę staram się to trochę zabić cytryną. Lubię mocne herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 10:50, Wiksac17 napisał:

Ja jak przesłodzę staram się to trochę zabić cytryną. Lubię mocne herbaty.


Ja piję słabe, na pewno wszyscy gramowicze mnie popierają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...............................NEKROLOG......................................

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dodawali posty w tym wątku. Do samego końca chciałem jakoś wskrzesić ten temat, ale niegdy nie liczyłem na tak wielki sukces (aż 100 postów z groszem!). Teraz trzeba napisać:
Z pikseli powstałeś, w połamaną dyskietkę się obrócisz. Kondolencje możecie składać pod stałym adresem: http://ja.gram.pl/wiksac17 .

20070201100629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy warto, tak szybko ogłaszać śmierć tematu? Można by go rozszerzyć o inne napoje spożywane na gorąco, np. kawe, czekolade.

Odnośnie kawy to ostatnio parze ją na nowy sposób. Wsypuję do papierowego filtra 2 łyżeczki kawy (musi być nierozpuszczalna) do tego pół łyżeczki cynamonu, czasem też łyżeczkę kakao (ale prawdziwego kakao, nie jakiegoś Nesquika) i następnie zalewam gorącą wodą. Po przejściu przez filtr kawa ma naprawdę świetny aromat. Jak ktoś lubi pić z mlekiem to też można trochę go dolac, łyżeczka cukru też nie zaszkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten teamta cały czas się rozkręca.

Ja kocham herbatę. Najbardziej lubię pić Earl Greya i Lipton Carraibean. Słodzę zwykle 0,5 łyżeczki. Czasami piję zieloną (Lipton Green Tchae - Orient).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:08, Adamzzz napisał:

Ten teamta cały czas się rozkręca.

Ja kocham herbatę. Najbardziej lubię pić Earl Greya i Lipton Carraibean. Słodzę zwykle 0,5
łyżeczki. Czasami piję zieloną (Lipton Green Tchae - Orient).


Najlepsza to jest ta Lipton London czy jakoś tak, w każdym bądź razi to najlepsza z liptonów. A ta Carraibean to jest dobra? Bo mam w domu ale jakoś nigdy nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to naprawdę dobra herbata, ale niestety u niektórych osób powoduje... mdłości. Spróbuj - to naprawdę dobra herbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:30, Adamzzz napisał:

Jest to naprawdę dobra herbata, ale niestety u niektórych osób powoduje... mdłości. Spróbuj
- to naprawdę dobra herbata.


A słodzi się ją? Czy jak owocową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:34, CR7 napisał:

> Jest to naprawdę dobra herbata, ale niestety u niektórych osób powoduje... mdłości. Spróbuj

> - to naprawdę dobra herbata.

A słodzi się ją? Czy jak owocową?


Wiesz, raczej słodzić, ale mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

........................................Rozszerzenie, Aktualizacja..............................................

Za namową Mroku21 postanowiłem rozszerzyć wątek o:
-gorącą czekoladę i w ogóle czekoladę,
-kawę,
-inne napoje.
Propo tych innych napojów: możecie wynajdywać różne dziwne i egzotyczne drinki, zamieszczać ich zdjęcia i sposoby przygotowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 19:36, Mroku21 napisał:

Przepraszam za spam, ale można by napisać do moda, aby zmienił nazwę tematu na odpowiedniejszą
jego nowym założeniom.


Myślę, że wystarczyłoby przykleić post Wiksac17.

Adamzzz

Ta herbata rzeczywiście jest niezła. Osobiście troszku pokombinowałem i wcisnąłem odrobinę cytryny dla zaostrzenia smaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem temat powinien pozostać tematem tylko o herbacie. Nie ma sensu rozszerzać go o inne napoje.
Jak powszechnie wiadomo, co jest do wszystkiego, to jest do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 20:11, rob006 napisał:

A moim zdaniem temat powinien pozostać tematem tylko o herbacie. Nie ma sensu rozszerzać
go o inne napoje.
Jak powszechnie wiadomo, co jest do wszystkiego, to jest do d...


I tu się zgadzam. Jedyne co można by dołożyć to kawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle zeby opisac normalnie wszystkie napoje gorące i chłodne (chodzi o herbate z lodem itp) poniewaz wlaśnie ja lubie pijać herbate z miętąi cynamonez z jedną kostką lodu wiec tu widac ze rowniez takie rozszezenie by sie przydało bo np ktos moze lubic zmrożoną cafe late albo czekolade z lodem lub takie podobne dziwactwa jak kawa z goszką czekolada z cynamonem i lodem lub terz czekolade zalaną herbatą to są tylko przypuszczenia wiec niewiem czy z tego skorzystacie

[sory za bledy ort]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię pić herbatę... mocną z cytrynką, która nie jest pozbawiona skórki ;)
Cytryna ze skórą się nie rozpada, a herbata nie robi sie zbyt kwaśna - to wynika z moich obserwacji ;)
Nie lubię natomiast jak ktoś mi rzuca wacik do kubka... grrrr ;/ Np. mój brat, bądź siostra lubią pić lekką herbatę, a ze względu na to że nie chce im sie wywalić wacika do kosza, to rzucają do pierwszego lepszego kubka, tak się składa że zawsze do mojego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 20:26, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

tak sobie mysle zeby opisac normalnie wszystkie napoje gorące i chłodne (chodzi o herbate z
lodem itp) poniewaz wlaśnie ja lubie pijać herbate z miętąi cynamonez z jedną kostką lodu wiec
tu widac ze rowniez takie rozszezenie by sie przydało bo np ktos moze lubic zmrożoną cafe late
albo czekolade z lodem lub takie podobne dziwactwa jak kawa z goszką czekolada z cynamonem
i lodem lub terz czekolade zalaną herbatą to są tylko przypuszczenia wiec niewiem czy z tego
skorzystacie


Jak ktos bardzo będzie chciał, to napisze o kawie albo mrożonej herbacie, ale żeby od razu zmieniać nazwę tematu i rozszerzać tematykę to chyba lekka przesada.
Co do mrożonej herbaty to nie pije wcale, ale jesli już mi się zdarzy to przypomina to raczej wodę z cytryną. :)

Dnia 01.02.2007 o 20:26, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

[sory za bledy ort]


I ty masz 6 z polskiego??? Goszką? Terz? Nauczyciel nie nauczył cię, co to są znaki interpunkcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2007 o 20:35, rob006 napisał:

I ty masz 6 z polskiego??? Goszką? Terz? Nauczyciel nie nauczył cię, co to są znaki interpunkcyjne?


tak mialem 6 ale wiesz co jak ja kazda prace przeglodalem pare razy ze slownikiem to sie niedziw ze tutaj na zywca pisze z bledami a po drugie nieche mi sie niepotrzebnie klikac po klawie rozumiemy sie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować