Zaloguj się, aby obserwować  
KofeinowyPablo

Która gra będzie kultowa?

33 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że aktualnie poza WoW-em ciężko będzie wytypować taką grę, gdyż od kilku lat jesteśmy nieustannie katowani sequelami, brakuje już tu świeżości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 18:32, struksik napisał:

Heroes III, Age Of Empires II i Gothic III
jakbym miał sie zdecydować na jedną z tych to obstawiam na Gothica 3


Heroes III i Age of Empires II już są kultowe. Chodziło ci raczej o Heroes 5 i Age of Empires III.
Kultowy pewnie będzie World of Warcraft, nawet w CDA dostał 10. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultowa to może bedzie Hell Gate London jak wyjdzie. A z tych co już są w sprzedazy to nie ma nic co by mogło być kultowe zakładając, ę np. cała seria Total War jest kultowa a gier mmo nie bierzemy pod uwage. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o FPS to kultowy będzie Far Cry. z RGP to Gothic to gra posiada niewiarygodną fabułę i grywalność chodzi mi o całą serię Gothic. Ze strategi kultowy jest Heroes. Heroes 5 według mnie to porażka. z TPP kultowe jest GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna z nowszych gier nie będzie kultowa. Do takich należec moga tylko stare tytuły, prekursory gatunków. Może Baldur''sy / Planescape, może RPGi jeszcze wcześniejsze. Jakiś tam Obek i żenujący G3 z pewnością do kultowych nie należą. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... niektóre gry już można uznać za "kultowe". Jak np:
Baldur''s Gate, Dialbo II, seria GTA, seria Tomb Rider i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem po co ten temat. To jakie gry są kultowe w tej chwili, to już wiadomo i nie zależy to od niczyjej opinii. A z obecnych i nadchodzących gier najwyżej kilka ma na to szanse i raczej nie będą to RPGi, ktore umarły wraz z ostatnią grą na infinity engine (ID2) i jeszcze na chwilę zostały wskrzeszone wraz z KOTOTRami. DOW można powiedzieć że ma juz miano kultowej ale to głównie ze względu na rzessze graczy wywodzących sie z wersji kolekcjonerskiej. Furorę zrobi Sup Com i on zmiażdży wszelkie dotychczasowe strategie wlącznie ze swoim dziadkiem Total Annihilation. Wszystko inne zostanie zasypane kurzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultowy będzie pewnie, jak ktoś wcześniej napisał Bioshock, bo powinien być czymś nowatorskim. Niestety (ale to moje zdanie) kultowy będzie WoW. Nie wydaje mi się, żeby nowy Gothic, Neverwinter czy Medivial były kultowe, do tego potrzebny jest przełom! Coś, co przyciągnie masy ludzi ! Teraz trzymam kciuki za Bioshock''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 13.01.2007 o 18:58, hans olo napisał:

Total Annihilation. Wszystko inne zostanie zasypane kurzem.

Nie mogę się zgodzić z Tobą w kwestii RPG. Za kultowego można uznać Neverwinter Nights. Po GENIALNYM Baldur''s Gate 2 gry D&D właściwie wymarły. NWN wskrzesza cykl. Uznawany za najlepsze przeniesienie papierowego RPG na kompa.

"Kultowe" na pewno nie będą Gothicki (wyłączając na razie 3)- jest dobra (nie moja opinia :] but seria mi się NIE podoba- nie wiem co ludzie w tym widzą) ale nie tak rewolucyjna ażeby można ją było uznać za kultową. Spellforce - też wątpię, ciekawa hybryda ale ... jak wyżej.

Które SĄ już kultowe: RTCW, Quake (rewolucja pełne 3D), Heroes3, Diablo I i II, Planescape Torment, Fallout, Baldury, NWN, Age of Empires 2, FarCry (grafika głównie bo fabuła nudna). Chwilowo mi nic do głowy nie przychodzi... aha, pacman. :)

A wracając do tematu: "kultowy" może zostać WoW (nie rozumiem ludzi, takie se to jest a żeby za to płacić 50 dych/mieś to już głupota, bez urazy), Hellgate, Wiedźmin (a co :]).

Poza tym, Arek13, podaj mi definicje "kultowości" gry. Wydaje mi się, że nie można stwierdzić czy gra jest kultowa czy nie. Nigdy nie było żadnego plebiscytu, konkursu itd. To samo wychodzi po KILKU latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować