Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Ulubiona rasa, klasa, i gra fabularna :)) ( D&D WASZE SESJE )

110 postów w tym temacie

Witam, mam zaszczyt założyc temat o słynnych grach fabularnych takich jak D&D, Warharmer, itp ... CHciałbym spytać jaka jest wasza ulubiona rasa, klasa itp. Ja obecnie gram w D&D krasnoludem wojownikiem. Dziś z kumplami mieliśmy niezłą sesje, oczywiscie nasz drogi MG sam wymyśla przygody, dziś mieliśmy w klasztorze pelora! Siedziałem z kumplem w karczmie, piliśmy piwo, po małej pogawędce wyszliśmy na dwór kiedy podbiegła do nas mała dziewczynka płacząc muwiła nam że magowie z klasztoru nas wzywają! Idąc do klasztoru zauważylismy ognisko a przy nim piękną półelfke :) ( kumpel z klasy :P ) Na imie jej było Anarina ;)) Po krótkiej rozmowie dołączyła do nas:) . W klasztorze uwolnilismy uwiązanych magów i poszliśmy za śladami bestii które to zrobiły, i doszlismy do naszego miasta które było doszczętnie spalone. pozostało nam iść dalej śladami zakapturzonych postaci ( wiedzielismy o nich od magów :) ) po drodze spotkalismy grupe orków którzy nas przepuszczą jezeli odbijemy ich kryjówke w górach od jaszczuroludzi, Dark-mur ( bo tak nazywał się przywódca orków ) dał nam kamień teleportacyjny do kryjówki. Po oczyszczeniu kryjówki ( najwyzej póxniej opisze bo dużo tu do pisania ) wróciliśmy do orków i przeniesli się do swoich gór zostawiając nam droge wolną.

A teraz wy się pochwalcie, jakie macie sesje w jaką kolwiek gre? .. :)

Dla moderatorów
Temat o każdej fabularnej grze, o sesjach ludzi, klasach ulubionych itp .. Prosze nie zamykać,
Dziekuje, Baal Namib.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, cóż...
Ja też dorzucę kilka groszy. Moja "przygodę z RPG" (cudny zwrot...) rozpocząłem ca. 8 lat temu. Od tego czasu miałem styczność (głównie jako gracz, choc nie tylko) z większością systemów Świata Mroku, Cyberpunkiem, Warhammerem, D&D, Earthdawnem, Kryształami Czasu, Dzikimi Polami, L5K, Fading Suns....i jeszcze kilkoma..

Jednak najcenniejszym dziełem tego okresu jest autorski system, przezemnie oraz resztę ekipy ( niezbyt licznej zresztą, od 3 do 4 osób wliczając mnie) nazywany po prostu "fantasy". Mało wyszukane, fakt... Dość powiedzieć, że zaczynał jako połączenie mechaniki oraz elementów uniwersum KC, Warhammera oraz Oka Yrrheddesa (pamięta ktoś jeszcze?). Przez te lata obrósł jednak w piórka. Wzbogacony o setki opowiedzianych historii, kilka dodatków (oficjalnych, a jakże...) i tony pomysłów, stał się wreszcie pełnym, "trzymającym się kupy" światem. Mało już przypominającym szacowne pierwowzory (choć sporo w nim WH jak chodzi o klimat).
W tymże systemie, mam ci ja ulubiona profesję. Mowa tu o CZARNYM RYCERZU. Oto idealne połączenie samolubnej wiary, pragmatyzmu, wyrachowania, oddania, ambicji, determinacji, odwagi i sprytu. Cymes.
Zaznaczę też, że przez prawie cały ten okres, grywałem postaciami w najlepszym wypadku o chwiejnej moralności, częstokroć wybierając tych złych, zamiast dobrych. I uwierzcie mi, wbrew powszechnej opinii, odegrać dobrze czempiona (lub pachołka...) ciemności jest równie trudno co szlachetnego (naiwnego..hehehe) krzyżowca. Bzdurą są głodne kawały o "prostych wyborach" i "bezmyślnej łupaninie". Oczywiście, jak zawsze, BARDZO wiele zależy od MG i samych graczy. Tyle ode mnie. Zobaczę jak temat będzie "prosperował" i w przyszłości znów dorzucę coś od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona rasa: elf, człowiek, półelf, półelf-półkrasnal, ;)
Ulubiona klasa : mag ,łucznik, pan cienia (moja mutacja elfa i krasnala potrafi się skradać pośród mroku itd. coś w stylu zabójcy-maga )
Najlepsza sesja :
nie pamiętam zbyt wiele takich było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 22:41, skaybay napisał:

Ulubiona rasa: elf, człowiek, półelf, półelf-półkrasnal, ;)

Czy rasa półelf-półkrasnal jest w ogóle możliwa? Zawsze myślałem, że te rasy nie za bardzo się lubią.
Moja ulubiona rasa to elfy, klasa łucznik, posługujący się też sztyletami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w D&D gram krótko, ale moja postać jest trochę dziwna.
mutacja półelfa i demona czyli 2,5 m wzrostu, super zbroja troszkę wzorowana na tej używanych przez space marines z Warhammera 40k, ogonek, skrzydełka + miecz ognia. Sianie zniszczenia wprost wszędzie. Uwielbiałem tą postacią robić coś podobnego do testów jądrowych(umożliwiał mi to miecz). Wszystko na terenie mojego ksiąstewka. Co do zbroi nikt mi jej nie zniszczył, nikt mnie w niej nie zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W WFRP zawsze chcialem grac lowca czarownic grajac czlowiekiem, albo tancerz wojny o ile tak sie nawyzwla ta profesja elfem. Najlepsza przygoda jaka mielismy grac to cienie nad ogenhafen, a najlepsza przygoda w ktora gralismy od poczatku do konca, to byla jakas przerobina z ravenlofta, gdzie wilkolak wyrznol cala nasza druzyne przezylem tylko ja zmaskarowany tak, ze byl to koniec dla mine i tak i tak, ora jescze jeden gosc. Wlasnie bardzo mi sie podobalo w warhamerze to ze kazda potyczka mogla sie kocnzyc smiercai, w wypadku8 glupich zachowan MG korzystal z tego prawa nadwyraz czesto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W D&D jestem i graczem i MG. Napoczątku "testuję" scenariusze a później grają w nie moi koledzy. Bohater standardowo elf tropiciel i miałem nim 10 poziom. Według mnie to najlepsza klasa przynajmniej w edycji 3.0. Oprócz elfa grałem jeszcze krasnaludzkim kapłanem i człowiekiem zaklinaczem. Scenariusze powiem nie najlepiej mi wychodziły ale z czasem było coraz lepiej. Trzeba było jeszcze samemu tworzyć lochy co było najgorszą częścią tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas teu przenisołem sie na WFRP. System dla mnie lepszy: bardziej mroczny, trudniejszy. Gram w nim najemnikiem tylko nie wiem jaką dać późniejszą formę czy egzekutor kat czy zabójca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 22:49, sługa Innosa napisał:

> Ulubiona rasa: elf, człowiek, półelf, półelf-półkrasnal, ;)
Czy rasa półelf-półkrasnal jest w ogóle możliwa? Zawsze myślałem, że te rasy nie za bardzo
się lubią.
Moja ulubiona rasa to elfy, klasa łucznik, posługujący się też sztyletami.


w naszych umysłach wszystko jest możliwe niski elf-krasnal mieszkający pod ziemią też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 23:20, skaybay napisał:

w naszych umysłach wszystko jest możliwe niski elf-krasnal mieszkający pod ziemią też ;)

Taka rasa byłaby doskonała-połączenie zwinności i szybkości elfa z siłą i wytrzymałością krasnoluda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Półelf-półkrasnal, hmm niezbyt pasuje, własnie oni się najbardziej nie lubią, ja załóżmy z moim najlepszym kumplem w grze jestesmy wrogami ;)) tzn on półelfka tropicielka a ja waleczny krasnolud ;D ... Dla mnie krasnolud to najlepsza rasa razem z moją cudowną klasą Wojownika, nawiąże jeszcze do mojej poprzedniej sesjii D&D ! Miałem 3 krytyki z rzędu. ;] udane, to sie nazywa fart ;] ... mielismy dośc ciekawego bossa, jaszczuroludź! jak był na skraju życia to zaczął uciekać kopalnią na takim wózku jak załuzmy w indiana jones był:) Później sciągnelismy go z łuków. .. Ale dla mnie, najtrudniejszą do prowadzenia i najlepszą postacią jest człowiek kapłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 16:02, Baal Namib napisał:

Półelf-półkrasnal, hmm niezbyt pasuje, własnie oni się najbardziej nie lubią, ja załóżmy z
moim najlepszym kumplem w grze jestesmy wrogami ;)) tzn on półelfka tropicielka a ja waleczny
krasnolud ;D ... Dla mnie krasnolud to najlepsza rasa razem z moją cudowną klasą Wojownika,
nawiąże jeszcze do mojej poprzedniej sesjii D&D ! Miałem 3 krytyki z rzędu. ;] udane, to sie
nazywa fart ;] ... mielismy dośc ciekawego bossa, jaszczuroludź! jak był na skraju życia to
zaczął uciekać kopalnią na takim wózku jak załuzmy w indiana jones był:) Później sciągnelismy
go z łuków. .. Ale dla mnie, najtrudniejszą do prowadzenia i najlepszą postacią jest człowiek
kapłan.


Ten boss był udany:] nie moja wina że od razu ktoś go krytykiem uderzył:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 17:32, mikolajmix napisał:

Ten boss był udany:] nie moja wina że od razu ktoś go krytykiem uderzył:P


Ten ktoś to chyba ja :P . Lepiej wymyślaj następną przygode ;) Miko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham DnD. Zwlaszcza te teksty typu "spuszczm się przez okno" :D A tak wogóle to lubie krasnoluda-wojownika, lub człowieka (aasimara) paladyna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 17:36, Cahlind napisał:

Ja kocham DnD. Zwlaszcza te teksty typu "spuszczm się przez okno" :D A tak wogóle to lubie
krasnoluda-wojownika, lub człowieka (aasimara) paladyna:P


grasz w 3.0 czy 3.5??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 17:37, mikolajmix napisał:

> Ja kocham DnD. Zwlaszcza te teksty typu "spuszczm się przez okno" :D A tak wogóle to lubie

> krasnoluda-wojownika, lub człowieka (aasimara) paladyna:P

grasz w 3.0 czy 3.5??

3.0. Na nowsza nie ma kasy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak najbardziej lubię grać:
Człowiekiem - Kapłanem
Człowiekiem - Czarownikiem
Zatem, rasa to człowiek, klasa to Kapłan jak i Czarownik, a system to D&D, na pierwszym miejscu na drugim Earthdawn jak i stary dobry Warhammer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 17:39, kuchi14 napisał:

Więc tak najbardziej lubię grać:
Człowiekiem - Kapłanem
Człowiekiem - Czarownikiem
Zatem, rasa to człowiek, klasa to Kapłan jak i Czarownik, a system to D&D, na pierwszym miejscu
na drugim Earthdawn jak i stary dobry Warhammer :)

Ja niezbyt lubie magów szczerze mówiąc:/ Wole porządnych wojowników z toporkiem lub mieczykiem w ręku. Sam nie wiem czemu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować