Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Mail z dnia dzisiejszego, godzina 15:42.
Szanowny Kliencie,
Z przykrością informujemy, że realizacja zamówienia xxxxxxxx, na Dragon Age: Początek - Edycja Kolekcjonerska (PC) ulegnie wydłużeniu. Sytuacja, ta jest związana z przesunięciem daty premiery przez dystrybutora.
Niestety przewidywana data premiery w chwili obecnej nie jest jeszcze znana.
Jak tylko data premiery będzie nam znana niezwłocznie o tym Państwa poinformujemy.
W imieniu zespołu empik.com przepraszamy za niedogodności związane z późniejszą realizacją zamówienia.
/.../
Pozdrawiamy,
Zespół empik.com


;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 14:13, Minsc_i_Boo napisał:

Dwa tygodnie przed premierą gry pojawi się prequel w postaci książki( także po Polsku!).

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7006301,Dragon_Age_bedzie_miec_ksiazkowy_prequel__Po_polsku_.html


Książka jest taka sobie. Ale jak chce sie "wbić" w uniwersum Dragon Age, to fajny pomysł.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,94700,6462393,Dragon_Age__The_Stolen_Throne___recenzja_ksiazki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2009 o 15:25, Mike_Wraith napisał:

Książka jest taka sobie. Ale jak chce sie "wbić" w uniwersum Dragon Age, to fajny pomysł.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,94700,6462393,Dragon_Age__The_Stolen_Throne___recenzja_ksiazki.html


A ja uważam że autor tej recenzji ma zbyt duże wymagania. Określa on mianem chłamu cykl DragonLance i książki spod znaku Forgotten Realms, jednocześnie podkreślając że owo dziełko na ich tle wypada niebo lepiej. I dla mnie to już jest dość dobra rekomendacja. O ile książki osadzone w FR niestety nie zachwycają (no może z wyjątkiem serii Wojny Pajęczej Królowej no i w miarę udanej Trylogii Mrocznego Elfa) to bardzo sobie cenię DragonLance (szczególnie książki napisane przez M. Weis i T. Hickman). Raistlina uważam za jedną z najlepszych kreacji postaci fantasy w ogóle!
Nie spodziewam się czegoś na miarę Wiedźmina. Ale jeżeli Gaider mi zaserwuje coś, co lepiej się prezentuje od choćby Kronik DragonLance to ja nosem kręcić nie będe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie trochę ponad godzinę w Dragon Age na ostatnim Polconie. Gra się zapowiada ciekawie, ale polski podkład językowy oraz samo tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. Może stąd opóźnienie?

Szkoda że raczej nie będzie pełnej wersji anglojęzycznej dostępnej w Polsce. Znów trzeba będzie sprowadzać grę z zachodu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 22:42, Ezio napisał:

Oł. No proszę, to aż tak myślą że im się uda? Zróbmy im psikusa - nie kupmy żadnej..


Assasin''s Creed też nie kupiłeś i nie zamierzasz kupować? Przecież AC od samiusieńkiego początku zapowiadano jako trzy gry, Ubisoft też było pewne sukcesu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się pochwalić, że będąc na Polconie 2009 w moim mieście - w Łodzi miałem okazję osobiście zagrać w Dragon Age: Początek. W dodatku mogłem wypróbować też samo spolszczenie, gdyż wersja, którą nam zaprezentowano (zapewne była to beta) była już w pełni zlokalizowana. Może teraz opiszę moje wrażenia z samej rozgrywki.
Jeżeli chcielibyśmy porównać jakąś grę do DA to sądzę, że najlepszym tytułem byłby pierwszy Neverwinter Nights zmieszany z Baldurem. W wersji, w którą grałem miałem już możliwość stworzenia postaci z wykorzystaniem większości dostępnych elementów. Mówię "większości", gdyż mimo wszystko nie wszystkie opcje wyboru pochodzenia naszego bohatera były dostępne. Ja zdecydowałem się stworzyć Elfiego maga. Gdy określiłem wygląd postaci, porozdzielałem wszystkie punkty cech mogłem rozpocząć zabawę. Na początek - tradycyjnie - zostało wyświetlone intro wprowadzajace mnie do rozgrywki. Pozwolicie, ze ominę ogólny zarys fabularny, gdyż sądzę, że każdy, kto wyczekuje DA już go zna :P Przejdźmy natomiast do wiadomości w intrze, które dotyczyły mojej osoby. Dowiedziałem się, że zostałem w końcu wybrany, aby przejść zadanie Katorgi. Jest to ostateczne zadanie, którego ukończenie równoznaczne jest z zostaniem pełnoprawnym magiem. Aby wykonać zadanie miałem zostać wysłany do wymiaru Pustki, a następnie miałem odnaleźć demona gnuśności i przeciwstawić się mu. Gwoli wyjaśnienia - postanowiłem w tym opisie nie zdradzać przebiegu całego zadania, gdyż nie chcę być oskarżany o spoilowanie :P Gdyby jednak ktoś chciał, bez problemowo mógłbym wyjawić cały przebieg quest''a. Wracając do opisu wrażeń. Po filmiku mogłem już przejść do właściwej rogrywki. Na początku oczywiście zaznajomiłem się z interfejsem. Muszę przyznać, że jest on naprawdę przyzwoicie zrobiony. W dodatku jest intuicyjny - nie trzeba zbyt wiele kombinować i uczyć się różnego rodzaju skrótów. Następnie przeszedłem do etapu eksploracji poszczególnych okienek. Wszystkie są przemyślane i zrobione schludnie - nie mam żadnych zastrzeżeń. Następnie po przeczytaniu wszystkich notatek bądź ksiąg, które otrzymałem na początku zabawy ruszyłem w drogę. Sterowanie jest dobre, również nie sprawia żadnych problemów. Już po kilku pierwszych krokach natknąłem się na pierwszego wroga. Jak na maga przystało zaatakowałem go z daleka magią. Walka jest bardzo przyjemna. Po skończeniu potyczki poszedłem dalej. Natknąłem się na pierwszą osobę, z którą mogłem porozmawiać. Jak na dobrego RPG''a przystało, moje decyzje wpływały na rozgrywkę. Widać to było chociażby po zmiennym zachowaniu postaci, z którą rozmawiałem. Ogólnie rzecz biorąc rozmowa była rozbudowana, nie była monotonna, dialogi były inteligentne, a aktorzy dobrze się spisali czytając teksty swojej postaci. Mimo wszystko, w samej rozmowie są dwie rzeczy, do których się przyczepię. Pierwszą jest mimika twarzy - jest to rzecz, którą należałoby dopracować. Niektóre wyrazy twarzy nie pasowały do dialogu, a często zdarzało się, że postacie poruszały ustami, mimo, że tekst skończył się kilka chwil temu. Drugą rzeczą jest sprawa lokalizacji napisów i głosów. Chodzi mi o to, że wiele razy wyłapałem, że napisy nie zgadzały się w kilku wyrażeniach z tekstem czytanym. Zobaczmy, jak będzie w finalnej wersji. Po tej rozmowie dołączył do mnie kompan. Jego AI było naprawdę bardzo w porządku. Kiedy mieliśmy walczyć, zajmował się stworami, które atakowały mnie, lecz z którymi aktualnie ja ie walczyłem - tzn. odciągał je ode mnie. Nie blokował się w żadnym momencie, nie właził w pole rażenia moich zaklęć, ogólnie za AI należy się duży plus. Przejdźmy teraz do eksploracji świata. Miejsc, w które możemy pójść jest wiele - z tego co widziałem, świat jest duży (Czy naprawdę, naprawdę duży - tego nie wiem. Nie zdążyłem po prostu dzisiaj dojść na tyle daleko, aby eksplorować dużą część świata. Jutro również idę na Polcon i mam zamiar przejść dalej, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej :)). Elementów do zbadania czy przedmiotów również jest wiele. Na dodatek o większości z tych rzeczy dostajemy dodatkowe informacje, które później możemy przeczytać w naszym dzienniku. Na temat questów nie mogę się w tej chwili wypowiedzieć, gdyż - tak jak powiedziałem - nie zaszedłem jeszcze na tyle daleko, żeby móc stwierdzić ich ilość. Ja jeszcze nawet nie zdążyłem wyjść z siedziby magów :P
Dobra, sądzę, że w tym punkcie będę mógł zakończyć swą relację. Ogólnie grę oceniam jak najbardziej na duży plus i jestem pewien, że gdy tytuł ten będzie miał swoja premierę z chęcią w niego zagram :)
Na sam koniec mam dla was propozycję. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące gry - pytajcie. Postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy ktoś może wie, czy w Dragon Age będzie możliwa gra w polskiej wersji kinowej (tylko napisy polskie)? Czy też chcąc uniknąć słuchania polskiego "dubbingu" ( który mi akurat się nie podoba) powinnam zamówić angielską wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 21:13, a_g_a napisał:

Witam
Czy ktoś może wie, czy w Dragon Age będzie możliwa gra w polskiej wersji kinowej (tylko
napisy polskie)? Czy też chcąc uniknąć słuchania polskiego "dubbingu" ( który mi akurat
się nie podoba) powinnam zamówić angielską wersję?


Podsumowując, grę uruchomić będzie można z następującymi ustawieniami:
* PL audio/PL napisy
* ENG audio/PL napisy


http://bioworld.ea.pl/?p=729

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 11:37, michal_w napisał:

> Witam
> Czy ktoś może wie, czy w Dragon Age będzie możliwa gra w polskiej wersji kinowej
(tylko
> napisy polskie)? Czy też chcąc uniknąć słuchania polskiego "dubbingu" ( który mi
akurat
> się nie podoba) powinnam zamówić angielską wersję?

Podsumowując, grę uruchomić będzie można z następującymi ustawieniami:
* PL audio/PL napisy
* ENG audio/PL napisy


http://bioworld.ea.pl/?p=729

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiadała się dobrze póki nie zobaczyłem systemu walki ... Gry typu: podchodzisz do klienta i machasz mieczem stale tak samo póki pasek pokazujący stan jego zdrowia nie zmaleje do zera, to nie dla mnie . Czy nie mogli walki zrobić tak jak chociaż w Jedi Academy ? Na filmikach sceny walki wyglądają świetnie ale w grze fatalnie . :( btw Czy jest jakaś gra typu Dragon Age ale z walką jak z np. Jedi Academy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować