Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2009 o 17:49, hunterPL napisał:

Tak się zastanawiam, czy mój PC da rade. 1 GB RAM, grafika GeForce 7800 GT, procesor
AMD Athlon 64 3200+. Na minimalnych da rade?


RAczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy recenzji z CDA to zaskakujące, że pomimo identycznego rozkładu poszczególnych ocen (Grywalności, Grafiki i Muzyki) co NwN2, DA dostał tylko 8, a nie 9+. Zresztą, te "minusy" naprawdę zachęcają do gry. Mam nadzieję na powrót dobrych czasów BG, gdy do niektórych walk trzeba było podejść z dobrze zbuffowaną drużyną (pamiętacie te znaczki sięgające do połowy portretów :D) i i tak namęczyć się, by dokopać wrogom.
Swoją drogą czytając uwagi dotyczące tego jak DA jest "nieprzyjazny użytkownikom" (i porównując je z relacjami ludzi z Polconu) budzi się we mnie przekonanie, że dla recenzenta przyjazna byłaby gra, której opanowanie miałoby być proste dla średnio inteligentnej małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym tak naprawdę różni się wersja EK od zwykłej? Z tego, co mi się udało wyszukać, to za dopłatę 70 złotych dostaje się metalowe pudełko, mapę, dvd z making-of oraz jakieś bonusowy ekwipunek w grze? Wydaje mi się to dość słabą ofertą.

Ponadto czy wiadomo coś w sprawie DLC, czy nie będzie problemów z dostaniem ich na polską wersję (vide Fallout 3)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 18:38, DragonLord napisał:

Czym tak naprawdę różni się wersja EK od zwykłej? Z tego, co mi się udało wyszukać, to
za dopłatę 70 złotych dostaje się metalowe pudełko, mapę, dvd z making-of oraz jakieś
bonusowy ekwipunek w grze? Wydaje mi się to dość słabą ofertą.

Ponadto czy wiadomo coś w sprawie DLC, czy nie będzie problemów z dostaniem ich na polską
wersję (vide Fallout 3)?


W EK oprócz tego co wymieniłeś jest jeszcze dodatkowa postać, dodatkowe zadania i - o ile mnie pamięć nie myli - Twierdza Straży, czyli dodatkowa lokacja (też pewnie z zadaniami).

A z DLC i wszelkimi dodatkami w przypadku gier od EA problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta dodatkowa postać to przypadkiem nie golem, i nie powinien on być w domyślnej wersji? Co do Twierdzy, to z tego, co wyczytałem, jest dostępny tylko w "Cyfrowej edycji specjalnej" (w wersji PC są chyba 3), gdy kupujesz ją online (i całość po prostu ściągasz, bez pudełka), w normalnej wersji EK tego nie ma.

Edit: Ok, znalazłem coś takiego http://daforums.bioware.com/viewtopic.html?topic=689474&forum=135&sp=0.
Wygląda na to, że EK to faktycznie tylko pudełko + mapa + making-of (i jakieś dodatkowe przedmioty, które dla mnie są czystym cheatem) :S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2009 o 21:14, DragonLord napisał:

Edit: Ok, znalazłem coś takiego http://daforums.bioware.com/viewtopic.html?topic=689474&forum=135&sp=0.
Wygląda na to, że EK to faktycznie tylko pudełko + mapa + making-of (i jakieś dodatkowe
przedmioty, które dla mnie są czystym cheatem) :S.


Rzeczywiście, na to wygląda. Cyfrowa edycja jest najbardziej dopakowana, ale pudełka brak.
Dlatego ja kupuję zwykłą edycję i zakładam, że dodatkowe zadania oraz postaci będą do pobrania po premierze - na pewno nie za darmo, ale wtedy sobie przynajmniej wybiorę, za co płacę.
No a z mapy trzeba będzie niestety zrezygnować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 14:05, Kedziorus napisał:

> Szczerze mówiąc tych dwóch minusów w ocenie końcowej nie rozumiem, ale gra zapowiada

> się nieźle. Ciekawe co wg recenzenta jest "współczesnym" cRPG.

Z pewnością chodzi o Wiedźmina, Mass Effecta i Fallouta 3 ;). A ten drugi minus, to dla
mnie zdecydowanie plus.

Zaliczanie Mass Effect i Alpha Protocol do cRPG, a także wyznaczanie ich jako punktu odniesienia do innych gier tego gatunku to jakieś totalnie nieporozumienie. Recenzenci z CDA zaczynają chyba tracić kontakt z rzeczywistością. Wady typu: nie można resetowac sobie postaci (jak w MMO) i posiadanie przez grę (jakiegokolwiek) poziomu trudności rozwalają wręcz. Widać next-gen RPG to taki, który przechodzi się sam a aby zginąć trzeba naprawdę się postarać.

Polecam wszystkim hardkorowym fanom erpegów. Cała reszta nie ma tu czego szukać
cRPG - Nie dla idiotów ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 00:47, michal_w napisał:

> > Szczerze mówiąc tych dwóch minusów w ocenie końcowej nie rozumiem, ale gra
zapowiada
>
> > się nieźle. Ciekawe co wg recenzenta jest "współczesnym" cRPG.
>
> Z pewnością chodzi o Wiedźmina, Mass Effecta i Fallouta 3 ;). A ten drugi minus,
to dla
> mnie zdecydowanie plus.
Zaliczanie Mass Effect i Alpha Protocol do cRPG, a także wyznaczanie ich jako punktu
odniesienia do innych gier tego gatunku to jakieś totalnie nieporozumienie. Recenzenci
z CDA zaczynają chyba tracić kontakt z rzeczywistością. Wady typu: nie można resetowac
sobie postaci (jak w MMO) i posiadanie przez grę (jakiegokolwiek) poziomu trudności rozwalają
wręcz. Widać next-gen RPG to taki, który przechodzi się sam a aby zginąć trzeba naprawdę
się postarać.

Polecam wszystkim hardkorowym fanom erpegów. Cała reszta nie ma tu czego szukać
cRPG - Nie dla idiotów ;-P


To prawda ,recenzja w CDA dla idotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jednak zapowiadał się naprawdę cRPG w starym stylu? Lubię też te nowe, ale jak DA będzie naprawdę takie oldskulowe to będę wniebowzięty.
Paradoksalnie, krytyka tej gry w CDA napawa optymizmem...
Poza tym piszą, że gra wcale nie ocieka golizną, może też uda się wyłączyć te trochę groteskowe fontanny krwii... Moja krucha nadzieja, że to co BW pokazywało na filmikach to tylko sprytna kampania reklamowa mająca przyciągnąć ludzi spoza grona miłośników cRPG, zaczyna odżywać.
Oby jeszcze fabuła okazała się dobra, bo mechanika chyba się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiuje ta gre,mam to gdzies co mówią oniej w CD-action.O ile pamiętam Icewid dale ,też skrytykowali.A gra powalała muzyka i klimatem.Bioware,chciało stworzyc RPGa w starym klasycznym stylu ,i to zrobiło.To nie będzie żadne FF lub ME.To bedzie pełnokrwosty klasyczny RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 06:51, Strange101 napisał:

Poza tym piszą, że gra wcale nie ocieka golizną, może też uda się wyłączyć te trochę
groteskowe fontanny krwii...


Można będzie wyłączyć. Jest taka opcja w menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo juz cos nt tego, jakimi "zabezpieczeniami" EA zamierza potraktowac DA? Beda jakies kretynskie limity instalacji, aktywacje przez net i inne bzdury, czy po prostu wymagana plytka w napedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę martwi narzekanie na oprawę graficzną / ponoć,fatalną / - owszem,grafika to nie wszystko,ale każą nam płacić 140 zł za grę z oprawą graficzną z przed 4 lat ...
trochę to przykre,że większość nowych gier wygląda tak,jakby czas się zatrzymał gdzieś 3 lata temu / Risen,itp. /.
Grafika to nie wszystko,ale mimo wszystko,jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2009 o 11:16, lis_23 napisał:

trochę to przykre,że większość nowych gier wygląda tak,jakby czas się zatrzymał gdzieś
3 lata temu / Risen,itp. /.

bo, smutna prawda, konsole skończyły się tam gdzie się zaczęły, a reszta to już kosmetyka. Z jednej strony żal braku postępu, ale z drugiej.. cóż, mój komp skończył właśnie dwa lata i dalej wszystko ciągnie na max detalach w rozdzielczości natywnej monitora. Dobry biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 18:32, Hav5ock napisał:

budzi się we mnie przekonanie, że dla recenzenta
przyjazna byłaby gra, której opanowanie miałoby być proste dla średnio inteligentnej
małpy.


"takie, **rwa, czasy" cytując klasyka. A co do DA - patrząc na ostatnie wyczyny kolesi z BioWare, ich dotychczasowe mroczne gry w których od początku wiadomo kto jest zły oraz biorąc pod uwagę to że zawita na konsolach to z zakupem się wstrzymam, przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 11:16, lis_23 napisał:

Mnie trochę martwi narzekanie na oprawę graficzną / ponoć,fatalną / - owszem,grafika
to nie wszystko,ale każą nam płacić 140 zł za grę z oprawą graficzną z przed 4 lat ...
trochę to przykre,że większość nowych gier wygląda tak,jakby czas się zatrzymał gdzieś
3 lata temu / Risen,itp. /.
Grafika to nie wszystko,ale mimo wszystko,jest ważna.

A tak to byś przez kolejne 4 lata klął, że nie możesz normalnie pograć, bo nie ma jeszcze na nią sprzętu (Oblivion, Gothic 3 i teraz Risen czy jak mu tam). Na konsolach grafika praktycznie się zatrzymała w miejscu i jakoś ludzie nie narzekają, a na PC od razu musi być lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2009 o 12:01, hans_olo napisał:

A tak to byś przez kolejne 4 lata klął, że nie możesz normalnie pograć, bo nie ma jeszcze
na nią sprzętu (Oblivion, Gothic 3 i teraz Risen czy jak mu tam). Na konsolach grafika
praktycznie się zatrzymała w miejscu i jakoś ludzie nie narzekają, a na PC od razu musi
być lepsza?


Nie musi,ale powinna,skoro nowe układy graficzne wychodzą co rok ;)
błędem jest chyba fakt,że powstają gry na wszystkie platformy na raz i dzięki temu,żadna wersja nie jest do końca dopracowana,lub kładzie się nacisk na wersję konsolową,komputerowcom wciskając ohydną konwersję / np.Iron Man /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować