Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Czy mógłby ktoś potwierdzić dochodzące ostatnio dość niepokojące informacje na temat DLC i mikro-transakcji w grze? Jedna z nich mówi o wprowadzeniu do świata gry NPCów oferujących zadania za prawdziwe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 15:18, Marco_Polo napisał:

Czy mógłby ktoś potwierdzić dochodzące ostatnio dość niepokojące informacje na temat
DLC i mikro-transakcji w grze? Jedna z nich mówi o wprowadzeniu do świata gry NPCów oferujących
zadania za prawdziwe pieniądze.


W ten sposób ma być oferowane DLC - te same dodatki mają być do pobrania z poziomu sklepu Bioware po wyjściu z gry, albo u postaci w grze. Taka postać powie, żeby do niej wrócić za jakiś czas, w tym czasie ściągnie się dodatek. Jednym się ta integracja DLC z grą spodoba, innym nie. Mnie pasuje. Wolę taki rozwiązanie, niż sklepik (który zresztą i tak ma być, jak wyżej wspomniałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i znalazłem wątek na oficjalnym forum: http://daforums.bioware.com/viewdevposts.html?topic=695995&forum=135
Bardzo nachalnie pchają się z tymi DLC do gry - sklepik z poziomu menu, zakładka w dzienniku, NPCe sprzedający DLC. O ile pierwsze rozwiązanie rozumiem, dwóch pozostałych w ogóle, niby mają wzmocnić immersję ale z mojego punktu widzenia skutecznie będą ją zabijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co chwila przypominając graczowi że świat w który próbuje się wczuć jest tylko czysto komercyjnym produktem i to do tego niekompletnym (przynajmniej dopóki się nie dopłaci)...
Nie wiem co za "geniusz" wpadł na ten pomysł ale mam nadzieję że to padnie i żadna inna gra nie zostanie tak upośledzona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 16:15, Karharot napisał:

Co chwila przypominając graczowi że świat w który próbuje się wczuć jest tylko czysto
komercyjnym produktem i to do tego niekompletnym (przynajmniej dopóki się nie dopłaci)...
Nie wiem co za "geniusz" wpadł na ten pomysł ale mam nadzieję że to padnie i żadna inna
gra nie zostanie tak upośledzona :(


Wpadł na to geniusz, który chce zarobić na grze crpg. W tym gatunku coraz trudniej o zyski, a ludzi, którzy chcieliby inwestować w niedochodowy produkt - jak się pewnie domyślasz - znaleźć trudno. Czasy, kiedy budżety gier zamykały się w 1, 2 albo i 5 mln dolarów mamy już za sobą. Dlatego jeśli nawet nie zamierzasz kupować dodatków, to warto przynajmniej trzymać kciuki za jedną z ostatnich firm, która robi wysokobudżetowe crpgi, bo jeszcze parę lat i z rpgów na komputerach ostaną się tylko mmorpgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 16:37, Czempion9 napisał:


"(...) że główne zarzuty przeciwko to przeciętna grafika, wysoki poziom trudności i ogólna staromodność gry - zbierane drużyny, kombinowane ze statystykami i tym podobne nie są fajne. "
Najlepiej chyba żeby gra "grała" się sama, jakiekolwiek kombinowanie z czymkolwiek nie maiło miejsca i wszystkie cRPGi były o samotnym mścicielu - ostatniej nadziei ludzkości.
"(...) CDA zwykle się nad tego typu grami rozpływa w zachwytach (Oblivion - 10/10, Mass Effect - 9.5/10, Gothic 3 i Fallout 3 - 9/10 nawet Drakensang 8.5/10)."
Wysokie oceny dla przeciętnych cRPGów. 10/10 dla Obliviona tyle mi wystarczy żeby wystawić opinię "znawcom" z CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 16:37, Czempion9 napisał:

Co to kurde jest? To jeden z najbardziej idiotycznych newsów, jakie czytałem... bazuje na recenzji gry, której autor nawet nie przeczytał, zaś druga "recenzja" na którą się powołuje autor to badziewie, z którego nie wynika nic, czego nie było wiadomo z newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 17:36, DragonLord napisał:

> http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86580,7118843,Sa_pierwsze_recenzje_Dragon_Age_Poczatek_i_jest___.html

> Na temat pierwszych recenzji.
Co to kurde jest? To jeden z najbardziej idiotycznych newsów, jakie czytałem... bazuje
na recenzji gry, której autor nawet nie przeczytał, zaś druga "recenzja" na którą się
powołuje autor to badziewie, z którego nie wynika nic, czego nie było wiadomo z newsów.

Też tak myślę ale wstawiłem to aby pokazać jak postrzegana jest ta gra innym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 18:09, Czempion9 napisał:

Też tak myślę ale wstawiłem to aby pokazać jak postrzegana jest ta gra innym okiem.


Nie warto było. O ile to, co panowie prezentują na tym serwisie bardzo mi się podoba (zresztą, zaglądam codziennie), to podlinkowany artykuł był jakąś skrajną porażką pisaną chyba po pijaku. Zresztą, inny człowiek z serwisu napisał później replikę do owego pamfleta: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,7120003,Oceny_gier__czyli_wszyscy_powariowali.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 15:04, Gvynbleidd napisał:

Pytanie odnośnie dodatków. Czy Dragon Blood Armor i Stone Prisoner będą także w edycji
podstawowej czy tylko w EK?


Z tego ci Mi wiadomo quest "Kamienny więzień" będzie do kupienia. Natomiast co do zbroi to chyba tylko w EK będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 15:04, Gvynbleidd napisał:

Pytanie odnośnie dodatków. Czy Dragon Blood Armor i Stone Prisoner będą także w edycji
podstawowej czy tylko w EK?


Wszystko będzie w wersji podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 15:14, LoLo84 napisał:

> Pytanie odnośnie dodatków. Czy Dragon Blood Armor i Stone Prisoner będą także w edycji podstawowej czy tylko w EK?

Z tego ci Mi wiadomo quest "Kamienny więzień" będzie do kupienia. Natomiast co do zbroi to chyba tylko w EK będzie.

Co portal to inne informacje. Ja z kolei czytałem, że oba DLC mają być za free do każdej edycji kupionej przed premierą, przy wydaniach popremierowych będzie trzeba chyba za nie zapłacić, tak samo gdy ktoś sprzeda DA (tu na pewno, kod na DLC jest chyba przypisywany do konta).
Zresztą obecnie jedyną uczciwą formą DLC jaką akceptuję jest ta, którą prezentuję Rockstar w swoim GTA4 (mimo, że za grą nie przepadam) - coś co ma przedłużyć żywotność gry po jej premierze, a nie nosić znamiona wycinania i sprzedawania osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To clarify, anyone that purchases a new copy of Dragon Age: Origins (original or Collector’s Edition, via pre-order or at launch, digital download or retail) will receive a code to download the Blood Dragon Armor, a set of themed armor that will give the player additional protection in combat. This armor will be available in Dragon Age: Origins on any platform. It can be used in both Dragon Age: Origins and Mass Effect 2. The armor is platform agnostic – meaning, for example, if someone buys the PC version of Dragon Age: Origins they will be able to download the armor for every available platform of Mass Effect 2.

The Stone Prisoner download pack featuring Shale will be available at no additional cost to all players who purchase a new copy of Dragon Age: Origins, whether it be on PC, Xbox 360 or PS3, the original version or Collector’s Edition, via pre-order or at launch, digital download or retail.

Pre-order is not required to access the bonus content of the Blood Dragon Armor or The Stone Prisoner.


To jest z oficjalnego forum Bioware, więc raczej najlepsze źródło ( http://daforums.bioware.com/viewtopic.html?topic=689474&forum=135&sp=0).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Polygamii:
"Aby możliwe były porty na konsole, zawartość Dragon Age zamknięto już wiosną. Nie mogliśmy już wtedy dodawać nic nowego. Nagrywanie głosów zakończyliśmy zaś jeszcze wcześniej. Gra wciąż była testowana, błędy poprawiane, stabilność i wydajność zwiększane, ale dodanie całkowicie nowej przygody, jak Twierdza Strażników? To opóźniłoby datę wydania. Wersja PC miała spory okres czasu na potrzeby testów i doszlifowania, które można było skrócić i wydać grę później, ale ze względu na różne powody zdecydowaliśmy się na wydanie jej równocześnie z wersjami na konsole. Ale to inna kwestia.

Czy mogliśmy wziąć ludzi z ekipy pracującej nad DLC i umieścić ich w zespole pracującym nad wersją konsolową, aby przyspieszyć prace? Nie bardzo. Portowanie wymaga wielu programistów, ale niewielu projektantów. Mieliśmy nadwyżkę scenarzystów, projektantów technicznych i projektantów przerywników filmowych, a nawet grafików, więc skorzystaliśmy z tego. Jeśli już, to DLC oznacza mniej uwagi poświęcanej przyszłym projektom, a nie Dragon Age."

http://polygamia.pl/Polygami/1,101109,7129245,Dragon_Age__Dlaczego_DLC_nie_dolaczono_po_prostu_do.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza info z newsa z forum Bioware. Wszystkie edycje są takie same w zawartości niezależnie od tego, kiedy się je kupi (o ile to będą nówki a nie second-handy), a Warden Keep każdy musi kupić osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 20 min gameplay Dragona Age. Dla odmiany, tym razem 100% gry z minimalną ilością cutscenek. Jeżeli interesuje kogoś prawdziwy wygląd rozgrywki to polecam. ;-)
http://www.giantbomb.com/quick-look-dragon-age-origins/17-1477/

Proces tworzenia postaci, city elf i human noble warrior.
http://www.youtube.com/watch?v=bDWUs1a6GhU
http://www.youtube.com/watch?v=7vhPq7UqKmk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować