Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2009 o 09:55, BlackSnow napisał:

Jest ich sześć(!), przy czym maksymalnie do wyboru możemy mieć całe dwa. Ja wiem, że
to ma być dodatkowe dwie godziny zabawy, ale chyba przede wszystkim chodzi o budowanie
nastroju. W ToEE nie trwało to nawet wspomnianych pięciu minut, a w Arcanum ograniczało
się do kilku zdań, ale wszystkie świetnie wprowadzały w postać. Ba! W Arcanum wybór mógł
totalnie postawić rozgrywkę na głowie!


A w Dragon Age nie wprowadzają postaci? Nie mogą "postawić rozgrywki na głowie"?
Proszę, napisz coś więcej. Myślę, że nie tylko ja chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 10:14, RexNebular napisał:

A w Dragon Age nie wprowadzają postaci? Nie mogą "postawić rozgrywki na głowie"?
Proszę, napisz coś więcej. Myślę, że nie tylko ja chętnie poczytam.


Oczywiście, że wprowadzają. I mam wieeeelką nadzieję, że robią to w wielkim stylu, a nie przy pomocy jakiejś sztampowej historyjki, bo naprawdę dobrze życzę tej grze.
I oczywiście, że nie postawią rozgrywki na głowie - będzie się ona różnić w zależności od wyboru klasy, ale widząc, że niektóre kombinacje klas/ras mają przypisany tylko jeden "origin" - coś mi mówi, że niezależnie czy wybiorę human noble, human noble czy human noble - nie odczuję tego w grze.

Gwoli pełnego wyjaśnienia wolniejszym z braci - w Arcanum gra piromaniakiem, potworem Frankensteina czy idiotą potrafiła naprawdę różnić się od standardowej rozgrywki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mógłby mi ktoś dokładnie opisać tą opcję zakupu pre ordera EK w Empiku? Bo nie za bardzo ogarniam. Ja zamówiłem tą EK w Empiku. I teraz tak, czy to jest pre order? Coś pisaliście, że trzeba iść do Empiku i coś tam wcześniej płacić. Więc jak to w końcu jest jak zamawiam w Empiku pre ordera? Czy muszę tam iść etc i czy dostaję te przedmioty za pre order + te za EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie zarówno ten quest, jak i postać, ale ma ona być dostępna również w wersji podstawowej (też jako kod DLC).

http://daforums.bioware.com/viewtopic.html?topic=689474&forum=135&sp=0 - przypięty post
http://dragonage.bioware.com/addon/ - pierwszy DLC, podpis pod obrazkiem

Co prawda na forum jest sporo zamieszania, bo niektóre sklepy zaprzeczają takiemu dodatkowi, ale to chyba pracownik Bioware wie lepiej? We wszystkich nowych kopiach powinien być świstek z kodem, jak go nie będzie to widocznie ktoś majstrował w pudełku.

Jedynie Warden''s Keep jest czymś, co uświadczysz tylko w elektronicznej wersji EK (bez pudełka i mapy). Zresztą zobaczy się w 100% po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 08:21, Jagged napisał:

ps - jest juz info ze dodatek ten trzeci bedzie kosztowal okolo 26zl :) i bedzie w pelni
zlokalizowany :)



26zł? Sporo jak na 2 godziny zabawy. Miejmy nadzieję że z biegiem czasu cena jakoś zejdzie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko mam, skoro tak dokładnie się wypytałeś :-)

Mnie osobiście interesuje EK na PS3 i tutaj jest niewiadoma; czy ten zestaw rezerwuje edycję na konsolę czy tylko na PC? W gazetce pisze, że pre-order dotyczy wersji na PC, XBOX360 i PS3. Facet w Empiku powiedział mi to samo; przychodzę 20 listopada z paragonem i dostaję EK na PS3. Myślę sobie OK, kupuję zestaw preorderowy; jednak w środku na tej kartce pisze, że dotyczy to tylko wersji na PC, na pudełku też nie ma informacji o konsolach, na paragonie też pisze "zestaw pre-order PC"; to jak to w końcu jest, bo już zgłupiałem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mozecie mi odpowiedzieć na pare pytań :
1. jak wyglada rozwój postaci ( tak jak w mass efect ?)
2. jak wyglada sterowanie druzyna ? ( musze im wydawać polecenia czy sami dobrze sobie radza ? tak jak w ME ?;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 18:23, miodus napisał:

Witam czy mozecie mi odpowiedzieć na pare pytań :
1. jak wyglada rozwój postaci ( tak jak w mass efect ?)
2. jak wyglada sterowanie druzyna ? ( musze im wydawać polecenia czy sami dobrze sobie
radza ? tak jak w ME ?;] )


Na szczęście Dragon Age w niewielkim stopniu przypomina Mass Effect, bije go na głowę w każdym z punktów. Tworzenie i rozwój postaci możesz sobie prześledzić na niedawno udostępnionym przez Bioware kreatorze. DA oferuje pełną kontrolę nad kierowaną przez nas drużyną i możliwość szczegółowego zaprogramowania zachowywania się postaci, ilość opcji jest uzależniona od poziomu umiejętności "Taktyka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 17:18, Inuki napisał:

Mnie osobiście interesuje EK na PS3 i tutaj jest niewiadoma; czy ten zestaw rezerwuje
edycję na konsolę czy tylko na PC?


Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedziec, bo nie wiem. Na tym zestawie pre-orderowym jest napisane PC DVD, wiec to sugeruje, ze chodzi o wersje PC. Najlepiej chyba poprosic o wyjasnienie pracownika Empiku badz tez zadzwonic do firmy Electronic Arts Polska (numer telefonu znajduje sie na tym zestawie) i poprosic o dokladna informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy cena edycji kolekcjonerskiej na Ps3 czy Xboxa jest taka sama jak na PC? Bo jak nie, to drogą eliminacji można dojść do tego, że to może być tylko wersja na PCta... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 22:16, ThimGrim napisał:

A czy cena edycji kolekcjonerskiej na Ps3 czy Xboxa jest taka sama jak na PC? Bo jak
nie, to drogą eliminacji można dojść do tego, że to może być tylko wersja na PCta...
;)


EK Dragon Age PC - 199 PLN
EK Dragon Age PS3/XBOX 360 - 299 PLN

Roznica to 100 PLN. W sumie na rachunku za zestaw pre order Dragon Age jest cos takiego: "preorder dragon a PC". Wiec niestety chyba ten preorder dotyczy wersji PC. Warto jednak podpytac pracownikow Empika ew. polski oddzial Electronic Arts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 15:49, Oloninho napisał:

Hmm... Mógłby mi ktoś dokładnie opisać tą opcję zakupu pre ordera EK w Empiku? Bo nie
za bardzo ogarniam. Ja zamówiłem tą EK w Empiku. I teraz tak, czy to jest pre order?
Coś pisaliście, że trzeba iść do Empiku i coś tam wcześniej płacić. Więc jak to w końcu
jest jak zamawiam w Empiku pre ordera? Czy muszę tam iść etc i czy dostaję te przedmioty
za pre order + te za EK?



Są dwie opcje- albo zamawiasz przez internet i od razu płacisz 200zł. Albo idziesz do sklepu (już nie wirtualnego;)) i kupujesz "pudełko" warte 49zł, które uprawnia Cię (i zapewnia, że na pewno dostaniesz swój egzemplarz) do późniejszego zakupu gry w salonie Empik o te 49 zł taniej.

Także, jeżeli masz blisko salon empiku to może warto rozłożyć sobie zakup na "raty"... ;)

A jeżeli nie... to tak czy siak będziesz miał 200zł mniej w portfelu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 06:27, Oloninho napisał:

No tak, tyle że oprócz standardowej zawartości EK będę miał te dwa przedmioty z pre ordera
;]


Ano masz rację. Mój błąd. Ale dzisiaj go naprawiłem kupując "pudełko" za 49zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 20:58, Jagged napisał:

poszukaj kilka stron wczesniej masz 20 minut fajnego gameplaya :)

znalazłem tylko to jest wersja PC... ;/ nie macie na kosole a dokładnie na xb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 21:25, miodus napisał:

znalazłem tylko to jest wersja PC... ;/ nie macie na kosole a dokładnie na xb ?


Proszę, quick look z x360 :)

http://www.giantbomb.com/quick-look-dragon-age-origins-360/17-1528/

Ja dla odmiany zapytam o gameplay time : czy była gdzieś mowa o czasie potrzebnym na przejście gry? ( po 32 godzinach nowego Riesen''a czuję pewien niedosyt :/)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować