Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2009 o 16:11, Damianuss1 napisał:

Jak wygląda sprawa z tymi błędami przy instalacji? Zamówiłem kolekcjonerkę, trochę
na nią poczekam i nie chciałbym dostać jakiegoś syfu, z którym będę leciał na pocztę
tego samego dnia aby go odsyłać jeszcze :(.


Też dostaję EK w przyszłym tygodniu, ale nie martw się. 2 plusy tej sytuacji, to właśnie to, że gra będzie sprawna, a drugi, że będzie jakiś tam gadżet jeśli ktoś zamówił pre ordera ; ) Minus, jest tylko taki, że grę dostaniemy trochę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 19:51, haderQ napisał:

Motyla noga no... Jak to teraz uruchomić? Klikam graj i nic, zero reakcji, próbowałem
restartować PC, wyłączałem antywirusa i kaplica :( Ktoś miał taki problem już?


Miałem identyczne objawy i osobiście oskarżam o robienie problemów patch''a - załatałem grę przed pierwszym uruchomieniem i to był gruby błąd. Czy mógłbyś napisać, na jakiej wersji to się działo? Po reinstalacji i bez patch'a gładko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalał ktoś na laptopie ? :) Jak z optymalizacją :>

Jestem zwolennikiem gier tego typu jednakże nie mam szczególnego zaufania do najnowszych produkcji. Tym bardziej fakt, iż jestem graczem laptopowym nie pozwala mi kupować gier w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się w tej grze! Ach! Gdyby tak mieć jeszcze wersję na x360 i grać ciągle, miast oddawać kompa rodzinie na jakiś czas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:24, ArkStorm napisał:

Odpalał ktoś na laptopie ? :) Jak z optymalizacją :>

Jestem zwolennikiem gier tego typu jednakże nie mam szczególnego zaufania do najnowszych
produkcji. Tym bardziej fakt, iż jestem graczem laptopowym nie pozwala mi kupować gier
w ciemno.

Ja mimo całkiem porządnej jak na laptopa konfiguracji (gforce 9600M, 3 DB DDR2, IntelCore2 duo P7350) odpuszczam sobie granie na lapku. Szkoda nerwów. No chyba że masz jakiegoś gforcea 260 MX pod maską...

I dlatego wybieram wersję na Xpudło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu? Wolno chodzi? Bo posiadam konfiguracje zbliżoną do Twojej, i jak do tej pory na żadne gry narzekać nie mogę... Dragon Age jest jakiś wyjątkowy pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój poprzedni post zaginął w gąszczu innych. Spróbuje, więc jeszcze raz. Mam następujące pytania:
1. Ile Bioware Points kosztuje add-on Warden''s Keep?
2. Czy jest inny sposób nabycia DLC niż kupienie go za owe punkty?
3. Czy mogę wykupić punkty już teraz (grę otrzymam po weekendzie), czy by to zrobić muszę najpierw zarejestrować grę?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz laptopy zawsze są słabsze od PC. Kotor na moim lapku IC2D 1.8, 2GB Ram i karta intelowska zintegrowana 128Mb na najwyższych potrafi się niemiło zaciąć (i to bardzo) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:33, Marcin08 napisał:

czemu? Wolno chodzi? Bo posiadam konfiguracje zbliżoną do Twojej, i jak do tej pory na
żadne gry narzekać nie mogę... Dragon Age jest jakiś wyjątkowy pod tym względem?


Ja mam problemy z nowszymi grami non stop. O ile jeszcze gry z przed roku, dwuch chodzą dość fajnie to nowsze tytuly mi zarzynają lapka. Może to wina syfu jaki panuje na moim kompie, a może niedołężnego chłodzenia karty graficznej. Po dwóch godzinkach jak gram w mocniejszy tytuł komputer się nagrzewa do tego stopnia iz potrafi się sam wyłączyć. Pomijam już fakt że rzadko która gra z tego roku chodzi mi płynnie na wysokich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj go do przeczyszczenia, to robi cuda :)

ale w takim razie to ja już się nie boję o Dragon Age, trochę mnie zaniepokoiłeś postem... myślałem, że po prostu sam dragon age jest mocno wymagający i zarzyna komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:34, mati285 napisał:

1. Ile Bioware Points kosztuje add-on Warden''s Keep?
2. Czy jest inny sposób nabycia DLC niż kupienie go za owe punkty?
3. Czy mogę wykupić punkty już teraz (grę otrzymam po weekendzie), czy by to zrobić muszę
najpierw zarejestrować grę?

Pozdrawiam.


1. 560 Bioware Points jak i tyle samo na Xbox.
2. Na PC miałem tylko opcję wykupienia tych punktów Bioware za np. 6,5 euro 560 punktów:)
3. A nie wiem, ale pewnie punkty można kupić wcześniej. Ja kupiłem dopiero teraz 560 i mam je jakby na koncie (działa to tak samo jak punkty na Xboxie) i mogę je wydać na co chce (choć tylko jeden płatny dodatek jest, bo reszta za kody). Można kupić 400 punktów, 560, chyba 1200 i 1600. A je potem wydawać na dodatki jakie chcesz. Choć nie wiem zemu chcesz kupwać na zapas jak kupno trwa minutę i od raz utrafiają na konto (j płaciłem kartą kredytową):) Ale widziałem też inne mozliwości płatnicze, typu paypal itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobną konfigurację lapka, z tym że 4Gb RAM i procek c2d T9300 - 2,5MHz; A co do grania w najnowsze tytuły to nie mam żadnych zastrzeżeń. Oczywiste jest, że laptop i stacjonarny to dwa różne światy i ich moc (nawet w podobnych konfiguracjach) nie jest sobie równa. Jednakże gram śmiało na średnich i jestem zadowolony :) Chciałbym też mieć taką pewność co do Dragon Age`a. Większość gier pożyczam od znajomych ale takie tytuły jak NWN, BG, ID itp. lubię mieć na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jutro będę we Wrocku i zamierzam doładować swoją kolekcję cRPG, bo wreszcie nadszedł przełom 2009/2010. Demo Risen bardzo mi się spodobało i na pewno jutro ściągnę tę grę ze sklepowej półki. Większy dylemat mam z Dragon Age. Fajna ta gra? Grając w Demo Risen czułem, że to już było. Ciężko nie dostrzec, że to stary dobry Gothic. Ale mi to się właśnie podobało. Powrót do sprawdzonych rozwiązań w nowej fabule i szacie graficznej. Start jako wieśniak szukający patelni i powoli od zera do bohatera. Cieszyło mnie to, bo ostatnio przeszedłem z braku lepszych zajęć Gothic 2 i o wiele lepiej się bawiłem niż z Gothic3, Oblivion i innymi "nowymi cRPG". Jakoś te nowe przebajerowane rozwiązania mnie nie przekonują. Za dużo tego wszystkiego i za mało to dopracowane. Preferuję mniej aspektów ale o większej głębi.

Teraz mniej-więcej wiecie, co lubię w cRPG. Jak jest z Dragon Age? Podobno duchowy spadkobierca Baldura, a tą serię lubię ponad wszystko. Czy Dragon Age to także "stary dobry cRPG", czy raczej się nie nastawiać na powrót do korzeni, jak to ma miejsce w Risen?

Ach jeszcze jedno! Pół tygodnia siedzę na jednym kompie, a pół na drugim. O jeden mam pewne obawy. Athlon 5200+, radeon HD4650, 2GB DDR2 800MHz. Demo Risen poszło na full detalach jedynie z obciętymi cieniami na średnie i anizo na 8x. Jak z wymaganiami Dragon Age?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 17:15, Karister napisał:

Większy dylemat mam z Dragon Age. Fajna ta gra?


Z przykroscia stwierdzam fakt - Dragon Age nie jest fajna gra. Moim zdaniem ta gra jest bardzo fajna gra, czas strasznie szybko przy niej plynie. Swietna fabula, bardzo dobra muzyka. Po za tym na kazdym kroku zaskakuje. Szczegolnie podobaja mi sie "tajne" zadania, ktore w dzienniku nie wystepuja, a o ktorych dowiadujemy sie czytajac rozne notatki.

Dnia 07.11.2009 o 17:15, Karister napisał:

Teraz mniej-więcej wiecie, co lubię w cRPG. Jak jest z Dragon Age? Podobno duchowy spadkobierca
Baldura, a tą serię lubię ponad wszystko. Czy Dragon Age to także "stary dobry cRPG",
czy raczej się nie nastawiać na powrót do korzeni, jak to ma miejsce w Risen?


Jesli lubisz gry cRPG w stylu Baldur`s Gate to Dragon Age jak najbardziej warto nabyc.

Dnia 07.11.2009 o 17:15, Karister napisał:

Ach jeszcze jedno! Pół tygodnia siedzę na jednym kompie, a pół na drugim. O jeden mam
pewne obawy. Athlon 5200+, radeon HD4650, 2GB DDR2 800MHz.Jak z wymaganiami Dragon
Age?


Czytaj przypiete posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

W grze podobno nie ma maksymalnego poziomu (lvl) postaci.

W związku z tym mam następujące pytanie, czy w trybie singleplayer następuje respawn (odrodzenie) stworków tak aby można teoretycznie zdobywać doświadczenie "w nieskończoność"?


Za odpwiedź z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 18:08, Dysten napisał:

W grze podobno nie ma maksymalnego poziomu (lvl) postaci.


Tak jest napisane w instrukcji obslugi, ktora jest dolaczona do gry.

Dnia 07.11.2009 o 18:08, Dysten napisał:

W związku z tym mam następujące pytanie, czy w trybie singleplayer następuje respawn
(odrodzenie) stworków tak aby można teoretycznie zdobywać doświadczenie "w nieskończoność"?


Z tego co zauwazylem to na szczescie nie ma respawna potworow, choc ciezko mi powiedziec czy na wyzszych poziomach trudnosci tez tak jest (gram na normalnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nurtują "lewitujące" tarcze myślę, że nie powinni już się martwić. Przyjrzałem się temu dokładnie. Te tarcze są przyczepione do pancerzy jakimiś "trzymakami na tarcze" xD Możliwe, że ktoś już to zauważył, jednak nie widziałem na forum, by ktoś o tym pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 18:34, Wojman napisał:

Z tego co zauwazylem to na szczescie nie ma respawna potworow, choc ciezko mi powiedziec
czy na wyzszych poziomach trudnosci tez tak jest (gram na normalnym).


Czyli jeśli pokonasz potwory we wszystkich lokacjach to już ich wogóle nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować