Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 11:15, Halvir napisał:

Mam dokładnie tak samo jak ty. Kocham Kotory, a NWN nie mogłem znieść ani 1 ani 2. Z
gameplaya sama walka bardziej mi przypomina jakieś MMORPG, pasek ze skillami itp.


Wlasnie mi to przypomina WoW''a :P
gra wyglada fajnie, prawde mowiac odrzuca mnie ta funkcja pausy... stawiam troche bardziej na dynamike i chociaz wiem ze jest to konieczne aby moc szybko rodac rozkazy wszystkim postaciom, to jakos psuje mi to cala rozkosz gry ;] Mam skojarzenia z turowymi grami, a tych nie lubie (no oprocz heroes III :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest trochę podobna do NWN, ale nie ma wad poprzednika. Przede wszystkim posiada sensownie zrobiony interfejs, jest o wiele lepiej zoptymalizowana, bohaterzy i fabuła są lepiej skonstruowani. Można by tak długo wymieniać. Ponadto posiada kilka prostych a kapitalnych rozwiązań jak np. obóz naszej drużyny, do którego możemy zawsze wrócić, gdy zmęczy nas podróżowanie. Dzięki możliwości wykorzystania slotów taktycznych na upartego można wcale nie używać aktywnej pauzy, tylko grać jednym bohaterem, a reszcie pozwolić działać samodzielnie. Nie wiem, jaka jest polska wersja (poza oczywistymi błędami w stylu pomylona płeć, czy literówki), ale dla mnie granie w angielską to czysta przyjemność. I na koniec zaznaczam, że KOTOR przeszedłem kilka razy, całą sagę BG również, a NWN2 nigdy nawet nie skończyłem i do tej pory mam "odruch wymiotny", gdy widzę podstawkę tejże gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem takich błędów w Polskiej wersji jakie GanD w nawiasie napisałeś, a sama giera jest genialna, tak mnie wciągnęła, że wczoraj do pracy 2 godziny się spóźniłem(odleciałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2009 o 00:09, RexNebular napisał:


Potwierdzam - po tej poprawce patch śmiga aż miło.
Wszystkie DLC do tej pory pobrane są dostępne.
Podziękował.

Co do samej gry - Neverwintera bije na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech to^^ Chyba jeszcze dziś kupię Dragon Age.
Oglądałem kilka minut temu recenzje na GT i aż mnie zahipnotyzowała. Nie interesowałem się innymi grami poza WoW od kilku miesięcy, a teraz jak rozejrzałem się w około to oprócz produkcji Biowar jest jeszcze kilka świetnych rpgów do kupienia. Lecz Dragon Age będzie pierwszy.
Nie interesowałem się tą produkcją od chwili jej zapowiedzenia xD więc gierką zapewni mi prawdziwą przygodą o jakiej nie śniłem. Dobrze jednak byłoby wiedzieć kilka spraw. Nie chciałbym zaczynać jej jod nowa przez niewiedzę np. złe rozdanie talentów itd...
Jak sprawa wygląda z "łotrzykiem" czy czymś do niego podobnym? Jest ktoś odpowiedzialny za otwieranie zamkniętych skrzyń, drzwi itd. czy czegoś takiego kompletnie nie ma?
Trzeba mieć kogoś odpowiedzialnego za gadanie jak NN?
Mam nadzieję, że w trakcie podróży znajdę dużych, opancerzonych przyjaciół^^? Planuję grać klasą czarującą bo są chyba najciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maxim - dzięki za rozwiązanie. Pomogło ale musiałem jeszcze zrobić defragmentację TuneUp.

Czy jest jakaś lepsza zbroja od

Spoiler

Zbroi Krwawego Smoka?



Poza tym powiedzcie mi jeszcze czy nie mam problemu z kasą. Bo na razie przeszedłem Redcliffe i ruszyłem za prochami do Denereim i mam tylko...3 złocisze 70 srebniaków i 63 miedziaki. Za dużo wydaję(potków dużo kupowałem) czy po prostu jeszcze nie doszedłem do momentu w którym kasa płynie ciężką rzeką?

ITE -
Spoiler

będziesz miał bohaterkę która będzie ci otwierała skrzynie, drzwi itd. Ale możesz też grać elfem-łotrzkiem - chyba najlepsze połączenie dla skrytobójcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 10:51, Ecko09 napisał:

Co mam zrobić, aby moi towarzysze sami atakowali wrogów? Nie chce mi się za każdym razem
każdemu kazać atakować wroga. Ustawiłem ich zachowanie na agresywne, a ci nawet jak są
atakowani to bez wydania rozkazu przeze mnie stoją jak kołki...


Być może nacisnąłeś klawisz H, czyli samodzielne działanie/stanie w miejscu. Pod portretami druzyny masz takie dwie małe ikonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wydano Toolset chciałbym zapytać, czy mamy jakichś zapaleńców na forum, co będą robić dodatkowe moduły do gry. Pytam o tyle, że mam kilka pomysłów na historię, więc jakby ktoś szukał scenarzysty lub "kolesia od pomysłów" to zapraszam do współpracy:)

Oferta jak najbardziej poważna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 12:36, Leos8 napisał:

Poza tym powiedzcie mi jeszcze czy nie mam problemu z kasą. Bo na razie przeszedłem Redcliffe
i ruszyłem za prochami do Denereim i mam tylko...3 złocisze 70 srebniaków i 63 miedziaki.
Za dużo wydaję(potków dużo kupowałem) czy po prostu jeszcze nie doszedłem do momentu
w którym kasa płynie ciężką rzeką?

Jestem w tym samym momencie i mam podobnie z kasą (4 złote monety), więc raczej za dużo nie wydajesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 12:56, ThimGrim napisał:

Ktoś się może przechodził w ten weekend do empiku pytać o edycję kolekcjonerską? :)


W empiku sami nie wiedzą kiedy będzie... Trzeba czekać ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś tutaj taki który nie miał styczności z RPG ,a gra w Dragon Age ;)? Zapytam się ,czy taka osoba co nie miała styczności z RPG-ami ,to jest ciężko ? Nie mówię oczywiście o sobie ;]

@Up -Łotrzyk łowca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zonk... Czyli tak naprawde nie ma? Mi tu chodzi o takiego huntera jak w Wowie... luk i jazda ^^ Lotrzyk to raczej sztyleciki i te sprawy + czasem z luku se strzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche sceptycznie podhcodzilem do qpna tej gry, a nastepnie do samego grania. Choc pogralem dopiero ok 5-6 godzin, to gra wywarala na mnie ogromne wrazenie. Fani RPG-ow poczuja sie jak we wlasnym ogrodku. Ci ktorzy srednio lubia eRPGi rowniez. Gra naprawde jest kapitalna i wciaga jak nie wiem. Trudna ja nawet porownac, do jakiegos jednego tytul sprzed lat :)Zawiera sobie wszystko, co najlepsze. Moze grafika nie jest rewelacyjna, ale to nie jest tutaj najwazniejsze jak wiadomo. Ten kilmat i fabula... miod :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:14, diablolod napisał:

zonk... Czyli tak naprawde nie ma? Mi tu chodzi o takiego huntera jak w Wowie... luk
i jazda ^^ Lotrzyk to raczej sztyleciki i te sprawy + czasem z luku se strzeli


Coś mi się wydaje (gry jeszce nie mam), ale Łotrzyk może mieć specjalizację Łucznika (po ang. Ranger na gameplayu za granicy) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:21, zBiK93ck napisał:

Coś mi się wydaje (gry jeszce nie mam), ale Łotrzyk może mieć specjalizację Łucznika
(po ang. Ranger na gameplayu za granicy) ;p


hmmm... ;p To ja juz nie bede myczyl pytaniami, wujek google mi dopomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować