Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Mam dwa pytania:
!. Czy Wam również na stronie BWSocialNetwork przy charakterystykach postaci wyświetlają się jakieś hieroglify zamiast normalnego tekstu?
2. Komu można zgłaszać błędy w tłumaczeniu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm Trochę spoileru jeśli chodzi o POSTACI DO WYBORU W DRUŻYNIE :

Spoiler


Alistair - wojownik/templariusz można z niego zrobić dps albo też tanka, ale jest rozwinięty już na początku pod względem walki mieczem i tarczą. Poznajemy go po zakończeniu misji wprowadzającej, gdy przyłączamy się do szarych strażników.
Morrigan - mag/zmiennokształtny, świetnie działa jako wspomaganie drużyn klątwami osłabiającymi wrogów. poznajemy ją zaraz po zakończeniu prologu.
Pies - jak to pies, jest psem :P poznajemy go po bitwie pod Ostagarem. prawdopodobnie nie do dyspozycji gdy jest się Człowiekiem szlachcicem, gyż ten ma swojego mabari od początku gry. :)
Leliana - łotrzyk/bard - specjalizuje się w łukach. posiada otwieranie skrzynek i rozbrajanie pułapek ale na niskim poziomie, lecz możemy ja w tym wylvlować. Poznajemy ja stosunkowo szybko bo w Lothering.
Sten - wojownik - specjalizuje się w broniach dwuręcznych. Także poznajemy go Lothering.
Shale - golem - dodatkowa zawartość, po wykonaniu questa. - może robić za tanka, dps melee lub range, albo też wspomaganie jako kontrola tłumu.
Zevhran - łotrzyk/skrytobójca - nakierowany na walkę 2 brońmi, posiada skradanie się i warzenie trucizn. poznajemy go już troszkę dalej bo w około 16-18% gry.



Sam na razie jestem na 21% gry po spędzonych 23,5 godzinach :P więc więcej postaci na razie nie znam :D mam nadzieję że to co napisałem coś pomoże przy planowaniu drużyny :) Sądzę że później dostaniemy też innych NPCów do drużyny

Odnośnie pieniędzy w grze - trochę dalej zaczniecie dostawać coraz większe zapłaty za wykonanie zadania na początku 1g, potem 3-4 g. I zapewne im dalej tym więcej :)
Jeśli chcecie zaoszczędzić na kupowanie flaszek - kupuje składniki by robić je samemu, Morrigan to potrafi :) Jak nauczycie się umiejętności leczenia [mag lub członek drużyny mag] wtedy na pewno zaoszczędzicie na flaszkach :p dobre połączenie do Leczenia jest nakierowanie się na Wysysanie Energii. Jest to umiejętność podtrzymywana i wysysa manę z trupów poległych wrogów, więc mag zyskuje możliwość odnawiania many bez używania flaszek Lyrium, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy plus na trudniejsze walki mamy +1 więcej możliwość leczenia naszych sprzymierzeńców. Pamiętając że postać unieruchomiona dostaje obrażenia aczkolwiek nie może łyknąć flaszki z życiem - dlatego uleczenie jest idealną sprawą w takich właśnie wypadkach :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 12:59, Magwisienka napisał:

Czy ktoś z Was gra na stosunkowo słabym sprzęcie? Jeżeli tak, moglibyście napisać jaki
to jest sprzęt i jak DA się na nim sprawuje? :)


Heh, zaskoczę Cię. Ja mam wyjątkowo słaby sprzęt. A o dziwo chodzi na średnich i maksymalnej rozdziałce.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11 GHz, 1gb RAM, 7600 GT.

Kompa nie ulepszałem od kilku lat bo gram na konsoli, ale w Dragon Age najlepiej się gra na PC. I o dziwo gram na przyzwoitych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:29, Bartex69 napisał:

Po tych 6 h już cię znudziła O_o?No wiadomo gra podobno full wypas ;)


Trzeba wrocic czasem do realnego swiata. Tym bardziej jak sie pracuje w niedziele :D. Trudno sie jednak od gry opderwac. Powtarzasz sobie, jeszcze tylko chwile i mija godzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:35, mistshoo napisał:

Kompa nie ulepszałem od kilku lat bo gram na konsoli, ale w Dragon Age najlepiej się
gra na PC. I o dziwo gram na przyzwoitych warunkach.


O, to ładnie, w takim razie może jest szansa że mi też pójdzie :) Co prawda procesor mam o kilka klas słabszy, ale może, może ;) Dzięki w każdym razie za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Miłe zaskoczenie :) Ciekawe czy na moim Athlon 64 X2 Dual Core 3800+, 1GB RAM (wkrótce 2GB ), GeForce 7600 GS by poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:43, Murith napisał:

Miłe zaskoczenie :) Ciekawe czy na moim Athlon 64 X2 Dual Core 3800+, 1GB RAM (wkrótce
2GB ), GeForce 7600 GS by poszło :)


Na minimalnych pewka, a nawet może średnie i mała rozdziałka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:35, mistshoo napisał:

Kompa nie ulepszałem od kilku lat bo gram na konsoli, ale w Dragon Age najlepiej się
gra na PC. I o dziwo gram na przyzwoitych warunkach.


To świetna wiadomość! Dobrze wiedzieć, że są jeszcze developerzy, którzy wiedzą, co znaczy słowo "optymalizacja". Teraz już jestem pewien, że na moim Core 2 Duo 2.13 GHz, GeForce 7950GT, 3 GB RAM, nie będę miał pokazu slajdów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:22, diablolod napisał:

hmmm... ;p To ja juz nie bede myczyl pytaniami, wujek google mi dopomoże :D


sciagnij sobie kreator postaci - tam masz w czym mozesz rozwijac lotrzyka, sa 3 "drzewka" jedno do pulapek/trucizn/zamkow, drugie do walkie dwiema broniami i trzecie do walki na dystans, bez problemu mozna zrobic super strzelca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 09:46, Jeggred napisał:

W czasie szukania odpowiedzi na swoje pytanie natrafiłem na coś co może ci pomóc.
Gdy odpalasz grę, przed jej uruchomieniem odpal "konfigurację", a potem w zakładce "napraw"
kliknij na "Wyczyść ściągnięte dane" (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, ale jest
to ostatni przycisk w tej zakładce). Powinno zadziałać.


Niestety nic nie pomogło nadal nie chce się zainstalować ale dzięki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o zapaleńców do wspólnej pracy przy modzie... o i mam pytanko - wam też pokazuje się przy niektórych "dodatkach" (Shale itd.) brak dostępu?

Ps. Gdzie sprawdzić postęp gry? Ile godzin grałem itd? Bo na stronce Bioware moja postać nadal ma 1 poziom, a w grze jestem już na 5;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:03, alexiej napisał:

Ponawiam pytanie o zapaleńców do wspólnej pracy przy modzie... o i mam pytanko - wam
też pokazuje się przy niektórych "dodatkach" (Shale itd.) brak dostępu?


poki co ludzie graja w singla, wiec nie licz na to ze oderwa sie i zaczna projektowac wlasne przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:03, alexiej napisał:

Gdzie sprawdzić postęp gry? Ile godzin grałem itd? Bo na stronce Bioware moja postać
nadal ma 1 poziom, a w grze jestem już na 5;/


Przycisk C, a nastepnie wybierz "Heroiczne Osiągnięcia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem wczoraj Dragon Age''a i oczywiście mam problem. Instalacja przebiega bez problemu, ale kiedy próbuję uruchomić grę pojawia się komunikat:

"Nie udało się przeprowadzić autoryzacji dysku. Włóż prawidłowy dysk i spróbuj ponownie"

W pierwszej chwili myślałem, że sprawa sprowadza się do nadgorliwości wydawcy w tworzeniu zabezpieczeń i że zainstalowany Deamon Tools gierce przeszkadza. Skasowanie Deamona jednak nie pomogło, usunięcie wpisów w rejestrze również. W końcu sprawdziłem grę na innym komputerze (na którym nigdy nie był ten program instalowany) i jest dokładnie to samo. Poszperałem trochę w necie i zainstalowałem wersję ENG i okazało się, że działa.

Nasuwałby się więc oczywisty wniosek, że tak jak sporo innych osób zakupiłem uszkodzony egzemplarz ALE:
- inne są objawy - gra się instaluje bez problemów, nie działa dopiero przy uruchamianiu,
- kupiłem w Empiku- z tego co wyczytałem to skopana partia do MM była wysyłana,
- spolszczenie gry po instalacji wersji ENG, czyli wgranie plików lokalizacyjnych prosto z płyty i zmiana parametrów w pliku konfiguracyjnym gry nie pomaga- po zmiane na pl pojawia się wyżej wymieniony komunikat, po powtórnej zmianie na eng znowu działa.

Czy ktoś ma pomysł o co tu może chodzić ? Jechać do sklepu próbować wymienić czy coś jeszcze da się wykombinować ?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi! Cały weekend sobie zarezerwowałem na grę a siedzę już drugi dzień nad próbami uruchomienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:11, Req napisał:

"Nie udało się przeprowadzić autoryzacji dysku. Włóż prawidłowy dysk i spróbuj ponownie"


U mnie pojawił się ten komunikat jak miałem włożoną 2 płytę. Gra wymaga 1 płytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 09:46, Jeggred napisał:

Mam problem z tymi promocyjnymi dodatkami.
Wpisałem kody, w zakładce "Your registered game promotions" pokazuje, że się udało je
zarejestrować, natomiast w grze w "Zawartości do pobrania" się nie pokazują. [ciach]

Dnia 08.11.2009 o 09:46, Jeggred napisał:

W czasie szukania odpowiedzi na swoje pytanie natrafiłem na coś co może ci pomóc.
Gdy odpalasz grę, przed jej uruchomieniem odpal "konfigurację", a potem w zakładce "napraw"
kliknij na "Wyczyść ściągnięte dane" [ciach]


Z forum Bioware: Start -> Uruchom -> services.msc
Znajdź usługę Dragon Age Updater i uruchom ją ręcznie a następnie wystartuj grę.

"Ostatnia deska ratunku" dla wielu osób które za nic nie mogły ściągnąć zarejestrowanego DLC, spróbuj.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 08:08, L33T napisał:

Pierwszą można dostać u kwatermistrza w Ostagarze. Drugiej szukam :P


Spoiler

Kupiec krasnoludzki ma na sprzedaz plecak. Znajduje sie on w obozie druzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:33, Wojman napisał:

> Pierwszą można dostać u kwatermistrza w Ostagarze. Drugiej szukam :P

Spoiler

Kupiec krasnoludzki ma na sprzedaz plecak. Znajduje sie on w obozie druzyny.



tak ma tylko ze za 7 G i 50S, ten kupiec w Ostagar miał za 50S teraz pluję sobie w brodę ze nie kupiłem wtedy, ale na początku szkoda złota było, a raczej srebrników. A ten krasnolud to cholerny zdzierca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować