Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Powiem w ten sposób, ze te staroszkolne cRPG typu Baldur''s Gate czy Planescape: Torment bardzo lubię. Nie podobało mi się za to Neverwinter Nights czy seria Gothic. A w Dragon Age trzeba przyznać, ze można grać tak jak kto lubi. Mecza gracza walki? To nie ma problemu, można obniżyć poziom trudności i cieszyć się poznawaniem swiata. A jeśli bitwy są za proste? Wtedy wystarczy włączyć wyższy poziom trudności. Dla każdego coś miłego. O ile od F3, NWN czy Gothica odbilem się z hukiem, tak Dragon Age przypadł mi do gustu. Tak się wciagnalem, ze aż straciłem poczucie czasu. Moim zdaniem jest to świetna gra cRPG i warto na nią wydać te sto kilka zlotowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jako prawdziwy fan RPG, tych klasycznych pokroju Baldur''s Gate, Fallout 1&2, Torment, Arcanum powiem Ci szczerze, że Dragon Age jest powrotem do tego co najlepsze w tamtych produkcjach...kapitalna fabuła, genialne postacie, questy i wymagające walki, ja znalazłem w niej wszystko za co pokochałem tamte produkcje. Jak dla mnie najlepszy RPG od kliku lat.
Co do KotOR''a to dla mnie jedna z lepszych, możliwe że nie dorasta mechaniką do BG itp ale jako wielki fan Star Wars dla mnie byłą świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jest to odpoowiednie zdanie, ale to RPG w starym dobrym stylu :) - Nastolatkiem nie jestem :D Pamietam jak wyszedl Baldur i sie w niego zagrywalem. Fallout 1 i 2 tez sie zagrywalem. Lubie tez gry typu Mass Effect, co nie jest typowym cRPG. Mysle jednak, ze nie powinienies sie rozczarowac na DA:O ;-)

@Longer odnosnie Kotorow moglbm przekleic dokladnie te zdanie, ktore napisales!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay, Panowie, dziękuję za opinie :) Po tym, co Was czytam, chyba jednak moje 100 z hakiem zeta znajdzie się w kasie Empiku :)

Dzieki ogromne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Powiem tak - jeśli gra podoba się komuś, kto nie ścierpiał Obliviona czy zanudził się przy NWN1, to jest to dla mnie chyba najlepsza możliwa rekomendacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:29, NLX napisał:

PS. Powiem tak - jeśli gra podoba się komuś, kto nie ścierpiał Obliviona czy zanudził
się przy NWN1, to jest to dla mnie chyba najlepsza możliwa rekomendacja :D


Jakies 18-19h gry na koncie - i poki co bardzo sie podoba. Od momentu zakupu chodze cholernie niewyspany :)
NWN1 - crap, ktorego nie kupilem nawet gdy trafil do taniej serii, szkoda kasy na to
Oblivion - jeszcze wiekszy crap.

Zadowolony? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:29, NLX napisał:

PS. Powiem tak - jeśli gra podoba się komuś, kto nie ścierpiał Obliviona czy zanudził
się przy NWN1, to jest to dla mnie chyba najlepsza możliwa rekomendacja :D

Naprawdę to jest klasyczny RPG. Taki na który prawdziwi fani czekają od lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie moge znaleźć w Krakowie EK Dragon Age''a? Byłem dzisiaj w Galerii Krakowskiej i ani w Empiku, ani w Saturnie nie mają jej. W Empiku wogóle Dragona nie mają, a w Saturnie tylko edycja standardowa. Na razie nie szukałem nigdzie indziej, ale wybieram się w pare innych miejsc, jeżeli ktoś widział EK w konkretnym miejscu to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam DA w sobotę po południu i od tamtej pory zarwałam dwie noce. Nie wiem na czym to polega, ale gra jest niezwykle wciągająca i nie zrażają mnie nawet okazjonalne zwieszki oraz problem z migotaniem ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:51, Konrad512 napisał:

Czy wie ktoś gdzie moge znaleźć w Krakowie EK Dragon Age''a? Byłem dzisiaj w Galerii
Krakowskiej i ani w Empiku, ani w Saturnie nie mają jej. W Empiku wogóle Dragona nie
mają, a w Saturnie tylko edycja standardowa. Na razie nie szukałem nigdzie indziej, ale
wybieram się w pare innych miejsc, jeżeli ktoś widział EK w konkretnym miejscu to byłbym
wdzięczny :)


EK ma być dostępna w tym tygodniu podobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:59, LoLo84 napisał:

EK ma być dostępna w tym tygodniu podobno...


No nie wiem czy w tym tygodniu. Właśnie dzwoniłem do Empiku i Pani powiedziała, że premiera EK została przesunięta na 20 listopada. Chyba trzeba anulować zamówienie i kupić wersje podstawową :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 09:17, NLX napisał:

Witam wszystkich


Jako że mnie już o wiele bliżej do 30 (a nawet bardzo blisko) to siłą rzeczy wychowałem się na tych starych grach które wymieniłeś. Pierwszym i do dziś niedoścignionym wzorem cRPG jest Fallout 2. Kiedyś w ogóle nie trawiłem fantasy, ale mój pogląd zmienił się kiedy zagrałem i to zdaje się po z rok od premiery w BG 1. Później poszło po bandzie i dziś posiadam wszystkie (poza NWN 1) gry Bioware\Black Isle\Obsydian w kolekcji wszystkie prawie w premierowych wydaniach, więc można powiedzieć ze kupowałem w ciemno bo wiedziałem że będzie dobrze.

Natomiast z DAO takiej pewności nie miałem :). Moje postrzeganie zmienił dopiero tegoroczny Polcon i możliwość pogrania na nim w DAO.
Teraz mam jedynie 18% ukończonej gry. Ale z czystym sumieniem, mogę powiedzieć że DAO nie jest tylko duchowym spadkobiercą serii Baldurs Gate. On ma tak naprawdę wszytko to co gry Bioware mają najlepszego do zaoferowania.
A wierz mi ze bardzo sceptycznie podchodziłem do tej gry jeszcze np. w sierpniu. A np. mój kolega w ogóle jej nie trawił, aż sam w nią nie pograł. Wczoraj bodaj napisał że jest niekiedy ciężko ale jemu się podoba :).

Mnie też się podoba. Naprawdę fajne dialogi, fajne postaci, zakręcona fabuła w której zdrada goni zdradę a świat (podobnie jak w Wiedźminie) nie jest światem w którym ja chciałbym żyć. A poza tym jest wiele rozwiązań danego questu. Co np. w BG 1 czy 2 czy innych grach ograniczało się zwykle do zabicia potwora, czarownika czy jakiegoś kultu itp. Dla przykładu mały spoiler choć niczego nie zdradzę raczej: masz do wyboru, albo zabić pewnego chłopaka, albo poświęcić jego matkę, albo szukać pomocy u innych magów. I każdy z tych wyborów będzie miał trochę inne konsekwencję. W sumie poraz pierwszy od dłuzszego czasu się zastanawiałem co mam zrobić....

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Chciałbym sobie przeżucać sejwy z laptopa na PC ,i odwrotnie z postępami gry.Nie znalazłem pliku ''save".Czy po zalogowaniu automatycznie mi zassa stan gry ? (raczej wątpie chociaż..).Jest jakieś rozwiązanie tej kwestii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:09, Longer napisał:

Wojman i jak z tym golemem? Odblokowałeś go? Jak Ci się podoba?


Wykonalem zadanie, dzieki ktoremu golem dolaczyl do mojej druzyny. NIe mialem jednak czasu jeszcze na spokojnie go przetestowac, bo musialem niestety choc troche sie przespac nim poszedlem do pracy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 11:31, Wojman napisał:

Zajrzyj do folderu "Moje Dokumenty". Powinien byc tam folder BioWare, a w srodku save
z gry.

Dziękuję Ci ! Jest w pliku "Characters"-GhostRider-Save...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pograłem sobie chwile wojownikiem i jest całkiem nieźle ale zacząłem od początku magiem i mam takie pytanie:
Czy dostaję do wyboru tylko jeden czar na poziom ?? gdzieś czytałem, że grę kończy się koło 20 lvlu ... będę mógł wybrać tylko 20 czarów na cała grę ? czy jest to jakoś inaczej rozwiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 11:05, nildonar napisał:

No nie wiem czy w tym tygodniu. Właśnie dzwoniłem do Empiku i Pani powiedziała, że premiera
EK została przesunięta na 20 listopada. Chyba trzeba anulować zamówienie i kupić wersje
podstawową :/



Ja mam nadzieję że Ty żartujesz w tej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować