Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2009 o 10:30, Maximo napisał:

Generalnie w wersji PL gra mi się przyjemnie,rzecz gustu.Jedni się bardzo przyłożyli
do pracy, inni nieco mniej.


Panią Monikę, wcielającą się w postać Morrigan znałem wcześniej z dodatku do NWN2: Gniew Zehira, grała tam Sa''Sani, jedną z ważniejszych postaci dla fabuły. Jednak poza tym, to nic mi nie przychodzi do głowy z jej udziałem, dochodzę do wniosku, że ta Pani jest dość świeżym nabytkiem (bo dubbingiem i polskim i angielskim interesuje się nie od dziś).
Tak samo jak GanD, też sobie pograłem "trochę" z angielskim dubbingiem... i muszę go poprzeć, ale także dorzucić coś od siebie. Towarzysze broni owszem, muszą być dobrzy (i angielscy aktorzy i polscy w większości wytworzyli swój... własny styl, niby ta sama postać, ale jednak... jednak) i co do nich zastrzeżeń żadnych nie mam, wręcz przeciwnie. Ale różni NPC... niet, zalatywało mi sztucznością, zobojętnieniem... i zbyt wielkim podobieństwem? Chyba tak to można nazwać. Nie na poziomie polskiej Lelki, ale sztuczność to sztuczność.
Dobór aktorów.... jeśli chodzi o mnie, to wolę, by sprawę zostawiono starym wilkom, niżeli brać pierwszy lepszy pasujący głos. Wiadomo, może to wyjść bardzo dobrze (Morrigan), ale także.... no właśnie (Leliana). Nowe "twarze" w dubbingu mogą się doskonale spisać, ale z moich dotychczasowych doświadczeń, mogę powiedzieć, że w 70% dają ciała.
Naprawdę... do Lelki potrafiłbym wymienić co najmniej 4 nazwiska kobiet, które lepiej by ją zagrały oraz dobrze by pasowały. Póki co, to z jednego jestem na pewno zadowolony - z epizodycznych postaci. Lub tych jeszcze niżej w hierarchii. Są złe wyjątki, ale ogółem bardzo dobrze mi się tego słuchało. Szczególnie tych, o których wiem, że mają talent, ale są... troszkę spychani przez te większe sławy polskiego dubbingu (np. Izabella Bukowska - królowa Izolda z Redcliffe, Beata Jankowska - np. zarażona likantropią elfka Danyla, czy też choćby Miłogost Reczek - choćby komtur Gregor). Ale mógłbym tak wymieniać w nieskończoność... prawie.
No i przede wszystkim Grzegorz Pawlak, wcielający się w rolę Loghaina, spisał się na złoty medal. No i na koniec wypada jeszcze wspomnieć o polskim Oghrenie (Dariusz Odija), którego "hhhhh jasny gwint!" bardzo mi przypadło do gustu.

P.S. No i przede wszystkim polski pies mabari! Jest idealnie dobrany! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona i jakoś tak czuję, że szybko do niej nie wrócę więc pytanie z czystej, akademickiej ciekawości; czy w finale, odpowiednio dobierajać skład ekipy uderzeniowej i tej, do obrony bram mamy możliwość własnoręcznego dobicia Wielkiego Smoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:48, Fran napisał:

Gra skończona i jakoś tak czuję, że szybko do niej nie wrócę więc pytanie z czystej,
akademickiej ciekawości; czy w finale, odpowiednio dobierajać skład ekipy uderzeniowej
i tej, do obrony bram mamy możliwość własnoręcznego dobicia Wielkiego Smoka?

Ale naprawdę nie mogłeś zrobić z tego spojlera? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:16, Przedlack napisał:

No i przede wszystkim Grzegorz Pawlak, wcielający się w rolę Loghaina, spisał się na złoty medal. No i na koniec wypada jeszcze wspomnieć o polskim Oghrenie (Dariusz Odija), którego "hhhhh jasny gwint!" bardzo mi przypadło do gustu.

"Na pewno nie zajmujesz się ogrodnictwem? Bo masz cyce jak donice."
Rozmowy Leleianą na temat noszenia bielizny w zakonie, podrywy Wynne - ten zapijaczony krasnolud to chyba najbardziej charyzmatyczna i oryginalna postać w drużynie. Piwo żłop, erotoman, zbereźnik i dowcipniś, w parze ze świetnie dobranym głosem tworzą niezapomniany duet.
To taki Jan Jansen Smoczej Ery ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale z czego??
Z faktu że gra ma zakończenie? Czy z tego, że Wielkiego Smoka, dla przyjaciół Arcydemona, należy ubić co dla średnio rozgarniętego gracza jest jasne gdzieś po dwóch pierwszych minuta gry?
Szanujmy swoją własną inteligencję, dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Czy wszyscy mają angielskie instrukcje, czy tylko kolekcjonerskie?
2.Dostał ktoś rekompensatę od EA za opóźnienie, i czy jeśli zamawiałem na empik.com po premierze, ale na początku gra było napisane że preorder i musiałem czekać na grę 5 dni to mam szansę dostać tą rekompensatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:57, azur65 napisał:

1.Czy wszyscy mają angielskie instrukcje, czy tylko kolekcjonerskie?


W Edycji Kolekcjonerskiej instrukcja drukowana jest w wersji angielskiej. Da sie jednak sciagnac z internetu wersje PL.

Dnia 18.11.2009 o 16:57, azur65 napisał:

2.Dostał ktoś rekompensatę od EA za opóźnienie, i czy jeśli zamawiałem na empik.com po
premierze, ale na początku gra było napisane że preorder i musiałem czekać na grę 5 dni
to mam szansę dostać tą rekompensatę?


Tak. Gracze otrzymali fajne kubki z motywem z gry Dragon Age. Prezent od EA byl za opoznienie dostawy EK do sklepow, wiec moim zdaniem szanse na otrzymanie gadzetu po premierze sa male. Zawsze jednak mozesz sie zapytac wysylajac maila do EA Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:08, Wojman napisał:

Tak. Gracze otrzymali fajne kubki z motywem z gry Dragon Age. Prezent od EA byl za opoznienie
dostawy EK do sklepow, wiec moim zdaniem szanse na otrzymanie gadzetu po premierze sa
male. Zawsze jednak mozesz sie zapytac wysylajac maila do EA Polska.

Już wysłałem, a le nie z pytaniem, tylko od razu z adresem, a jeśli Empik sklasyfikował to jako pre-order, to może nawet nie sprawdzą daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:53, Marco_Polo napisał:

To taki Jan Jansen Smoczej Ery ;-)


Zdecydowanie, ten chamski, zapijaczony, bezpośredni i jeszcze raz chamski krasnolud jest moim ulubieńcem. ;]
Najbardziej i tak powalił mnie jego dowcip. "A elfka na to....". Lub też jak zaproponował mojej czarodziejce wiadomo co. Jak można go nie lubić? Chodzący stereotyp krasnoluda, tyle że jeszcze bardziej bezpośredni. I pijany.
Jo, tako bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:55, Fran napisał:

Przepraszam ale z czego??
Z faktu że gra ma zakończenie? Czy z tego, że Wielkiego Smoka, dla przyjaciół Arcydemona,
należy ubić co dla średnio rozgarniętego gracza jest jasne gdzieś po dwóch pierwszych
minuta gry?
Szanujmy swoją własną inteligencję, dobrze?

"odpowiednio dobierajać skład ekipy uderzeniowej i tej, do obrony bram mamy możliwość własnoręcznego dobicia Wielkiego Smoka?" - czy w tym nie wyczuwasz spojlera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 18:09, conan8 napisał:

"odpowiednio dobierajać skład ekipy uderzeniowej i tej, do obrony bram mamy możliwość
własnoręcznego dobicia Wielkiego Smoka?" - czy w tym nie wyczuwasz spojlera?


Też uważam, że takie elementy powinieneś wrzucać w spoiler. Nie wiem, czy to jest taki problem? Zaznaczyć tekst i nacisnąć literkę "S" znajdującą się pod oknem tekstu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam-po wykonaniu questów w lesie Elfickim i w Radliffe pojawili sie w moim obozowisku ich emisariusze i proszą o pomoc-odpowiednio o roślinki i o pieniądze-czy to ma jakiś wpływ na późniejszą bitwe?Czy jak im nic nie dam to bęzie cos nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ale podejrzewam że

Spoiler

może mieć to wpływ na siłę i/lub wyposażenie oddziałów które będą Ci pomagać w czasie serii bitew pod koniec gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 20:35, NecroVisioneR napisał:

> Nęka mnie jedno pytanie, co się stanie jak w trakcie walki jakiś z naszych towarzyszy

> zginie, czy zostanie po walce automatycznie wskrzeszony czy musimy użyć jakiegoś
czaru?

Taok,wróci automatycznie z tym że będzie trzeba wyleczyć jego rane specjalnym opatrunkiem


Lol, a ja grałem do tej pory bez żadnego zgonu, bo myślałem że po zgonie już nic nie da się zrobić bez np czaru wskrzeszającego. To od teraz będę miał z górki z grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 18:27, NecroVisioneR napisał:

Witam-po wykonaniu questów w lesie Elfickim i w Radliffe pojawili sie w moim obozowisku
ich emisariusze i proszą o pomoc-odpowiednio o roślinki i o pieniądze-czy to ma jakiś
wpływ na późniejszą bitwe?Czy jak im nic nie dam to bęzie cos nie tak?

W bitwie nie wiem ale mocno można podciągnąć swoje doświadczenie. Najtaniej chyba wychodzi kupienie hurtowo korzeni (w elfickim lesie) lub grzybów (u tego oszalałego krasnoluda ukrywającego się w Głębokich Ścieżkach). Odkryte przypadkiem gdy całe zapasy, które miałem w plecaku (szykowałem się do tworzenia sporej ilości mikstur) oddałem do tych skrzyń. Lekko się zdziwiłem jak mi pasek z doświadczeniem skoczył o jakieś 1.5 poziomu. Nie testowałem czy można jeszcze bardziej ale podejrzewam, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem szczyt wojownika. Po rozmowie z kupcem gdy chcę obejrzeć jego towary nic się nie dzieje. Miał ktoś coś takiego. Ogólnie dodatek słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jestem na rozstajach caridinia i mam odnosnie tego pytanko. Sa 2 drogi jedna w prawo, a kawalek dalej w lewo i chcialbym sie dowiedziec w ktora strone trzeba isc zeby dojsc do celu questowego.

Pytam bo chcialbym najpierw pojsc tam gdzie sie droga nagle skonczy a dopiero pozniej tam gdzie powinieniem isc. Jak wiecie o co chodzi to prosze o dop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować