Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2009 o 03:01, Zand79 napisał:

jakk najlepiej wykonać zbroje z łusek smoka? Dopłacanie za każdym razem 10 suwerenów
coś wpływa na staty czy tylko na zasobność portfela? sprawdzał ktoś?



u mnie w obu przypadkach zbroje były takie same. Tyle że bez dopłacania zbroje robli...krócej O_o Tzn wystarczyło tylko wyjść i wejść do kowala i już była gotowa a kiedy miałem dopłacić musiał opuścić Denerim i dopiero po powrocie mialem zbroje z takimi samymi statami jak bez dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 11:44, GanD napisał:

Przy fontannie należy odprawić odpowiedni rytuał przy wykorzystaniu ołtarza i dzbana
z wodą z tejże fontanny, jego dokładny opis powinieneś mieć już w dzienniku.


Opis teoretycznie jest w dzienniku, ale dalej mi ten rytuał nie wychodzi. Czy jest możliwość aby ktoś zamieścił dokładny opis tego rytuału co należy zrobić krok po kroku aby drzwi zostały otwarte ? Jestem już pod koniec gry, kończę ostatnie questy poboczne i wolałbym owego nie omijać. Z góry jestem bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nabierasz wody-stawiasz na ołtarzu-modlisz się przed ołtarzem-pijesz trochę-bierzesz puchar i reszte wylewasz do sadzawki

zakładam że nie zapomniałeś o modlitwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jestem za cienki na poziom trudny, ale to gra oszukuje. Przeciwnicy są wystarczająco mocni, po co im taka prymitywna pomoc? W sytuacji przedstawionej na obrazku mogłem mieć wątpliwości, czy drużyna się nie wierciła dając się wziąć na cel, ale prysły one w innym pomieszczeniu tej samej lokacji - mój wojownik nawet nie wychylił się zza węgła, a łucznik strzelił właśnie do niego, postaci gracza, a nie do stojącego na widoku Alistera.

20091122115242

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 11:53, mikolajmix napisał:

u mnie w obu przypadkach zbroje były takie same. Tyle że bez dopłacania zbroje robli...krócej
O_o Tzn wystarczyło tylko wyjść i wejść do kowala i już była gotowa a kiedy miałem dopłacić
musiał opuścić Denerim i dopiero po powrocie mialem zbroje z takimi samymi statami jak
bez dopłaty.

Z tego co wiem dopłata w obu przypadkach sprawia, że kowal nabiera wprawy i ostatnia zbroja jest lepszej jakości - ale ofc osobiście nie sprawdzałem. Wybierz zbroję którą chcesz - ja osobiście mając już komplety dla wszystkich wziąłem zbroję dla tanka - na wypadek jakiejś trudnej potyczki gdzie będzie dużo ognia - i tak to on właśnie będzie te obrażenia głównie zbierał.

Z rozmów pomiędzy towarzyszami:
Sten i pies: "szczek" "czego ode mnie chcesz?" "szczek, szczek" "chcesz mi powiedzieć o jakimś chłopcu w studni?" - boskie :) byćmoże wyskoczyło mi dlatego, że nazwałem psa Dogmeat ^_^
Sten i Alistair: (rozmowa o pobycie Stena w klatce, Alistair pyta czym się zajmował przez ten czas) "zadawałem przechodniom zagadki i nagradzałem ich skarbami" :)

EDIT: Wie ktoś co trzeba zrobić z karczmarzem w dokach Khalenad? Okradanie rozmowa ani przeglądanie towarów nic nie dało a pan ciągle ma nad głową znak questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2009 o 11:59, BlackSnow napisał:

EDIT: Wie ktoś co trzeba zrobić z karczmarzem w dokach Khalenad? Okradanie rozmowa ani
przeglądanie towarów nic nie dało a pan ciągle ma nad głową znak questa.


mi karczmarz powiedział że jest obserwowany i żeby uważac więcej nie powiedział a po wyjści z karczmy pojawili się kultyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 11:58, Reel_Mixer napisał:

ale to gra oszukuje.
mój wojownik nawet nie wychylił się zza węgła, a łucznik
strzelił właśnie do niego


Widac z jakiegos wzgledu gra uznala, ze atakujacy widzi akurat twoja postac (byc moze jest to jakis blad).
Nastepnie mechanika przeprowadzila testy na trafienie, ktore sie udalo - a skoro sie udalo, to engine po prostu odrysowal to, co kazala mu mechanika gry - czyli trafienie. Jesli juz do czegos sie tu czepiac, to nie tyle "oszukiwania przez gre", tylko bledow silnika, ktore powoduja, ze niewidoczna postac traktowana jest jako widoczna.

Zreszta, jak znam zycie, to takie "oszukiwanie" znajdziesz dokladnie na kazdym poziomie trudnosci gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

FONTANNA : Weź gliniany dzban
FONTANNA : Napełnij gliniany dzban wodą
FONTANNA : Zostaw staw w spokoju
OŁTARZ : Postaw pełny gliniany dzban na ołtarzu
OŁTARZ : Uklęknij przed ołtarzem i pomódl się
OŁTARZ : Zbadaj gliniany dzban na ołtarzu
OŁTARZ : Napij się wody z dzbana
OŁTARZ : Weź gliniany dzban
OŁTARZ : Zostaw ołtarz w spokoju
FONTANNA : Wylej wodę z dzbana z powrotem do stawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Jesli juz do czegos sie tu czepiac, to nie tyle "oszukiwania przez gre", tylko bledow

Dnia 22.11.2009 o 12:33, Llordus napisał:

silnika...

Dokładnie to miałem na myśli i to musi być w przyszłości naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 13:19, IneedWoW napisał:

Potrzebna szybka podpowiedź !
Zaatakowac Zatriana czy Wilkolaki?

To twój wybór, nie powinieneś pytać się o takie rzeczy:P Ty grasz, czy ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 13:19, IneedWoW napisał:

Potrzebna szybka podpowiedź !
Zaatakowac Zatriana czy Wilkolaki?

Możesz też doprowadzić do pokojowego rozwiązania sytuacji, ale jak już to zauważył In_The_End to Ty grasz, nie ktoś inny, i to Twoje decyzje, więc aby "poczuć" sam musisz zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 13:25, IneedWoW napisał:

ja gram. A jak ty wybrales ?

Przekonałem siłowo

Spoiler

Zatriana, aby dobrowolnie zdjął klątwę:D

Dnia 22.11.2009 o 13:25, IneedWoW napisał:

Bo nie wiem czy jak zabije zatriana to czy uzyskam te pomoc elfow w walce

Nie ma opcji abyś nie uzyskał pomocy.

Spoiler

Zatrian przybył tutaj w tajemnicy i nikt z jego klanu nie zna dokładnego celu jego wyprawy w ruiny. Każdemu zdarzają się wypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając:

Dnia 22.11.2009 o 09:45, In_The_End napisał:

Dlaczego smoki zamieniają się w demony:o?


Pomioty grzebią w ziemią, szukając smoków, strąconych tam przez Stwórcę, jednakże "[...] gdy pomioty odnajdą któregoś z tych starożytnych smoków, natychmiast ulega on skażeniu. Budzi się spaczony i wykrzywiony i prowadzi pomioty do masowego ataku na świat: do Plagi."
Z kopalni informacji lore dotyczących, zwanej Kodeksem. ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Kręgu Maginów. Zebrałem jakąś notatkę ucznia i pojawiło mi się zadanie "Straż w Kresowisku". Gdzie jest reszta tych notatek? Przebiegłem większość wieży i dalej mam jedną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować