Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2009 o 18:57, Mieszofash napisał:

Polecacie tę grę? Nie jest ona nudna?

Moim zdaniem gra jest bardzo dobra i na pewno ja sie przy niej nie nudzę, a wręcz się zżymam bo za mało czasu mam aby w nią grać i sie nią cieszyć. A czy Tobie sie spodoba, to sam musisz ocenić. Poczytaj recenzje, pooglądaj filmiki na YouTube, popytaj kolegów (najlepiej jeżeli któryś z nich ma i da Ci pograć). Jeżeli lubiłeś grać w Baldurs Gate i tego typu gry, to powinna Ci spasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że po wczytaniu dzielnicy gminu w Orzamarze i przespacerowaniu się po mostku prowadzącym do Aren zawsze uruchamia się dialog drużynowy - ale tylko raz, więc żeby usłyszeć kolejny trzeba wyjść z lokacji i wejść ponownie (lepiej wchodzić do jakiegoś sklepu niż do sali z rzeźbami). Spędziłam pół wieczoru sprawdzając, co drużyna będzie gadać w różnych konfiguracjach.

Jednym z lepszych dialogów okazała się konwersacja Wynne z psem zakończona zjedzeniem różdżki. ;->
A czy Morrigan kogoś lubi? Bo mam wrażenie że wszystkim dogryza. Poza tym bardzo podobała mi się rozmowa Wynne z Zevranem o opętaniu. ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworze teraz wojownika i mam pytanie. Jaki utrzymywać stosunek siły do wytrzymałości?
Bo jak grałem ze pierwszym razem utrzymywałem 1:1, ale siły zawsze było za mało na najlepsze przedmioty. Na co dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:00, Abi_Dalzim napisał:

Moim zdaniem gra jest bardzo dobra i na pewno ja sie przy niej nie nudzę, a wręcz się
zżymam bo za mało czasu mam aby w nią grać i sie nią cieszyć. A czy Tobie sie spodoba,
to sam musisz ocenić. Poczytaj recenzje, pooglądaj filmiki na YouTube, popytaj kolegów
(najlepiej jeżeli któryś z nich ma i da Ci pograć). Jeżeli lubiłeś grać w Baldurs Gate
i tego typu gry, to powinna Ci spasować.

Baldura niestety nie lubiłem, ale pokochałem za to świat Fallouta, KotOR czy Drakensanga. Tylko właśnie obawiam się w Dragon Age rozwiązań, które np. mi - i nie tylko - przeszkadzały w grze Czarnego Oka. Mianowicie sztuczne wydłużanie rozgrywki walkami, które właściwie nie mają żadnego sensu (patrz harpie przed pokonaniem pierwszego smoka...)
Poczytałem recenzje, pooglądałem filmiki, ale nikt nie ma tej gry póki co, nie za bardzo lubią koledzy tego typu gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:05, Serafin42 napisał:

Tworze teraz wojownika i mam pytanie. Jaki utrzymywać stosunek siły do wytrzymałości?
Bo jak grałem ze pierwszym razem utrzymywałem 1:1, ale siły zawsze było za mało na najlepsze
przedmioty. Na co dawać?


ja daje 2:1 , a co 2 levele full strength

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:05, Serafin42 napisał:

Tworze teraz wojownika i mam pytanie. Jaki utrzymywać stosunek siły do wytrzymałości?
Bo jak grałem ze pierwszym razem utrzymywałem 1:1, ale siły zawsze było za mało na najlepsze
przedmioty. Na co dawać?


ja utrzymywałem stosunek 2:1 w tym że zainwestowałem sporo do zręczności której miałem 26, bo byłem tankiem, wiec w rezultacie był to stosunek trochę większy niż 2:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:20, Karharot napisał:

Spoiler

W NWN 2 oraz WC4 też było coś takiego (z tym że w tej drugiej grze przegranie głosowania
oznaczało game over).



Hmmm, co siękryje pod WC4? :)

Dziś też miałem miłą niespodziankę w grze: Leliana mi zaśpiewała w obozie. Jedna z fajniejszych scen jak do tej pory (już tylko Orzammar został, a i tutaj dotarłem do thaig Ortana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość to ta zwiększająca staminę czy punkty życia? Jak pierwsze to można kilka, nawet kilkanaście punktów, by atakować czymś więcej niż auto-atakiem, szczególnie dla dwuręczniaków. Jak to drugie to 0, nie ważne w jakiej roli jest wojownik potrzebuje mnóstwo siły (zbroja, szansa na trafienie, obrażenia), zręczności (tank oraz Dual Wield dla talentów i szansy na trafienie i obrażeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:47, DragonLord napisał:

Wytrzymałość to ta zwiększająca staminę czy punkty życia? Jak pierwsze to można kilka,
nawet kilkanaście punktów, by atakować czymś więcej niż auto-atakiem, szczególnie dla
dwuręczniaków. Jak to drugie to 0, nie ważne w jakiej roli jest wojownik potrzebuje mnóstwo
siły (zbroja, szansa na trafienie, obrażenia), zręczności (tank oraz Dual Wield dla talentów
i szansy na trafienie i obrażeń).


Wytrzymałość zwiększa HP... Dlaczego 0 ? Bardzo przydatne. Ja zato w zręczność raz na ruski rok dorzuce punkcik. Z siłą nie miałem więszkych problemów, na wczesnym poziome gry w stanie byłem nosic juz pancerz który wymagał 38 siły, a z tego co mi wiadomo to nie ma armorów o większym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dnia 09.12.2009 o 19:36, Bambusek napisał:

Dziś też miałem miłą niespodziankę w grze: Leliana mi zaśpiewała w obozie.



A wyraz twarzy Morrigan ? Bezcenny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:36, Bambusek napisał:

Hmmm, co się kryje pod WC4? :)

Wing Commander 4 :)

Dnia 09.12.2009 o 19:36, Bambusek napisał:

/.../

Mi zaśpiewała za pie4rwszym razem a teraz jakoś nie chce pomimo że mam z nią romans...
A tak BTW to ryzykujesz czytając spoilery jeśli jeszcze nie ukończyłeś gry XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 20:07, Karharot napisał:

Mi zaśpiewała za pie4rwszym razem a teraz jakoś nie chce pomimo że mam z nią romans...
A tak BTW to ryzykujesz czytając spoilery jeśli jeszcze nie ukończyłeś gry XD


Też czasem ryzykuje, bardzo często :P Ciekawość jest silniejsza ode mnie ... Ale jak widze mniej więcej , ze nie kojarze ospoilerowanego zdania, przestaje czytac :P, chociaż czasem mi się nie udaje, i za wczas dowiaduje się co i jak : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Kurcza, w NWN2? Przechodziłem kilka razy, różnymi konfiguracjami, ale jednak...


I z tego co zauważyłem, Leli śpiewa jak się do niej zagada po udzieleniu pomocy
Spoiler

dalijskim elfom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:52, StaryCapiur napisał:

/.../

Pancerz Legionu oraz Najcięższa Smocza Zbroja wymagają po 42 siły. Siłę zresztą warto podnosić wyżej aby zwiększyć obrażenia w walce wręcz, zgadzam się jednak z Tobą że kondycja też jest ważna i nie należy o niej zapominać, nawet jeśli ma się wysoki pancerz i obronę to i tak zawsze będą ataki które to ominą i jeśli postać nie ma dość hp aby je przeżyć to nie ma czego szukać na pozycji drużynowego tanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 20:17, Przedlack napisał:

Spoiler

Kurcza, w NWN2? Przechodziłem kilka razy, różnymi konfiguracjami, ale jednak...


Spoiler

Można przegrać rozprawę. Nie żeby miało to jakieś specjalne znaczenie bo i tak zawsze rozstrzyga się sprawę na arenie ale można zawalić proces.

Dnia 09.12.2009 o 20:17, Przedlack napisał:

I z tego co zauważyłem, Leli śpiewa jak się do niej zagada po udzieleniu pomocy

Spoiler

dalijskim elfom.


Spoiler

O, to jak teraz wrócę do obozu to powinna mi zaśpiewać. Zrobi się zapis i będzie można potem odsłuchać ponownie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 20:18, Karharot napisał:

> /.../
Pancerz Legionu oraz Najcięższa Smocza Zbroja wymagają po 42 siły.


Akurat do tego momentu jeszcze nie doszedłem, mam kilkudniową przerwę od Dragon Age. i dalej stoje tam gdzie stałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 20:25, StaryCapiur napisał:

Akurat do tego momentu jeszcze nie doszedłem, mam kilkudniową przerwę od Dragon Age.
i dalej stoje tam gdzie stałem.

Jeśli będziesz inwestować w siłę i kondycję w proporcji około 3:1 (2:1 ew. np. dla tanka) to powinno spokojnie wystarczyć na każdą zbroję do końca gry. Dodać jeszcze bonusowe zdobywanie statystyk w

Spoiler

Pustce

, czy choćby przedmiot z
Spoiler

zadania Shale

, czyli amulet, który dodaje +12 do kondycji, ale odejmuje po 3 od jakichś trzech statystyk to.... no, sam sobie wyrobisz odpowiedź ile należy wydawać.
Mnie to nie dotyczy. Często mam taki śmieszny bug właśnie w
Spoiler

Pustce

, że do tych pomników mogę podchodzić klikając jak szalony kilkunastokrotnie i dostanę zamiast +1 do danej cechy, np. +14. Zależy od mojego szczęścia.
P.S. Zwykle i tak muszę się zadowolić +2... ale raz miałem coś koło tego co podałem wyżej! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leliana zaśpiewała u mnie za pierwszym razem. Tym razem zapomniałem wejść do karczmy w Lothering i... nie mam już możliwości dołączenia jej do drużyny. W sumie może dobrze, bo jej świętojebliwość dostarczała mi momentami skrętu kiszek. Sam jestem bardem, więc sobie zaśpiewam przed monitorem :P
Mam małe pytanko:

Spoiler

znalazłem Dalijski Naszyjnik i nikt nie chce go przyjąć. Sam gram dalijskim elfem i nie widzę żadnej opcji żeby go komuś wręczyć. A wiem, że jak ktoś nie chce przyjąć prezentu, to ma on szczególne znaczenie dla kogoś z drużyny. Wie ktoś coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować