Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2009 o 09:43, Wojman napisał:


> A niektorzy uzytkownicy nie potrafia czytac przypietych postow na forum, bo im sie nie

Dnia 11.12.2009 o 09:43, Wojman napisał:

chce. A pozniej narzekaja. Jak byk jest napisane: >


Post raczej nie powinien być skierowany do mnie - cytowałem tylko dział reklamacji z magazynu KŚG. Zresztą Twój post jest zwyczajnym odwracaniem kota ogonem, bo nawet jeśli mamy do czynienia z konsumentem u którego kiepsko z czytaniem, to nadal nie wyjaśnia dlaczego:

Dnia 11.12.2009 o 09:43, Wojman napisał:

a) nie potrafił wyjaśnić dlaczego firma używa wielkich pudeł zamiast kopert z folią
bombelkową (ewentualnie pudełek o mniejszych rozmiarach)

Dnia 11.12.2009 o 09:43, Wojman napisał:

> b) dlaczego towar pakowany jest w tak kuriozalny sposób (z informacją o podwojnym dnie schowaną przed odbiorcą)


Dodam, że kiedy ja kupowałem w sklepie gram.pl to do tak kuriozalnych sytuacji nie dochodziło (portal ani sklep nie należał wtedy jeszcze do firmy Action) - "Wiedźmina" dostałem ładnie zapakowanego w pudełko niewiele większe od tego, w którym znajdowała się gra - wszystko ładnie oklejone firmową taśmą.

Widać "geniusze" z Action jeszcze nie skumali że mniejsze pudełka (ewentualnie koperty z folią bombelkową) = mniejsze koszty, łatwiejszy transport, mniej reklamacji od kupujących, większe zadowolenie klienta, mniejsze koszty. Jakby nie patrzeć - wysyłanie gry, która zajmuje DVD Boxa w pudle 50x50 to jest kuriozum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem tej gry. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy dialogi w tej grze są rozbudowane i ciekawe. Poziomu Tormenta chyba nie trzymają, a jak wypadają w porównaniu z NWN2MotB?
2. Czy questy poboczne są wielowątkowe, czy to zwykłe zadania w stylu: "Idź zabij 10 dzików/wiwern/wilków i przynieść ich mięso/skrzydła/futro"
3. Czy postacie z drużyny mają do opowiedzenia własną historię, czy to są zwykłe puste postacie? Jak ten element wypada na tle takich gier jak Planescape:Torment bądź NWN2 Maska Zdrajcy? Czy postacie z drużyny są różnorodne jak w wyżej wymienionych grach, czy to zwykłe wojaki? Czy to są tylko ludzie, czy pochodzą z różnych ras?
4. Czy w grze jest więcej dialogów, czy walk?
5. Czy fabuła to kolejna mało ciekawa historyjka o ratowaniu świata (coś jak BG), czy fabuła może raczej jest bliższa głównemu bohaterowi i jego kompanom?
6. Czy ta gra jest - niestety - spadkobiercą i duchowym następcą Baldur''s Gate?
7. Czy Dragon Age jest bliżej do gatunku gier cRPG, czy może bliżej do poprzednich gier BioWare?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

1. Czy dialogi w tej grze są rozbudowane i ciekawe. Poziomu Tormenta chyba nie trzymają,
a jak wypadają w porównaniu z NWN2MotB?

Poziomu Tormenta nie trzymaja. Co do NWN2MotB - nie powiem, bo 1 rozdzial MotB nie wciagnal mnie na tyle, zeby pograc dalej.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

2. Czy questy poboczne są wielowątkowe, czy to zwykłe zadania w stylu: "Idź zabij 10
dzików/wiwern/wilków i przynieść ich mięso/skrzydła/futro"

Zwykle idz, powalcz, wroc.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

3. Czy postacie z drużyny mają do opowiedzenia własną historię, czy to są zwykłe puste
postacie?
Jak ten element wypada na tle takich gier jak Planescape:Torment bądź NWN2
Maska Zdrajcy? Czy postacie z drużyny są różnorodne jak w wyżej wymienionych grach, czy
to zwykłe wojaki? Czy to są tylko ludzie, czy pochodzą z różnych ras?

Z reguly kazda z postaci ma swoja wlasna historie, mniej lub bardziej ciekawa. Kazda z nich oferuje tez jakies poboczne zadanko, ktore wskazane jest wykonac. Pomiedzy soba postacie raczej sie roznia i kazda na swoj sposob jest unikalna :) Postacie pochodza z roznych ras. Co ciekawe - nie ma tak, ze kazda postac przylaczysz do siebie. Moze dojsc do sytuacji, w ktorej taka postac stanie z toba do walki jeszcze zanim ja przylaczysz.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

4. Czy w grze jest więcej dialogów, czy walk?

Obawiam sie, ze niestety wiecej jest walk.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

5. Czy fabuła to kolejna mało ciekawa historyjka o ratowaniu świata (coś jak BG), czy
fabuła może raczej jest bliższa głównemu bohaterowi i jego kompanom?

Ratowanie swiata. Aczkolwiek jest w koncowce pare ciekawych zwrotow, powodujacych, ze nie jest to tak trywialne jak by sie moglo wydawac. Poza tym niektore wybory zwiazane z wykonywaniem questow zwiazanych z glownym watkiem gry sa naprawde fajne. No i nalezy dorzucic, ze te "poczatki" postaci sa dosc zgrabnie zrealizowane, ladnie wprowadzajac postac w glowny watek. Tyle tylko, ze sa szalenie krotkie.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

6. Czy ta gra jest - niestety - spadkobiercą i duchowym następcą Baldur''s Gate?

Stara sie byc.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

7. Czy Dragon Age jest bliżej do gatunku gier cRPG, czy może bliżej do poprzednich gier
BioWare?

Powiedzialbym, ze ze wzgledu na ilosc akcji i fabuly to takie cos pomiedzy Icewind Dale i Baldur''s Gate. Z pewnoscia pozytywnie odroznia sie od pozycji typu Mass Effect (ktore jako strzelanka jest bardzo fajne) czy Jade Empire, jesli o to pytasz. Za to w wielu aspektach (np. interakcja z czlonkami druzyny) jest bardzo podobne do SW: KotOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dokładniej ci odpowie.

1.Dla mnie dialogi są w porządku. Co do poziomu Tormenta czy nwn to nie powiem bo nie lubię tych gier
2. Questów jest sporo ale raczej idź i zabij lub znajdz coś.
3. Każda postać ma swoją historięi zadania. Jest elf, krasnolud, golem, pies, człowiek (wojownicy, magowie i łotrzykowie)
4. Wszystkiego po trochu
5. Fabuła- cóż ratowanie świata
6. Moim zdaniem jest spatkobiercą i bardzo dobrze:)
7. Zależy jakie gry bioware masz na myśli. Dla mnie to 100% rpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może tak, że gra zwyczajnie nie widzi zawartości z kolekcjonerki? Na stronie pojawia się wszystko jak powinno, ale już w grze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przed momentem dosłownie sama to odgrzebałam na stronie EA :D Ale pomogło.

Muszę zagadać do Wojmana coby to dopisał do FAQ, bo jak widzę po sieci to problem dość powszechny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 21:16, nightfaler napisał:

Spoiler

Da się tak poprowadzić rozmowę po zjeździe z Alistairem żeby nie dostać ujemnego
modyfikatora u niego ?



Trzeba

Spoiler

posadzić na tronie Anorę solo a Loghaina zabić bez wdawania się w żadne dyskusje. Alistair wiele razy wcześniej mówi, że nie chce być królem i jeśli to uszanujemy minusów nie będzie. Pamiętaj też, że Alistair był bardzo przywiązany do Duncana, więc próbę przyłączenia Loghaina do straży traktuje jak zdradę

.

Przynajmniej u mnie tak było, może są jeszcze jakieś dodatkowe czynniki.
Zresztą nie napisałeś,
Spoiler

jak rozwiązałeś kwestię zjazdu

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

1. Czy dialogi w tej grze są rozbudowane i ciekawe. Poziomu Tormenta chyba nie trzymają,
a jak wypadają w porównaniu z NWN2MotB?


niektore rewelacyjne, inne typowe - slabych jest malo. do tego masa opisow ras ich zwyczajow, kultury, pochodzenia i historii - jest bardzo dobrze pod wzgledem ilosci tekstu, dobrze plus jesli oceniamy tekstu zawartosc.

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

2. Czy questy poboczne są wielowątkowe, czy to zwykłe zadania w stylu: "Idź zabij 10
dzików/wiwern/wilków i przynieść ich mięso/skrzydła/futro"


rozne, sa ciekawe poboczne, ale wiekszosc to typowe questy z "tablicy" w miescie - z tablicy bierzesz questa, robisz i na tablicy oddajesz - pare linijek tekstu tylko :/

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

3. Czy postacie z drużyny mają do opowiedzenia własną historię, czy to są zwykłe puste
postacie? Jak ten element wypada na tle takich gier jak Planescape:Torment bądź NWN2
Maska Zdrajcy? Czy postacie z drużyny są różnorodne jak w wyżej wymienionych grach, czy
to zwykłe wojaki? Czy to są tylko ludzie, czy pochodzą z różnych ras?


rozne rasy, kazdy z przeszloscia i questem "prywatnym". dialogi z towarzyszami bardzo fajne ich odzywki tez na poziomie. lepiej niz w masce zdrajcy wg mnie. tormenta juz nie pamietam to bylo tyle lat temu...

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

4. Czy w grze jest więcej dialogów, czy walk?


walk, ale przyjemnych walk - nie odczuwalem znuzenia po kilkunastu potyczkach jak to jest w hack''n''slashach

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

5. Czy fabuła to kolejna mało ciekawa historyjka o ratowaniu świata (coś jak BG), czy
fabuła może raczej jest bliższa głównemu bohaterowi i jego kompanom?


ratowanie swiata, ale podzielone na ciekawe etapy. mnie scenariusz wlasnie irytuje tym ze swiat trzeba ocalic :/

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

6. Czy ta gra jest - niestety - spadkobiercą i duchowym następcą Baldur''s Gate?


hmm... powiedzialym ze to mix icewind dale''a (duzo walk) i baldurow (ogrom swiata, dialogi, opisy)

Dnia 11.12.2009 o 11:40, Growin napisał:

7. Czy Dragon Age jest bliżej do gatunku gier cRPG, czy może bliżej do poprzednich gier
BioWare?


hmmm... to taki kotor tylko bardziej strategiczny ;) Mass effecta i jade uwazam za uber gnioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2009 o 14:12, asfodel napisał:


Przynajmniej u mnie tak było, może są jeszcze jakieś dodatkowe czynniki.
Zresztą nie napisałeś,

Spoiler

jak rozwiązałeś kwestię zjazdu

.


Heh podchodziłem kilka razy i pewnie podejdę jeszcze parę razy bo jakieś takieś nomenomen, na swój sposób może nie epickie, ale takie przyjemne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 16:18, revolt505 napisał:

Mam takie pytanko. Czy dragon age w walkach jest trudniejsze od drakensanga?


zdecydowanie nie!

na normalu dragon age tylko z super bossami dodatkowymi (questy poza glowna fabula) sprawia problemy, reszte idziesz jak w maslo ;). A drakensang - zniechecilem sie bo jeden potwor chyba w swiatyni cala moja druzyne wycinal za kazdym razem - a to i owo sie skonczylo w swoim zyciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 16:45, EmperorKaligula napisał:

zdecydowanie nie!

Mocno bym polemizowal :) Grajac w Drakensanga, bez wiedzy o tym w co warto inwestowac, bardzo dlugo gralem postaciami praktycznie nie podnoszac im poziomu, zeby przypadkiem "nie zmarnowac" punktow doswiadczenia. I nie bylo wcale jakos trudno (w sensie - bardzo rzadko musialem walke powtarzac, prawie nigdy nie powtorzylem walki wiecej niz 2 razy).
Z czasem oczywiscie musialem nieco podnosic odpowiednie umiejetnosci - ale zawsze mialem punktow z ostatnich 2 awansow nie ruszone (bo a nuz jakas inna umiejetnosc bedzie potrzebna :) ), co zmienilo sie dopiero w koncowej fazie gry.
W Dragon Age nie wyobrazam sobie, zeby w ten sposob grac.

Dnia 11.12.2009 o 16:45, EmperorKaligula napisał:

na normalu dragon age tylko z super bossami dodatkowymi (questy poza glowna fabula) sprawia
problemy, reszte idziesz jak w maslo ;).

Tyle tylko, ze w przeciwienstwie do Drakensanga, w DA masz regulacje poziomu trudnosci. Mozesz sobie jeszcze gre ulatwic, a mozesz utrudnic. Drakensang niestety nie oferuje takich opcji, wiec jak gra ci sie zbyt latwo, to juz nic na to specjalnie nie poradzisz.

Dnia 11.12.2009 o 16:45, EmperorKaligula napisał:

A drakensang - zniechecilem sie bo jeden potwor
chyba w swiatyni cala moja druzyne wycinal za kazdym razem - a to i owo sie skonczylo
w swoim zyciu ;)

W Drakensangu byla w sumie jedna super trudna walka - ale to tylko dlatego, ze akurat mozna bylo dojsc w to miejsce (oczywiscie z uporem, zmudnie przebijajac sie przez grupy potworow nieco wczesniej) dosc niskopoziomowymi postaciami. Szok polegal m.in. na tym, ze wczesniej czlowiek siekal wszystko co sie nawinelo pod miecze/topory, a tutaj zanim sie obejrzal, lezal juz martwy.
Mowa tutaj o

Spoiler

Krolowej Szczurow w podziemiach piwiarni w Ferdok

.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja koniec........ znowu źle się czuje i nie wiem co ze sobą począć ;\ . Nie lubię jak kończę gre w którą zdążyłem się już wczuć, dziwnie się wtedy czuje, najlepiej byłoby jakbym zostawiał walkę z ostatnim bossem na ''nigdy''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram trzeci raz i na pewno zacznę czwarty. Dla odmiany Drakensang rzuciłem przy drugim podejściu bo pomimo olbrzymiej ilości ras i klas do wyboru sama gra zawsze była taka sama, różnica sprowadzała się jedynie do tego czym tłukło się przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 19:07, Karharot napisał:

Ja gram trzeci raz i na pewno zacznę czwarty.

Moge zapytac, po ile godzin zeszlo Ci na poszczegolne przejscia i ile to bedzie razem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - chyba to nie ma znaczenia że pierw zassałem zawartości do pobrania [dodatkowe itemy, blood dragon armor, no i dodatkową postać z dlc] a dopiero potem walnąłem aktualizację samej gry do najnowszej wersjii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować