Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2009 o 19:52, Karharot napisał:

Nie powinno. Ja zainstalowałem te bonusy zaraz po premierze a najnowszy patch dopiero
jak się pokazał :)


Własnie dziś nabyłem wersje kolekcjonerską na Pc [bo wcześniej trochę się z gra zapoznałem na X360 u kumpla gdzie się nia totalnie zaraziłem =P]
No to czas w końcu zacząć siekać u siebie kolejne hordy wrogów ^^

A i last question - nie muszę instalować patcha 1.01 chyba przed 1.02 ?
Najnowszy chyba zawiera poprzednia dobrze rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 19:59, Pietro87 napisał:

A i last question - nie muszę instalować patcha 1.01 chyba przed 1.02 ?
Najnowszy chyba zawiera poprzednia dobrze rozumiem ?


Tak. Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 20:48, Fumiko napisał:

Pytanie z ciekawości: ktoś z Was się może szarpnął na ten mini addon z twierdzą? Warto
kupować "punkty"?


Musisz sama sobie odpowiedziec, czy za godzinke gry warto placic cos kolo 26 pln, jesli dobrze pamietam cene?
Masz do zwiedzenia twierdze, ze srednio ciekawa historia. Do tego zyskujesz dodatkowy sklep oraz kowala(w sumie z drugim sklepem), ktory moze ponoc wykuc najfajniejszy miecz 1 lub 2 reczny w grze. No i oczywiscie skrzynia na trzymanie ekwipunku.
A jako "wisienka" na torcie - zbroja straznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak gierka smiga ideolo, az jestem zdziwiony wydajnością [wnętrza 60+ ograniczone vsynciem, obszary zewnetrzne 45-60, wsio na max tylko AA x4, bo przy mojej rozdziałce 1440/900 nie czuję potrzeby walić tu 8x żeby zaniżac wydajność dla niewidocznego w zasadzie efektu]

Ale mam jedno "ale" - czasem na dialogach jak inicjowany jest jakiś tekst dialogowy postaci niezaleznych nastepuje taki sekundowy drop do 15-18 fps, taki jak by to opisac zryw jak by gra doczytywała dane dialogu w locie - to normalne ?
Tez tak macie czy tylko u mnie taki myk jest ?

Ogółem prócz tego jednego prawie nie zauważalnego mankamentu [jak by nie fraps pewnie bym tego nie wylookał sam] nie mam zastrzeżen, optymalizacja jak na razie perfekt.
No i na koniec jeszcze jak by ktos był na tyle miły i podał gdzie najbardziej klatki moga polecieć w dół tez będę wdzięczny [walnał bym sobie w tym miejscu kilka testów wydajności]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Dragon Age działa mi wzorowo. Z dialogami nie mam problemów tak jak Ty. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, to jedyne miejsce gdzie czasem mi gra "zwalniała" to Denerim, a dokładnie na placu targowym, raz musiałem przez to włączyć grę od nowa, ale to pojawia się tylko czasami...Nie wiem czy inni też tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 23:14, Longer napisał:

Ogólnie Dragon Age działa mi wzorowo. Z dialogami nie mam problemów tak jak Ty. Jeśli
chodzi o ostatnie pytanie, to jedyne miejsce gdzie czasem mi gra "zwalniała" to Denerim,
a dokładnie na placu targowym, raz musiałem przez to włączyć grę od nowa, ale to pojawia
się tylko czasami...Nie wiem czy inni też tak mają.


Chyba w tym sęk, poza Denerimem nie mam juz tych dziwnych dropów na dialogach.
Za to zauwazyłem jak wkurzajaco rozwiązali Depth Of Field.. na dialogach blur wyglada momentami paskudnie, a żeby go wyłączyć trzeba odznaczyć opcje frame buffer effects co z kolei wyłacza prawie wszystkie dodatkowe graficzne bajery [światła, efekty czarów etc].. beznadzieja.. mogli by dać w kolejnym patchu opcję wyłączenia tego blura na dialogach bo normalnie szlak człowieka trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za double post.
Poniżej screen z tymi "blur bugami" o które mi chodzi... wszyscy mają takie "kfiatki" czy znów tylko ja =.= ?
Ewentualnie jakiś pomysł jak to draństwo poprawić ?

20091212004900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanwiam: jestem już na samym końcu gry i w kodeksie, w zakładce Postacie, mam wszystkie wpisy po za ostatnim (prawy dolny róg). Więc kogo brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 01:29, Bambusek napisał:

Tak się zastanwiam: jestem już na samym końcu gry i w kodeksie, w zakładce Postacie,
mam wszystkie wpisy po za ostatnim (prawy dolny róg). Więc kogo brakuje?

Spoiler

Alistair
Leliana
Morrigan
Sten
Shale
Wynne
Zevran
Pies
Loghain


Kogo z nich nie masz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego wpisu ale najprawdopodobniej chodzi o Sofię Dryden - postać z DLC "Twierdza Strażnika". Podobnie jak w przypadku osiągnięć nawet w podstawowej wersji jest tam miejsce na wpis którego nie otrzymasz jeśli nie kupisz dodatku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem (5-6 h na razie) i powiem, że gra się świetnie. Jedyny minus to... brak głosu głównego bohatera ;/ co prawda to normalka w takich rpg''ach, że głosu nie ma ale jednak lepiej by się grało gdyby podczas dialogów towarzyszył głos naszego bohatera. Jednak powoli się przyzwyczajam do tej nie mowy.
Mam pytani. Jak są jakieś księgi itp (np traktaty) to jak je odczytać (jeśli w ogóle się da)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 01:41, Karharot napisał:

Nie mam tego wpisu ale najprawdopodobniej chodzi o Sofię Dryden - postać z DLC "Twierdza
Strażnika". Podobnie jak w przypadku osiągnięć nawet w podstawowej wersji jest tam miejsce
na wpis którego nie otrzymasz jeśli nie kupisz dodatku :(


O to nie wiedziałem, że można dołączyć jeszcze jedną postać ;) To tylko pokazuje, że Dragon Age został "powycinany" z kilku elementów tylko dla większego zysku twórców ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to nie jest postać do przyłączenia. W kodeksie w dziale Postacie znajduje się łącznie 30 wpisów na temat najważniejszych postaci z gry (nasi Towarzysze oczywiście też tam są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 02:01, Karharot napisał:

O ile mi wiadomo to nie jest postać do przyłączenia. W kodeksie w dziale Postacie znajduje
się łącznie 30 wpisów na temat najważniejszych postaci z gry (nasi Towarzysze oczywiście
też tam są).


ehh godzina już późna i oczy mi się kleją ;) myślałem, że chodzi mu o towarzyszy do przyłączenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości wypadków wpis z takiej księgi czy zwoju ląduje w kodeksie gdzie możesz go przeczytać, traktatów Szarych Strażników niestety to chyba nie dotyczy bo jakoś nie mogę się doszukać takiego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ciągle się zamierzam i w końcu nie mam pojęcia czy kupić tą grę. Od Drakensanga odbiłem się z wielkim hukiem i nie mam pojęcia jak będzie z Dragon Age. Boję się, że szybko mi się znudzi, albo walki mnie dobiją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 11:19, revolt505 napisał:

Tak ciągle się zamierzam i w końcu nie mam pojęcia czy kupić tą grę. Od Drakensanga odbiłem
się z wielkim hukiem i nie mam pojęcia jak będzie z Dragon Age. Boję się, że szybko mi
się znudzi, albo walki mnie dobiją.


Gra jest Bardzo dobra... Wątpie żeby Ci się znudziła, gdyż jest to naprawde udana produkcja :) Co do walk, to jest ich naprawdę sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować