Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2009 o 01:41, Karharot napisał:

Nie mam tego wpisu ale najprawdopodobniej chodzi o Sofię Dryden - postać z DLC "Twierdza
Strażnika".


No tak, nie mam tego DLC to pewnie faktycznie chodzi o nią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 02:13, Karharot napisał:

/.../


Wątpię, aby Sophię można było przyłączyć. Jak ją spotykamy to

Spoiler

jest zdegenerowanym zombiakiem opętanym przez demona na dokładkę. Ale mogę się mylić.

Próbował ktoś ją przyłączyć? A tak odnośnie tego DLC, to fajnie mieć własną fortecę na posiadaniu. Zdobycie jej wpływa jakoś na dalsze losy gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was moze 100% ukonczonej gry? Ja wlasnie zabieram sie za przechodzenie kolejny raz tym razem ze wszystkimi zadaniami pobocznymi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 13:31, Rambos napisał:

A i jeszcze takie pytanko: w czym musze sie szkolic aby otwierac coraz to lepsze skrzynie?

Otwieranie zamków u łotrzyka, czy coś takiego. Przeoczyć tą linię umiejętności graniczy z cudem. Poza tym spryt wpływa na skuteczność tej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem sobie każde rozpoczęcie. Uwagi:

Spoiler

Twórcy chyba lubią karać gracza. Jako człowiek szlachcic zostajemy wygnani (no, musimy uciekać) inaczej zostaniemy zabici, jako krasnolud szlachcic- wygnanie, plebejusz- musimy dojść do Szarej Straży albo trafimy do więzienia, jako miejski elf to samo, jako mag musimy iść z Duncanem inaczej zostaniemy ukarani. Jedynie Dalijski elf nie ma zostać zabity, uwięziony czy też wygnany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Poszedłem do Radcliff. Tam rozpocząłem obronę wioski i, mimo że nie pojawia się już żaden wróg quest nie kończy się. Czekałem chyba z godzinę, ale nic się nie dzieje. Czegoś jeszcze nie zrobiłem czy to błąd w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 13:56, dannik napisał:

Mam pewien problem. Poszedłem do Redcliff.

Czasem jakiś wróg się zapomni i zostanie albo w dokach na zachodzie, albo przy samym jeziorze na północy. Starczy ich jeno dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 13:58, Przedlack napisał:

> Mam pewien problem. Poszedłem do Redcliff.
Czasem jakiś wróg się zapomni i zostanie albo w dokach na zachodzie, albo przy samym
jeziorze na północy. Starczy ich jeno dobić.


Wcześniej obiegłem wszystko 3 razy, ale jak napisałeś to zrobiłem to jeszcze raz i podchodząc w jedno miejsce przeciwnik zmaterializował się ok. 20 cm przed moją postacią. :) Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wywiązało się pytanie: czy można zaliczyć trójkącik. Otóż można! Może nie taki, jak się ktokolwiek spodziewał, ale trójkącik dalej jest trójkącikiem, a nie odcinkiem prostym. Dla zaciekawionych, oto wycinek z Dragon Age Wikia:

Spoiler

With enough cunning, a male Warden may sleep with Isabela along with Leliana if she has been hardened, and a female Warden can sleep with her and Alistair, if he is hardened.


---
A tutaj mały bonus, dla ludzi kompletnie spragnionych niecodziennych doznań.
Spoiler

Additionally, Isabela will propose for Zevran to join regardless of his approval rating or romantic status with the Warden, in addition to Leliana or Alistair (this is the notorious foursome scene).


---
Powoli zaczynam myśleć, że nie uda się nikomu odkryć wszystkich smaczków tej gry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 14:48, Przedlack napisał:

/.../


Daremne te trójkąty. Wczytywałem grę i za każdym razem gdy

Spoiler

flirtowałem z Zevranem, będąc z nim sam na sam w Denerim, to i tak poparcie Alistaira spadło. A po przyjściu do obozu rozmowa typu: Więc to już koniec itp. :/ Nie wiem jak to ominąć, żeby zaliczyć ich dwoje po kryjomu :D


A tak btw, to mam poparcie 97 od Stena, ale nie mam żadnych możliwości rozwoju rozmowy w stronę flirtu. Jest możliwość uwiedzenia Stena? :P
Łoh, ale z mojej elfki dziweczka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Może mi ktoś doradzic jakis fajny team? Jestem dopiero w drodze do Redcliff z Lothering i mam do dyspozycji siebie (Lotrzyk + wale umiejetnosci do luku) Stena, Morrigan, Alistara, psa oraz ta Lelianne czy jakos tak :p. Jaki skladzik bylby z tego najlepszy? aktualnie wybralem sobie Morrigan jako ta bijaca narazie odblokuje hile to bedzie wpomagac, lelianne jako wojownika/wspomagacza i alistara jako tanka. Da rade z tym przezyc? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby skombinować sobie

Spoiler

Wynne z kręgu maginów, która ze swoją specjalizacją jest pierwszą osobą do leczenia innych.

No i poza tym jakiś tank (tanka da się zrobić nawet z dwuręcznych broni) + Morrigan/drugi wojownik, zależy co wolisz i dokąd się kierujesz.
P.S. Generalnie gra z pewnym typem maga staje się definitywnie za prosta...

Grzech
Stenowi nie takie rzeczy w głowie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no i jeszcze chciałbym zapytać o najlepszy łuk w grze :] Słyszałem już że najlepsza zbroja jest ze smoczych łusek a miecz z jakiegoś zadania wolny... mieczyk dam alisterowi ale ja gram lotrzykiem z lukiem teraz i chciałbym się dowiedzieć gdzie zdobędę najlepszy łuk? ;]

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy łuk w grze to chyba Refleks Marjolaine ale niewiele Ci to pomoże bo tylko Leliana może go używać (

Spoiler

łuk zdobywa się w jej osobistym queście

). Ja sam gram teraz łucznikiem i wgrałem sobie mod Better Archery
http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=216
Dzięki któremu m.in. łuki można ulepszać runami, polecam Ci jego ściągnięcia bo przed jego zainstalowaniem moja postać była mało użyteczna (oddawała dwa strzały zanim przeciwnik dobiegł a potem w walce w zwarciu nie opłacało się używać łuku bo niewyszkolona walka dwoma broniami była skuteczniejsza niż mistrzowsko wyszkolone łucznictwo).

Co do Twojego wcześniejszego pytania o stopień ukończenia gry to ja przechodząc DA po raz trzeci (za każdym razem wykonuję wszystkie questy poboczne jakie mogę znaleźć) mam ten parametr na 75%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jedynym sposobem, aby pozyskać Loghaina do drużyny jest

Spoiler

pozbycie się Alistaira? Podobno, gdy jest wybór króla, po poddaniu się Loghaina w walce z naszą główną postacią, jest możliwość przyłączenia go do drużyny, przy czym trzeba zrobić go Grey Wardenem, ale Alistair się nie zgadza i odchodzi. Próbował ktoś innych metod? Nie chcę tracić wymoczka, bo jest potężny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jedyny sposób. Musisz się zdecydować albo na jednego albo na drugiego. IMO lepszy jest Alistair bo nadzorujemy jego rozwój od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grrr stutteringi na dialogach mnie zaczynaja wku.... irytować =.=
Ale na forum bioware doczytałem sie że to nie tylko ja jestem wyjątkiem i to "normalne" =.=

Tez macie takie zacinki ? Najlepszy przykład - pierwsze spotkanie ze Swiftrunnerem [koło wodospadu] w dalijskich lasach, pierwszy jego tekst i inicjacja rozmowy - normalna ale druga częśc rozmowy gdzie pojawia sie juz moje okno wyboru odpowiedzi - froze ekranu na 1-2 sekundy [spadek fps jak do 0] i powrót do normalnosci.

Tak jak by gra doczytywała ta konwersację w locie.. niemiłosiernie jest to wkur..zające =.=-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować