Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Zdarzyło mi się coś takiego ale zaledwie kilka razy. Na 200h gry to nie jest coś co by mi zrobiło jakąkolwiek różnicę. Jak często zdarza się to u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie mi się chciało przechodzić grę więcej niż 3 razy :p Mogli by z tego takie MMO zrobić fajny klimat ^_^
Czyli mówisz że bez tego moda łucznik jest mało porzyteczną postacią? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście zdarza się to za każdym razem, gdy zaczynam rozmowę ze Stenem. Na szczęście tylko wtedy, więc nie jest to szczególnie uciążliwe.

Mam też przy okazji porcję pytań.
1. Można zrobić jakiś użytek z Talizmanu Zauroczenia?
2. Czy jako kobieta można mieć romans z Leilaną? W Orlais panują podobne zwyczaje jak w Antivii? :D
3. Czy jeżeli każe się Morrigan w trakcie gry odejść to mimo to w decydującym momencie pojawi się ze swoją propozycją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 18:55, Karharot napisał:

Zdarzyło mi się coś takiego ale zaledwie kilka razy. Na 200h gry to nie jest coś co by
mi zrobiło jakąkolwiek różnicę. Jak często zdarza się to u Ciebie?


Z obserwacji to na jakis hmm 5-6 większych dialogach zawsze w konkretnych miejscach.
Mam nawet save z przed pierwszego spotkania ze swiftrunnerem i zawsze tam mam taką "zcinkę", na oficjalnym forum trafiłem kilka osób które mają podobne akcje w tych samych miejscach co ja.

Nie mniej konfiguracje sprzętowe mamy totalnie różne jeden kolo jedzie na dual gtx 295, drugi na radeonie [bodajże 4875 chyba dobrze model zapamiętałem]

Widac trzeba to zwalić na karb źle połatanej aplikacji, może BW poprawi cos w kolejnych patchach.

No i jestem tez ofiarą random crashy i 100% cpu usage ale to tez chyba tak jak większośc ludzi.
Samo 100% cpu usage ma być w kolejnych patchach naprawione z tego co się tam doczytałem [mam nadzieję że starczy naprawić memmory leaki i zużycie proca to i crashe znikna, tak jak w wiedxminie swego czasu - przed patchem miałem 100% cpu use i crashe po patchu bodajże 1.03 wszystko się wynormowało]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 19:43, mati285 napisał:

2. Czy jako kobieta można mieć romans z Leilaną? W Orlais panują podobne zwyczaje jak
w Antivii? :D


Podobno można :D Przynajmniej według dragonage.wikia Leliana jest jedną z możliwych postaci do romansu dla obu płci. Zresztą już się z tego śmiałem, że w grze do przyłączenia jest dwóch łotrzyków i obydwoje są bi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 19:33, Rambos napisał:

Czyli mówisz że bez tego moda łucznik jest mało porzyteczną postacią? :]

Łucznik ma dwie solidne umiejętności - Strzł rozproszony (zadaje obrażenia wszystkim wrogom na średnim obszarze oraz ogłusza ich na pewien czas) i Zabójcza strzała (potrafi zadać nawet do kilkuset punktów obrażeń jednemu celowi), niestety umiejętności te mają wysoki koszt zmęczenia i długi cooldown więc po ich użyciu łucznik zostaje zredukowany do roli słabego wsparcia i ładuje w jeden cel przez kilka rund tylko po to aby wojownik który pozbył się już swoich dobiegł i w przelocie skasował to nad czym łucznik tak pracował.
Po zainstalowaniu moda łuk staje się natomiast w miarę sensowną bronią, wciąż nie dorównuje mieczowi jeśli idzie o czysty damage ale fakt że można natychmiast dobrać się do wrogich spellcasterów i łuczników w miarę to równoważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 20:06, conan8 napisał:

Gdzie mogę znaleźć pozostałe części setu Gorliwości? Mam rękawice i pancerz...

Hmmm...
Pamiętam, że albo rękawice, albo buty były do kupienia u tego kowala z

Spoiler

Redcliffe, który prosi nas o uratowanie jej córki, ale to po oblężeniu.


Natomiast trzecia i ostatnia część (rękawice lub buty, naprawdę nie pamiętam) znajdują się w Skulptorium w zamkniętej skrzyni. Skulptorium jest w Orzammarze, jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 19:43, mati285 napisał:

1. Można zrobić jakiś użytek z Talizmanu Zauroczenia?

Tak. Sprzedać.

Dnia 12.12.2009 o 19:43, mati285 napisał:

2. Czy jako kobieta można mieć romans z Leilaną?

Jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie... warto brać łotrzyka do drużyny? Chodzi mi o umiejętność otwierania kufrów :-p czy znajduje się jakieś sensowne przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości zamkniętych kufrów znajduje się tylko losowy loot który dobrze wyekwipowanej drużynie się nie przyda (choć można na nim zarobić). Nie jest to jednak bezwzględna reguła i czasami można trafić na coś naprawdę cennego więc IMO - łotrzyka w drużynie warto mieć. Jak jeszcze dodasz takiemu łotrzykowi specjalizację Łowcy pozwalającą mu przywoływać do pomocy zwierzę to stanie się on/ona całkiem sensownym wsparciem dla drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 21:19, Karharot napisał:

do pomocy zwierzę to stanie się on/ona całkiem sensownym wsparciem dla drużyny.

Raz czy dwa wspominałeś o łowcy. Ciekawi mnie jedna rzecz: co konkretnie daje umiejętność Mistrzostwa w Przywoływaniu Zwierząt, czy jak tam zwał tak zwał. Ostatnia umiejętność. Nie jest to nigdzie sprecyzowane, jak np. u zmiennokształtnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnia wszystkie przywoływane zwierzęta, jakie dokładnie jest to wzmocnienie nie wiem bo nie sprawdzałem ale na pewno zmienia nieco typ zwierzęcia i chyba też dodaje mu dodatkowe levele (ponad to co jest zależne od poziomu postaci przywołującej, możliwe że coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak sobie oglądam jakieś filmiki z gry na YT i patrze skąd ludzie mają takie zbroje/bronie? Jakieś złote z fajnymi znaczkami jakieś wielkie płonące czerwone młoty itp... ja skończyłem grę w jakiejś szmacie ;P

Aha i często spotykam na YT filmik z ubiciem

Spoiler

Flemeth... to można ją zabić? Co to daję? Jakieś zadanie, fajny loot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loot z tego co kojarze, jakis specjalny w tym przypadku nie jest.
Jest to zadanie zwiazane z

Spoiler

Morrigan.


Zaczyna sie w
Spoiler

Kregu Magow.


Tam mozna
Spoiler

znalezc czarny grimuar, a gdy podaruje sie go Morrigan, to ona po jakims czasie stwierdza, ze mamuska chce ja ubic i daje zlecenie na mamuske.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płonący młot to prawdopodobnie dowolny młot z miejscem na runę/y z wstawioną runą ognia, złotą zbroję ma król, w grze jest ona nie do zdobycia ale już wyszły mody które to zmieniają (nie sprawdzałem, niespecjalnie mi na niej zależy). Co do lootu z questa z Flamath to oprócz przedmiotu questowego jedynym co zdobywasz jest

Spoiler

nowa szata dla Morrigan (o takim samym wyglądzie jak ta z którą startuje ale o lepszych statach)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe DLC ma pozwolić na powrót do Ostagaru, po loot z tamtych rejonów. Także mody na armor króla nie będą już potrzebne, jeśli się będzie mieć parę złotych niepotrzebnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw wykombinowałem prosty [pewnie wszystkim znany ale zaryzykuję] trik na profesje.

Spoiler

Robimy zapis przed przystąpieniem do wyłudzania szkolenia !!!
Otóż - najwazniejsza sprawa : zbieramy prezenty, ile się da zatrzymujemy w plecaku [6-8 powinno wystarczyć, nie liczy sie tu ich dopasowanie do postaci, zaraz wyjasnie o co mi chodzi]
Gadamy z danym członkiem druzyny od którego chcemy wyciągnąć porządane szkolenie, standardowe gadki żeby podbic im trochę współczynnik poparcia. Z dialogów nalezy wykrzesać około 20-25 punktów, z tego co sprawdziłem prościocha, każdy tyle da z siebie wycisnąć - wystarczy być dla danej osoby "miłym" ^^
Jak delikwent z konwersacji z nami ma już te 20-25 pkt nabite - wbijamy w inv i dajemy mu wszelkie dostępne prezenty jakie zebraliśmy, dobije mu to współczynnik poparcia na odpowiedni pułap.
Teraz wystarczy zagadać do niego i poprosić o szkolenie - dana profa zostaje odblokowana.
Pozostaje wczytać poprzedni zapis gry przed rozdaniem zebranych prezentów - profesja i tak pozostaje odblokowana.
Powtarzać do znudzenia =P




No i mam metodę na losowe wyskoki do windy - przyuważyłem że gra ma wredną regułę i nie ważne jaką by nie była wpisana rozdziałka w konfiguracji samej gry i tak aplikacja dostosuje proporcje kształtu do rozdzielczości pulpitu. Dlatego najlepiej przed odpaleniem gry zmienić rozdzielczość pulpitu na identyczna jak ustawiona w programie. Mi to zmniejszyło stutteringi na dialogach, zlikwidowało losowe crashe do windy i dało około 2-4 fpsy [przyciąłem wzrost na masowych zadymach, teraz hula o kilka klatek wyżej, tam gdzie miałem 35-45 fps teraz mam średnio 40-50]
No i funkcje auto save można wyłączyć, tez pomaga w zlikwidowaniu z kolei memmory leaków.
Tak samo jak za duża ilość saveów. Jak miałem bodajże 16-18 zapisów gierka łapała straszne zamułki po kilku godzinach grania cięgiem, teraz operuje tylko na 4 zapisach + opcjonalny quick save i zero zamulania, 5h ciegiem i żadnego crasha/stutterów/zamuleń.

I last but not least - wygładzanie krawędzi.
Nie wiedzieć czemu jak się całkiem wyłączy AA to DA łapie fps dropa o dobre 10-15 klatek.
Najlepiej sobie samemu looknąc u siebie jak się zmieniają fpsy bo to może zależeć od sprzętu, ale generalnie u mnie przy aa x2-4-8 gra śmiga o wiele płynniej jak bez aa [paradoks jakiś =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować